Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda 2017/18 live

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Laza Kacanski View Post
    Auuu evo Bjelice.
    Odošmo na dvocifreno,mora da malo unese neizvesnosti i drame u završnici.
    sigpic
    ...DOBRO ZNAJ DA UVEK TU SAM JA...

    Comment


    • Originally posted by ZvezdaIznadSvega View Post
      Jos jedna pobeda....bravo momci, bravo Alimpije...
      I ti si mi neki navijač, bruka ...
      Nije mi cilj da sedim na klupi i da pričam da sam NBA igrač. Kad napunim četrdeset godina i prestanem sa košarkom,
      biće mi draže ako budem sav izlomljen od igranja, nego da budem krepak i čio jer sam karijeru proveo sedeći. - Marcus Williams

      Comment


      • Originally posted by kankkunen View Post
        I ti si mi neki navijač, bruka ...
        Ebiga...ja samo navijac, nisam " strucnjak"...
        "A football team is like a piano. You need eight men to carry it and three who can play the damn thing." Shankly

        Comment


        • Ubaci Milko zicer ...
          Nije mi cilj da sedim na klupi i da pričam da sam NBA igrač. Kad napunim četrdeset godina i prestanem sa košarkom,
          biće mi draže ako budem sav izlomljen od igranja, nego da budem krepak i čio jer sam karijeru proveo sedeći. - Marcus Williams

          Comment


          • Za ove što nisu shvatili, a pokušavaju duhovito da odgovore na moje legitimno pitanje u vezi Ročestija... Meni se ne sviđa ovaj način korišćenja Ročestija, jer mislim da dugoročno nije dobro za tim i to sam i napisao. Međutim, nadam se da je ovo njegovo forsiranje samo trenutno, dok se tim ne uigra, jer to bi bilo prihvatljivo s obzirom da imamo nov i mlad roster, pa osim njega (i danas povređenog Feldina) nema ko da povuče i izmisli poene. Danas Radičević +14, Ročesti -3, samo mala ilustracija ako ikome to nešto znači.

            Comment


            • Tesko da je taj plus/minus Rocestijeva krivica al ajde. On za sada po mom misljenju drži okej balans ukljucivanja drugih i igre za sebe. I nama treba taj "closer" koji ce da izmisli poene u zavrsnicama.
              Last edited by Chupa; 08-10-17, 19:12.

              Comment


              • Originally posted by madafaka73 View Post
                Meni se ne sviđa ovaj način korišćenja Ročestija, jer mislim da dugoročno nije dobro za tim i to sam i napisao. Međutim, nadam se da je ovo njegovo forsiranje samo trenutno, dok se tim ne uigra, jer to bi bilo prihvatljivo s obzirom da imamo nov i mlad roster, pa osim njega (i danas povređenog Feldina) nema ko da povuče i izmisli poene. Danas Radičević +14, Ročesti -3, samo mala ilustracija ako ikome to nešto znači.
                mozemo da se slozimo da dugorocno nije dobro za tim da previse zavisi od njegovih poena
                ali reci da on nije plej je bas ono nerazumevanje ove igre
                pritom covek apsolutno ne forsira sut i uvek prvo gleda saigrace

                Comment


                • Ročesti je majstor i najbolji naš igrač. To - 3 je samo zbog načina na koji smo igrali odbranu pa je često ispadao. Naravno da ne može non-stop sam nositi tim. Kad Feldain i Laza budu igrali svoje uloge i on će biti rasterećeniji. Naravno i Radičević treba odigrati svoje.

                  Comment


                  • @djuras
                    da objasnim, ako nije bilo jasno
                    pitanje o Ročestiju kao pleju je bilo više retoričko (nikakav izričit stav nisam zauzeo da bi morao da se javljaš i objašnjavaš mi koju poziciju igra Tejlor Ročesti, a posebno da autoritativno ocenjuješ moje znanje košarke), a akcenat sam stavio na ovo što kod nas igra trenutno

                    kad smo već kod toga šta on igra
                    tvrdnja iz ove tvoje poslednje rečenica jednostavno ne stoji, jer je Ročesti naš najveći potrošač lopti, tj. neko sa najviše uzetih šuteva
                    primetio sam mnogo situacija kada ima otvoren pas, a on se odlučuje da uzme šut ili ide na ulaz
                    efikasniji asistent od njega je Radičević za koga se može reći sa pravom da je pass first plej i uopšte bliži ulozi onoga što se smatra plejmejkerom
                    ako već kreira za sebe, radije bih ga video na poziciji 2 ako budemo imali taj luksuz u toku sezone jer mislim da su on i Radičević kompatibilni zajedno na parketu, ako odbrana ne trpi mnogo, a svi se nadamo da neće

                    ne ulazim u to da li Ročesti tako treba da igra u ovom momentu (a mislim da treba i to sam objasnio u jednom postu), samo kažem da sumnjam u sezonu u kojoj će on raditi ovo što sada radi tokom celog njenog toka
                    prvo zato što će teško zadržati ovu sjajnu statistiku iz prva tri kola ABA, drugo, jer dolaze mnogo teži protivnici, posebno u EL, treće jer je on čovek u godinama i sigurno ne može izgurati celu sezonu u tom ritmu

                    Ročesti je došao među poslednjima u Zvezdu, a igra na osetljivoj poziciji
                    ne vidim da postoji akcija za njega (mora čovek da moli za pik koliko smo neuigrani), sve ovo što daje je na suvi individualni kvalitet
                    vremenom će valjda da se to sve uigra i Ročesti će moći da daje sličan doprinos uz manje potrošnje

                    Comment


                    • Originally posted by madafaka73 View Post
                      primetio sam mnogo situacija kada ima otvoren pas, a on se odlučuje da uzme šut ili ide na ulaz
                      efikasniji asistent od njega je Radičević za koga se može reći sa pravom da je pass first plej i uopšte bliži ulozi onoga što se smatra plejmejkerom
                      prva tvrdnja naravno nije tacna
                      a sto se druge tice - da, radicevic vise gleda kome ce da doda loptu, ali je to tako pre svega sto on ima mnogo manje napadackih opcija od rocestija
                      a to je nesto sto ce svaki trener i protivnik da mu eksploatisu, kao sto su i jovicu radili
                      stefan je onda dodao onaj naskok i sut sa poludistance posle pika
                      nije ga pogadjao u posebno visokom procentu...ali jbg, neku dodatnu opciju moras da imas, inace svi znaku sta hoces da uradis i samo to brane

                      Comment


                      • Prva tvrdnja je tačna, pogledao sam po nekoliko puta sve naše predsezonske i ABA mečeve, a ovaj iz Ljubljane je još uvek svež u pamćenju. Mislim da je samo u prvom svom meču u Zvezdi gledao da doda pre nego da šutne, što je normalno jer je to ipak prvi meč u novom timu, a i pitanje koliko je fizički bio spreman.

                        Ne znam zašto je problem da se prizna da je Ročesti trenutno shoot first plej? Da li je to nešto loše, posebno kad čovek pogađa u ovim sjajnim procentima? Mene njegova uloga podseća na Bogdanovu. Ima slobodu da prevede loptu, postavi napad, šutne kad oseti da treba, doda kad misli da treba. Da ne ulazimo sada u problematiku formalnog naziva plejmejker i uloge igrača na terenu, jer su se tu tokom decenija (kao i sa ostalim pozicijama u košarci) desile velike promene.

                        Nemam ama baš nikakav problem sa plejevima skorerima, naprotiv. Obrazložio sam gde je moja strepnja, a vidim da smo se složili oko toga. Tako da ja ovde završavam raspravu na temu Ročesti do nekog novog momenta u njegovoj igri.

                        Comment


                        • Počeo si od tvrdnje da nije plej uopšte nego dvojka, da bi se došlo do toga da je plej skorer. Neka bude tako, a upoređivanje njegovih plejmejkerskih sposobnosti sa Bogdanovim je žestoka uvreda za njega. Ročesti igra puno racionalnije, ima bolje brojke, po meni je i bolji igrač.
                          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                          Comment


                          • Aj nađi mi tu tvrdnju, pa te vodim na pivo.

                            Comment


                            • Originally posted by madafaka73 View Post
                              Gledam Ročestija (nije da ga nisam gledao ranije, ali ne u ovom svetlu) i pitam se da li je lik uopšte plej? Ovo što on igra kod nas je klasičan bek šuter koji ume da kreira za sebe, pa ne koristi blokove saigrača ili uigrane kretnje ostatka tima da bi imao prostor za šut.
                              Može hajneken, može staropramen
                              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                              Comment


                              • Može bato, al ti da častiš
                                Ovo je pitanje, a ne tvrdnja. Ima za svrhu da potakne raspravu vezano za to šta Ročesti igra kod nas u ovih nekoliko mečeva, a ne šta je on po vokaciji i koja mu je pozicija po košarkoškoj terminologiji. Posle tog pitanja ima još rečenica koje otkrivaju kontekst u kome je isto postavljeno.

                                Comment

                                Working...
                                X