Announcement

Collapse
No announcement yet.

Res publica (tema o politici i ekonomiji)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Base wins you the elections.

    https://www.wsj.com/articles/poll-hi...gop-1504811662

    Ono sto meni moj mladi madridista ne vjeruje, ali imati solid base je najveci kapital u politici. Kakve brojke


    A najveci pokazatelj da su ove mejnstrim ankete namjestene, nakon sto je napravio ovaj deal sa demokratama, skocio mu approval na 45%.

    On je na 50% zakucan i ne mice se vec mjesecima.
    sigpic
    "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
    AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

    Comment


    • Najjaca epizoda TYT u zadnjih par meseci bila sinoc. Bar prvi sat kad je Cenk "solirao". Cak je i Donalda pohvalio. Uz malo zezanja naravno. Aki posebno ti treba da odgledas. Najbolji je video sa Paul Ryanom
      Spoiler

      Comment


      • Kako je odigrao sad i republikance i demokrate, svjesni nisu.

        Sve ce mu dati sad.

        Ide repeal obamacare i porezi do kraja novembra plus zid i denuklearizacija S. Koreje.
        sigpic
        "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
        AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

        Comment


        • Pre neku noć ili dan najvaio si neka dešavanja u S.Koreji. Jel bilo nešto?
          sigpic

          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

          Comment


          • Pomjerili su sve diplomate van korejskog poluotoka.(Amerikanci)
            sigpic
            "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
            AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

            Comment


            • Nešto se očekuje?
              sigpic

              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

              Comment


              • Mislim da ce mu sljedeci projektil skinuti.

                Al je Trump fokusiran maksimalno na ove uragane. To mu je trenutno najveci problem.
                sigpic
                "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                Comment


                • Ali ta radost da su konacno napisali nesto lepo i pohvalno o njemu, da pola bele kuce izvestava haha. Ja msm da je njemu bolje da radi sa obe strane, posto si sam rekao da ima veliku bazu (oni ce ostati uz njega), a svi znamo da je populista, ako bude radio popularne stvari medju progresivnim glasacima rejting bi mogao da mu ode na preko 50 sigurno. Protiv njega bi ostao samo establishment (HRC glasaci). Pazi ako on dobro sredi healthcare i probleme skolovanja i malo se primiri oko imigranata i bliskog istoka, on moze i da smanji porez sto bi zadovoljilo konzervativce. Problem je sto ce mu svaka odluka jednu stranu doneti, drugu odneti, ali ja bih pre pucao na independent i progressive glasace, jer ih ima vise od conservative(tu sam oduzeo njegovu bazu, jer ce ga oni podrzati u cemu god). Opet napominjem, mnogo ljudi ni ne zna sta je koji predsednik ispunio, nego glasa po tradiciji i okruzenju.

                  Ali to je Donald, svi znamo da od toga nema nista.

                  Comment


                  • Progresivizam=tiranija

                    https://www.amazon.com/Rediscovering.../dp/1476773084
                    sigpic
                    "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                    AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                    Comment


                    • Ne znam ko i kako je iskusno ubacio rec "populista" za odredjenje politicare koji su im protivnici, ali kakve sve izmisljene reci su u skorijim godinama ubacene, ne cudi me da je i ova rec ubacena.

                      Politicar po profesiji je populista, on prodaje pricu narodu koju narod interesuje, sto je popularnija stvar, na tome vise grade neku svoju politiku, jer njemu trebaju lepi brojevi da bi pobedio i zaseo na neko mesto, normalno da ce se drzati popularnih tema i misljenja da bi to i postigao. Iz tog razloga mi je apsolutno bizarno da su siroke mase to prihvatile da korste u negativnom kontekstu ka politicarima sa kojima se ne slazu, dok istu taktiku koriste i ovi sa kojima se slazu.



                      @Madrid, svaka cast kako mozes da slusas TYT, oni su toliko postali ugh, da stvarno nemam volju ni zelju da ih slusam....

                      Comment


                      • Ma kakav TYT, sta sve oni lupaju na dnevnoj bazi boze sacuvaj.

                        Oni su produzena ruka Al Jazeere, a svi znamo sta je Al Jazeera.

                        A da ne pricam da podrzavaju antifu

                        Last edited by maliajnstajn; 08-09-17, 12:38.
                        sigpic
                        "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                        AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                        Comment


                        • Ko kaze da je populista nesto lose?
                          TYT se malo pogubio od kada se daje vise prostora neuroticnim smaracima poput Ane, Hasana i onog debelog celavog, kao i Michael Shure, i neki gosti, ali su(Cenk) juce izdominirali.

                          Ima tamo dosta cudnih likova, ali par njih je super (Cenk,Jimmy,Jordan Chariton i mogu da podnesem Johna.)

                          U svakom slucaju 1000 puta bolje od teoreticara zavere (Alex Jones, Infowars) Rush Limbaugh, ili establishment likova u mainstreamu(Blitrzer, Lewandowski)
                          Last edited by colchonero; 08-09-17, 12:46.

                          Comment


                          • Cenk ce do kraja mandata da prolupa jedan kroz jedan.

                            I ovako je pukao otkako mu je Sam Harris glavu otkino prije par godina.
                            sigpic
                            "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                            AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                            Comment


                            • Eh Aki, Aki polako preci ces i ti, a mozda i Tramp na TYT. Do 2020, TYT ce vam postati omiljeni program.

                              Comment


                              • Daj mi Cenka da debatujem s njim, ono sta mu je Ben Shapiro uradio bit ce smijesno u poredjenju sta bi mu ja uradio.
                                sigpic
                                "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                                AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                                Comment

                                Working...
                                X