Announcement

Collapse
No announcement yet.

Res publica (tema o politici i ekonomiji)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Siguran sam da ste vi savršena ljudska bića i kao takvi imate dosta vremena da se bavite manama drugih.

    Comment


    • Originally posted by kronostime View Post
      Pop mi se ozbiljno rastuzio kad sam nosio slavski kolac i zito u crkvu Sv.Petke i usput uzeo svetu vodicu dzabe.
      A 10 dana je najavljivao dolazak - zafalilo mu para.
      Sveti Nikola - nova kola.... ;)

      Послато са Huawei MATE P40 Pro помоћу Тапатока
      sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

      Comment


      • Da smo zaglupaveli, da ne kazem nesto gore, jesmo, a sto je najzalosnije u doba kada ima toliko mogucnosti da se covek obrazuje.
        Nazalost, glavno obrazovno sredstvo je postalo yt, bez muke do nauke i pameti, tako da boz' pomozi.

        Za vreme epidemija zaraznih bolesti, uputstvo za pricesce beogradskog paroha Dimitrijevica, 1929.godine

        -Zdrava lica brisaće se jednim, a lica sumnjivog zdravlja drugim ubrusom. Ove ubruse po pričešću spaliti i pepeo baciti u reku.

        - Pričestiti, po moćustvu, najpre zdrave pa bolesne.

        - Čim se pričesti lice sumnjivog zdravlja, odmah kašičicu spustiti u lonac ključale vode....

        - Sveštenici pri pričešćivanju da obrate naročitu pažnju, da u dobro otvorena usta pričasnika sipaju samo sveto pričešće i ne dodirujući kašičicom usne pričesnika.


        Ali eto 91 godinu kasnije SPC tvrdi da se prilikom pricesca jednom kasicicom ne moze niko zaraziti i sve ostalo sta pricaju i rade -.-

        Medjutim, Clan 3 Zakona o crkvama i verskim zajednicama lepo kaze:



        Dakle pitanje nad svim pitanjima jesmo li crkvena ili sekularna drzava? Koji se zakoni u ovoj zemlji postuju i za koga vaze? Ima i ono da je sve ovo instrument u rukama vladajuce sekte, tako da im zatupljivanje nacije i ide na ruku (videti pod zasedanje Glupstine ovih dana).
        sigpic

        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

        Comment


        • Nazalost, glavno obrazovno sredstvo je postalo yt, bez muke do nauke i pameti, tako da boz' pomozi.
          iskreno ja sam recimo iz istorije naucio vise sa yt nego u skoli (to je zato sto ni nisam otvorio knjigu u skoli
          Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

          Comment


          • Originally posted by Sam Hornish Jr. View Post
            iskreno ja sam recimo iz istorije naucio vise sa yt nego u skoli (to je zato sto ni nisam otvorio knjigu u skoli
            Eto ko su nama administratori

            Comment


            • Originally posted by Lion View Post
              Eto ko su nama administratori
              pa ja iz F1 znam vise nego bukvar iz skole
              Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

              Comment


              • Lane u metu kao i uvek.

                Comment




                • evo ko stoji iza Bajdena (i ko je pustio virus)

                  Losmi postao komunista
                  Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                  Comment


                  • Comment


                    • Oborismo Milovu Vladu, ljudiii!!! Oburdasmo je, napokon! Tri mjeseca nakon izbora, nakon nevidjenih trvenja i cerupanja, podmetacina i spletki.. uspjesmo da napravimo prvi veliki korak! Idemoooo!!!!

                      Comment


                      • Ajd nek vam je sa srecom!
                        Trebace vam.

                        Originally posted by Lion View Post
                        Cujem da je i rekao kako je "neko" namerno spalio sklopke u novoj bolnici da ne bi mogli ljudi da se lece

                        I kako je normalno sto su bolnice pune, kada je kod nas lecenje za dz.



                        Znaci, samo revolucija, braco i sestre, kada nas vec meteori i kataklizme zaobilaze, u pm.
                        sigpic

                        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                        Comment


                        • Da, te sklopke su razlog zasto najavljena bolnica ne radi. Toliko je narod sludjen, da mozes da izadjes pred kamere i izneses bilo koju nebulozu.

                          Najgore sto ljudi vise ni ne zele da gledaju sta im se desava. Zmure na stvari na koje ne bi smeli da zmure. Paradigma celog stanja u drzavi jeste Narodna skupstina. To je najvise predstavnicko telo koje crpi suverenitet od gradjana, nosilac zakonodavne i ustavotvorne funkcije, a danas ima ulogu jednog Informera, sa jedinom funkcijom da od svakoga ko javno iznese misljenje koje ne odgovara vlasti, da ga nakon toga u predstavnickom domu satanizuju i predstave kao drzavnog neprijatelja, uz standardnu tacku dnevnog reda Djilas.

                          Tuzno je sto se ova novokomponovana oligarhija dogadja ovoj zemlji i ovom narodu i sto kao drustvo propadamo sve nize u svakom aspektu
                          Last edited by Lion; 05-12-20, 00:08.

                          Comment


                          • absoluteli,narocito kad se raspravlja o budzetu i uspavani profesor djeneral atlagic ubaci bez ikakvog reda i potrebe seku sablic,otvoreno aludirajuci da nije patriota jer je polujevrejka (dodacu kasnije nebuloze sto je pisao o patriotizmu)

                            ja sam to pogledao nekiliko puta i trazio makar jedno slovo da povezem budzet i seku velicinu i nikako je nisam nasao,da bi zvoncica sinoc,isto nicim izazvan, spominjao barda srpskog glumista u smislu kako je to ploliticki intervju...

                            pa sta je ocekivao,da ce stvarno govoriti o zimnici
                            Wizard

                            Comment


                            • Kako znaš da je zbog toga što je polujevrejka? Vjerujem da većina ljudi ni ne zna tu činjenicu, ja sam npr. saznao skoro malo guglajući o poznatim Jevrejima na ovim prostorima, inače ne bih. Izjavila je ono 'domovina je gdje ti je dobro, a ne gdje su sarme', i zato joj je taj Atlagić koji izgleda voli da gusla o patriotizmu tu nešto ispametovao, pritom nisam siguran koliko ljudi njega shvataju ozbiljno. Niti je kome draži od Seke.

                              SNS ima dosta tih besmislenih likova među poslanicima, sad sigurno još više nakon zadnjih izbora. Ljudima je garant dosadno čim se primaju na njihove gluposti.

                              Comment


                              • U napade na Aleksandra Vučića, Jorgovanku Tabaković, Sinišu Malog uključila se glumica, gle čuda, Jelisaveta Sablić, zvana Seka. A znate zašto napada Tabaković? Jer je najbolji guverner Narodne banke Srbije u poslednjih 20 godina. Zašto Aleksandra Vučića? Jer je najbolji predsednik države u zadnjih 50 godina. Nek neko kaže da nije. A Sinišu Malog? Pa, čija su zasluga finansije u zadnjih tri godine. I najbolji finansijski uspeh smo doživeli za vreme njega. Sablić kritikuje i državu. Nju ne interesuje Narodni muzej, šta je u kulturi napravljeno za vreme Tasovca i Vukosavljevića. Nju ne interesuje Muzej savremene umetnosti i druge kulturne ustanove. Znate šta je odgovorila ko je najbolji ministar kulture? Rekla je Lečić jer je uveo nacionalne penzije - rekao je Vučićev glasnogovornik, i dodao:



                                - Ovoj gospođi zaista nedostaje patriotizam. Ona je izjavila da je otadžbina tamo gde ti je dobro, a ne gde ti je sarma. Gospođo, vi imate manjak patriotskih osećanja. Patriotizam je kamen temeljac čovekove moralnosti, svetinja čovekove duše. Zapamtite gospođo Sablić, patriotizam je najveći ukras čovekove duše, koji vi, godpođo Sablić ne posedujete - rekao je naprednjak, i poručio joj "da prelistava istoriju srpskog naroda, da ne bi ostala stranac u vlastitoj otadžbini".



                                i jos je stosta nadodao...a njegova otadzbina srbija nikad nije bila u izvornom obliku same reci-nego bas tako-tamo gde mu je sarma,tamo mi je dobro


                                napose,ovde je ceo snimak

                                https://direktno.rs/politika/316743/...ina-napad.html

                                ja sam takav utisak stekao,pa sad...sto bi to bilo cudno za SNS-znali su oni i nize da idu (hint-mala anika i vucic na RTS-u)



                                a ovaj se u medjuvremenu ovako bogati

                                Last edited by Beocca; 05-12-20, 08:55.
                                Wizard

                                Comment

                                Working...
                                X