Announcement

Collapse
No announcement yet.

Kritike, žalbe, pritužbe

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Ricma View Post
    Iako ne bih da se mesam, sa jedne strane ima Uros pravo.

    I mene bi izbacilo iz takta da mi neki stariji lik napise decace. Ja njemu mogu da kazem da je izlapeli starac?

    Ako se nekom ne svidja Urosev post da mu se na finiji nacin obrati i ja bih ovako shvatio kao omalovazavanje.
    Sve je u okviru pravila.
    sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

    Comment


    • Originally posted by dekkard View Post
      Glavni problem je što pravilnik suviše blago tretira pojedine prekršaje, kao su nacionalna, verska netrpeljivost i pojave kao što su mizoginija, šovinizam i slične. Na većini foruma koji imaju tendenciju da budu ugledni za tako nešto se popije od 30 dana pa naviše, vlada politika nulta tolerancije.
      Gresis.
      Sovinizam - od 30 dana do trajno
      Primeri: nazivanje celih naroda pogrdnim imenima, uvredljive generalizacije koje se odnose na celi narod, neku teritoriju ili poreklo.

      Propagiranje rasne, nacionalne, verske, seksualne ili bilo kakva druge mrznje - od 1 godine do trajno
      Primeri: ekstremni sovinizam, otvoreno velicanje zlocina i zlocinaca, otvoreni i nedvosmisleni sovinisticki pozivi na nasilje, itd.
      Pravinik ovdasnji.
      "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
      Meša Selimović

      Comment


      • Gazda, jel ja dodjem izlapeli starac, kako kaze drug Ricma?

        Comment


        • Originally posted by Manoly View Post
          Gazda, jel ja dodjem izlapeli starac, kako kaze drug Ricma?
          Ono. nisi bas u cvetu mladosti...
          "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
          Meša Selimović

          Comment


          • Originally posted by John Dies at the End View Post
            Ne lupetaj !!!

            Ili jos bolje, promeni sport o kom' upravo pokusavas da napises nesto smisleno.
            Originally posted by dekinjo View Post
            Radonjić može da se iživljava protiv indijanaca, ali ozbiljan fudbal ne može da igra, ali šta to tebi vredi pričati jer ti bi mu i đoku zaglabao.
            Dobio sam ban zato što sam odgovorio na uvredu. Znači nisam ja prvi napisao neprimeren post, već je to usledilo posle uvrede i omalovažavanja. Da nije bilo uvrede i omalovažavanja taj post zbog koga sam banovan nikada ne bi bio napisan.

            Nisam ispratio da li je lik koji mi je rekao da ne lupetam dobio neku kaznu?

            Čisto da znam da li i ja mogu ubuduće tako da se ponašam?

            I još nešto. Zbog ovoga posta sam dobio i opomenu i ban. Da li se mogu zbog jednog posta dobiti dve kazne?
            Last edited by goku; 04-08-18, 18:27.

            Comment


            • Originally posted by dekinjo View Post
              Dobio sam ban zato što sam odgovorio na uvredu. Znači nisam ja prvi napisao neprimeren post, već je to usledilo posle uvrede i omalovažavanja. Da nije bilo uvrede i omalovažavanja taj post zbog koga sam banovan nikada ne bi bio napisan.

              Nisam ispratio da li je lik koji mi je rekao da ne lupetam dobio neku kaznu?

              Čisto da znam da li i ja mogu ubuduće tako da se ponašam?

              I još nešto. Zbog ovoga posta sam dobio i opomenu i ban. Da li se mogu zbog jednog posta dobiti dve kazne?
              Kako opomenu i ban ?

              Ovde je poprilično jednostavno objašnjeno, a ostalo je obuhvaćeno firumskim pravilima...

              http://www.sportklub.info/forum/show...=1#post1859771
              sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

              Comment


              • Brajkula mi je isto veče u pp poslao obaveštenje da sam opomenut, a ti si me onda sledećeg dana banovao za isti post.

                Znam ja zašto sam banovan i to je u redu, nego pitao sam da li je lik koji mi je rekao da ne lupetam, a kome se prethodno nisam obraćao, dobio bar neku opomenu? Ili je to dozvoljen način komunikacije?
                Last edited by goku; 05-08-18, 10:05.

                Comment


                • Taj Džon je bezobrazan koliko je težak. Ubacuje se u konverzaciju kao da je najpametniji i vredja sagovornike, i uvek po pravilu podrugljivoi piše i o srpskom fudbalu i u situaciji o njemu. Belo nije, ali ako ti je crno nemoj ni gledati.

                  Mene je optižio ds sam PR delija.

                  Tako da razumem Dekinja, mi nismo navikli da dajemo etikete ovde jedni drugima, ali ako već tako ide, reći ću da je bezobrazan.
                  Last edited by Cassius Clay; 05-08-18, 10:15.

                  Comment


                  • Originally posted by dekinjo View Post
                    Brajkula mi je isto veče u pp poslao obaveštenje da sam opomenut, a ti si me onda sledećeg dana banovao za isti post.

                    Znam ja zašto sam banovan i to je u redu, nego pitao sam da li je lik koji mi je rekao da ne lupetam, a kome se prethodno nisam obraćao, dobio bar neku opomenu? Ili je to dozvoljen način komunikacije?
                    Ovako dekinjo...da krenemo redom.

                    Brajkula te je opomenuo na pp, i ja to cenim kao dobru nameru, u cilju zaustavljanja nekakvih tenzija koje bi mogle proizvesti teže konsekvence u vidu dugotrajnijih banova npr. Vidim da ti je jasno zašto si banovan, a ja sam obrazložio zašto je to ispod minimuma.

                    Što se tiče lika koji je bio u "duelu" s tobom....kretao se na granici dozvoljenog i nedozvoljenog. Stari je to i iskusan forumaš koji dobro zna da tumači forumska pravila. Nadam se praviš razliku između "ne lupetaj" i "ti bi mu i đoku zaglabao".

                    E sad....vidi i ovo:

                    Prekomerno ili konstantno licno vredjanje - 5-30 dana
                    Primeri: lakse uvrede tipa budala ili glup se u zaru diskusije tolerisu do odredjene granice (u live temama ali povlaci negativne poene) dok teze uvrede rezultiraju banom bez prethodnog upozorenja.
                    Treba biti taktičan.....
                    sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

                    Comment


                    • Složio bih se sa bratom Goranom i stao u njegovu odbranu. Takodje se serem u selektivno tumačenje pravila, brat moj se ne buni zbog svoje kazne, već zato što onaj ko je započeo nije kažnjen.

                      Ako sam razumeo Konstantina, treba taktično da se vredjamo, npr. bolje reći nekome da je priglup, nego da je glup, jer kao to je blaže i te priče. Eeee rumefo dokle si stigao

                      Da potvrdim i ja da Radonjić i ozbiljan fudbal ne idu zajedno ko ulje i voda, klasičan brzonogi bezmozgović
                      Твоја победа ће бити уколико свако од нас задржи део добродушности коју си безусловно делио са свима нама кроз свако твоје писање.
                      До поновног сусрета, твој Швабо

                      mala H2H 2018/19
                      suicide
                      2019
                      velika H2H 2019/20

                      Comment


                      • Originally posted by Uroš View Post
                        Taj Džon je bezobrazan koliko je težak. Ubacuje se u konverzaciju kao da je najpametniji i vredja sagovornike, i uvek po pravilu podrugljivoi piše i o srpskom fudbalu i u situaciji o njemu. Belo nije, ali ako ti je crno nemoj ni gledati.

                        Mene je optižio ds sam PR delija.

                        Tako da razumem Dekinja, mi nismo navikli da dajemo etikete ovde jedni drugima, ali ako već tako ide, reći ću da je bezobrazan.
                        Naravno da sam bezobrazan (i nemam problem sa time da neko napise nesto sto je ocigledno ) i biti cu svakog puta kada neko vredja ( ti si samo povod, svi imaju isti tretman ) igrace/trenera/tim za koji navijas, kada neko iznosi rasisticko-sovinisticke stavove, velica i podrzva stoku i kriminalce sa severa.

                        Situacija u srpskom fudbalu jeste crna, posebno u mladjim kategorijama,u nizim ligama se unapred zna ko se protezira i "gura" u visi rang, iz prve ruke, veruj mi. A da ne gledam ne mogu, jbg zavist

                        Comment


                        • Podržavam stoku sa severa. Je l kažnjivo?
                          Pod dva, navedi mi moj rasističko-šovinistički stav ovih dana koji te terao da me peckaš?

                          Ti nisi ni moderator ni vaspitač da ti vaspitavaš nekoga, a ja sam ovde 6 godina. Tako da povedi računa kako mi se obraćaš i gde me svrstavaš.

                          Smatram da Brajkula i Constantin dobro rade svoj posao, ne treba im pomoćnik.

                          Ne znam ko je tebe ovlastio da ti nama ostalima sudiš koga smemo a koga ne da podržavamo?

                          Comment


                          • Sa osobom koji igraca svog tima naziva "janicar" i velica kriminalce i ubice sa severa, koji su btw bukvalno unistili i bili saucesnici u srozavanju kluba na najnize grane od svog osnivanja, koji imaju stavove kakve imaju, zboj kojih klub malo malo placa novcane kazne, zbog kojih se 'zatvara' stadion , svaka rasprava je bespredmetna. Ocigledno je da imas problem sa razumevanjem procitanog, tako da te ne bih dalje zadrzavao.

                            out&over

                            Comment


                            • Originally posted by Nerealan View Post
                              Složio bih se sa bratom Goranom i stao u njegovu odbranu. Takodje se serem u selektivno tumačenje pravila, brat moj se ne buni zbog svoje kazne, već zato što onaj ko je započeo nije kažnjen.

                              Ako sam razumeo Konstantina, treba taktično da se vredjamo, npr. bolje reći nekome da je priglup, nego da je glup, jer kao to je blaže i te priče. Eeee rumefo dokle si stigao

                              Da potvrdim i ja da Radonjić i ozbiljan fudbal ne idu zajedno ko ulje i voda, klasičan brzonogi bezmozgović
                              Nisi me dobro razumeo i nema selektivne pravde. Ne ulazim u to "ko je kome brat" i "ko je uz koga" ali vidim da je problem u tome da ako se ne ne slažete s nečijim mišljenjem mislite da možete da ga "počastite svojim đokom"...e pa ne može druže.

                              To bi bilo isto da sad ja npr. napišem, a tvrdim da je recimo Radonjić veći talenat od Andrije Živkovića, da si ti fudbalska neznalica i to začinim nekim psovkama i neprimerenim rečnikom, izrazima, zato što se ne slažem s tobom. Kad me kazne, da tražim da kazne i tebe, jer ti si prvi počeo, napisao si da je Radonjić bezmozgović. Za čas iz generalne diskusije se može preći na lično prepucavanje....to treba izbegavati. Pravila, opet kažu, da su "lakše uvrede" tipa glup si, budala i sl. (a u toj gradaciji ne lupetaj je svakako niže) donekle tolerišu u žaru diskusije....dokle, procenjuje moderator diskusije. Ja mislim da nikog ne diskriminišem i da vrlo tolerantno vodim red na diskusijama kad sam prisutan. Mislim čak da su diskusije "slobodnije" nego na mnogim drugim temama u okviru ovog foruma, a sve u duhu našeg maternjeg, odnosno naših maternjih jezika, i njihove kolokvijalne upotrebe. Da ne budem shvaćen pogrešno i dodatno pojasnim, kad mislim kolokvijalno, ne mislim na "uličarski sleng" koji pojedinci i previše koriste. Tvoja rečenica u kojoj se sereš na selektivno tumačenje pravila je takva nekakava.....
                              sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

                              Comment


                              • Ajde sad lepo Konstantine priznaj zašto si užgao hotel u Niškoj Banji imena Partizan...normalno i da se izviniš Đuri (Kronosu) za duševnu patnju.
                                Znamo da si stari huligan, ali da toliko ne podnosiš imena Zvezda i Partizan (može i Partizan i Zvezda) to nisam očekivao.

                                P.S. Po meni, odlično vodiš ovaj deo foruma.
                                Spoiler
                                Ako mi časi smrti postanu bliski,
                                I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                                Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                                Nije umio da odstupi,
                                Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                                Pao unapred, a ne unazad,
                                I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                                Uračunato i u moj pad.

                                Comment

                                Working...
                                X