Announcement

Collapse
No announcement yet.

Res publica (tema o politici i ekonomiji)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Evo ti za zlato:

    https://goldprice.org/

    I evo ti za bitcoin

    https://price.bitcoin.com/
    sigpic
    "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
    AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

    Comment


    • #17
      Bilo bi lepo da Princara kao pravnik ovde objasni kolki su porezi u Srbiji zato što koliko sam upućen postoji predmet na pravnom fakultetu koji se zove "Poresko pravo".

      Malo sam tražio po internetu i deluje mi da je 15% na dohodak preko 38.000 evra otprilike. Što je svakako i više nego odlično, ali je problem što u Srbiji za gotovo sve postoji monopol i gotovo sve je nemoguće raditi bez odobrenja vladajuće stranke. Takođe dosta je komplikovano to oko poreza, nije jednostavno kao što sam ja objasnio pa bih voleo da pravnik neki objasni, ako ima volje naravno.

      Zašto ovo pričam? Meni deluje da je poljoprivreda u Srbiji veoma isplativ biznis. Stekneš određen kapital, polako kreneš i vremenom možeš daleko da doguraš.

      Comment


      • #18
        Privrede Srbije i Bosne i Hercegovine bi bile najjace u Evropi kada bi se politika ekonomije slobodnog trzista inkorporirala ovdje. EU bi nas molila da imaju free trade agreement s nama.
        sigpic
        "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
        AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

        Comment


        • #19
          @ajnstajne,ovo konkretno i samo za majice te pitam zasto si ti sve to placao,kad postoje vec spejalizovani sajtovi za to,dizajn konkretno ne mora samo majice ,moze bilo sta,gde ne placas nista sam se reklamiras besplatno svojim proizvodom i sklapas posao,sajtu placas samo 20 posto od prodatog dizajna odredjenom klijentu,ako ga prodas,stim da bi ti morao da placas i dizajnera,al i to nek bude po ucinku tj.ako on dobro dizajnira i proda proizvod, dobije procent koji se dogovorite

          bilo je pricaonici,dok sa citao tvoj post,sad vidim ovde prebaceno,inacevam nebi kvario diskusiju
          Last edited by 61563; 03-09-17, 01:04.

          Comment


          • #20
            Originally posted by maliajnstajn View Post
            Evo ti za zlato:

            https://goldprice.org/

            I evo ti za bitcoin

            https://price.bitcoin.com/
            Daj mi csv, excel, json, nesto od toga. Najgore je raditi kad ti klijent daje slabe podatke pa i to moras da obradjujes.
            sigpic

            Comment


            • #21
              Originally posted by 61563 View Post
              @ajnstajne,ovo konkretno i samo za majice te pitam zasto si ti sve to placao,kad postoje vec spejalizovani sajtovi za to,dizajn konkretno ne mora samo majice ,moze bilo sta,gde ne placas nista sam se reklamiras besplatno svojim proizvodom i sklapas posao,sajtu placas samo 20 posto od prodatog dizajna odredjenom klijentu,ako ga prodas,stim da bi ti morao da placas i dizajnera,al i to nek bude po ucinku tj.ako on dobro dizajnira i proda proizvod, dobije procent koji se dogovorite
              Vjerujem da mislis na teechip ili teespring ili redbubble?

              Ja sam isao na brendiranje potpuno. Stvarao svoj vlastiti brend.

              Napravio sam ja kamaru gresaka, vjerovatno sam i zato imao jako mali profit, bas jedva.
              sigpic
              "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
              AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

              Comment


              • #22
                Originally posted by maliajnstajn View Post
                Vjerujem da mislis na teechip ili teespring ili redbubble?

                Ja sam isao na brendiranje potpuno. Stvarao svoj vlastiti brend.

                Napravio sam ja kamaru gresaka, vjerovatno sam i zato imao jako mali profit, bas jedva.

                Ajde da pisemo ove stvari tamo u onoj temi, ovdje se pise o palacinkama i vremenu

                Inace u Sarajevu maloprije prolom oblaka bio, rashladilo
                Na čemu si ti

                Pogledaj naziv teme


                E sad je lepo, inače nikada nisi imao želju da nešto osnuješ u Sarajevu ili bilo gde u BIH?
                Last edited by Победа; 03-09-17, 01:05.

                Comment


                • #23
                  Originally posted by 61563 View Post
                  @ajnstajne,ovo konkretno i samo za majice te pitam zasto si ti sve to placao,kad postoje vec spejalizovani sajtovi za to,dizajn konkretno ne mora samo majice ,moze bilo sta,gde ne placas nista sam se reklamiras besplatno svojim proizvodom i sklapas posao,sajtu placas samo 20 posto od prodatog dizajna odredjenom klijentu,ako ga prodas,stim da bi ti morao da placas i dizajnera,al i to nek bude po ucinku tj.ako on dobro dizajnira i proda proizvod, dobije procent koji se dogovorite
                  Zato sto je on hteo da stigne do nivoa tog specijalizovanog sajta.
                  Originally posted by Dekinjo
                  Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                  Originally posted by La Jugoslavia
                  Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                  Comment


                  • #24
                    Originally posted by Black Mamba 24 View Post
                    Daj mi csv, excel, json, nesto od toga. Najgore je raditi kad ti klijent daje slabe podatke pa i to moras da obradjujes.
                    https://www.quandl.com/collections/markets/gold

                    Evo ti za zlato, pa skidaj sta ti treba, ajde za zlato bi mi trebala neka ozbiljnija analiza jer namjeravam uskoro da ulozim u zlato, zbog sigurnosti
                    sigpic
                    "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                    AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                    Comment


                    • #25
                      Originally posted by maliajnstajn View Post
                      Vjerujem da mislis na teechip ili teespring ili redbubble?

                      Ja sam isao na brendiranje potpuno. Stvarao svoj vlastiti brend.

                      Napravio sam ja kamaru gresaka, vjerovatno sam i zato imao jako mali profit, bas jedva.
                      Ne na te cuo sam imas i onaj Sunfrog ili tako neki,mislio sam na Fiverr,ubedljivo najjaci sajt ,sto se tice dizajna svega ,mislim i drugih stvari koje mozes tamo da reklamiras,al ovo je najtrazenije i ako se dobro izreklamiras i jos ako imas dizajnera moze dobro da se zaradi za nase uslove

                      Comment


                      • #26
                        Originally posted by maliajnstajn View Post
                        https://www.quandl.com/collections/markets/gold

                        Evo ti za zlato, pa skidaj sta ti treba, ajde za zlato bi mi trebala neka ozbiljnija analiza jer namjeravam uskoro da ulozim u zlato, zbog sigurnosti
                        Pozabavicu se ovim kad nadjem nesto vise vremena, i mene interesuju podaci, zapravo vise me interesuje kako se ML moze primeniti na sve ovo.
                        sigpic

                        Comment


                        • #27
                          Originally posted by 61563 View Post
                          Ne na te cuo sam imas i onaj Sunfrog ili tako neki,mislio sam na Fiverr,ubedljivo najjaci sajt ,sto se tice dizajna svega mislim i drugih stvari koje mozes tamo da reklamiras,al ovo je najtrazenije i ako se dobro izreklamiras i jos ako imas dizajnera moze dobro da se zaradi za nase uslove
                          Pa planiram iduci mjesec, vec imam razradjen plan i sve, da krenem ponovo u slican biznis, ponovo. Samo sto ovaj put cu uraditi milion drugacijih stvari.

                          Droppship je jako popularan trentuno sa aliexpressa i raja uzimaju strasne pare na tome
                          sigpic
                          "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                          AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                          Comment


                          • #28
                            Originally posted by Black Mamba 24 View Post
                            Pozabavicu se ovim kad nadjem nesto vise vremena, i mene interesuju podaci, zapravo vise me interesuje kako se ML moze primeniti na sve ovo.
                            Citao sam nesto sto Mark Cuban pisao o machine learning i deep learning, da ce to bukvalno zamjeniti programere
                            sigpic
                            "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                            AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                            Comment


                            • #29
                              Originally posted by Победа View Post
                              Bilo bi lepo da Princara kao pravnik ovde objasni kolki su porezi u Srbiji zato što koliko sam upućen postoji predmet na pravnom fakultetu koji se zove "Poresko pravo".
                              Lose si upucen

                              Comment


                              • #30
                                Originally posted by 61563 View Post
                                Ne na te cuo sam imas i onaj Sunfrog ili tako neki,mislio sam na Fiverr,ubedljivo najjaci sajt ,sto se tice dizajna svega ,mislim i drugih stvari koje mozes tamo da reklamiras,al ovo je najtrazenije i ako se dobro izreklamiras i jos ako imas dizajnera moze dobro da se zaradi za nase uslove
                                Brate fajver je frilens platforma.
                                Originally posted by Dekinjo
                                Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                                Originally posted by La Jugoslavia
                                Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                                Comment

                                Working...
                                X