Announcement

Collapse
No announcement yet.

Kritike, žalbe, pritužbe

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pustite politiku i istoriju ili da modovi otvore neku temu za istoriju i kvaziistoriju pa da se mačujemo.
    Spoiler
    Ako mi časi smrti postanu bliski,
    I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
    Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
    Nije umio da odstupi,
    Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
    Pao unapred, a ne unazad,
    I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
    Uračunato i u moj pad.

    Comment


    • Originally posted by Constantin View Post
      Ko je bio na pogrešnoj strani...Koča ili Draža ?
      Uf teško pitanje.
      Do 39-te su bili na istoj strani. I jedan i drugi oficiri kraljeve vojske. U drugom svetskom ratu na različitim.

      Ja više volim kapitalizam od komunizma i mislim da bi nam bilo mnogo bolje danas da je Draža tada pobedio.

      Po meni je Draža bio na pravoj strani.
      Ali to opet ne znači da sam ja nešto flejmovao kad sam napisao ono što sam napisao i to kao odgovor da su naši osnivači iz Hrvatske.

      Comment


      • Da zaključim....tvoj ban nije imao veze s politikom, već...prvo je Stojanče pobrisao postove koje su bili prepuni trolovanja, flejmovanja, provociranja,a ja sam te opomenuo, jer si prednjačio i sa više učesnika si protežirao tzv patkometriju:



        nastavio si, a poslednji post je bio, onaj pomenuti, a tiče se ljudi koji su bili učesnici NOB-a, a sve ostalo je na temi BANOVI...
        sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

        Comment


        • Ok buraz. Mislio sam da je inicijalna kapisla za ban bio Koča, a trolovanje i provociranje ne sporim, uopšte se ne stidim svog trolerskog repića, 7 dana za to sasvim dovoljno i pošteno.
          Evo brišem sa avatara da sam nepravedno banovan i hvala ti na objašnjenju i na pružanju mogućnosti da napišem još koju o istoriji Partizana i da zajedno razbijemo mit da su ga Hrvati osnovali..

          Živeli..

          Comment


          • Ko god da ga je osnovao, Franjo je tamo bio tata i to ne bilo kakav tata, već ISTAKNUTI tata.

            A i ispade da je Koča < Krcun, majku mu.

            Drago mi je da ti je Konstantin objasnio razlog bana, ne bih da me grize savest.

            Comment


            • Naš tata je bio Koča jer nas je on napravio a Franjo je bio sluga jer je samo služio.

              A baš me zanima ko je bio vaš Kum kad vam je nadenuo nadimak turski konjanici?

              Comment


              • Dokazivanje očinstva i DNK analize....negde na drugom mestu. Ako nastavite, osim banovine i po gajbu piva ću da vam naplatim.
                sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

                Comment


                • Немаш ти мени шта да гледаш кроз прсте. Ако умеш да банујеш, бануј. Немој да ми случајно преправљаш постове, нећеш ти бирати +++++++ како се зову.

                  Ако не умеш да банујеш, нека те науче па ме бануј. Питах ли те када да ми гледаш кроз прсте? Само ми немој брисати и едитовати постове, нека остане као културно наслеђе будућим генерацијама.

                  Немаш ти шта са мном да се расправљаш.

                  ++++++++++++. Чик исправи. Да банујеш можеш, да исправљаш не можеш.

                  Рокај миле сад, једно 5-6 месеци, немој да си благ. Покажи ауторитет. Видиш да ти пркосим директно. Сад ако ме не скрајцнеш на пола године, срозаће ти се ауторитет скроз.

                  А чик само исправи. Твоје је да банујеш а не цензора да глумиш.
                  Last edited by Constantin; 10-10-19, 18:43.

                  Comment


                  • Originally posted by 弱肉強食 View Post
                    Немаш ти мени шта да гледаш кроз прсте. Ако умеш да банујеш, бануј. Немој да ми случајно преправљаш постове, нећеш ти бирати Шиптарима како се зову.

                    Ако не умеш да банујеш, нека те науче па ме бануј. Питах ли те када да ми гледаш кроз прсте? Само ми немој брисати и едитовати постове, нека остане као културно наслеђе будућим генерацијама.

                    Немаш ти шта са мном да се расправљаш.

                    Шиптари, шиптари, шиптари. Чик исправи. Да банујеш можеш, да исправљаш не можеш.

                    Рокај миле сад, једно 5-6 месеци, немој да си благ. Покажи ауторитет. Видиш да ти пркосим директно. Сад ако ме не скрајцнеш на пола године, срозаће ти се ауторитет скроз.

                    А чик само исправи. Твоје је да банујеш а не цензора да глумиш.
                    Jadna je ova Srbija ako joj tvoji postovi budu istorijsko nasleđe
                    Šta ja mogu, a šta ne mogu stoji u pravilima i držim ih se.
                    sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

                    Comment


                    • Urose iskuliraj buraz koji ti je, sta si ispizdeo toliko.
                      There's something wrong with me chemically
                      Something wrong with me inherently
                      The wrong mix in the wrong genes
                      I reached the wrong ends by the wrong means
                      It was the wrong plan
                      In the wrong hands
                      With the wrong theory for the wrong man
                      The wrong lies, on the wrong vibes
                      The wrong questions with the wrong replies

                      Comment


                      • Вређај Сову синоћ, нико да ме банује. Прети Константину сад, опет ништа. Овде изгледа кад си безобразан као стеница не добијаш бан, а пре сам добијао за глупости. Зато Србија пропада, уместо да ми удариш бан од 4-5 месеци ти са мном разговараш и убеђујеш ме нешто.

                        Нека те буде срамота ако ме не банујеш бар на 3 месеца, због таквих Србија пропада. Што су на позицијама а гледају бахатима кроз прсте. Упозоравају их и слично.

                        Б А Н

                        Нећу стати док не добијем бар 4-5 месеци, боље ме одмах бануј. Ја ти лепо кажем.

                        Comment


                        • Originally posted by 弱肉強食 View Post
                          Вређај Сову синоћ, нико да ме банује. Прети Константину сад, опет ништа. Овде изгледа кад си безобразан као стеница не добијаш бан, а пре сам добијао за глупости. Зато Србија пропада, уместо да ми удариш бан од 4-5 месеци ти са мном разговараш и убеђујеш ме нешто.

                          Нека те буде срамота ако ме не банујеш бар на 3 месеца, због таквих Србија пропада. Што су на позицијама а гледају бахатима кроз прсте. Упозоравају их и слично.

                          Б А Н
                          Jbg takav sam....stidiću se, ali neću da te banujem...bar ne onako kako ti hoćeš. Kako da te banujem kad se slažem s tobom...jesi dosadan ko stenica.

                          P.S. Ko je inače Sova ?
                          sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

                          Comment


                          • Originally posted by 弱肉強食 View Post
                            Немаш ти мени шта да гледаш кроз прсте. Ако умеш да банујеш, бануј. Немој да ми случајно преправљаш постове, нећеш ти бирати Шиптарима како се зову.

                            Ако не умеш да банујеш, нека те науче па ме бануј. Питах ли те када да ми гледаш кроз прсте? Само ми немој брисати и едитовати постове, нека остане као културно наслеђе будућим генерацијама.

                            Немаш ти шта са мном да се расправљаш.

                            Шиптари, шиптари, шиптари. Чик исправи. Да банујеш можеш, да исправљаш не можеш.

                            Рокај миле сад, једно 5-6 месеци, немој да си благ. Покажи ауторитет. Видиш да ти пркосим директно. Сад ако ме не скрајцнеш на пола године, срозаће ти се ауторитет скроз.

                            А чик само исправи. Твоје је да банујеш а не цензора да глумиш.
                            Da razjasnimo...ne biram ja nikome kako će da se zove, već idem ukorak s vremenom. Ono što je politički nekorektno neće ni biti u postovima. Budući da postoje presude Prvostepenih sudova i nakon žalbe potvrđenih presuda u Višim sudovima u kojim se decidirano kaže da se reč "Šiptar" tretira kao govor mržnje tako će biti i na ovom forumu, nadam se. Budući da imam neko znanje o Pravu, kao društvenoj nauci i to ne samo teoretsko, pridržavaću se principa Res iudicata pro veritate accipitur(presuđena stvar se prihvata kao istina) a ko želi neka izgugla proces protiv Informera u D.J.Vučićevića...

                            Termin “Šiptar” se smatra politički nekorektnim i uvredljivim sadržajem u srpskom jeziku za pripadnike albanske nacionalnosti koji žive na Kosovu i Metohiji. Takođe, nazvati nekog Srbina “Šiptarom”, prema stavu suda, isto je kao i označiti nekog ko se bori protiv nacionalnog interesa;

                            Ceo tekst o tome:
                            http://www.yihr.rs/bhs/apelacioni-su...a-aniti-mitic/
                            a imate priliku da vidite i i prvu i potvrđenu presudu.
                            Znači:
                            Nećeš ni ti određivati kako će koji narod da se zove, a u Ustavu Srbije jasno piše.
                            Nećeš ti određivati da li se smeju brisati postovi ili delovi postova.
                            Nećeš ti određivati kad će neko i koliko da te banuje.
                            Nemoj ti da brineš o mom autoritetu.

                            Tvoje je samo da budeš korektan prema sagovornicima na forumu, ništa više, ali to ti izgleda najteže pada.

                            P.S. Da dodam i stav poverenice za zaštitu ravnopravnosti:
                            Poverenica za zaštitu ravnopravnosti donela je mišljenje da se krše odredbe Zakona o zabrani diskriminacije nazivanjem albanskog naroda „Šiptarima“ da je to pogrdno i da vređa pripadnike ove nacionalnosti. Poverenica je ukazala na to da ovaj zaključak proizlazi iz analize savremenih tekstova koji obrađuju poreklo reči “Šiptar”, njeno značenje u savremenom konteksu i osećanja koja izaziva kod Albanaca iz Srbije. Naveden je kao relevantan izvor tekst Srpski nacionalizam u dvadesetom veku, autorke dr Odri Helfant Bading, saradnice u Weatherhead centru za međunarodne odnose i predavačice na Harvardu, u kome se navodi da je od proleća 1968. godine reč Šiptar koja je ranije korišćena da označi jugoslovenske albance za razliku od Albanaca u Albaniji, u zvaničnoj upotrebi u srpskom jeziku zamenjena rečju Albanac, čija je upotreba ranije bila ograničena samo na građane Albanije. Tako je ukinut termin koji je poprimio pogrdan prizvuk, a u mišljenju je naglašeno i da upotreba termina “Šiptar” umesto Albanac može, posebno u konfliktnim situacijama, raspirivati netrpeljivost prema albanskoj zajednici i izazvati negativna osećanja kod pripadnika albanske nacionalne manjine koji žive u Srbiji.
                            Last edited by Constantin; 10-10-19, 18:04.
                            sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

                            Comment


                            • Ne znam sto ovo dopustate na forumu. Sovinisticke poklice, uvrede i ostalo. Ovakvim ljudima nije mesto na forumu.

                              Nesto morate uraditi po tom pitanju, ovo je sramota vec.
                              3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                              6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                              3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                              2× German League champion (2018, 2019)
                              6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                              4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                              2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                              Comment


                              • Ajmo ljudi...nema potrebe za ponovnim dizanjem tenzija. To je lako rešivo, ali nije poenta....
                                sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

                                Comment

                                Working...
                                X