Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda 2017/18 live

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • https://youtu.be/TmrxZTxvz0w

    Izvolte, obrati paznju na gobera, dzordana i boguta

    Comment


    • Ajde prvo da rasclanimo neke stvari. Odbrana PnR zavisi od dva igraca pre svega a ne jednog. Tako da kriviti samo Pera ili Lessorta je uvek pogresno. Mnogo je vazno sta ti bek/plej radi u tome.

      Ja prvi kazem da svaka odbrana PnR ima slabosti i prednosti, i da zavisno od onoga sto imas u timu to igras. Ali ti si okacio klip gde igraju pleja CP3, Hill i Smart. Sva trojica su ZVERI u odbrani. Oni skidaju blokove, citaju pick kao bukvar. Gledaj CP3 sta radi, on je razapeo pick skroz i oni i ne mogu da ga voze, jer uopste i do bloka ne dodje. Takodje Gobert, Jordan i Bogut su elitni defanzivci na centarskoj poziciji.

      Mi pre svega imamo KRATER na PG u odbrani, a to je Rochestie. Iskakanje je da se njemu pomogne, jer on ne moze prosecno basketasa da obidje ispod ili iznad picka. Posto se vec stalno glavi u blokovima, oni salju biga na igraca s loptom da ga uspore i da probaju da izrotiraju. To je totalno nezahvalna, jer i kad rotiraju opet ostaje krater unutra jer Bjelica kao strana pomoci NE ROTIRA i Rochestie gde god da izrotira ima los matchup. To je razlog ocajne odbrane od picka.

      Kacio sam Valensiju i njihovu odbranu protiv PnR. Zahteva mnogo bolje citanje ali i mnogo manje kretnji. Tako nesto bi nama vise leglo.

      Comment


      • Slusaj ok je, kapiram ja sta ti hoces da kazes, ali branko lagano moze da probije blok bez potrebe za udvajanjem, prvo krajina nije pretnja u sutu za 3 kao i neki centri i nema potrebe da iskace omic toliko kada ne moze da se vrati, a iskakanjem nista nece da uradi jer nije u stanju da izvrsi presing kao niske petice u ovom slucaju lesor, ranije cirbes ili danston itd...jednostavno iskakanjem omica ti ne dobijas nista, jednu veliku 0, ok je ako iskoci lesor koji je jako pokretan i ume da presece, iscacka loptu, ali omic i iskakanje veze sa vezom nemaju

        Comment


        • Originally posted by Czbg9 View Post
          Slusaj ok je, kapiram ja sta ti hoces da kazes, ali branko lagano moze da probije blok bez potrebe za udvajanjem, prvo krajina nije pretnja u sutu za 3 kao i neki centri i nema potrebe da iskace omic toliko kada ne moze da se vrati, a iskakanjem nista nece da uradi jer nije u stanju da izvrsi presing kao niske petice u ovom slucaju lesor, ranije cirbes ili danston itd...jednostavno iskakanjem omica ti ne dobijas nista, jednu veliku 0, ok je ako iskoci lesor koji je jako pokretan i ume da presece, iscacka loptu, ali omic i iskakanje veze sa vezom nemaju
          Tebra ja pricam mesecima da mi uopste ne treba da iskacemo. Bez obzira dal je Omic ili bilo ko drugi. Tako da pogresnom pricas.

          Samo sam rekao zasto iskacu (iako je pogresno). Kriju Rochestija i samo komplikuju sebi zivot.

          Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

          Comment


          • Da da, razumem te, nego ja to onom liku objasnjavam...ti imas bas dobre analize i bas sam citao to kada si pisao za valensiju itd, gotivim tvoje postove jer imaju smisla, sve lepo objasnis onako kosarkaskim recnikom

            Comment


            • Samo da dopunim, odbrana od centralnog picka često zahteva i više od dva igrača, tri sigurno u nekoj varijanti koju je Manny ovde dao, a koja se meni takođe sviđa. Visoki blicuje pick i brzo radi recover, a uleće treći čovek (obično četvorka) koji zonira ball handlera. Dobro čitanje napada i kasnija eventualna preuzimanja/rotiranja ili vraćanje na "svog" igrača je nešto što sledi posle primarne odbrane picka i to je podjednako bitno kao i prvi segment. Inače, mislim da je neka od varijanti show and recover za naš roster najbolja, pod uslovom da Bjelica mrdne svoje dupe i pomogne. Sa Jankovićem na parketu, to bi mogao biti odličan vid odbrane od centralnog picka u budućnosti. Ako uzmemo da 1 i 5 vrte pick, a 4 strečuje, onda bi Danguba ili Dobrić, pa i Laza, mogli lagano da odigraju ovo što Valensija radi na klipu.

              Comment


              • Laza odličan.
                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                Comment


                • Obratite paznju na ulogu Enisa kada je u petorci sa Feldinom ???

                  Comment


                  • Dobrić baš ne razmišlja.
                    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                    Comment


                    • Koliko Dobric ocajno igra odbranu. Totalna dekoncentracija.

                      Comment


                      • Gomila gluposti Enisa na obe strane terena.
                        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                        Comment


                        • Originally posted by dekkard View Post
                          Gomila gluposti Enisa na obe strane terena.
                          Sto u napadu?????

                          Comment


                          • Totalno je zaustavio loptu u napadu.
                            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                            Comment


                            • DD zato ko matori opet.Lesor & Laza prelepost[emoji41]
                              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                              Comment


                              • Opusteno ljudi, cim sam prebacio sa RTS HD, krenuli smo da igramo i smanjujemo razliku... to je to

                                Comment

                                Working...
                                X