Announcement

Collapse
No announcement yet.

Res publica (tema o politici i ekonomiji)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by dekkard View Post
    Imao je najviše od svih i u Beogradu, s tim što je ta razlika bila najmanja u Beogradu, bio je čini mi se na 44%, i otkako je SNS na vlasti na svakim sledećim izborima su dobijali sve manje u Bg-u. Ako se nastavi taj trend jasno je da ima realnih osnova za optimizam. Eventualni problem nastaje što je onda sasvim izvesna opstrukcija nove gradske vlasti od strane republičke.
    Sve se slazem,i mislim ako bude sve regularno gubi BG,ali opet isto mislim ,kao sto rekoh da ce se broj ljudi koji imaju pravo glasanja u BG uvecati nesluceno.
    Morala bi opozicija (Djilas),da uradi ogroman posao pre svega oko kontrole birackih spiskova, i svi drugih stvari pred izbore od medija da trazi jednake uslove i sl
    A oni planiraju SNS da isforsiraju Selakovica za gradonacelnika ako pobede,a Vesic bi ostao to sto je i sad, menager

    Comment


    • Mislim da ne bi uopste trebalo dovoditi u pitanje da li bi Djilas pobedio SNS kada ne bi bilo vecih neregularnosti na izborima.

      Za njih je jedini poraz ako padnu sa gradske vlasti, to da li ce da imaju manji ili veci procenat od Djilasa je manje bitno u celoj prici.

      Comment


      • Originally posted by mark it zer0 View Post
        Edit: salim se naravno, zuti su najvece zlo koje nas je zadesilo, nadam se da se nikad nece vratiti
        Slazem se. Zasto mislis da su ovi sada drugaciji? Cisto jedno poDsecanje - SNS ima oko 770 hiljada clanova, a DS koliko je imao i koliko ima sada? Pa zvi zuti oko sebe koje znam su sada u SNSu. Pricam o moralnim papcima koji prelecu u nije im bitno koju stranku jer zele da dobiju/sacuvaju poziciju i posao. Od ideologije svoje stranke znaju samo od cega je skracena. Mada, nase stranke i ideologija. Je l' se to maze na 'leba?

        Comment


        • Originally posted by Dubiozni goblin View Post
          Slazem se. Zasto mislis da su ovi sada drugaciji? Cisto jedno poDsecanje - SNS ima oko 770 hiljada clanova, a DS koliko je imao i koliko ima sada? Pa zvi zuti oko sebe koje znam su sada u SNSu. Pricam o moralnim papcima koji prelecu u nije im bitno koju stranku jer zele da dobiju/sacuvaju poziciju i posao. Od ideologije svoje stranke znaju samo od cega je skracena. Mada, nase stranke i ideologija. Je l' se to maze na 'leba?
          Ne vidim problem u tome da se ide iz jedne stranke u drugu jer nase stranke nemaju nikakvu ideologiju i ne reprezentuju bilo kakve drustveno ekonomske ideje vec su to obicne interesne grupe. Prelazenje iz jedne stranke u drugu nije odlika nekog "moralnog papka" vec zdrav razum i logican sled dogadjanja nakon menjanja vlasti obzirom na jasan razlog prvenstvenog prikljucenja bilo kojoj iks stranci(najcesce vladajucoj).
          Last edited by bici; 30-11-17, 16:40.
          Originally posted by Dekinjo
          Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
          Originally posted by La Jugoslavia
          Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

          Comment


          • Originally posted by bici View Post
            Ne vidim problem u tome da se ide iz jedne stranke u drugu jer nase stranke nemaju nikakvu ideologiju i ne reprezentuju bilo kakve drustveno ekonomske ideje vec su to obicne interesne grupe. Prelazenje iz jedne stranke u drugu nije odlika nekog "moralnog papka" vec zdrav razum i logican sled dogadjanja nakon menjanja vlasti obzirom na jasan razlog prvenstvenog prikljucenja bilo kojoj iks stranci(najcesce vladajucoj).
            Zdrav razum je biti preletac? Hvala bogu pa sam mentalno poremecen onda.
            Sve i da je mesna zajednica u pitanju, ne mogu nikako da opravdam ljude koji se prikljucuju onima na vlasti. Tu nema ni vernosti, ni etike, ni morala. Ne bih smeo svom detetu u oci da pogledam.
            Sve bih ja te zdrave ostavio na nekom novom golom otoku ili bez posla, ako su stranacki dosli do njega. Da sam na vlasti bar jedan dan. A posto nisam i necu biti mogu samo da pisem po forumu.
            Zato smo i tu gde jesmo jer niko nece da krene od sebe, nego idu logikom "ako ne mogu da ih pobedim priključicu im se".
            Moralne gromade. Dapace.

            Comment


            • Originally posted by Dubiozni goblin View Post
              Slazem se. Zasto mislis da su ovi sada drugaciji? Cisto jedno poDsecanje - SNS ima oko 770 hiljada clanova, a DS koliko je imao i koliko ima sada? Pa zvi zuti oko sebe koje znam su sada u SNSu. Pricam o moralnim papcima koji prelecu u nije im bitno koju stranku jer zele da dobiju/sacuvaju poziciju i posao. Od ideologije svoje stranke znaju samo od cega je skracena. Mada, nase stranke i ideologija. Je l' se to maze na 'leba?
              Originally posted by bici View Post
              Ne vidim problem u tome da se ide iz jedne stranke u drugu jer nase stranke nemaju nikakvu ideologiju i ne reprezentuju bilo kakve drustveno ekonomske ideje vec su to obicne interesne grupe. Prelazenje iz jedne stranke u drugu nije odlika nekog "moralnog papka" vec zdrav razum i logican sled dogadjanja nakon menjanja vlasti obzirom na jasan razlog prvenstvenog prikljucenja bilo kojoj iks stranci(najcesce vladajucoj).
              Nije problem kada osoba A prelazi zbog svog političkog sazrevanja, problem je što je to masovna pojava kako bi zadržali neki benefit koji su već ostvarili a po stručnom nikada ne bi dostigli,Sutra kada ovi budu izgubili na izborima i njima će se smanjitibroj članova- drastično.
              Meni je najbolji primer Kneževića, koji je bio bankar crnog fonda DS-a i na kraju je prtebegao u SNS da bi sačuvao
              1. svoje pedu,
              2. da bi i dalje ubirao plodove neradništva.
              Inače postovi su vam debeli off(kao i ovaj moj)
              Spoiler
              Ako mi časi smrti postanu bliski,
              I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
              Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
              Nije umio da odstupi,
              Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
              Pao unapred, a ne unazad,
              I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
              Uračunato i u moj pad.

              Comment


              • Zamisli samo oca koji sam izdrzava zenu i malo dete, jedva krpe kraj s krajem, pa mu zaprete gubitkom posla ako ne glasa. Ima mnogo takvih slucajeva i ne krivim ih sto to cine. To je potpuno prihvatljivo. Lako je svima da pricaju kako ostali nisu upravu, najteze je zamisliti sebe u tudjoj kozi.

                Comment


                • Originally posted by Ganac View Post
                  Nije problem kada osoba A prelazi zbog svog političkog sazrevanja, problem je što je to masovna pojava kako bi zadržali neki benefit koji su već ostvarili a po stručnom nikada ne bi dostigli
                  Suština.

                  Iskreno, mislio sam da smo na drugoj temi, tek sad videh da smo u offu. Moderatori da prebace.

                  Comment


                  • Originally posted by limun View Post
                    Zamisli samo oca koji sam izdrzava zenu i malo dete, jedva krpe kraj s krajem, pa mu zaprete gubitkom posla ako ne glasa. Ima mnogo takvih slucajeva i ne krivim ih sto to cine. To je potpuno prihvatljivo. Lako je svima da pricaju kako ostali nisu upravu, najteze je zamisliti sebe u tudjoj kozi.
                    Druze, hoces moju pricu?
                    Priča o prosloj godini. Dobio sam dete, relativno neplanirano. Supruga je radila, ali nije imala za stalno, pa je dobila nogu kada su saznali da je trudna, iako je bila u jakoj firmi. (bas retko u Srbiji). Zavrsio sam ekonomski fakultet u Beogradu, kao i ona. Posao nisam imao i radio sam selidbe i ostale zajebancije cekajuci i idući na razgovore za posao u struci.
                    Dobio sam ponudu da me zaposle u trezoru Narodne banke ili u ministarstvu prosvete, ako pristupim SNSu. Nasa mesecna primanja su bila 26.546 dinara u tom trenutku, stan je nas. Nisam usao u stranku. Nisam bio ljut, niti besan, bio sam ocajan zbog toga sta se desava oko mene. Dan danas ne zalim jer moje dete zna od cega pojede hepi mil i slicno. Ja, opet ponavljam, ja, mogu samo da oteram u majku majcinu svakog ko dopusta da taj burazerski sistem funkcioniše. Kao i svakog ko doprinosi istome.
                    Moralno dno i sljam.
                    Da ne pricam da nisam ni morao da studiram, jer se diplome skolica Alfa, Educons, Sintiduduk i Union prodaju u jednom danu.

                    Comment


                    • Originally posted by Dubiozni goblin View Post
                      Druze, hoces moju pricu?
                      Priča o prosloj godini. Dobio sam dete, relativno neplanirano. Supruga je radila, ali nije imala za stalno, pa je dobila nogu kada su saznali da je trudna, iako je bila u jakoj firmi. (bas retko u Srbiji). Zavrsio sam ekonomski fakultet u Beogradu, kao i ona. Posao nisam imao i radio sam selidbe i ostale zajebancije cekajuci i idući na razgovore za posao u struci.
                      Dobio sam ponudu da me zaposle u trezoru Narodne banke ili u ministarstvu prosvete, ako pristupim SNSu. Nasa mesecna primanja su bila 26.546 dinara u tom trenutku, stan je nas. Nisam usao u stranku. Nisam bio ljut, niti besan, bio sam ocajan zbog toga sta se desava oko mene. Dan danas ne zalim jer moje dete zna od cega pojede hepi mil i slicno. Ja, opet ponavljam, ja, mogu samo da oteram u majku majcinu svakog ko dopusta da taj burazerski sistem funkcioniše. Kao i svakog ko doprinosi istome.
                      Moralno dno i sljam.
                      Da ne pricam da nisam ni morao da studiram, jer se diplome skolica Alfa, Educons, Sintiduduk i Union prodaju u jednom danu.
                      Kada bi svi bili kao ti, ovakav sistem ne bi funkcionisao, to je jasno. Ja podrzavam tvoju odluku, najvise bih voleo da su svi takvi, ali ima dosta ljudi koji u tvojoj situaciji ne bi umeli da se snadju drugacije. I to ne znaci da su oni losi, vec samo manje snalazljivi, manje inteligentni, glupi, kako god. Poznajem takve neke i u potpunosti razumem njihove odluke.

                      Comment


                      • Originally posted by Dubiozni goblin View Post
                        Zdrav razum je biti preletac? Hvala bogu pa sam mentalno poremecen onda.
                        Sve i da je mesna zajednica u pitanju, ne mogu nikako da opravdam ljude koji se prikljucuju onima na vlasti. Tu nema ni vernosti, ni etike, ni morala. Ne bih smeo svom detetu u oci da pogledam.
                        Sve bih ja te zdrave ostavio na nekom novom golom otoku ili bez posla, ako su stranacki dosli do njega. Da sam na vlasti bar jedan dan. A posto nisam i necu biti mogu samo da pisem po forumu.
                        Zato smo i tu gde jesmo jer niko nece da krene od sebe, nego idu logikom "ako ne mogu da ih pobedim priključicu im se".
                        Moralne gromade. Dapace.
                        Neko se iz licnog interesa prikljuci interesnoj grupi, ako ista propadne, on ide u onu najbolju. Zdrava logika. Sta ti tu nije jasno?
                        Originally posted by Dekinjo
                        Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                        Originally posted by La Jugoslavia
                        Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                        Comment


                        • Originally posted by bici View Post
                          Neko se iz licnog interesa prikljuci interesnoj grupi, ako ista propadne, on ide u onu najbolju. Zdrava logika. Sta ti tu nije jasno?
                          Ti to zoves zdrava logika? Tebi je fenomen preletanja zdrav po nas? Ima jos stvari koje mi nisu jasne. Zar ne vide svi ti preletaci kakav je ovo busan kurton od zemlje postao zbog svih njih i njihovih "demokratija"? Ili bolje receno partokratija? Je l' znas ti da sam ja JEDINI od celog drustva nas sedmorice koji sada zivi u Srbiji? I ti mi napises zdrava logika i sta mi tu nije jasno?

                          Comment


                          • Originally posted by Dubiozni goblin View Post
                            Ti to zoves zdrava logika? Tebi je fenomen preletanja zdrav po nas? Ima jos stvari koje mi nisu jasne. Zar ne vide svi ti preletaci kakav je ovo busan kurton od zemlje postao zbog svih njih i njihovih "demokratija"? Ili bolje receno partokratija? Je l' znas ti da sam ja JEDINI od celog drustva nas sedmorice koji sada zivi u Srbiji? I ti mi napises zdrava logika i sta mi tu nije jasno?
                            Da, preletanje u takvim situacijama je normalno, ides uz najjace. Buraz ja necu da ulazim u te tinejdzerske filozofske spike. Svima je jasno kakav smo mi srbi narod, to se jako brzo kroz istoriju moze nauciti, od Vuka Brankovica preko Obrenovica/Karadjordja i da ne nabrajam dalje. Tako da mani me tih prica da su ljudi sada ujebali sve.

                            Zivim u nekom svom mikrosvetu i pokusavam da uticem na ljude oko sebe i sklanjam sve nepotrebno. Ja da hejtujem nekog tamo random lika sto se prikljucio sns-u da bi imao leba da jede, naravno da necu, njegova stvar, covek gleda svoje dupe, tako i treba, samo steta sto nije mogao bolje da se snadje. Forica je, sto svako ima svoju cenu. Hoces da mi kazes da ti neko hipoteticki stavi ispred tebe kofer sa milion evra koji mozes da uzmes ako se prikljucis sns-u, ti ne bi uzeo? Nemoj da me zajebavas i lazes. Pun mi je tih moralista koji u sustini nikad nisu ni istestirani kako treba.

                            Apropo tvoje srceparajuce price o odbijem poslu zbog sns-a, ispricacu ti jednu slicnu, samo malo ozbiljniju pricu. Moj cale je svojevremeno bio direktor jedne od top 20 kompanija u Jugoslaviji. Covek posten, nije hteo da krade. Sve je radio na cisto. Da nije, sad bi imao desetak stanova po Beogradu. I evo ga danas, sa svojih 65 godina u invalidskoj penziji nakon jako teske operacije mora da se bavi poljoprivredom ne bi li iole pristojno ziveo. Mislis li da je bio pametan sto nije nesto sa strane stavljao u dzep, kao sto su svi ostali radili? Ne bih rekao. Inace ta firma je propala 90ih kada i sve ostalo, a sada je u vlasnistvu Sase Radulovica. Vickasto, zar ne?

                            Gledaj svoje dupe, ako nisi u stanju da se izboris za nesto svoje na posten nacin, onda vidi da se prodas sto skuplje.
                            Originally posted by Dekinjo
                            Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                            Originally posted by La Jugoslavia
                            Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                            Comment


                            • Zamisli kakav bi svet bio danas da nije bilo ljudi sa velikim srcem koji su dali zivote za dobrobit naroda.
                              Bili bismo robovi i dalje. Koliko krvi je prolijeno da bismo sada MI ziveli lakse, imali vecu slobodu...
                              Da je svako uvek gledao svoja posla, ne bi bilo pomaka. I dalje bismo radili za parce hleba od danas do sutra. Zasto da krenes u rat protiv gospodara i pogines, kada mozes kako tako da zivis.
                              Danas je lestvica dosta podignuta, kriterijumi su porasli, ali smisao je isti.

                              Comment


                              • Originally posted by bici View Post
                                Da, preletanje u takvim situacijama je normalno, ides uz najjace. Buraz ja necu da ulazim u te tinejdzerske filozofske spike. Svima je jasno kakav smo mi srbi narod, to se jako brzo kroz istoriju moze nauciti, od Vuka Brankovica preko Obrenovica/Karadjordja i da ne nabrajam dalje. Tako da mani me tih prica da su ljudi sada ujebali sve.

                                Zivim u nekom svom mikrosvetu i pokusavam da uticem na ljude oko sebe i sklanjam sve nepotrebno. Ja da hejtujem nekog tamo random lika sto se prikljucio sns-u da bi imao leba da jede, naravno da necu, njegova stvar, covek gleda svoje dupe, tako i treba, samo steta sto nije mogao bolje da se snadje. Forica je, sto svako ima svoju cenu. Hoces da mi kazes da ti neko hipoteticki stavi ispred tebe kofer sa milion evra koji mozes da uzmes ako se prikljucis sns-u, ti ne bi uzeo? Nemoj da me zajebavas i lazes. Pun mi je tih moralista koji u sustini nikad nisu ni istestirani kako treba.

                                Apropo tvoje srceparajuce price o odbijem poslu zbog sns-a, ispricacu ti jednu slicnu, samo malo ozbiljniju pricu. Moj cale je svojevremeno bio direktor jedne od top 20 kompanija u Jugoslaviji. Covek posten, nije hteo da krade. Sve je radio na cisto. Da nije, sad bi imao desetak stanova po Beogradu. I evo ga danas, sa svojih 65 godina u invalidskoj penziji nakon jako teske operacije mora da se bavi poljoprivredom ne bi li iole pristojno ziveo. Mislis li da je bio pametan sto nije nesto sa strane stavljao u dzep, kao sto su svi ostali radili? Ne bih rekao. Inace ta firma je propala 90ih kada i sve ostalo, a sada je u vlasnistvu Sase Radulovica. Vickasto, zar ne?

                                Gledaj svoje dupe, ako nisi u stanju da se izboris za nesto svoje na posten nacin, onda vidi da se prodas sto skuplje.
                                Vise od posta
                                "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                                Meša Selimović

                                Comment

                                Working...
                                X