Announcement

Collapse
No announcement yet.

Res publica (tema o politici i ekonomiji)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sve je popularnije takvo misljenje. Podsvesno nametnuto ili ne, svejedno doprinosi destrukciji drustva.

    Comment


    • Originally posted by limun View Post
      Zamisli kakav bi svet bio danas da nije bilo ljudi sa velikim srcem koji su dali zivote za dobrobit naroda.
      Bili bismo robovi i dalje. Koliko krvi je prolijeno da bismo sada MI ziveli lakse, imali vecu slobodu...
      Da je svako uvek gledao svoja posla, ne bi bilo pomaka. I dalje bismo radili za parce hleba od danas do sutra. Zasto da krenes u rat protiv gospodara i pogines, kada mozes kako tako da zivis.
      Danas je lestvica dosta podignuta, kriterijumi su porasli, ali smisao je isti.
      Даћу ти један баналан пример. Око 30% становништа Србије у 1. светском рату је погинуло борећи се за слободу. После тог рата је створена Краљевина СХС и практично су ти људи за џабе гинули. Јер нису ни Словенци ни Хрвати ратовали и умирали против Аустроугара, Немаца и Бугара. То ми је најбаналнији пример зашто се не треба жртвовати за неког другог, државу или такве ствари. Породица и пријатељи су једине вредне ствари.
      Last edited by Победа; 30-11-17, 18:58.

      Comment


      • Pitanje je sta bi bilo kad bi svi prekrstenih ruku sedeli kuci i odbijali da odu u rat.

        Ne znam zbog cega se ne slazes, ali valjda je logicno da napredak civilizacije moze da se dogodi jedino sa zeljom za napretkom? Valjda je to prosto.

        Comment


        • Originally posted by limun View Post
          Pitanje je sta bi bilo kad bi svi prekrstenih ruku sedeli kuci i odbijali da odu u rat.
          Prost odgovor. Rata ne bi ni bilo.
          Originally posted by Dekinjo
          Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
          Originally posted by La Jugoslavia
          Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

          Comment


          • Originally posted by bici View Post
            Prost odgovor. Rata ne bi ni bilo.
            Mislim na Srbe jer sam odgovarao Pobedi. Pokokali bi nas u foteljama verovatno.

            Comment


            • Не знам шта би било, а верујем да ретко ко од нас може да нам да одговор на то питање.

              Па нисам рекао нигде да не треба да постоји жеља за напретком и да она није главни узрок напретка цивилизације?

              Comment


              • Originally posted by limun View Post
                Mislim na Srbe jer sam odgovarao Pobedi. Pokokali bi nas u foteljama verovatno.
                A da su bas svi u celoj toj prici gledali svoje dupe i rekli necemo u rat?
                Originally posted by Dekinjo
                Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                Originally posted by La Jugoslavia
                Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                Comment


                • Mislim da je posrijedi nesporazum,Bici je ocigledno pacifista,sto mislim da je i Limun ali on vise aludira na klasnu borbu,za ljudska,gradjanska prava.Kao i na borbe protiv globalnih zala kao sto su nacisti bili npr.Nije Limun mislio na ove nase male nacionalisticke ratove.

                  Comment


                  • Originally posted by Победа View Post
                    Не знам шта би било, а верујем да ретко ко од нас може да нам да одговор на то питање.

                    Па нисам рекао нигде да не треба да постоји жеља за напретком и да она није главни узрок напретка цивилизације?
                    Odgovorio si na moj post o borbi za slobodu.
                    Naveo sam primer gde su robovi kroz istoriju pravili ustanke i tako doprineli covecanstvu.
                    Da je svako gledao svoja posla, to se nikada ne bi desilo. Tj da nije postojala zelja za slobodom (napretkom), ne bi je ni bilo.
                    Ti kazes da se ne treba zrtvovati za drugog. Znaci, kada bismo svi tako razmisljali, i dalje bismo se zadovoljavali jednim obrokom dnevno?

                    Comment


                    • Originally posted by bici View Post
                      A da su bas svi u celoj toj prici gledali svoje dupe i rekli necemo u rat?
                      To bi bio najrazumniji postupak ikada. Ali nismo bili dovoljno svesni. Nismo ni sada.

                      Comment


                      • Sve dok je opsteprihvacen stav koji si izneo da se treba prodati mi cemo i biti kurton od zemlje. Imao sam sreću da zivim u mnogo organizovanijoj zemlji gde je taj stav mnogo, mnogo, mnogo redji. Tesko za videti medj' obicne raje. Ja krecem od sebe, ako hocu promenu, onda ne zelim da radim to prvi. Ako hocu da se nesto promeni, valjda cu se ugledati na sistem koji valjano radi.
                        Sto bi neko ponudio meni milion evra? Tj. drugačije pitanje - ako bih ja vredeo milion evra, koliko bi mi neko stavio ispod nosa, zar ne mislis da bih bio itekako situiran pre te ponude? Niko nema interes da pljuje tolike pare nekom tantusu od kog nema vajde.
                        Da se ponovim, onako prostije. Sve te SNS/DS/DSS preletace mogu samo da oteram u 3 majke majcine. Da ne kazem drugačije, ima zena na forumu.
                        Last edited by Dubiozni goblin; 30-11-17, 19:20.

                        Comment


                        • E kad je Limun koji je Dalaj Lama foruma najratoborniji odje znaci ode sve u ......

                          Comment


                          • Originally posted by Ivan_pg View Post
                            E kad je Limun koji je Dalaj Lama foruma najratoborniji odje znaci ode sve u ......
                            Hahaha, veruj mi da bi i Nisargadatta Maharaj krenuo u borbu kad bi neko nasrnuo na njega.
                            Samo bi u glavi bio potpuno miran.

                            Comment


                            • Postujem odgovor goblina. Jedno pitanje za njega (nije sarkasticno ili u zelji da aludira koje je moje misljenje). Za milion evra (hipoteticki) da li bi pristao?

                              Comment


                              • Originally posted by limun View Post
                                Odgovorio si na moj post o borbi za slobodu.
                                Naveo sam primer gde su robovi kroz istoriju pravili ustanke i tako doprineli covecanstvu.
                                Da je svako gledao svoja posla, to se nikada ne bi desilo. Tj da nije postojala zelja za slobodom (napretkom), ne bi je ni bilo.
                                Ti kazes da se ne treba zrtvovati za drugog. Znaci, kada bismo svi tako razmisljali, i dalje bismo se zadovoljavali jednim obrokom dnevno?
                                Можда би било тако, не знам. Свакако постоје неке моралне вредности којима тежим па не бих постао највећи говнар да обезбедим себе и своју породицу, али не бих се ја жртвовао због нечег као што је држава. Не можеш да поредиш слободу појединца и борбу за државу.

                                Comment

                                Working...
                                X