Announcement

Collapse
No announcement yet.

Kritike, žalbe i ostale zamerke

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Gd pise to, pa ne mora da znaci da je rasisticki..nazivaju ovi odredjeni ljudi USA igrac crncima pane vidim ni da su opemunuti....znam covka i sigurno nije rasista, mislim da bi trebalo da se ima to u vidu. Ako je napisao samo majmun, ne mora da znaci da je rasisticki...ako kazes Stimcu da je majmun onda nije..mozda je bilo u toj konotaciji..kao debil, majmun..ne na to da je crnac itd...bilo je naziva milogorci, siptari, ustase pa niko ban nije dobio...

    Mislim da je prestrogo...u kom kontekstu je napisao majmun..ako je kojije majmun Gist je drugo nego npr...nesto drugacije...gde je to napisano, nista ne vidim??
    3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
    6× Montenegrin League champion (2007–2012)
    3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
    2× German League champion (2018, 2019)
    6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
    4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
    2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

    Comment


    • Iako se ne slazem ni sa jednim postom Panceva,zna se sta mislim o njegovom,Dekkardovom i Losmijevom pisaniju po ovom forumu,ovaj put cu da stanem na stranu Panceva. Ovde ljudi nemaju pojma ni sta je rasizam, jos manje kakve veze mi imamo ovde na Balkanu sa tim rasizmom, bitno je da svako ovde moze da te optuzi za rasizam ako upotrebis u recenici crno,zuto,majmuna. Cuvajte tu politicku korektnost za Britance i Amerikance,pionire rasizma,mi nismo porobljavali ni Afrikance ni Azijate i ja ne vidim problem da crnog coveka nazovem crncem,kosookog Azijatom,ovo s majmunom moze da bude samo uvreda a ne rasizam jer mi na Balkanu nemamo veze sa sranjima koje su Englezi i Amerikanci pravili i dan danas prave po Aziji i Africi. Njihova moralisanja i njihova verzija politicki ispravnog govora me ne interesuju,to su najveci rasisti koji postoje na zemaljskoj kugli.

      Comment


      • Originally posted by Mihajlo10 View Post
        Iako se ne slazem ni sa jednim postom Panceva,zna se sta mislim o njegovom,Dekkardovom i Losmijevom pisaniju po ovom forumu,ovaj put cu da stanem na stranu Panceva. Ovde ljudi nemaju pojma ni sta je rasizam, jos manje kakve veze mi imamo ovde na Balkanu sa tim rasizmom, bitno je da svako ovde moze da te optuzi za rasizam ako upotrebis u recenici crno,zuto,majmuna. Cuvajte tu politicku korektnost za Britance i Amerikance,pionire rasizma,mi nismo porobljavali ni Afrikance ni Azijate i ja ne vidim problem da crnog coveka nazovem crncem,kosookog Azijatom,ovo s majmunom moze da bude samo uvreda a ne rasizam jer mi na Balkanu nemamo veze sa sranjima koje su Englezi i Amerikanci pravili i dan danas prave po Aziji i Africi. Njihova moralisanja i njihova verzija politicki ispravnog govora me ne interesuju,to su najveci rasisti koji postoje na zemaljskoj kugli.
        Koliko ljudi imaju iskrivljenu percepciju pa to je strasno. Daleko veca zlodela prema stanovnicima kolonija su cinili Francuzi, Belgijanci, Spanci i Portugalci... posebno poslednja dva sa ovog spiska.

        Amerikanci nemaju nikakve veze sa rasizmom, oni su zrtve rasizma od strane kolonijalista iz Evrope.

        Comment


        • I ja smatram da je ovo prestroga kazna i da nije sa takvom namerom napisano, vec isto kao sto je Losmi naveo primer za Stimca recimo.
          Napisao je majmun, u smislu glup, budala i tome slicno.
          Mogla je opomena da takve reci ne upotrebljava kad su crnci u pitanju. Do sada, cini mi se, nije nikad napisao nesto toliko problematicno, pogotovo ne tog tipa.
          Last edited by Mr. Wolf; 12-02-20, 22:01.
          Dayman (a-a-ah...)
          Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
          Champion of the sun (a-a-ah...)
          You're a master of karate and friendship
          For everyone

          Comment


          • Sarac je izvrsio malo jaci pritisak.

            Nego vracajte chiwwi-a, sta ce on u banovini.

            Comment


            • Kakvim sve imenima je nazivan Filip,pa niko nije cak ni opemenut bio.
              Svi pravimo ovde neke brljotine, ali uglavnom u granicama normale,tako da mislim da ste bili strogi prema *Pancevu.
              I na kraju neka bude nauk za sve da se susdrze od skakljivih izraza i komentara.

              Comment


              • Ti kolonijalisti su danas Amerikanci,oni su dovodili crnce iz Afrike da im rade na plantazama,da trguju tim ljudima koje su u robove pretvorili,Vijetnam,Koreja,da ne idemo dalje,dovoljno da su za mene najveci rasisti uz Britaniju i Francusku,u sustini svi imperijalisti su i rasisti ali kakve to ima veze sa Balkanom,nisam ja ni Englez ni Francuz,Nemac,Spanac iz 15.veka da bi me neko nazvao rasistom na ovom forumu ili bilo koga drugog neko ovde da naziva rasistom. Uvredio jeste Pancev Gista,ali kakav rasizam na forumu ljudi iz SFRJ.

                Comment


                • Amerikanci i da su bili rasisti, oni su bar nesto naucili, pa im je Afroamerikanac postao predsednik. Oni malo preteruju, a i oni su tek rasisti. Da ne idem dalje na to. Sigurno Pancev to nije mislio...video sam post i to sigurno nije mislio posebno sto ga znam..licno. Jbs to, ali covek je ljudina, odgovoran, nije klinac i vise puta je ispaofer prema meni, drug. Mislim da je kazna previsoka, sta vise i da nije kazna.

                  Sto se tice Felipea to nije vredjanje, Hobbit je ono, sala mala..moze to i gore mnogo...
                  3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                  6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                  3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                  2× German League champion (2018, 2019)
                  6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                  4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                  2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                  Comment


                  • Originally posted by Mr. Wolf View Post
                    I ja smatram da je ovo prestroga kazna i da nije sa takvom namerom napisano, vec isto kao sto je Losmi naveo primer za Stimca recimo.
                    Napisao je majmun, u smislu glup, budala i tome slicno.
                    Mogla je opomena da takve reci ne upotrebljava kad su crnci u pitanju. Do sada, cini mi se, nije nikad napisao nesto toliko problematicno, pogotovo ne tog tipa.
                    Svaki drugi post mu je problematičan.
                    sloboda ili ništa

                    Comment


                    • Originally posted by belgrade_owl View Post
                      Koliko ljudi imaju iskrivljenu percepciju pa to je strasno. Daleko veca zlodela prema stanovnicima kolonija su cinili Francuzi, Belgijanci, Spanci i Portugalci... posebno poslednja dva sa ovog spiska.

                      Amerikanci nemaju nikakve veze sa rasizmom, oni su zrtve rasizma od strane kolonijalista iz Evrope.
                      Nemoj Owl, englezi (amerikanci) kao doseljenici na novi kontinent su istrebili domicilno stanovništvo (oko 10000000) i sveli na statističku grešku. Pa jednog od posledjih (pravih- uslovno rečeno) su držali u muzeju kao egzampl, kao što su Belgijanci imali ljudski vrt (ne zoo) gde su bili primerci sa drugih kontinenata i druge rase. Ti angli su na robovlasništvu i prodaji robova iz Afrike zaradili sebi prosperitet BRE. Jebeš ti moral pirgavih i ovih drugih kontinentalnih, sve je to laž.Kako su prošli Aboridžini?
                      Što se tiče Pančeva, nadam se da će moderacija da razmotri kontekst i da mu ako nije rasistička uvreda a jako je velika uvreda, odrede dugačku vremensku kaznu i molio bih ostale forumaše- kao običan forumaš, da izbegavaju da koriste uvrede takvog nivoa. Razumem bes, frustraciju ali ne i taj način izražavanja.
                      Na ovom forumu ne preteruju u etiketiranju "rasizam" i "mizoginija" što je na drugim mestima in jer misle da su takvim postupanjem veliki europljani a u stvari su likovi iz (J.Sterija Popović) pokondirena tikva.
                      Last edited by nebitan; 13-02-20, 07:07.
                      Spoiler
                      Ako mi časi smrti postanu bliski,
                      I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                      Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                      Nije umio da odstupi,
                      Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                      Pao unapred, a ne unazad,
                      I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                      Uračunato i u moj pad.

                      Comment


                      • Originally posted by Ganac View Post
                        Nemoj Owl, englezi (amerikanci) kao doseljenici na novi kontinent su istrebili domicilno stanovništvo (oko 10000000) i sveli na statističku grešku. Pa jednog od posledjih (pravih- uslovno rečeno) su držali u muzeju kao egzampl, kao što su Belgijanci imali ljudski vrt (ne zoo) gde su bili primerci sa drugih kontinenata i druge rase. Ti angli su na robovlasništvu i prodaji robova iz Afrike zaradili sebi prosperitet BRE. Jebeš ti moral pirgavih i ovih drugih kontinentalnih, sve je to laž.Kako su prošli Aboridžini?
                        Što se tiče Pančeva, nadam se da će moderacija da razmotri kontekst i da mu ako nije rasistička uvreda a jako je velika uvreda, odrede dugačku vremensku kaznu i molio bih ostale forumaše- kao običan forumaš, da izbegavaju da koriste uvrede takvog nivoa. Razumem bes, frustraciju ali ne i taj način izražavanja.
                        Na ovom forumu ne preteruju u etiketiranju "rasizam" i "mizoginija" što je na drugim mestima in jer misle da su takvim postupanjem veliki europljani a u stvari su likovi iz (J.Sterija Popović) pokondirena tikva.
                        Ja starosedeoce zovem Amerikancima, doseljenike iz Evrope kolonijalistima... zato i kazem da su Amerikanci (starosedeoci) zrtve

                        Comment


                        • Starosedeoci su uvek zrtve.

                          Comment


                          • Tako je.. Pogledaj sta se desilo dinosaurusima kad je nebeski narod dosao.

                            Comment


                            • Nije Pancev trajno banovan samo zbog Gista već i zbog svoh načina pisanja.

                              Ja nemam nameru da svakog dana idem za nekim brišući mu i prepravljajući postove a taj neko bude u fazonu - ma ko te ferma ja ću terati po svom.

                              Tako da Pančev neće se vraćati.

                              Comment


                              • Originally posted by Drizzt View Post
                                Tako je.. Pogledaj sta se desilo dinosaurusima kad je nebeski narod dosao.
                                Kada, tj koje godine su Indijanci dobili pravo glasa u najdemokratskijoj zemlji sveta?
                                Spoiler
                                Ako mi časi smrti postanu bliski,
                                I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                                Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                                Nije umio da odstupi,
                                Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                                Pao unapred, a ne unazad,
                                I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                                Uračunato i u moj pad.

                                Comment

                                Working...
                                X