Announcement

Collapse
No announcement yet.

Kritike, žalbe i ostale zamerke

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 1965. ako Google ne laze

    Comment


    • Ako pregledate temu banovi, mozete primijetiti da je svako malo bio banovan.

      Sent from my Redmi 5 using Tapatalk

      Comment


      • Originally posted by Drizzt View Post
        1965. ako Google ne laze
        '65 ili '68, manje bitno to se desilo mislim iste godine kada su i crnci (Afroamerikanci) dobili pravo glasa. Isti ti indijanci (pretpostavljam obojeni) su bili obespravljeni u USA do pred drugi svetski rat, toliko obespravljeni da si mogao da ih orobiš bez posledica a boga mi i ako ih ubiješ nije bila neka.
        "Do 1900. godine na tlu SAD-a je ostalo manje od 300.000 starosjedilaca i svi oni su bili natrpani u rezervate, sva građanska prava su dobili tek 1968.
        Europska ekspanzija na tlo Sjeverne Amerike, bez obzira je li bila motivirana bogaćenjem i pronalaskom zlata ili pak bijegom od vjerskih progona, je vodila uništenju starosjedilačkih naroda i njihovog načina života. Bolesti i glad su bile glavne ubojice. Kolonisti su u potrazi za zlatom i bogatstvom organizirali nasilne napade na starosjedioce što je vodilo ka sve većem neprijateljstvu. Nakon nekoliko ratova između kolonizatora i starosjedioca, domaće stanovništvo je pretrpjelo goleme gubitke u životima, a starosjedioci su izgubili i zemlju te su se u budućnosti morali nositi i s otvorenim rasizmom.Američki starosjedioci su dobili osnovno građansko pravo tek 1924. kada je američki Kongres Indijancima priznao “dvojno državljanstvo” (ono od SAD-a i prvotnih nacija/plemena). Pa ipak pravo glasa su starosjedioci dobili tek 1965., a nakon tri godine su američki starosjedioci dobili pravo “slobode govora” kako pred sudovima, tako u javnosti. Drugim riječima sve do 1968. američke je Indijance mogao opljačkati bilo tko bez straha od zakonske kazne, pred sudom se nisu smjeli braniti, nisu imali pravo na odvjetnike, bilo tko ih je mogao oteti i natjerati na robovski rad ili pak silovati, te nisu imali vlasnička prava kako nad zemljom, tako nad kućama, automobilima (pokretnom i nepokretnom imovinom).
        Spoiler
        Ako mi časi smrti postanu bliski,
        I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
        Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
        Nije umio da odstupi,
        Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
        Pao unapred, a ne unazad,
        I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
        Uračunato i u moj pad.

        Comment


        • Originally posted by StefanPG View Post
          Ako pregledate temu banovi, mozete primijetiti da je svako malo bio banovan.

          Sent from my Redmi 5 using Tapatalk
          Banovan sam i ja dosta puta. Nikad opsovao nisam, niti nista nikom lose uputio sem mozda da nema pojma neko. Meni je neko opsovao mater 1 dan bana, napusavanja qrcem i ispadi da bi me tukao javno receno bez bana,dosta ljudi i poslednjih dana psovalo i pretilo 0 bana, ne meni vec pricaonica. Razumem da se moze pustiti nesto, ali takve stvari nikako.

          Dodje lik pijan otera me u 3pm i nista...mislim meni niije frka za to, ali jeste kad se meni zalepe banovi za nista. Prosto mi neverovatno da neko nekom kaze pushi qrac i opsuje nesto, ne meni vec inace i da ne dobije ban...ili pak jedan dan.

          Covek je dobio trajni,mozda se moglo usmeno reci da se vise nece neke stvari tolerisati. Ovako eto neko se malo naljutio i opsuje ti sve zivo...i nikom nista...jos ispada da sam ga kao ja provocirao ili neko drugi.

          I uvek je ono, e od sada...jbga takve stvari su extremno za kaznu...eto moje kritike..a vi radite kako mislite..
          3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
          6× Montenegrin League champion (2007–2012)
          3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
          2× German League champion (2018, 2019)
          6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
          4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
          2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

          Comment


          • O kome li priča ovaj Lošmi Mislio sam o meni dok nisam video ovo "pijan" a ja ne pijem. Nemoj neko da uzima moje zasluge, sve do pijanog dela sam ja. I pre i posle pijanog dela. Dame i gospodo Uroš Urke Srbendić.

            Comment


            • Svako ko opsuje nekog treba da bude kaznjen i tu je kraj price...bio tot ili neko drugi..
              3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
              6× Montenegrin League champion (2007–2012)
              3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
              2× German League champion (2018, 2019)
              6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
              4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
              2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

              Comment


              • A i davno je bilo plus sam sam se ponudio da me banuju za to, šta hoćeš više od mene

                Nemoj, ti znaš da se plašim banovanja he he
                Last edited by Karamazov; 13-02-20, 15:09.

                Comment


                • dekkard - 10 dana
                  04.03.20

                  dekkard - 7 dana
                  11.02.20

                  Dekkard 24 h, primitivizam.
                  26.01.20

                  Dekkard - 7 dana
                  03.01.20

                  Dekkard - 7 dana
                  26.12.19

                  Mrkela i Dekkard po 7 dana
                  19.12.19

                  dekkard - 7 dana
                  20.11.19

                  dekkard - 7 dana
                  28.10.19

                  ....da ne idemo dalje u proslost....

                  Zasto se ide u ovoliki mazohizam, ima li ovo neku upotrebnu vrednost kada se u ovoj kolicini i stalno ponavlja?

                  5.2 Na dužinu kazne utiče: da li je do sada korisnik bio kažnjavan, koliko puta je bio kažnjavan i naravno od težine samog prekršaja.
                  Zabrana pristupa forumu je zaista krajnja mera, kada više ništa ne može da pomogne.
                  Moze li jos nesto da pomogne?


                  Za sve sankcije koje nisu trajnog karaktera vazi pravilo da se udvostrucuju u slucaju neposrednog ponavljanja problematicnog ponasanja na forumu
                  Hmm....

                  Comment


                  • Hahaha

                    Comment


                    • A kako bi bilo da svi vi malo sebe "pogledate u ogledalu" i pustite moderatore da rade posao kako najbolje znaju?
                      Svakako se trude i čine napore da ovo mesto ima taj neki forumaški život.
                      (nije da im se uvlačima ali...)
                      Spoiler
                      Ako mi časi smrti postanu bliski,
                      I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                      Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                      Nije umio da odstupi,
                      Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                      Pao unapred, a ne unazad,
                      I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                      Uračunato i u moj pad.

                      Comment


                      • Si cuo Mrkela sta ti kaze Ganac?

                        Ja sam samo izlozio odredjenje fakte i postavio pitanje....niko ne dira moderatore nego samo komuniciramo, jer na ovoj temi to i jeste poenta.

                        Comment


                        • Jednom me je neko po prvi i jedini put sa imenom u kom ima PG kaznio i to odmah na mesec dana,mozda bas Stefan,ne secam se,naravno zalio se Dekkard na rasizam,vredjanje,odredio mi i kaznu a momak iz PG je samo sproveo u delo. Dekkard se zalio na vredjanje,rasizam,ej Dekkard,pa znamo se na ovom forumu,mozes dozivotno da me banujes,nema problema,ali ovaj covek vecito proziva,podjebava na ovom forumu i neko ga kazni sa 2,3,7 dana,ma nemoj onda uopste da ga kaznjavas,pusti ga da se bahati,samo nemoj da me sprecavas da mu odgovorim istom merom.

                          Comment


                          • Originally posted by Ganac View Post
                            A kako bi bilo da svi vi malo sebe "pogledate u ogledalu" i pustite moderatore da rade posao kako najbolje znaju?
                            Svakako se trude i čine napore da ovo mesto ima taj neki forumaški život.
                            (nije da im se uvlačima ali...)

                            Comment


                            • Originally posted by Karamazov View Post
                              Ma ne treba ovaj post da komentarises nego onaj inicijalni. Nema nijednog drugog forumasa sa ovolikim brojem banova pa da neko treba sebe da gleda u ogledalo...tako da ova konstatacija Ganca i tvoja reakcija ne piju vodu. Dakle odluke su prilicno nelogicne sta se njima zeli postici jer ocigledno nemaju efekta...

                              U stvari ne mora nista ni da se komentarise, dovoljno je samo da se malo razmisli i obrati paznja, a nije zgoreg malo i konsultovati pravila...
                              Last edited by mmajstor; 04-03-20, 21:03.

                              Comment


                              • Malo je ruzno komentarisati nekoga ko je banovan i nema priliku da ti odgovori.
                                Dekkard mozda ima agresivan pristup ali i dosta ovih banova nije sasvim opravdano jer je jednostavno on uvek pogodna meta. Takav je kakav je, ali je i jedan od zacina ovog foruma

                                Comment

                                Working...
                                X