Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda - bivsi igraci i treneri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Ko je pratio rad DR u Buducnosti njemu je sve jasno kakav je to trener. Svaki trener nije nuzno da ce u svakom klubu biti kvalitetan I dobar za klub. Ima million primera za to I to je jednostavno tako. Tu je do direktora tj vlasnika, tima koji dobijes ili mozes da vodis sa sobom. Ko mora da igra of domacih, stranaca...dali neko ima zelju of sponzora itd...Ima million stvari koje uticu na trenera I sam tim I hemiju u njemu.

    DR je strasan posao radio u Buducnosti koja of tada vise nije bila ozbiljna, stigli su u polufinale EC, izbacili dosta kvalitetnih igraca, radilo sa mladima itd...Dolazak u CZ je bilo nesto najpametnije sto je NC uradio u svojoj kosarkaskoj karijeri u CZ I sebi ali I DR utabao put ali I slavu koju niko ne moze da izbrise ma koliko se trudio...Mora se priznati doprinos NC u tome sto ga je istrpeo ali to nije neki sablon koji mora da se ponavlja sa svakim trenerom. Sa ovim vidis da nema pojma I najuris..izbacis jednostavno...das mu lozu da gleda tekme I cao...

    DR je uvek ali uvek voleo intezitet u odbrani posebno na mestu bekova, krila..sa jakim tempom of 40 minuta, vrsio je hokejaske izmene I u Budcnosti,spustao loptu dole, igrao cvrstu odbranu.....razvijao mlade igrace I osecao ih...

    Prve sezone sam bio zadovoljan sa njim, jedino Uniks je mogao bolje da odradi tamo ali dobro, oni su nas tad bili avion..ALI MI SMO NJIH PREBILI U ARENI pred 22k gledalaca...Mina je bila Cibona gde nije bilo bas prave atmosphere ali vodio je mec lose....Saric je imao tu snagu da I moc I videlo se da ce postati veliki as,nesto kao sad Musa..i to je kiks I tu sam mu zamerio....Samo ni tad nisam video dostojnu zamenu I posto smo usli u EL licno sam lako presao preko toga..ipak na jedan mec se moze oprostiti ...Dobili su oni I Cedevitu sutra dan...jednostavno su bili u formi tad...

    Dobra serija sa kkp itd..a da se ne prica sto su mu oterali Silba, doveli dva invalida itd...da ne idem dalje...

    Onda ide gospodsko rusenje DV I tad me je kupio za ceo zivot, ali ceo..kako je on digao igrace u tom polufinalu mislim, znaci nerealno kako su igrali svi, na vrhuncu moci jbte..Kalina I Djenka da ne promise jbni sut,,,MW violin ostali krv na parketu,svi igraju svi se biju jbte...

    Onda F8 sezona, postavljanje standard u EL koji ni kkp nije uspeo za 13 godina..pa onda tek sl sezona 16-14...teranje jos jednog trenera KKP itd itd...

    I na sve to ostao gospodin..I ako ne volim taj stil igre, on ga je usavrsio maksimalno...

    Onda dodju ovi diletanti sto kradu bogu dane I kazu eto Cibona, ovo ono..neke gluposti pisu tu da bi odbranili malog of lazarevca ikebanu covicevu..bruka
    3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
    6× Montenegrin League champion (2007–2012)
    3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
    2× German League champion (2018, 2019)
    6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
    4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
    2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

    Comment


    • #92


      Srecan rodjendan magijo.

      Comment


      • #93
        Malo od maestra ... 23p, 11as.
        Nije mi cilj da sedim na klupi i da pričam da sam NBA igrač. Kad napunim četrdeset godina i prestanem sa košarkom,
        biće mi draže ako budem sav izlomljen od igranja, nego da budem krepak i čio jer sam karijeru proveo sedeći. - Marcus Williams

        Comment


        • #94
          Originally posted by kankkunen View Post
          Malo od maestra ... 23p, 11as.
          Magija...zaista je dečona pravio saigrače boljim. Kakva mašta, kakav pregled igre..
          Takav kakav jeste bi se sjaajno uklopio u sadašnji roster a Lesor bi opravdao nadimak "zver".
          Last edited by nebitan; 21-12-17, 12:55.
          Spoiler
          Ako mi časi smrti postanu bliski,
          I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
          Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
          Nije umio da odstupi,
          Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
          Pao unapred, a ne unazad,
          I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
          Uračunato i u moj pad.

          Comment


          • #95
            Kako on dobro izgleda na terenu, svaki pokret je prefinjen, košarkaški ... veliki majstor ove igre.
            Nije mi cilj da sedim na klupi i da pričam da sam NBA igrač. Kad napunim četrdeset godina i prestanem sa košarkom,
            biće mi draže ako budem sav izlomljen od igranja, nego da budem krepak i čio jer sam karijeru proveo sedeći. - Marcus Williams

            Comment


            • #96
              Neko spomenuo da trebamo pojačanje na pleju?

              Shams Charania‏Verified account
              @ShamsCharania

              Sources: Utah has waived guard Nate Wolters, who is on a two-way contract.

              Comment


              • #97
                Originally posted by Bastia33 View Post
                Neko spomenuo da trebamo pojačanje na pleju?
                E to bi bio pun pogodak!
                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                Comment


                • #98
                  Voja se vratio na parket posle teže povrede (ACL) ...
                  Nije mi cilj da sedim na klupi i da pričam da sam NBA igrač. Kad napunim četrdeset godina i prestanem sa košarkom,
                  biće mi draže ako budem sav izlomljen od igranja, nego da budem krepak i čio jer sam karijeru proveo sedeći. - Marcus Williams

                  Comment


                  • #99
                    Lepo priznanje, za mene naš najbolji košarkaš u NBA i svakako najbolji u toj generaciji, predstavljao je sve ono što najviše volim u košarci
                    Kejsi: Bez Peđe ne bismo osvojili titulu 2011. godine
                    Autor
                    Nikola Novaković

                    Trener Toronto Reptorsa Dvejn Kejsi se, gostujući u ’Lou Post’ podkastu, dotakao najdražih delova karijere, a sa posebnim oduševljenjem je govorio o ulozi srpskog krilnog košarkaša Predraga Stojakovića u osvajanju titule sa Dalas Meveriksima

                    Kejsi je trenutno trener sa četvrtim najdužim stažom u NBA – duže od njega svoje ekipe vode samo Erik Spolstra iz Majami Hita, Rik Karlajl iz Dalas Meveriksa i neprikosnoveni Greg Popovič, koji je trener San Antonio Sparsa od 1996. godine.

                    Iskusni Kejsi je govorio o svojoj karijeri u kojoj je bio trener reprezentacije Japana, glavni trener Minesote predovđene Kevinom Garnetom, ali najveći uspeh i jedini NBA prsten u karijeri osvojio je kao pomoćni trener Meveriksa.

                    „Te 2011. godine niko nam nije davao šanse. Čak su u prvoj rundi doigravanja novinari predviđali da će nas Portland Trejl Blejzersi izbaciti. Međutim, mi smo znali da smo kadri za veliki rezultat kada smo ušli u plej-of. Imali smo Dirka Novickog, Džejsona Kida i veoma iskusan tim i kvalitetan tim.“


                    Kejsi je tada bio asistent Riku Karlajlu, a 60-godišnji stručnjak je tada imao priliku da svakodnevno sarađuje sa Dirkom Novickim o kojem ima nepodeljeno lepa sećanja:

                    „Dirk je jedan od najdivnijih ljudi koje sam sreo u životu. To je čovek koji igra košarku i živi život čistog srca. Veoma je duhovit, često ima urnebesne sarkastične komentare u svlačionici, stalno se šali sa saigračima i svi saigrači ga obožavaju. Kolektiv je uvek na prvom mestu za njega i jedan je od najvrednijih igrača sa kojima sam radio. Kada je superzvezda tvog tima najvredniji igrač u ekipi, onda znaš da imaš posebnu grupu momaka. Dirk je uvek poslednji izlazio sa treninga, ponekad smo čak morali i da ga teramo. On je oslonac čitave franšize već više od 20 godina.“

                    Pored fantastičnog Nemca, Kejsi je istakao i srpskog košarkaša Peđu Stojakovića kao jednog od ključnih igrača u osvajanju jedinog naslova u istoriji tima iz Teksasa.

                    „Pored Novickog, Kida, Meriona i Terija, bio je tu još jedan igrač koji je bio veoma značajan za naš uspeh – Peđa Stojaković. On nije bio samo dobar šuter, on je bio velikan šuta za tri poena. Da Peđa igra danas, bio bi jedan od najplaćenijih igrača u ligi. Dirk i Peđa su tokom te sezone imali fantastična takmičenja u šutiranju posle treninga. U odbrani nisu baš bili sjajni, ali su njihove šuterske bitke bile epske. Takmičili su se ko će prvi ubaciti deset trojki, igrali su ’Put oko sveta’ – to su bili obračuni za sva vremena“, oduševljen je bio nekadašnji pomoćni trener šampionskog Dalasa.

                    „Znali smo da, ukoliko Peđa bude zdrav i spreman za igru, imamo šansu protiv mnogih timova. Svaka odbrana se koncentrisala na Dirka, slali su udvajanja na njega, a pokušavali su i da „isteraju“ loptu iz Kidovih ruku. Smatrali smo da nam je neophodan još jedan vrhunski šuter za tri poena, a onda je Stojaković došao u ekipu. Peđa nam je doneo pobedu u polufinalu Zapada protiv Lejkersa. U finalnoj seriji protiv Majamija nije bio faktor, jer je Majami tada igrao sa niskom i brzom petorkom koja njegovom stilu igre nije baš odgovarala, ali je Lejkerse „uništio“, zaključio je trener Toronto Reptorsa.
                    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                    Comment


                    • Bio je vrhunski suter, ali nikad nije bio klac igrac inace bi bio jedan od najboljih belih igraca lige

                      Comment


                      • On i jeste jedan od najboljih belih igrača lige, a što se clutcha tiče...

                        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                        Comment


                        • Originally posted by NateHuffman View Post
                          Bio je vrhunski suter, ali nikad nije bio klac igrac inace bi bio jedan od najboljih belih igraca lige
                          Uf, uf, uf. Malo si odalamio.

                          Comment


                          • Gudurić za SK: Slušam Željka sve, tako greške nema
                            http://sportklub.rs/Blog/Sasa-Ozmo/a...uroleague.html

                            edit:
                            Evo i Kuzmića ...
                            Kuzmić za MONDO: Bežao od šljiva, stigao do Reala
                            „Iskreno, kad završim karijeru vjerovatno ću razmišljati o njoj. Sad mi je to sve nekako prirodno.
                            Takav je život, nisam nikada nešto birao ovo ću, ono ću, već sam išao gdje me život vodio“,
                            skromno kaže Kuzmić, a potom se otkriva kako je odabrao košarku.

                            „Na početku je bilo sasvim slučajno, mislio sam visok sam, ajde da ne tresem šljive oko kuće, ajde košarku ću“.
                            Last edited by kankkunen; 04-01-18, 12:15.
                            Nije mi cilj da sedim na klupi i da pričam da sam NBA igrač. Kad napunim četrdeset godina i prestanem sa košarkom,
                            biće mi draže ako budem sav izlomljen od igranja, nego da budem krepak i čio jer sam karijeru proveo sedeći. - Marcus Williams

                            Comment


                            • Još jedna lepa priča ...
                              Nedović za SK: Želeo sam kao Bogdan u Partizanu, ali...
                              http://sportklub.rs/Blog/Sasa-Ozmo/a...izanu-ali.html
                              Nije mi cilj da sedim na klupi i da pričam da sam NBA igrač. Kad napunim četrdeset godina i prestanem sa košarkom,
                              biće mi draže ako budem sav izlomljen od igranja, nego da budem krepak i čio jer sam karijeru proveo sedeći. - Marcus Williams

                              Comment



                              • sigpic

                                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                                Comment

                                Working...
                                X