Announcement

Collapse
No announcement yet.

2017 FORMULA 1 PIRELLI BELGIAN GRAND PRIX (Spa-Francorchamps)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Originally posted by Alen P View Post
    Kad ti sastavis deo izjave sefa motora i deo Alonsove izjave moze da izgleda tako.
    Obe rečenice su delovi izjave Hasegawe, ispod je transkript radio komunikacije Alonsa i trkačkog inženjera, ništa nije sastavljeno... Čovek je na Indy 500 trci malo posle pola trke javio timu da nešto nije u redu sa motorom, oni su mu rekli da telemetrija pokazuje normalan rad. Pola sata kasnije motor je ispustio dušu... Tako dobar i iskusan vozač jako lako primeti kad motor ne pruža očekivani osećaj, iako je na papiru sve kako treba.

    Originally posted by Sile View Post
    Procitao sam na dhl aplikaciji jos prosle nedelje vezano za motore to ali iskreno nisam previse obracao paznju kao nisu ispostovali dogovor...
    ne znam nije ferrari bio daleko tako u q mada opet Vettel kaze da bi tesko bio drugi da mu kimi zbog greske svoje nije napravio zavetrinu u 3 sektoru sto mu je donelo dve stote.
    Sada ce monza,pa cemo videti,jao honda na sta ce tek da lici ovde
    Doneli su novu specifikaciju motora kako ne bi donosili u Italiju. Od Italije svi novi motori bi morali da rade sa ograničenom potrošnjom ulja od 0.9l na 100km, do Italije je to bilo 1.2l. Tih 1.2l bi bilo ograničenje za sve motore koji su uvedeni pre Italije. Postojao je neki džentlmenski dogovor da niko ne donosi nove specifikacije pre Italije, Mečka je to uradila i Ferrari poludeo. Na italijanskom motorsport.com sam pročitao da je FIA odlučila da se umeša i da će izgleda sve specifikacije motora od Italije ipak morati 0.9l na 100km ulja da troše, zbog ovog poteza. Tako sam razumeo...

    Malo mi je neverovatno da se 3 godine ćutalo o tom trošenju ulja kod Mercedesa i da ga koriste kao dodatni izvor snage u kratkim vremenskim periodima. Sad kad je Ferrari to isto uradio početkom sezone, sad odjednom je to problem i odjednom je to otkriveno i kod Mercedesa... Pričam ti priču...

    Comment


    • #77
      Kad McLaren odlucuje o dobavljacu motora?
      Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

      Comment


      • #78
        Nema tu više odluke, imaju samo Hondu na raspolaganju...

        Comment


        • #79
          Imaju i Renault a Alonso je zapretio ako ostanu na Hondi da ih napusta.

          http://www.skysports.com/f1/news/124...a-are-retained
          Last edited by Sam Hornish Jr.; 29-08-17, 17:27.
          Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

          Comment


          • #80
            Nek napusti barem nećemo više morati slušati kako daje 130% ili slične gluposti...

            Послато са ZTE Blade V6 уз помоћ Тапатока
            If a bike and rider coming past you three feet from your face at 180mph down a hill on a public road doesn’t raise even a grin, you are already dead.

            Comment


            • #81
              Originally posted by Nikoletina View Post
              Nek napusti barem nećemo više morati slušati kako daje 130% ili slične gluposti...

              Послато са ZTE Blade V6 уз помоћ Тапатока
              A ko bi sa ovakvom Hondom bio bolji??

              E sad hteo sam da każem koju oko duela Perez i Ocon.
              U tom drugu posle kad se to tako katastrofalno završila ja koliko se sećam Ocon je bio do ograde i da on tada nije mogao proći pored , ali sam na usporenom snimku video kako Perez jedno vreme ide svojom linijom i u jednom trenutku malo skrene ka Oconu i tako ga udari. Bar sam tako video ako se sad dobro sećam.

              Comment


              • #82
                Druže pljuvao je po Ferrariju kad je prešao u McL, sada pljuje po McL Hondi, ako mu se ne vozi fino napusti i tjt. Što se tiče Ocon-Perez slučaja, moje mišljenje je da je Ocon morao mnogo pametnije da odveze, prošao bi ga na Kemmel pravcu, a ovako je zeznuo i sebe i Checa...

                Послато са ZTE Blade V6 уз помоћ Тапатока
                If a bike and rider coming past you three feet from your face at 180mph down a hill on a public road doesn’t raise even a grin, you are already dead.

                Comment


                • #83
                  Originally posted by Nikoletina View Post
                  Druže pljuvao je po Ferrariju kad je prešao u McL, sada pljuje po McL Hondi, ako mu se ne vozi fino napusti i tjt. Što se tiče Ocon-Perez slučaja, moje mišljenje je da je Ocon morao mnogo pametnije da odveze, prošao bi ga na Kemmel pravcu, a ovako je zeznuo i sebe i Checa...

                  Послато са ZTE Blade V6 уз помоћ Тапатока
                  Pa ovakav Meklaren samo pljuvanje zaslužuje , Alonso uvek da sve od sebe i to je to.
                  Kako je mogao mnogo pametnije da vozi ako sam bio u pravu i Perez ga je udario? I tu je bio kraj...

                  Comment


                  • #84
                    Originally posted by Sam Hornish Jr. View Post
                    Imaju i Renault a Alonso je zapretio ako ostanu na Hondi da ih napusta.

                    http://www.skysports.com/f1/news/124...a-are-retained
                    Koliko sam ja razumeo neke informacije i tekstove, taj Renault je na jako dalekom štapu i ni malo sigurno da će se postići neki dogovor. No videćemo, i čudnije su se stvari događale...

                    Originally posted by NEMANJA97 View Post
                    A ko bi sa ovakvom Hondom bio bolji??

                    E sad hteo sam da każem koju oko duela Perez i Ocon.
                    U tom drugu posle kad se to tako katastrofalno završila ja koliko se sećam Ocon je bio do ograde i da on tada nije mogao proći pored , ali sam na usporenom snimku video kako Perez jedno vreme ide svojom linijom i u jednom trenutku malo skrene ka Oconu i tako ga udari. Bar sam tako video ako se sad dobro sećam.
                    Tuda kuda je išao Perez je trkačka linija, po svim pisanim i nepisanim pravilima trkanja Ocon nije mogao da očekuje da će mu ovaj ostaviti prostor ako ugura prednje krilo između njega i zida. Vrv je to doza neiskustva kod Ocona, nema još dovoljno kilometara u bolidu u tim bliskim borbama da oceni baš jasno gde se nalazi na stazi u odnosu na ostale (pitajte Maldonada koliko kilometara treba za to ), ali obojica su prgavi i neće da popuste... Sad su im pripretili zabranom trkanja ako još neki put bude čukanja.

                    Comment


                    • #85
                      Nije ni Perez cvece. Sve je pocelo u Kanadi kada nije poslusao tim i nije pustio Ocona. Ako jedan Hamilton koji juri titulu pravi dogovor i ispostuje, onda je morao i on.

                      Comment


                      • #86
                        Originally posted by Vanja #66 View Post
                        Koliko sam ja razumeo neke informacije i tekstove, taj Renault je na jako dalekom štapu i ni malo sigurno da će se postići neki dogovor. No videćemo, i čudnije su se stvari događale...


                        Tuda kuda je išao Perez je trkačka linija, po svim pisanim i nepisanim pravilima trkanja Ocon nije mogao da očekuje da će mu ovaj ostaviti prostor ako ugura prednje krilo između njega i zida. Vrv je to doza neiskustva kod Ocona, nema još dovoljno kilometara u bolidu u tim bliskim borbama da oceni baš jasno gde se nalazi na stazi u odnosu na ostale (pitajte Maldonada koliko kilometara treba za to ), ali obojica su prgavi i neće da popuste... Sad su im pripretili zabranom trkanja ako još neki put bude čukanja.
                        Jasno je da je Perez išao po trkačkoj liniji i da Ocon nije mogao da se probije i da se Perez neće skloniti.
                        Ipak sad sam potvrdio ono o čemu sam pričao...
                        Perez je taj koji je skrenuo ka Oconu i tako je došlo do incidenta i to je skrenuo taman zadnji krajem.
                        Možda Ocon i sam oštetio bolid jer nine bilo mesta , ali tad bi on bio kriv , ali ovako je Perez to ubrzao i rešio "problem"

                        Comment


                        • #87
                          https://streamable.com/4ifqh

                          Start trke za vodeći dvojac. Razlika u snazi motora je jasna, iako minimalna...
                          Last edited by Vanja #66; 31-08-17, 18:19.

                          Comment

                          Working...
                          X