Announcement

Collapse
No announcement yet.

Res publica (tema o politici i ekonomiji)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Originally posted by Princoni View Post
    Lose si upucen
    http://www.ius.bg.ac.rs/prof/materij...%20pitanja.doc

    Comment


    • #32
      Originally posted by maliajnstajn View Post
      Citao sam nesto sto Mark Cuban pisao o machine learning i deep learning, da ce to bukvalno zamjeniti programere
      Ok je to, ali programeri prave machine learning i deep learning.
      Mi radimo to, a pisemo algoritme u Pythonu, SQLu, Ru, retko u Javi, prvog naseg system experta smo napisali u Pythonu, sad prebacujemo u C zbog brzine i handlovanja memorije. To je problem kad neko ko nije tehnicki potkovan pise o tehnickim stvarima. Najbolji produkt je kad vise ljudi saradjuje iz razlicitih oblasti i svako se pri tome zadrzi u svojoj oblasti, bez petljanja u tudji posao.
      Potrebno je poznavanje Linuxa zbog administracije na hardveru, ako ljudi zele lepse report pravi se GUI, a onda dolazimo i do nekih frameworka ili javascripta. Na kraju dodjes do toga da je data engineer jedan full stack programer i vise od toga.
      sigpic

      Comment


      • #33
        Ja da imam para, napravio bi jednu vrhunsku firmu koja bi se primarno bavila marketingom i unapredjenjem marketing alata, pa bi trebao programere.

        Ima jedna firma u Sloveniji, koja radi igrice, koja bi me zaposlila sutra odmah, da nema idiotske politike oko zaposljavanja stranaca van EU u Sloveniji.

        Realno programeri su vrhunski radnici. Samo ti treba dizajner da ti smisli ideju i da njima da to naprave
        sigpic
        "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
        AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

        Comment


        • #34
          Originally posted by bici View Post
          Brate fajver je frilens platforma.
          Da znam,al sve ono sto je ajnstajn napisao u vezi majica i dizajna mogao je tamo ,bez ulozenog dolara,ako ima svog dizajnera,izreklamirao bi svoj dizajn konkretno na majicama,pa sad ako se dobro pokaze ,sta fali nista ne ulozis a mozes da zaradis duplo nego prosecno u Srbiji,pritom radis kad hoces i sam si svoj sef,problem je jedino ako nema dizajnera pa mora i sa njim da sklapa dil

          druga je stvar ako je on odmah hteo svoj brend da pravi,e to ce malo teze ici odmah
          Last edited by 61563; 03-09-17, 01:21.

          Comment


          • #35
            http://www.prafak.ni.ac.rs/117-predm...fin-pravo.html

            Comment


            • #36
              Originally posted by maliajnstajn View Post
              Ja da imam para, napravio bi jednu vrhunsku firmu koja bi se primarno bavila marketingom i unapredjenjem marketing alata, pa bi trebao programere.

              Ima jedna firma u Sloveniji, koja radi igrice, koja bi me zaposlila sutra odmah, da nema idiotske politike oko zaposljavanja stranaca van EU u Sloveniji.

              Realno programeri su vrhunski radnici. Samo ti treba dizajner da ti smisli ideju i da njima da to naprave
              Mislis mozda na onu sto je napravila Talking Toma? Moj los pokusaj pogadjanja jer samo nju poznajem.
              Ako mislis na klasicnog dizajnera, on treba samo za dizajn, ne bi verovao kako programerima padaju ideje.
              Imas recimo SAS, pretpostavljam da si cuo za tu firmu, ako nisi pogledaj. 90% njihovih developera je u Americi, ostalih 10 je rasprostranjeno po svetu, u Evropi znam da ih ima nesto malo u Ceskoj i Italiji. U svim ostalim zemljama imaju samo sales menagere, ali oni su toliko napredni da imaju znanje o Telcu, Bankingu, Retailu, svemu i svacemu, plate su vrhunske, uslovi vrhunski, samo pritisak zna da bude nepodnosljiv jer se njima cena softvera krece od 350.000 evra. To su nam jedni od partnera.

              Ako imas neku firmu iz ovih oblasti kojima bi mogao predloziti nekakvu prediktivnu analitiku koju mogu da iskoriste u unapredjenje marketinga ili za bolje upravljanje budzetom, javi se, kao posrednik mozes da imas nesto, plus iskustvo.
              sigpic

              Comment


              • #37
                Da, moja greška, ovo je za pravni iz BGa

                Comment


                • #38
                  Originally posted by Black Mamba 24 View Post
                  Mislis mozda na onu sto je napravila Talking Toma? Moj los pokusaj pogadjanja jer samo nju poznajem.
                  Ako mislis na klasicnog dizajnera, on treba samo za dizajn, ne bi verovao kako programerima padaju ideje.
                  Imas recimo SAS, pretpostavljam da si cuo za tu firmu, ako nisi pogledaj. 90% njihovih developera je u Americi, ostalih 10 je rasprostranjeno po svetu, u Evropi znam da ih ima nesto malo u Ceskoj i Italiji. U svim ostalim zemljama imaju samo sales menagere, ali oni su toliko napredni da imaju znanje o Telcu, Bankingu, Retailu, svemu i svacemu, plate su vrhunske, uslovi vrhunski, samo pritisak zna da bude nepodnosljiv jer se njima cena softvera krece od 350.000 evra. To su nam jedni od partnera.

                  Ako imas neku firmu iz ovih oblasti kojima bi mogao predloziti nekakvu prediktivnu analitiku koju mogu da iskoriste u unapredjenje marketinga ili za bolje upravljanje budzetom, javi se, kao posrednik mozes da imas nesto, plus iskustvo.
                  Nije ta firma za Talking Toma, ovo je manja kompanija, ali imaju ogroman potencijal

                  Nedavno sam pisao strategiju prijateljici kako da 'close' Germanwings, jer njima hoce app da rade.

                  Ako mi kazes sta radite i sta mozete napraviti za neku firmu, ono primjer mi das, ja ti mogu spisak u roku od 24h dati firmi koje bi mogli vrlo lako 'close'.
                  sigpic
                  "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                  AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                  Comment


                  • #39
                    Originally posted by maliajnstajn View Post
                    Mene zivo interesuje da li ljudi znaju koja je Trumpova strategija za Sjevernu Koreju?
                    Ne znam, slobodno napisi meni i drugim neupucenim ljudima.

                    Comment


                    • #40
                      Originally posted by maliajnstajn View Post
                      Mene zivo interesuje da li ljudi znaju koja je Trumpova strategija za Sjevernu Koreju?

                      Prost odgovor: TWITTER!!!

                      Salim se valjda ima(mislim njegova administracija ne on licno, posto se on razume u rat kao i vecina nas) vise planova, za razlicite scenarije.

                      Comment


                      • #41
                        Originally posted by madrid View Post
                        Prost odgovor: TWITTER!!!

                        Salim se valjda ima(mislim njegova administracija ne on licno, posto se on razume u rat kao i vecina nas) vise planova, za razlicite scenarije.
                        Ovde mislim da je više do pregovaranja i takvih stvari, nego do ratovanja. Aki je više puta napomenuo da je Tramp genije za ubeđivanje, pa je je verovatno do toga.

                        Comment


                        • #42
                          Ne smeju da se usude na rat zbog onih raketa što nišane na onaj grad i mornaričku bazu. Ne mogu da se setim imena ali diplomatija im je jedina opcija trenutno.
                          sigpic

                          #PRAVDA ZA BRAĆU

                          Comment


                          • #43
                            Originally posted by maliajnstajn View Post
                            Nije ta firma za Talking Toma, ovo je manja kompanija, ali imaju ogroman potencijal

                            Nedavno sam pisao strategiju prijateljici kako da 'close' Germanwings, jer njima hoce app da rade.

                            Ako mi kazes sta radite i sta mozete napraviti za neku firmu, ono primjer mi das, ja ti mogu spisak u roku od 24h dati firmi koje bi mogli vrlo lako 'close'.
                            Verujem da znas i sam da su mnogi projekti u potpunosti pod NDA ugovorom, ali ima projekata kod kojih su samo detalji pod istim. Ali kako god necemo ovde, u pp moze, kucam ti za nekoliko minuta ili sutra.
                            Za telco je problem u BiH jer nisam siguran da li je i jedan operater pustio 4G, a valjda planiraju uskoro da puste, sto znaci da im 3G merenja trenutno nisu interesantna, bar ne bi trebala da budu ako su pametni. Pisem pa cemo da vidimo.
                            sigpic

                            Comment


                            • #44
                              Stigla nova tema.

                              Samo da pozelim bratu srecu i da nadmasis pricaonicu sa stranicama.

                              Comment


                              • #45
                                Deluje mi da će ova tema biti odbojna za socijaliste zbog naziva
                                Last edited by Победа; 03-09-17, 01:43.

                                Comment

                                Working...
                                X