Announcement

Collapse
No announcement yet.

Serie A 2017/2018

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Serie A 2017/2018



    Sramotno je da na 23 i po sata od pocetka sezone nemamo otvorenu temu .

    Dakle, Juventus brani titulu ( gle cuda ), a Roma, Milan i Napoli ce prije svih pokusati da im pomrse racune. Sezonu sutra u 18.00 otvaraju sampion Juventus i Cagliari gdje ce Stara dama furiozno otvoriti sezonu sa 3 lagana boda . Roma u prvom kolu ide na tesko gostovanje u Bergamu, gdje ce gostovati kod Atalante, Milan ide u goste pobjedniku finisa prosle sezone, Crotoneu, dok ce derbi prvog kola u Milanu odigrati Inter i Fiorentina .

    Juventus

    Prvi favorit za osvajanje i odbranu titule je naravno Juventus, koji je prema mom skromnom misljenju i pored odlaska nevjerovatnog majstora i lidera Bonuccia u Milan, jaci nego prosle godine . Stara dama to godinama tako radi, dovedu ljudi Matuida za 20 miliona, sto je bukvalno dzaba u 2017. kada svaki prosjecni igrac kosta 40-50 miliona, nestvaran posao zaista. Pored njega od vecih pojacanja u klub su stigli Douglas Costa, Federico Bernaderschi, Mattia De Sciglio ( mada nisam siguran koliko ce ovaj momak biti pojacanje ), Wojcech Szczesny iz Arsenala, te extratalentovani bivsi igrac Boce Juniors Rodrigo Bentancur. Juve je pored Bonuccija izgubio i Danija Alvesa, ali i pored toga sve osim njihove titule ce biti prvorazredna senzacija .


    Roma

    Vucica je bila bas, bas aktivna u ovom prelaznom roku. Osim smjene na trenerskoj poziciji, gdje je umjesto Spalettija dosao Eusebio di Francesco, u klub je stigao i veliki Monchi, sto je realno pojacanje kao neki igrac-superstar. Monchi se odmah bacio na posao i u klub doveo Maximea Gonalonsa iz Lyona za 5 miliona ( prejeftino), Kolarova iz Manchester Citya za slicnu cifru, Gregoirea Defrela ( vjerujem licna zelja Di Francesca ), Cengiza Undera iz Basaksehira kojeg ljudi zovu turski Messi, Romino dijete Lorenza Pellegrinija, pouzdanog desnog beka Ricka Karsdorpa iz Feyenoorda, a prema danasnjim navodima iz medija bas blizu dolaska u Romu je Patrick Schick ( kakva sapunica oko ovog momka u ovom prelaznom roku ). I pored svih dolazaka, najvece pojacanje za Romu je sigurno ostanak velikog Radje Nainggolana, koji je produzio ugovor. Klub su od bitnijih fudbalera napustili Antonio Rudiger ( Chelsea ), Mohamed Salah ( Liverpool ), i Leandro Paredes ( Zenit, iako ovaj momak nikada i nije bio pretjerano bitna karika u Rominom timu ). Bit ce sigurno jos Rominih transkacija u ovom prelaznom roku, jer adekvatna zamjena za Egipcanina nije dovedena. Vezni red Rome je godinama mnogo, mnogo jak, ali sada imaju i prijekopotrebnu sirinu u toj liniji tima. Vucica ce sigurno imati sta reci u predstojecoj sezoni, ali bit ce im vraski tesko doci do Scudetta.

    Milan

    Za mene aposlutni pobjednik ljetnog prelaznog roka, i to ne samo u Italiji. Kinezi su ulozili pare, ali ne tako da se razbacuju njima, vec pametno i svaki igrac koji je stigao u milanskog giganta je bio bas potreban. Odbranu su pojacali Conti ( vjerovatno najbolji desni bek prosle godine u Serii A ), Musacchio, Ricardo Rodriguez i po mnogima najbolji svjetski stoper Leonardo Bonucci . Ni vezni red, naravno nije mogao ostati onakav kakav je bio prosle godine, pa su odvojena novcana sredstva za Calhanoglua ( Leverkusen ) , Kessiea ( Atalanta kao i Conti ), Lucas Biglia ( Lazio ). Napad je takodjer dozivio promjene, te Carlos Bacca vise nece biti najistureniji u ekipi koju predvodi Vincenzo Montella, jer je otisao u Villarreal. Stigao je nevjerovatno talentovani Andre Silva iz Porta, Borini iz Sunderlanda ( za mene iskreno najslabije pojacanje, ali hajde nije bio ni skup ), te Nikola Kalinic iz Fiorentine nakon visemjesecne sage. Gledali smo Milan vec godinama kako se pati, kako ne moze da pronadje svoj identitet, kako nije ni sjenka onog evropskog i svjetskog giganta kakav je decenijama bio, ali mislim da ova godina polahko, ali sigurno predstavlja pocetak povratka Milana na staze stare slave. Tim je sada sjajan, ali mislim da primarni cilj za ovu sezonu nece biti titula, nego plasman u Ligu sampiona, te mislim da ce Milan u toj namjeri odmah i uspjeti .

    Napoli

    Ekipa Maurizija Sarrija je zvanicno svoju sezonu pocela prije tri dana, rutinskom pobjedom nad Nicom od 2-0, te na dobar nacin otvorila sezonu, te vjerovatno vec nakon prvog meca osigurala ucesce u najelitnijem evropskom klupskom takmicenju za sezonu koja nam slijedi. Velikim promjena u ekipi sa Stadiona Sunca nije bilo, niko od bitnijih igraca nije otisao, a dovedeni su Mario Rui iz Empolija, koji je proslu sezonu proveo na posudbi u Romi, ali se u Rimu nije bas naigrao, Adam Ounas iz Bordeauxa i Leandrinho iz Ponte Prete. Napolitanci su uigrani, kao rijetko koja ekipa u Evropi i smatram da ce oni biti ekipa koja ce zatvoriti top 4 u sezoni koja nam slijedi .

    Inter

    Nakon visegodisnjeg lutanja i dovodjenja trenera sumnivog kvaliteta u klub je konacno stigao covjek koji zna da radi svoj posao na adekvatan nacin, Luciano Spaletti. Spaletti jeste veoma dobar trener, ali covjek nije madjionicar, te mislim da ako Inter zeli visok plasman u narednoj sezoni ( a zeli sigurno ) morat ce mu se obezbijediti dodatna sredstva za pojacanja do 31. avgusta. U klub su stigli Padelli, rezervni golman, koji je za tu funkciju sasvim ok golman, talentovani stoper iz Sampodrije Milan Skriniar, nevjerovatno brzi lijevi bek iz Nice, Dalbert Henrique, doktor fudbala Borja Valero iz Fiorentine, kao i covjek s kojim je godinama saradjivao u Fiorentini, mladi Urugvajac Matias Vecino. Ever Banega se vratio u Sevillu za 9 miliona ( sto stvarno ne razumijem, jer Argentinca smatram zaista za velikog majstora fudbala, te mi nije jasno kako ga treneri u Interu nisu dovoljno cijenili, ali ok). Od svih klubova iz vrha, kod Intera mi je najveci upitnik, imaju kvalitet, ali nekako mislim da ce biti prilicno udaljeni od mjesta koje vodi u Ligu sampiona. Vidjet cemo, mozda grijesim .

    Lazio

    Osvajaci superkupa Italije od prije 5 dana nisu bili bas pretjerano aktivni u prethodnom prelaznom roku, ali ono sto je za njih najbitnije nisu ni izgubili bitne igrace, osim gorenavedenog Lucasa Biglie koji je otisao u Milan. Kao zamjena za Argentinca stigao je Lucas Leiva iz Liverpoola, a jos jedan covjek koji bi mogao prilicno pomoci Laziu je Felipe Caicedo, koji je stigao iz Espanyola. U klub bi do kraja avgusta mogao doci i supertalentovani Iranac Serdar Azmoun iz Rubina. Simone Inzaghi radi zaista odlican posao u Laziu, te vjerujem da ce i u narednih nekoliko godina sa klupe predvoditi Lazio. Lazio ce, kao i Inter svim silama zeljeti da se nadje u LS, ali da li ce uspjeti u tome, ostaje nam da vidimo .

    Fiorentina

    Sta se desilo sa ljubicastim u ovom prelaznom roku zaista je ogromna misterija. Klub je prodao manje-vise sve sto valja. Pored vec pomenutih Valera, Vecina, Kalinica i Bernardeschia, klub su napustili: Gonzalo Rodriguez ( San Lorenzo ), Ciprian Tatarusanu ( Nantes ) i jos nekolicina igraca, a adekvatne zamjene definitivno nisu dovedene. U vezni red su dovedena dva francuska fudbalera, Valentin Eysseric i Jordan Veretout, a vratio se i Matias Fernandez iz Milana. Ne znam, ovi fudbaleri ni u svojim prethodnim klubovima nisu imali nesto posebno velike uloge, a sad bi kao trebali biti nosioci veznog reda. Sve u svemu, mislim da Fiorentinu ceka jedna tuzna sezona ..


    O ostalim timovima nekom drugom prilikom.

    Liga pocinje sutra i jedino sto nam preostaje je da uzivamo

    A vi u narednim postovima slobodno napisite predikcije za narednu sezonu ili sta god drugo vam je na pameti .
    Attached Files
    Last edited by Dale; 18-08-17, 19:47.
    https://www.youtube.com/watch?v=U2wI197Vvg4 <3

  • #2
    Hvala Bogu da počinje više, nestrpljiv sam već mesec dana.
    sigpic

    Comment


    • #3
      Nikad u zivotu nisam cekao neku ligu ovoliko, kao ovu Seriu A, znaci bukvalno

      Samo SP i EP mogu da se mjere s ovim iscekivanjem
      https://www.youtube.com/watch?v=U2wI197Vvg4 <3

      Comment


      • #4
        Mislim da su "razvukli" termine ove sezone, tj. igraće se i subotom od 12:30 u par vikenda (zbog Azije, pretpostavljam), nedelja od 18 će takođe postati termin, tako da će moći da se pogleda više mečeva mimo onih timova koji su ti dragi, te to nije loša stvar za one koji prate putem televizije. Nastala je bila gungula pošto se Mediaset povukao iz ponude za narednu sezonu, ali mislim da su tu inicijativu sa više termina zadržali. Videćemo.

        Ali matine termin subotom, u Italiji. Tu će biti pet golubova na stadionima. Na taj isti termin nedeljom niko ne gleda radosno, ni klubovi ni tifozi, ali para.
        sigpic

        Comment


        • #5
          Cini mi se da ce Viola ove sezone biti pri dnu tabele. Nece ispasti ali siguran sam da nece biti u gornjem delu tabele.
          Sto se tice termina, zbog Kineza najvise su promenili termine pa ce one utakmice nedeljom u 15, uglavnom igrati mozda 2-3 meca a ostalo ce se razvuce na 18 i 20:45
          Dreams are coming true.


          Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

          Comment


          • #6
            Florencija Viola može zabagovati na bilo kojoj poziciji, bukvalno su se najviše izmenili i mogu imati dosta problema. Međutim, Pioli je tu na domaćem terenu, mogao bi se dobro uklopiti u ambijent i gurnuti ih na gore. Ali Boga pitaj, Torino i Atalanta su tu, Sampdorija se pronašla kako je odmicala prošla sezona i Đampaolo je jedan od potcenjenijih stratega u ligi.
            sigpic

            Comment


            • #7
              Ne potcenjujte Fiorentinu, msm da ce biti dobri ove sezone, ne nesto specijalno ali dobri sigurno. Imaju dva talenta na koja se mora obratiti paznja i zbog kojih vredi gledat utakmice Viole ove sezone, rec je o Giovanni Simeone-u i Federeico Chiesa. A jos doveli Benassija iz Torina, nije mi jasno sto ga se Torino odrekao, decko ima kvaliteta.

              Comment


              • #8
                Ovo je zavrsena prica.

                Comment


                • #9
                  A jedan od ovih iz tima Di Marzia kaze da ce Perisic produziti ugovor sa Interom.

                  Comment


                  • #10

                    Comment


                    • #11
                      Ne ume Mario, duplo losiji od Kalinica
                      Dreams are coming true.


                      Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

                      Comment


                      • #12
                        Agresivno smo otvorili, ali slabo nešto igramo, ne deluje mi to tečno.

                        Comment


                        • #13
                          Stisli nas, igraju presing, ali smo bukvalno iz jedne akcije nekako prelako dali gol. Lihstajner asistencija, naucio da centrira
                          Dreams are coming true.


                          Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

                          Comment


                          • #14
                            Pa nije bila neka šansa kog gola, više nas je ukenjalo.

                            Comment


                            • #15
                              Pih koliko ne umemo da se izborimo sa ovim presingom, prethodnih godina su nam bukvalno stoperi organizovali igru, sad Rugani 2 puta salje loptu nikome u aut. Losa igra bas.
                              Dreams are coming true.


                              Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

                              Comment

                              Working...
                              X