Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda - bivsi igraci i treneri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by mmajstor View Post
    Tema uopste nije koje takmicenje je ozbiljnije.
    Kako mislis nije tema, naravno da jeste. Ozbiljnije takmicenje ima vecu tezinu, u ovom konkretnom slucaju je kristalno jasno da je to Evroliga. Besmisleno je porediti najkvalitetnije kosarkasko takmicenje van NBA, sa dvonedeljnim vansezonskim turnirom na kome se odigra jednocifren broj utakmica. To ne bi radio niko ozbiljan.

    Originally posted by mmajstor View Post
    Utakmice koje su odigrane pogotovo u eliminacionoj fazi takmicenja su kvalitetom u rangu ili jace od svih utakmica koje su odigrane u Zvezdi u Evroligi. Zasto? Zato sto su protivnicki igraci takvi da se smrznes - sve evroligaski igraci pojacani NBA igracima.
    Utakmice u eliminacionoj fazi - to su 4 utakmice. Cetiri utakmice ne mogu biti merilo nicega, jer je tek to premali uzorak da bi se izvlacio bilo kakav zakljucak i pravila projekcija. Klupska sezona traje i po 9 meseci a ne dve nedelje, u klupskoj sezoni se odigra 70+ utakmica a ne 8, ili jos gore 4... Odigrati par utakmica dobro mogu mnogi, drzati nivo igre tokom cele sezone, ili jos bolje - postepeno ga dizati je vec jako tesko. To isto vazi i za trenere...

    Ova romansirana verzija FIBA World Cup-a nema mnogo veze sa realnoscu. Losiji treneri nego u klupskoj kosarci, rosteri sklepani jer nisu bazirani na kosarkaskim principima - nego na nacionalnoj pripadnosti, cest pozicioni disbalans, losija uigranost, nemogucnost da se neki zaista kvalitetni igraci na pravi nacin iskoriste, cesta neodazivanja...

    Originally posted by mmajstor View Post
    Znaci ako neko u toj konkurenciji evroligaskih i Nba igraca pokaze da itekako moze da igra, automatski se povlaci zakljucak da bi slicno mogao da igra protiv istih tih igraca i u Evroligi.
    Ne povlaci se zakljucak, a posebno ne automatski, jer je FIBA World Cup slabije takmicenje i jer je uzorak premali. A samim tim je i ovo:

    Originally posted by mmajstor View Post
    To se i desilo - 8 poena na SP, 9 u evroligi.
    ... nerelevantno i neuporedivo.

    Originally posted by mmajstor View Post
    Da ga je Radonja posle svega toga zakucao na klupu ja mislim da bi ga govnjivom motkom oterali.
    Niko nije ni pricao o zakucavanju na klupu, ne izmisljaj. Nije on bio zakucan za klupu ni u Radnickom, ni u reprezentaciji, pa je bio role player. U Zvezdi je srecom bio mnogo vise od toga.

    Originally posted by mmajstor View Post
    Kapiram ja to vrlo dobro...naravno da mozes sve da poredis samo treba da budes obazriv u tumacenju podataka.
    Naravno da ne mozes, ako postoji ogromna razlika u uzorku, a onda zatim i u kvalitetu. Tu nikakvo tumacenje podataka ne pomaze da poredjenje postane relevantno.

    Originally posted by mmajstor View Post
    Zato sam i napisao da je procenat za 3 drasticno manji u EL nego na SP zbog drasticno veceg uzorka. Ali ako hoces da sagledas trend od kog trenutka je igrac poceo da belezi bolji sut, taj trenutak pocinje od svetskog prvenstva koji se samo nastavio u klupskoj sezoni.
    Da je sutnuo 20-ak trojki na SP to bi mozda i imalo nekog smisla (mada je i to bas mali uzorak), pisati o pocetku nekog trenda na osnovu 8 suteva je stvarno presmesno.

    Originally posted by mmajstor View Post
    Da ne govorim da je najveci deo priprema za klupsku sezonu odradjen ne sa klubom nego upravo sa reprezentacijom pa svakako da koju god promenu da si uocio u toku te sezone itekako je zasluzan rad sa reprezentacijom. Da, ne? Sta kaze post-up statistika za taj argument?
    Ne znam koji problem imas pa izbegavas da priznas ovu jasnu uzrocno/posledicnu vezu koja bi svakom bila jasna.
    Za Kalinicev veliki ofanzivni napredak nije zasluzan rad sa reprezentacijom, jer je on tu bio role player kao sto je bio i u Radnickom. Pripreme i sluze da sa igraci uigraju i naviknu na uloge koje ce imati u ekipi, nece sigurno gubiti vreme (koga i nema puno) i raditi na necemu sto uopste nece biti korisceno.

    Jedna od retkih tacnih stvari koje si napisao do sada je ovo, mozda jos jednom da procitas:

    Originally posted by mmajstor View Post
    Bio je jako bitan sraf u odbrani, zatim bitan za igru u tranziciju, za bocne ulaze i utrcavanja, kao i za skok sto ofanzivni sto defanzivni, dok nije bio sasvim beskoristan na sutu pa da se ostavlja sam.
    Za tvoje standarde dosta dobro opisana uloga role player-a, koju je kvalitetno odradio u reprezentaciji. Kvalitetno bi je odradio i u Zvezdi i imao nekih 6-7 poena po mecu, al' je imao tu srecu da po prvi put u karijeri naleti na trenera i strucni stab koji su videli ne samo sta je on u tom trenutku, nego i sta moze da postane. Radili su sa njim na stvarima koje do tada uopste nije koristio - ili je u njima bio vrlo los i pomogli mu da ih digne na elitni nivo. To je nesto na cemu treba cestitati i Kalinicu, ali i Radonjicu i njegovom stafu, to bi uradio svako ko je iole objektivan i neopterecen guranjem nekih svojih agendi.

    Originally posted by mmajstor View Post
    Kako nijedan...pa evo je Radonja je projektovao.
    Nije, jer da je projektovao ista na osnovu SP-a Kalina bi mu bio role player, ne bi igrao sa loptom, ne bi igrao na postu, ne bi uzimao suteve iz driblinga. Sreca da je Radonjic ozbiljan trener i da se nije opterecivao time sta je Kalinic do tada pokazao (posebno ne na tih 8 utakmica), nego se fokusirao na to kako da mu pomogne da igracki napreduje.

    Originally posted by mmajstor View Post
    Ili mozda mislis da mu je projektovao tu ulogu na bazi igara u Radnickom?
    Nije ni na osnovu toga, jer bi mu i tom slucaju Kalina bio role player i opet ne bi radio nista od navedenog, ne bi diversifikovao svoju ofanzivnu igru, naucio nove stvari i postao odlican two way igrac koji je za milionsko obestecenje otisao u jedan od najboljih EL klubova.

    Originally posted by mmajstor View Post
    Zamisli da je u konkurenciji Tea, Bogdana, Bjelice i ostalih vec mnogo puta nabrojanih on krenuo da solira sa driblinzima....pa bio bi zakucan za klubu iz odmah.
    Verovatno bi bilo tako, jer je selektor hteo da ga koristi samo za one stvari koje je Kalinic u tom trenutku umeo dobro da odradi: odbrana, skok, trcanje tranzicije, katovi i poneki sut kada je potpuno sam.

    Originally posted by mmajstor View Post
    Mislis da bi u tome bio bolji od njih kao sto je u Zvezdi bio bolji od svojih saigraca, pa da dobije tu slobodu?
    Ne bi bio bolji, a ne bi bio ni u Zvezdi da se sa njim nije radilo na ispravljanju nedostataka.

    Originally posted by mmajstor View Post
    U reprezentaciji je vise igrao na poziciji 3 a u Zvezdi cesce pokrivao i poziciju 4 sto vise vuce igru na postu. Sve se to moze lako objasniti
    Nemoj vise ovako "lako" da objasnjavas, posto si opet bacio za tebe karakteristican air ball... Kalinic u Zvezdi kada je igrao 3 (a igrao je vecinu vremena) je upravo napadao protivnike ledjima - jer je lakse postovati trojke nego cetvorke, a kada je igrao 4 onda se izvlacio na sut i napadao licem - jer su cetvorke sporije od njega, a moraju da mu izadju na closeout zbog unapredjenog suta.

    Originally posted by mmajstor View Post
    Ti si izbacio neku statistiku, ali ono sto je bitno jeste objasnjenje te statistike.
    Zar ti treba i objasnjenje, valjda umes da uporedis podatke, makar to je lako. Sve je jasno da ne moze biti jasnije.

    Originally posted by mmajstor View Post
    U ovom slucaju objasnjenje razlike izmedju cifara mogu biti raznorazne, a ti si se uhvatio samo za jednu.
    Navedi neka od tih tvojih raznoraznih objasnjenja, bas zelim da ih cujem. Samo nemoj da budu "laka" kao ono iznad, probaj nesto smislenije.

    Originally posted by mmajstor View Post
    Koji ti je dokaz da je to tvoje jedno objasnjenje jedino relevantno da objasni razliku izmedju ovih cifara u 2 kluba?
    Koji je tebi dokaz da nije?

    Originally posted by mmajstor View Post
    Na osnovu ovoga mozemo da samo zakljucimo da mu je ucinak bio veci u Zvezdi nego u Radnickom a ne i zasto je to tako.
    Jok, za zakljucak da mu je ucinak u Zvezdi bio veci nego u Radnickom je sasvim dovoljna osnovna statistika: 6.4 poena u Radnickom, 10.2 u Zvezdi. Napredna statistika nam pokazuje zasto je to tako: jer je drasticno unapredio segmente u kojima je bio vrlo los, cak do nivoa da je u njima postao elitan.

    Originally posted by mmajstor View Post
    Naravno da cu da gledam Evroligu jer su to najmerodavnije utakmice s obzirom na protivnike koji su najslicnii onima iz reprezentacija. Sve se moze porediti, verovatno si mislio da kazes da se ne mogu izjednaciti. I ne izjednacavam ih....prvu priliku da igra protiv ozbiljnih igraca gde mozes prvi put da kalibrises igraca se desio u reprezentaciji, ne u Evroligi, pogotovo ne u ABA ligi.....
    Najmerodavnije poredjenje je na nivou sezona, posto je tako uzorak najveci, a dodatni plus je ako je igrac u obe sezone igrao isto takmicenje - sto je ovde slucaj. Dakle, porediti Kalinicevu 2013/14 sezonu u ABA ligi, sa njegovom 2014/15 sezonom u ABA ligi je vrlo smisleno. Porediti Kalinicevu EL sezonu sa dvonedeljnim vansezonskim turnirom na kome je odigrao 8 utakmica je potpuno besmisleno.

    Originally posted by mmajstor View Post
    Nigde ja ne skrecem sa teme. Ti pokusavas da ukupni ucinak izjednacis sa mogucnostima igraca.
    Jok, ja ti detaljno objasnjavam kako i kada je igrac unapredio svoje mogucnosti, kao i sta je sve morao da unapredi da bi mu ucinak sa 6.4 poena skocio na 10.2. U neuporedivo boljoj, ispostavice se i sampionskoj ekipi.

    Originally posted by mmajstor View Post
    Ako mlad igrac zavrsi napad na niskom postu jednom po utakmici to ne znaci da ga je naucio tek onda kada par godina kasnije sa vecim iskustvom, snagom i samopouzdanjem ga zavrsava 3 puta po utakmici. Kakvo ti je to zakljucivanje....
    Ne pricamo o par godina razlike, nego od podacima iz dve vezane sezone. Dakle u sezoni 2013-14 Kalinic je imao 16.7% realizacije u post up situacijama, sledece sezone je imao 66.7% realizacije. To znaci da je drasticno unapredio taj segment svoje igre, kao i neke druge koje sam naveo.

    Originally posted by mmajstor View Post
    zasto jedan igrac ima jedan stats u jednoj sezoni a drugi u drugoj moze biti faktor milion razloga, a ti si ga povrsno izjednacio sa tim da to MORA biti zbog toga jer je on u boljoj sezoni naucio da igra.
    Ja nisam ni napisao da je on u boljoj sezoni "naucio da igra", nego koje tacno segmente je popravio u Zvezdi i to dokazao naprednom statistikom. Ti jos uvek nisi dokazao nista od tvojih tvrdnji i pritom opet nevesto pokusavas da razvodnjis sa "objasnjenja mogu biti raznorazna, moze biti faktor milion razloga". Stvar je jasna kao dan.

    Originally posted by mmajstor View Post
    A pritom si potpuno marginalizovao sta se to u medjuvremenu desilo.....a desile su se pripreme sa reprezentacijom i samo SP na kome je takodje zabelezio odlicne cifre. I nije to samo 8 utakmica - to su cele pripreme ukljucujuci i pripremne utakmice na kojima su se igraci dokazivali i zasluzivali ucesce u prvoj petorci. Znaci mnogo vise nego 8 utakmica.
    Kakve veze imaju pripreme reprezentacije sa napretkom u konkretnim segmentima, kada si ti sam napisao da on to nije razvio na pripremama reprezentacije? Opet si kontradiktoran.

    Originally posted by mmajstor View Post
    Ne mogu jos....jedino da dam otkaz i batalim sve ostalo pa da se samo bavim akrobacijama sa tobom.
    Ne bi mogao ni tada, jer si po sopstvenom priznanju gledao Kalinica samo protiv Zvezde i Partizana.
    Last edited by Nas; 04-07-20, 12:37.

    Comment


    • Kako mislis nije tema, naravno da jeste
      Nije tema, tema je da li je Kalina na SP lansiran u ozbiljan deo kosarkaske price ili tek nakon toga u Zvezdi. Npr. cinjenica je da su u Spaniji najgledaniji kosarkaski dogadjaji oni koji su vezani za spansku kosarkasku reprezentaciju, pa mozes malo da razmislis o tome koliko su ti dogadjaji bitni, nevezano od toga koliko su tebi licno bitni.

      Odigrati par utakmica dobro mogu mnogi, drzati nivo igre tokom cele sezone, ili jos bolje - postepeno ga dizati je vec jako tesko. To isto vazi i za trenere...
      Da cujem....koji je to mladi igrac u prvoj petorci odigrao ozbiljno SP, a pogotovo samu zavrsnicu takmicenja gde je uzeo medalju, pa se kasnije u klupskoj sezoni ipak ispostavilo da je dunster? Cak iako bi uspeo da nadjes nekoga, mnogo vise bi nasao onih drugih.

      Na SP uglavnom svi daju maksimum sebe, konkurencija u zavrsnici je zestoka....a ako jos igras na trofej pritisak u svakoj utakmici se mnozi sa hiljadu jer te gleda cela nacija, sto je provera koju igrac u EL moze imati samo na utakmicama Final4 gde par lopti mogu odlucivati pobednika. Takva provera itekako moze skautima, trenerima i nama navijacima pokazati koji igrac je kakav kalibar, pogotovo oni za koje do tada nismo imali takvu vrstu provere u klupskoj kosarci (kao sto je Kalina). To sto ti omalovazavas ovo takmicenje nazivajuci ga obicnim letnjim turnirom, kao kad bi se mi skupili iza zgrade i organizovali zezatorski turnir, to je neka potpuno druga tema.

      Sa druge strane, kada igrac potpise za novi klub...podrazumeva se da ce tokom sezone podizati nivo igre. Zato sto je na pocetku nov u klubu, novi su mu saigraci, nov je trener, novo je takmicenje koje igra...pa dok se navikne na sve to i uigra sa igracima, podrazumeva se da ce vremenom biti sve bolji i bolji. Ako se jos uzme u obzir da je prethodno imao vise nego zahtevno takmicenje sa reprezentacijom, takodje je ocekivano da ce pocetak sezone zbog umora i energetskog praznjenja odigrati nesto osije nego drugi deo sezone, sto je obicno argument koji trener Denvera koristi kada objasnjava Jokicev losiji start u NBA. Sve argumente u ovom pasusu si potpuno zanemario u svojoj argumentaciji i doprinos boljoj igri u zavrsnici si dodelio iskljucivo i samo treneru, sto je potpuno apsurdno i moram ti reci - subjektivno zbog agende koju zelis po svaku cenu da dokazes, samo ne znam zasto si zapeo bas za ovaj neadekvatan primer za tu agendu.

      Porediti Kalinicevu EL sezonu sa dvonedeljnim vansezonskim turnirom na kome je odigrao 8 utakmica je potpuno besmisleno.
      To uopste nije predmet poredjenja, nego da li je Kalina na bazi igara na SP zasluzio da dobije ulogu u sezoni koju je dobio i sto je bilo potpuno ocekivano sto ja tvrdim. Ili mozda nije bilo ocekivano sto ti tvrdis, nego je Radonja u njemu video sto niko drugi nije video (samo ne znam gde je tacno video posto kazes da to nigde do tada nije pokazao), pa je to njemu razvio u toku sezone u kojoj se veci deo provede na putovanjima i utakmicama...drugim recima da je Radonja od njega napravio EL igraca. Znaci fokusiraj se na temu.

      Zar ti treba i objasnjenje, valjda umes da uporedis podatke
      Naravno da treba...pa nas su na ispitima iz nekoliko statistika redovno obarali ako samo prikazemo cifre bez njihovog tumacenja.

      To znaci da je drasticno unapredio taj segment svoje igre, kao i neke druge koje sam naveo.
      E ovo ti je vec tumacenje. Samo sto ove uporedne cifre ne znace da je on unapredio taj segment svoje igre, nego samo da je njegov ucinak u tim segmentima bio veci u jednoj u odnosu na drugu sezonu. A taj ucinak zavisi od mnogo raznoraznih faktora, gde je mogucnost i kapacitet igraca za tako nesto samo jedan od mogucih razloga.

      Navedi neka od tih tvojih raznoraznih objasnjenja, bas zelim da ih cujem.
      Ima ih jako puno, npr ona koje mi odmah padaju na pamet:
      - znamo da Radnicki nije placao igrace vise od pola sezone, pa nije nemoguce da su igraci bili nezadovoljni i stoga pruzali losije partije nego sto inace mogu
      - losa atmosfera u timu. Verovatno se secas one brutalne svadje u timu na ivici fizickog obracuna izmedju njega i Bircevica. Losa atmosfera takodje umanjuje ucinak igraca u timu.
      - trenerska filozofija Mute Nikolica. Svi znamo da on forsira brzu run and gun kosarku, sto nije bas pogodno za segmente koje si vadio, a u tom trenutku je on u timu imao preiskusne Marka Marinovica i Capina ako se ne varam, koji su carinili loptu i zavrsavali najveci broj napada. Renome obojice je bio iznad renomea Kalinica u tom trenutku. A pritom je u timu sem Bircevica imao i nekoliko stranaca kome je trebalo opravdati ulaganje odredjenom minutazom.
      - manjak samopouzdanja koji je uobicajen kod mladijh igraca
      - manjak snage/kondicije koju je podigao tokom priprema sa reprezentacijom
      - raznorazne sitne povredice koje ometaju igraca da pruzi sto zna, a koje nisu u toj meri znacajne da se saopstavaju javnosti
      - privatni problemi

      Sve ovo navedeno moze uticati zasto neki igrac moze imati razlicit ucinak u jednoj u poredjenju sa drugom sezonom. Inace ako bi uzeli da je tvoje tumacenje iskljucivo i jedino relevantno, sta da radimo kada nakon bolje sezone igrac opet padne u tim segmentima u nekoj narednoj sezoni - da li to stopostotno znaci da je taj igrac unazadio taj segment igre ili postoji sijaset razlicitih razloga koji mogu da uticu da se desi tako nesto?
      To nije razvodnjavanje....ja ne pokusavam da dokazujem svoje misljenje kao sto ti pokusavas da dokazes svoje ili da obaras moje. Ja sam ti samo napisao svoje razloge zbog kojih imam svoje misljenje, i vrlo tesko cemo "dokazati" jedno ili drugo, jedino sto mozemo jeste da diskutujemo o njima.

      Nije ni na osnovu toga, jer bi mu i tom slucaju Kalina bio role player i opet ne bi radio nista od navedenog
      Onda to sto si pitao mene treba da pitas Radonju.
      "Dragi Radonja, gde si ti video da Kalina moze da pruzi nesto vise od rol plejera, posto ja to nisam ni video ni u Radnickom ni u reprezentaciji a mmajstoru ne verujem da je on to negde video".

      odbrana, skok, trcanje tranzicije, katovi i poneki sut kada je potpuno sam.
      A bocne ulaze i utrcavanja si izostavio....Ja ovako ne vidim samo rol plejera vec mi je ovo opis za dobrog igraca koji zahteva pozicija 3. Uloga individualnog finisiranja bi zavisilo od individualnih kvaliteta tog igraca u odnosu na individualne kvalitete igraca na ostalim pozicijama. Razlika je drasticno veca u reprezentaciji nego u Zvezdi.

      Kakve veze imaju pripreme reprezentacije sa napretkom u konkretnim segmentima, kada si ti sam napisao da on to nije razvio na pripremama reprezentacije? Opet si kontradiktoran
      Referisao sam se na tvoj zakljucak da je to neki potpuno nov igrac u Zvezdi....pa ako si u pravu, najvecu sansu da napravi taj napredak je imao na pripremama reprezentacije, jer je u klub fizicki dosao bukvalno pred pocetak klupske sezone.

      Comment


      • Originally posted by mmajstor View Post
        Nije tema, tema je da li je Kalina na SP lansiran u ozbiljan deo kosarkaske price ili tek nakon toga u Zvezdi.
        I tacan odgovor na to je u Zvezdi, posto je tu pokazao ono sto nikada do tada nije, ukljucujuci i reprezentaciju.

        Originally posted by mmajstor View Post
        Npr. cinjenica je da su u Spaniji najgledaniji kosarkaski dogadjaji oni koji su vezani za spansku kosarkasku reprezentaciju, pa mozes malo da razmislis o tome koliko su ti dogadjaji bitni, nevezano od toga koliko su tebi licno bitni.
        To sto Spanci vole reprezentaciju ne cini FIBA World Cup nista kvalitetnijim takmicenjem, a posebno gledanost nekog takmicenja nema veze sa cinjenicom da tako mali uzorak ne moze da se koristi za kvalitetnu evaluaciju igraca.

        Originally posted by mmajstor View Post
        Da cujem....koji je to mladi igrac u prvoj petorci odigrao ozbiljno SP, a pogotovo samu zavrsnicu takmicenja gde je uzeo medalju, pa se kasnije u klupskoj sezoni ipak ispostavilo da je dunster? Cak iako bi uspeo da nadjes nekoga, mnogo vise bi nasao onih drugih.
        Niko nije pominjao nikakve dunstere, prestani da na kreativne nacine tumacis moje reci, pisem vrlo jasno i precizno.

        Dakle, to da je neuporedivo teze drzati visok nivo igre na nivou sezone, u odnosu na to da odigras dobro na par utakmica je stvar zdrave logike, ne mogu da verujem da to mora posebno da ti se objasnjava. FIBA World Cup = 8 utakmica, sezona u Zvezdi = 76 utakmica.

        Originally posted by mmajstor View Post
        Na SP uglavnom svi daju maksimum sebe, konkurencija u zavrsnici je zestoka....a ako jos igras na trofej pritisak u svakoj utakmici se mnozi sa hiljadu jer te gleda cela nacija, sto je provera koju igrac u EL moze imati samo na utakmicama Final4 gde par lopti mogu odlucivati pobednika. Takva provera itekako moze skautima, trenerima i nama navijacima pokazati koji igrac je kakav kalibar, pogotovo oni za koje do tada nismo imali takvu vrstu provere u klupskoj kosarci (kao sto je Kalina).
        Pored malog uzorka, problem u ovome sto pises je taj da je Kalinic u Zvezdi pokazao mnogo vise nego u reprezentaciji, odnosno da ko god ga je gledao na SP mogao je da vidi "samo" kvalitetnog role player-a. Da je neko bio dovoljno glup da igracku evaluaciju Kalinica vrsi na tako malom uzorku i na osnovu SP-a, on ne bi ni dosao u priliku da radi sve ono sto je radio u Zvezdi, pa samim tim ne bi ni ostvario taj veliki napredak u ofanzivnoj raznovrsnosti, koji ga je igracki zaokruzio i ucinio two way player-om.

        Originally posted by mmajstor View Post
        To sto ti omalovazavas ovo takmicenje nazivajuci ga obicnim letnjim turnirom, kao kad bi se mi skupili iza zgrade i organizovali zezatorski turnir, to je neka potpuno druga tema.
        Da budemo precizni, nazivam ga dvonedeljnim vansezonskim turnirom na kome igrac odigra jednocifren broj utakmica. Zasto je to omalovazavanje i sta tu nije tacno?

        Originally posted by mmajstor View Post
        Sa druge strane, kada igrac potpise za novi klub...podrazumeva se da ce tokom sezone podizati nivo igre. Zato sto je na pocetku nov u klubu, novi su mu saigraci, nov je trener, novo je takmicenje koje igra...pa dok se navikne na sve to i uigra sa igracima, podrazumeva se da ce vremenom biti sve bolji i bolji.
        Da, za bas svakog igraca koji potpise za novi klub se podrazumeva da ce tokom sezone dizati nivo igre i da ce vremenom biti sve bolji i bolji. Sta ti pises, da li je ovo realno...

        Originally posted by mmajstor View Post
        Ako se jos uzme u obzir da je prethodno imao vise nego zahtevno takmicenje sa reprezentacijom, takodje je ocekivano da ce pocetak sezone zbog umora i energetskog praznjenja odigrati nesto osije nego drugi deo sezone, sto je obicno argument koji trener Denvera koristi kada objasnjava Jokicev losiji start u NBA.
        Al' nije ocekivano da pocne da radi stvari koje nikada do tada nije radio i odigra svoju najbolju kosarku u dotadasnjoj karijeri. Da je kada je podigao formu odigrao na nivou Radnickog, ili reprezentacije - to bi bilo ocekivano.

        Originally posted by mmajstor View Post
        Sve argumente u ovom pasusu si potpuno zanemario u svojoj argumentaciji i doprinos boljoj igri u zavrsnici si dodelio iskljucivo i samo treneru, sto je potpuno apsurdno i moram ti reci - subjektivno zbog agende koju zelis po svaku cenu da dokazes, samo ne znam zasto si zapeo bas za ovaj neadekvatan primer za tu agendu.
        Nisam, napomenuo sam da za veliki ofanzivni napredak cestitke zasluzuje sam Kalinic, a potom i trener i strucni stab koji su kvalitetno radili sa njim i omogucili mu da taj napredak ostvari. Konkretno, mislim da je za njegovu bolju igru na postu najzasluzniji Borko Radovic, posto je on tih godina radio sa nasim igracima na tim stvarima i Kalinic nije jedini koji je u tom segmentu igre napredovao kod nas.

        Originally posted by mmajstor View Post
        To uopste nije predmet poredjenja, nego da li je Kalina na bazi igara na SP zasluzio da dobije ulogu u sezoni koju je dobio i sto je bilo potpuno ocekivano sto ja tvrdim.
        Nije zasluzio, jer je uloga koju je dobio u Zvezdi bila dosta drugacija, veca i znacajnija od one koju je imao u reprezentaciji + se uloga u Zvezdi ne zasluzuje na dvonedeljnom vansezonskom turniru na kome se odigra jednocifren broj utakmica.

        Originally posted by mmajstor View Post
        Ili mozda nije bilo ocekivano sto ti tvrdis, nego je Radonja u njemu video sto niko drugi nije video
        Upravo tako.

        Originally posted by mmajstor View Post
        (samo ne znam gde je tacno video posto kazes da to nigde do tada nije pokazao),
        Gde li je mogao da vidi Kalinica, osim svakog dana tokom 9 meseci...

        I to da nije do tada pokazao stvari koje je pokazao u Zvezdi ne kazem ja, to je cinjenica.

        Originally posted by mmajstor View Post
        pa je to njemu razvio u toku sezone u kojoj se veci deo provede na putovanjima i utakmicama...
        ... i treninzima, koje su uglavnom imali dva puta dnevno...

        Originally posted by mmajstor View Post
        drugim recima da je Radonja od njega napravio EL igraca.
        Ni ovo nisam nigde napisao.

        Originally posted by mmajstor View Post
        Naravno da treba...pa nas su na ispitima iz nekoliko statistika redovno obarali ako samo prikazemo cifre bez njihovog tumacenja.
        Vidi se odmah da su te redovno obarali na ispitima, cim ovako jasne brojke nisi u stanju sam da protumacis, nego trazis da neko drugi to odradi umesto tebe.

        Originally posted by mmajstor View Post
        E ovo ti je vec tumacenje. Samo sto ove uporedne cifre ne znace da je on unapredio taj segment svoje igre, nego samo da je njegov ucinak u tim segmentima bio veci u jednoj u odnosu na drugu sezonu.
        Te uporedne cifre upravo znace da ne samo da je unapredio te segmente svoje igre, nego je taj napredak bio ogroman. Ako igrac u dotadasnjoj karijeri ne radi neke stvari uopste, ili ih radi jako lose, a onda u jednoj sezoni pocne da ih radi i digne ih na elitni nivo, pa onda to nastavi da radi i u daljoj karijeri, svakome objektivnom ce tu sve biti kristalno jasno.

        Originally posted by mmajstor View Post
        A taj ucinak zavisi od mnogo raznoraznih faktora, gde je mogucnost i kapacitet igraca za tako nesto samo jedan od mogucih razloga.

        Ima ih jako puno, npr ona koje mi odmah padaju na pamet:
        - znamo da Radnicki nije placao igrace vise od pola sezone, pa nije nemoguce da su igraci bili nezadovoljni i stoga pruzali losije partije nego sto inace mogu
        - losa atmosfera u timu. Verovatno se secas one brutalne svadje u timu na ivici fizickog obracuna izmedju njega i Bircevica. Losa atmosfera takodje umanjuje ucinak igraca u timu.
        - trenerska filozofija Mute Nikolica. Svi znamo da on forsira brzu run and gun kosarku, sto nije bas pogodno za segmente koje si vadio, a u tom trenutku je on u timu imao preiskusne Marka Marinovica i Capina ako se ne varam, koji su carinili loptu i zavrsavali najveci broj napada. Renome obojice je bio iznad renomea Kalinica u tom trenutku. A pritom je u timu sem Bircevica imao i nekoliko stranaca kome je trebalo opravdati ulaganje odredjenom minutazom.
        - manjak samopouzdanja koji je uobicajen kod mladijh igraca
        - manjak snage/kondicije koju je podigao tokom priprema sa reprezentacijom
        - raznorazne sitne povredice koje ometaju igraca da pruzi sto zna, a koje nisu u toj meri znacajne da se saopstavaju javnosti
        - privatni problemi
        Ovo je vrhunac tvojih logickih akrobacija, realno si nadmasio sebe.

        Covek nikada i nigde u dotadasnjoj karijeri nije odigrao ni efikasno, ni raznovrsno kao u Zvezdi, to bukvalno sve brojke jasno pokazuju. Ti ces radije da razloge za to trazis u hipotetickim privatnim problemima, sitnim povredama, manjku samopouzdanja i kondiciji i cemu sve ne, nego da priznas ociglednu stvar - da je Kalinic ofanzivno mnogo napredovao u Zvezdi.

        To je bas zabrinjavajuce, da si zarad guranja svoje agende spreman ovako da zmuris na cinjenice, negiras stvari koje su ocigledne i spinujes.


        Originally posted by mmajstor View Post
        Sve ovo navedeno moze uticati zasto neki igrac moze imati razlicit ucinak u jednoj u poredjenju sa drugom sezonom. Inace ako bi uzeli da je tvoje tumacenje iskljucivo i jedino relevantno, sta da radimo kada nakon bolje sezone igrac opet padne u tim segmentima u nekoj narednoj sezoni - da li to stopostotno znaci da je taj igrac unazadio taj segment igre ili postoji sijaset razlicitih razloga koji mogu da uticu da se desi tako nesto?
        Moze da znaci i to, ako je osetno losiji i ako se negativni trend nastavi i u narednim sezonama.

        Ovde se radi o tome kakav igrac je Kalinic bio pre Zvezde, a kakav u Zvezdi i posle. On pre Zvezde nije imao takvu sezonu, posle Zvezde je drzao taj nivo, znaci jasno je koja sezona mu je bila breakout.

        Originally posted by mmajstor View Post
        Onda to sto si pitao mene treba da pitas Radonju.
        "Dragi Radonja, gde si ti video da Kalina moze da pruzi nesto vise od rol plejera, posto ja to nisam ni video ni u Radnickom ni u reprezentaciji a mmajstoru ne verujem da je on to negde video".
        Ja ne polemisem sa Radonjicem, nego sa tobom. Dakle, ti si tvrdio:

        - Da je Kalinic uvek bio napadacki raznovrstan i da je u Zvezdi dotegao samo sut i nista vise (posle si promenio misljenje, rekavsi da ni sut nije popravio u Zvezdi nego pre i to na osnovu 8 sutnutih trojki na SP-u)

        - Da je on uvek imao igru ledjima, sut iz driblinga i igru sa loptom i da si ga ti video da sve to radi

        - Zatim si priznao da te stvari nije radio u reprezentaciji, jer je tu "igrao sa Teom, Bogdanom i ostalima, a oni su napadacki pouzdaniji. Da je poceo da solira bio bi zakucan za klupu odmah"

        - Takodje si rekao da si ga u Radnickom gledao samo protiv Zvezde i Partizana - ja proverim play types i vidim da on ono malo suteva sto je pogodio iz driblinga i sa posta su bili protiv Solnoka, Mege i MZT-a, pritom je to svega par suteva za celu sezonu


        Znaci, krajnje je vreme da das odgovor na pitanje na osnovu cega tvrdis da je Kalinic pre Zvezde bio napadacki raznovrstan, da je imao ledjnu tehniku, igru sa loptom i sut iz driblinga i gde si to tacno video (jer si rekao da si video), posebno imajuci u vidu da si i sam napisao da u reprezentaciji to nije radio, a da si ga u Radnickom gledao samo protiv Zvezde i Partizana (a na tim utakmicama nije imao takve situacije)?

        Originally posted by mmajstor View Post
        A bocne ulaze i utrcavanja si izostavio....
        Nisam, to su ti katovi.

        Iz svih navedenih stavki - otvoreni sutevi, tranzicija, ofanzivni skokovi, katovi, Kalinic je u Zvezdi postizao 5.1 poen po mecu. Dakle, da nije postao odlicna post opcija, da nije poceo da igra sa loptom, pogadja suteve iz driblinga i preko ruke u visokim procentima, on bi ostao ono sto je bio i u reprezentaciji - a to ti je kvalitetan role player.

        Originally posted by mmajstor View Post
        Referisao sam se na tvoj zakljucak da je to neki potpuno nov igrac u Zvezdi....pa ako si u pravu, najvecu sansu da napravi taj napredak je imao na pripremama reprezentacije, jer je u klub fizicki dosao bukvalno pred pocetak klupske sezone.
        Isto mmajstor:

        Originally posted by mmajstor View Post
        Nije on to razvio na pripremama reprezentacije nego je uvek to i imao.
        Znaci odgovori lepo na ono kljucno pitanje gore - na osnovu cega tvrdis da je to uvek imao i gde si ga video da to demonstrira?

        Comment


        • Niko nije pominjao nikakve dunstere, prestani da na kreativne nacine tumacis moje reci, pisem vrlo jasno i precizno.
          Ako ti samo smeta ta rec a ne i sustina, mogu vrlo lako da to preformulisem:
          Koliko ima mladjih igraca koji se izbore za prvu petorku svoje reprezentacije u kojoj uzmu srebrnu medalju na velikom takmicenju, a zatim se ispostavi da su oni nedostojni igranja u Evroligi u svom maticnom domacem klubu? Npr. Litvanac koji uzme medalju na velikom takmicenju u prvoj petorci, a zatim u prvoj sezoni u Zalgirisu ili Ritasu se ispostavi da je taj igrac zalutao u Evroligi? Znaci dobar je za Litvansku trofejnu reprezentaciju a nedovoljan je za Zalgiris/Ritas u Evropi? Ili jos gore, da mu uopste ne daju sansu u Evroligi posto je do tada nije igrao, a nije bilo nekog akka Borka Radovica da sa njim vezba u pauzi utakmica?
          Sa druge strane, za koliko njih se ispostavi da su itekako konkurentni igranja u Evroligi iako pre reprezentacije nisu imali gde da prikazu igru na tom nivou?

          Da budemo precizni, nazivam ga dvonedeljnim vansezonskim turnirom na kome igrac odigra jednocifren broj utakmica. Zasto je to omalovazavanje i sta tu nije tacno?
          Omalovazavanje je jer ti je definicija nedovoljna da adekvatno objasni takmicenje, a namerno si izostavio one najbitnije delove. A to je da je to jedino takmicenje najboljih kosarkasa iz celog sveta koji su dostupni u tom trenutku, i da je to prestizno takmicenje za koje bi svaki igrac zeleo da ima osvojen trofej.
          Ovako kako si ti napisao u tu definiciju bi mogao da se uglavi i kup u Zitoradji koji bi se igrao 2 nedelje leti svaki drugi dan. Prema tome omalovazio si ga jer si izostavio najbitniju odliku tog takmicenja.

          FIBA World Cup = 8 utakmica, sezona u Zvezdi = 76 utakmica.
          Posto ovo stalno pominjes da te pitam - sta mislis koliko je utakmica u jacoj konkurenciji neophodno da se proceni da li je neki igrac kadar da igra Evroligu? Tebi, po svemu sudeci mnogo, i jos imas uslov da paralelno sa tim igracem trenira Borko Radovic. Evo da ti napomenem koliko je Zvezdi zajedno sa Borkom, trebalo za neke druge igrace:

          Nikola Radicevic - 9 utakmica i ukupno 108 minuta u Evroligi. Nakon svega vidjenog - hvala lepo i dovidjenja.
          Gal Mekel - 4 utakmice i 80 minuta u Evroligi. Nakon svega vidjenog, bez obzira na celu prethodnu karijeru - hvala lepo i dovidjenja.

          Kalinic je odigrao 8 utakmica i 160 minuta na SP, i tu da ti ne racunam pripremne utakmice sa nekim jacim protivnicima i jos celo EP 2013. Znaci za Mekela je dovoljno 4 utakmice i to u slabijem ligaskom delu, a za Kalinica ti je to premali uzorak da procenis nivo njegovog kvaliteta i mogucnosti????

          Vidi se odmah da su te redovno obarali na ispitima, cim ovako jasne brojke nisi u stanju sam da protumacis
          ...
          Ovo je vrhunac tvojih logickih akrobacija, realno si nadmasio sebe.
          Ne da ja nisam u stanju da ih objasnim, nego nisi u stanju ni ti da ih protumacis (ja ono zavrsih u roku), jer ti fale dodatne cinjenice koje dokazuju glavni uzrok nastale razlike u ucinku.

          Jer ako je razlog sto je covek u Zvezdi zavrsavao 3 puta sa posta, a u Radnickom jednom....neophodan nam je snimak ili bar priznanje kako je Borko u pauzama evro i aba lige mukotrpno individualno radio sa Kalinom vezano za poboljsanje igre na postu, da bi zakljucili da je to glavni razlog razlike u tom segmentu (i btw. zasto kazes Radonjic a mislis Borko Radovic?). Dok nemamo tako nesto verovatnoca da je to tako, je ista kao da je razlog to sto je u prvoj sezoni imao nekih privatnih problema ili nezgodnu povredicu sto takodje ne mozemo da dokazemo. Sa druge strane neki moguci razlozi koje sam naveo itekako mozemo da jasno potvrdimo:
          - da li je istina da Radnicki pola sezone nije placao svoje igrace ako ne i vise?
          - da li je istina da je u timu vladala losa atmosfera i da Kalina i Birca nisu mogli da se podnesu?
          - da li je istina da Mutin nacin igre vise suterski run and gun a manje igra na postu?
          - da li je istina da je Kalina u Radnickom imao manje samopouzdanja, nego kasnije?

          Ja ne polemisem sa Radonjicem, nego sa tobom
          Mene samo interesuje sta ti mislis gde je Radonjic video te sposobnosti kod Kaline a sto pitas mene, ili mislis da kao ti ih nije video nigde nego mu je uslov za minutazu u Evroligi bio da sa Borkom popravi igru na postu i sut iz driblinga, inace ne bi dobio minutazu?

          Znaci odgovori lepo na ono kljucno pitanje gore - na osnovu cega tvrdis da je to uvek imao i gde si ga video da to demonstrira?
          Pa covece, znas koliko sam utakmica u zivotu pogledao, i sad radi tvoje tvrdoglavosti ja moram da zapamtim u kojoj tacno utakmici je on imao igru iz posta ili sta si jos navodio? Odnosno ako nisam zapamtio - to je automatski netacno? Nisam fanatik pa da sve te utakmice drzim u glavi, ali na brzinu evo ti jednog od primera prve utakmice koje sam otvorio i na preskok trazio tako nesto (premotaj na 12:30):



          Znaci skolski je iskoristio mismec sa nesto nizim igracem i odigrao ledjima perfektno pored napora centra da ispomogne svom igracu i da ga izblokira. Samo da dodam da su ovde u pitanju Barbosa i Varezao, oba legit NBA igraca, i ti ces pored toga da tvrdis kako on taj segment nije imao nego ga je razvio treniranjem sa Borkom (btw. zasto opet pominjemo Borka a polazna tacka je Radonja?), i da Radonja na ovo nije obracao paznju kada je gledao utakmicu?

          A ako si i sam vadio tu statistiku za fanatike dosao si do toga da je u Radnickom jednom po utakmici zavrsavao igrom iz posta....znaci umeo je itekako, samo se redje odlucivao na to nego kasnije kada je stekao samopouzdanje, a ne zato sto je to tek kasnije naucio/usavrsio izmisljenim treniranjem sa Borkom (sad i ja pominjem Borka, a trebalo da diskutujemo o Radonji) u nekoj paralelnoj realnosti.
          Last edited by mmajstor; 04-07-20, 21:28.

          Comment


          • Originally posted by mmajstor View Post
            Ako ti samo smeta ta rec a ne i sustina, mogu vrlo lako da to preformulisem:
            Koliko ima mladjih igraca koji se izbore za prvu petorku svoje reprezentacije u kojoj uzmu srebrnu medalju na velikom takmicenju, a zatim se ispostavi da su oni nedostojni igranja u Evroligi u svom maticnom domacem klubu? Npr. Litvanac koji uzme medalju na velikom takmicenju u prvoj petorci, a zatim u prvoj sezoni u Zalgirisu ili Ritasu se ispostavi da je taj igrac zalutao u Evroligi? Znaci dobar je za Litvansku trofejnu reprezentaciju a nedovoljan je za Zalgiris/Ritas u Evropi? Ili jos gore, da mu uopste ne daju sansu u Evroligi posto je do tada nije igrao, a nije bilo nekog akka Borka Radovica da sa njim vezba u pauzi utakmica?
            Sa druge strane, za koliko njih se ispostavi da su itekako konkurentni igranja u Evroligi iako pre reprezentacije nisu imali gde da prikazu igru na tom nivou
            Pa gde sam ja napisao da je Kalinic bio nedostojan igranja Evrolige? Daj fokusiraj se malo mmajstore, prvo mi imputiras da je Kalinic bio los igrac, onda pises o nekom zakucavanju za klupu, sada ovo... Ja ti vise puta napisah da se pokazao kao veoma koristan i zahvalan role player, kao takav naravno da je bio dostojan igranja Evrolige. Poenta je u tome sto je u Zvezdi bio mnogo vise od toga, a u dotadasnjoj karijeri nije pokazao da je sposoban za takve stvari.

            Originally posted by mmajstor View Post
            Omalovazavanje je jer ti je definicija nedovoljna da adekvatno objasni takmicenje, a namerno si izostavio one najbitnije delove. A to je da je to jedino takmicenje najboljih kosarkasa iz celog sveta koji su dostupni u tom trenutku, i da je to prestizno takmicenje za koje bi svaki igrac zeleo da ima osvojen trofej.
            Ovako kako si ti napisao u tu definiciju bi mogao da se uglavi i kup u Zitoradji koji bi se igrao 2 nedelje leti svaki drugi dan. Prema tome omalovazio si ga jer si izostavio najbitniju odliku tog takmicenja.
            Takmicenje najboljih kosarkasa celog sveta je NBA liga. Ne znam sto ti toliko smeta ova moja definicija FIBA World Cup-a, ja to tako zovem da bih naglasio sistem takmicenja, kada se igra i o kom broju utakmica se radi. Cak je precizniji taj moj opis, nego "Svetsko prvenstvo" (mada se i meni povremeno omakne da ga greskom tako nazovem).

            Originally posted by mmajstor View Post
            Posto ovo stalno pominjes da te pitam - sta mislis koliko je utakmica u jacoj konkurenciji neophodno da se proceni da li je neki igrac kadar da igra Evroligu? Tebi, po svemu sudeci mnogo, i jos imas uslov da paralelno sa tim igracem trenira Borko Radovic.



            Evo da ti napomenem koliko je Zvezdi zajedno sa Borkom, trebalo za neke druge igrace:

            Nikola Radicevic - 9 utakmica i ukupno 108 minuta u Evroligi. Nakon svega vidjenog - hvala lepo i dovidjenja.
            Gal Mekel - 4 utakmice i 80 minuta u Evroligi. Nakon svega vidjenog, bez obzira na celu prethodnu karijeru - hvala lepo i dovidjenja.

            Kalinic je odigrao 8 utakmica i 160 minuta na SP, i tu da ti ne racunam pripremne utakmice sa nekim jacim protivnicima i jos celo EP 2013. Znaci za Mekela je dovoljno 4 utakmice i to u slabijem ligaskom delu, a za Kalinica ti je to premali uzorak da procenis nivo njegovog kvaliteta i mogucnosti????
            Evo ga opet - nisam nigde napisao da Kalinic nije bio kadar da igra Evroligu, tako da si nepotrebno ispisao ceo ovaj pasus. Opet taj tvoj slab fokus...

            A sto se tice uzorka - sto vise utakmica, to bolje, najrelevantnije je gledati na nivou cele sezone. Osam utakmica je bas premalo za bilo sta, jos su dve od tih 8 bile protiv Egipta i Irana (kako bese, takmicenje najboljih kosarkasa sveta).

            Radicevic i Mekel nemaju nikakve veze sa Borkom, prvo jer su obojica plejmejkeri - a on je bio zaduzen za rad sa visokim igracima, a drugo jer Borko nije ni bio u Zvezdi kada je Radicevic igrao za nas.

            Originally posted by mmajstor View Post
            Ne da ja nisam u stanju da ih objasnim, nego nisi u stanju ni ti da ih protumacis (ja ono zavrsih u roku), jer ti fale dodatne cinjenice koje dokazuju glavni uzrok nastale razlike u ucinku.

            Jer ako je razlog sto je covek u Zvezdi zavrsavao 3 puta sa posta, a u Radnickom jednom....neophodan nam je snimak ili bar priznanje kako je Borko u pauzama evro i aba lige mukotrpno individualno radio sa Kalinom vezano za poboljsanje igre na postu, da bi zakljucili da je to glavni razlog razlike u tom segmentu (i btw. zasto kazes Radonjic a mislis Borko Radovic?). Dok nemamo tako nesto verovatnoca da je to tako, je ista kao da je razlog to sto je u prvoj sezoni imao nekih privatnih problema ili nezgodnu povredicu sto takodje ne mozemo da dokazemo. Sa druge strane neki moguci razlozi koje sam naveo itekako mozemo da jasno potvrdimo:
            - da li je istina da Radnicki pola sezone nije placao svoje igrace ako ne i vise?
            - da li je istina da je u timu vladala losa atmosfera i da Kalina i Birca nisu mogli da se podnesu?
            - da li je istina da Mutin nacin igre vise suterski run and gun a manje igra na postu?
            - da li je istina da je Kalina u Radnickom imao manje samopouzdanja, nego kasnije?
            Nisi ti dobro razumeo ni ovo... On je na 26 utakmica ABA lige u Radnickom ukupno jednom poentirao iz post up-a. Znaci ne jednom po mecu, nego jedan jedini put na 26 utakmica (protiv Mege u KG-u). Ako ti zaista mozes sebe da ubedis da je to zbog toga sto Radnicki nije placao igrace, sto su se Kalinic i Bircevic posvadjali i sto nije imao samopouzdanja, onda je to zaista zabrinjavajuce...

            Sada sam pogledao njegovog saigraca Savu Lesica - on te sezone 44.4% realizacije iz post up situacija, 0.922 poena po posedu, bolji od 81% igraca u ligi, ranking "excellent"... Njega su verovatno placali na vreme, Kalinu nisu i onda je Kalina rekao "more mrs, neka vam Sava igra na postu, ja necu".

            Originally posted by mmajstor View Post
            Mene samo interesuje sta ti mislis gde je Radonjic video te sposobnosti kod Kaline a sto pitas mene, ili mislis da kao ti ih nije video nigde nego mu je uslov za minutazu u Evroligi bio da sa Borkom popravi igru na postu i sut iz driblinga, inace ne bi dobio minutazu?
            Uh, ovo vec postaje neprijatno... Pa nisi valjda ceo post bazirao na ovoj premisi da Kalinic nije zasluzivao minutazu u EL? Izgleda jesi... Da probam da ti pojasnim jos jednom, mada tesko da ce imati efekta: Kalinic je apsolutno zasluzivao minutazu u EL, al' da u Zvezdi nije unapredio segmente koje sam naveo, ne bi mogao da iznese vecu i znacajniju ulogu od one koju je imao u Radnickom i reprezentaciji.


            Originally posted by mmajstor View Post
            Pa covece, znas koliko sam utakmica u zivotu pogledao, i sad radi tvoje tvrdoglavosti ja moram da zapamtim u kojoj tacno utakmici je on imao igru iz posta ili sta si jos navodio? Odnosno ako nisam zapamtio - to je automatski netacno?
            Ne moras mmajstore nista ti da pamtis, valjda si do sada shvatio da te ovim navlacim na tanak led... Ispred sebe imam Sinerdzi i znam da je Kalinic u Radnickom i reprezentaciji imao ukupno 4 poena sa niskog posta, te da si narodski receno lupio kada si pisao kako si ti video od njega igru ledjima pre Zvezde. Znaci mogao si da vidis max 2 takve situacije, a posto si priznao da si ga u Radnickom gledao samo protiv Zvezde i Partizana - ostala ti je jedna jedina. I tu dolazimo do ovoga:

            Originally posted by mmajstor View Post
            Nisam fanatik pa da sve te utakmice drzim u glavi, ali na brzinu evo ti jednog od primera prve utakmice koje sam otvorio i na preskok trazio tako nesto (premotaj na 12:30):

            Super je ako si na brzinu uspeo da nadjes jedine poene Kalinica sa niskog posta na turniru. Znaci na 8 utakmica je postigao 65 poena, a od toga ukupno 2 sa niskog posta. U Radnickom je postigao 161 poen, od toga isto 2 sa niskog posta. Nema sta, nadavao se poena sa niskog posta pre Zvezde, a Boga mi i ti si ga se nagledao u takvim situacijama...

            Originally posted by mmajstor View Post
            Znaci skolski je iskoristio mismec sa nesto nizim igracem i odigrao ledjima perfektno pored napora centra da ispomogne svom igracu i da ga izblokira. Samo da dodam da su ovde u pitanju Barbosa i Varezao, oba legit NBA igraca, i ti ces pored toga da tvrdis kako on taj segment nije imao nego ga je razvio treniranjem sa Borkom (btw. zasto opet pominjemo Borka a polazna tacka je Radonja?), i da Radonja na ovo nije obracao paznju kada je gledao utakmicu?
            Jok, imao je igru ledjima pre Zvezde jer je jednom odigrao protiv 10 cm nizeg igraca. E a pazi sada ovo:

            https://im6.ezgif.com/tmp/ezgif-6-421174bc7a4e.gif

            Znaci isto levi blok, drop step i stavlja je na tablu desnom rukom. Jedina situacija u Radnickom i jedina situacija u reprezentaciji su iste... Da li ti zaista mislis da je on u Zvezdi mogao da bude legit post pretnja sa ovim jednim potezom? Da ti pomognem - naravno da nije, jer ce svaki trener da kaze igracu da mu zatvori ceonu i to je to.

            Originally posted by mmajstor View Post
            A ako si i sam vadio tu statistiku za fanatike dosao si do toga da je u Radnickom jednom po utakmici zavrsavao igrom iz posta....znaci umeo je itekako, samo se redje odlucivao na to nego kasnije kada je stekao samopouzdanje, a ne zato sto je to tek kasnije naucio/usavrsio izmisljenim treniranjem sa Borkom (sad i ja pominjem Borka, a trebalo da diskutujemo o Radonji) u nekoj paralelnoj realnosti.
            Ovde jos jednom vidimo da nisi ukapirao... Nista strasno, sada ti je valjda jasnije.

            Zanimljivo poredjenje: Branko Lazic je prosle sezone postigao 11 poena iz izolacija i kao P&R Ball handler. Sta mislis mmajstore, da Sale Obradovic ulije malo samopouzdanja Lazi i da mu loptu u ruke sledece sezone? Sto da ne, postigao je covek vise poena iz igre sa loptom, nego Kalina sa posta pre Zvezde - pokazao je da ume. Seems legit.

            P.S. Nemoj sada hejtovati i Borka samo zato sto je bio Radonjicev prvi pomocnik i sto je pomogao nekim igracima Zvezde da unaprede svoju igru... Valjda su to lepe stvari.
            Last edited by Nas; 05-07-20, 03:47.

            Comment


            • Pa oko onog prvog se i ne slazemo. Dobar i koristan rol plejer - ne, jer je vec kao mlad igrac pokazao da nije jednodimenzionalan igrac, nego da je koristan na obe strane terena i da je ofanzivno opasan na razlicite nacine. To nije opis rol plejera.
              Cim je sazreo i prvi put dobio sansu da te svoje kvalitete pokaze u ozbiljnoj konkurenciji on je to i pokazao - a to se desilo prvi put u reprezentaciji i odmah nakon toga u Zvezdi gde je dobio vecu ulogu s obzirom na ono sto je pruzio na SP (s obzirom na godine prakticno je nemoguce da je tu sansu u nekom klubu dobio ranije). Ako nije na bazi toga ja i dalje cekam tvoj odgovor na sta se to Radonja oslonio kada mu je dao tu ulogu? Hocu li nekada dobiti taj odgovor? Da je tebe mozda slusao na bazi ove tvoje geek statistike - verovatno je nikad ne bi dobio jer bi mu ti objasnio da Kalina ne treba da igra na niskom postu posto to ne ume.

              A ti hoces da mi kazes da ovaj prvi klip koji sam otvorio da sam nabasao na jedina 2 poena sa niskog posta u reprezentaciji (omalovazavanje NBA igraca samo zato jer je jedan od njih dvojice nizi od Kaline bolje da ne komentarisem), a da je u celoj sezoni sa Radnickim to uradio samo jednom i to na nekoj utakmici sa Megom?? Ja ne znam sta ti to citas, ali se nadam da si svestan kako to zvuci.



              Jedna od utakmica sa Zvezdom koje sam gledao - premotaj na 44:10 i videces u dva uzastopna napada kako Kalina poentira sa niskog posta. Kamo se denula ova 4 poena sa niskog posta u tvojoj high-tech statistici? Prema tome jasno je da ti je ona totalni bullshit, ili da je mozda namerno ili nenamerno pogresno prenosis (vec smo ustanovili da ti tumacenje slabo ide). A s obzirom da ti je namera da me navodis na tanak led sto nije u redu, ovo je poslednji put da sam gubio vreme da ti trazim ovakve stvari...ja sam mislio da si ti ljubitelj kosarke i da je gledas, a ne da iskljucivo citas geek statistiku kao fanatik i onda na bazi selektivnih pokazatelja da donosis zakljucke bez da sagledas i ukljucis sve faktore koji takodje znatno uticu na moguci zakljucak.

              Sada sam pogledao njegovog saigraca Savu Lesica - on te sezone 44.4% realizacije iz post up situacija, 0.922 poena po posedu
              Znaci kod argumenta da je Muta igrao run&gun kosarku, nije ti dovoljno da o tome razmislis i das sud na bazi Mutinih utakmica koje si gledao, nego brze bolje vadis high-tech statistiku u pomoc posto nisi bas siguran u to. I pazi ona kaze da igrac koji igra na poziciji 4 je imao takav skor u igri na postu.....vauuu. Taman posla da razmotris koliko je taj isti igrac sutirao za 3, koliko u proseku igrac na poziciji 4 cesce igra na postu u poredjenju sa igracem na poziciji broj 3, posebno u ovoj run&gun kosarci. Takodje, kao sto rece Loncar na onom klipu, igra dole na postu ne mora da se zavrsi sutem na kos....nego vracanjem lopte nazad cim te udvoje jer ce u tom slucaju neki od igraca ostati sam na sutu - a to neces videti u ovoj tvojoj statistici.

              Ne znam ni kako smo dosli dovde. Sve je pocelo od toga kako si ti tvrdio da je Radonjic najzasluzniji za Kalinin razvoj, odnosno da sam ja tvrdio da je Kalina dosao u Zvezdu vec kao formiran igrac i da je jedino sto je bilo neophodno jeste da ga ne zakuca za klupu nego da mu da minute koje zasluzuje. To si nekako uspeo (mada ne znam ni sam kako) da ekvivalizujes sa tim da je njegov ucinak u Zvezdi znatno ukljucivao poene sa niskog posta, suteve iz driblinga i trka pa da je to postao neki nov igrac u odnosu na ranije. Medjutim svi mi koji znamo Kalinu znamo da njegovi najveci kvaliteti nisu to sto si naveo, nego upravo ono sto je i ranije najvise radio u reprezentaciji - odbrana, tranzicija u oba smera, skokovi, ulazi, citanje igre....i solidan sut iako mu to nije najdominantnije oruzje.
              Ne znam da li se secas skorasnjeg Final4 kada je Zeljko popizdeo i javno ga indirektno iskritikovao jer je radio ono sto mu nije uloga, a to je da je preuzimao neke suteve iako se zna da postoje neki drugi igraci sa vecim procentima suta koji su za to zaduzeni. Mozda bi sa tvojim razmisljanjem bi se moglo reci da mu je Zoc nadenuo ulogu rol plejera, ali ja to necu reci jer tako ne mislim. Kalina nikada nije bio rol plejer jer je uvek bio svestran na obe strane terena.

              Zanimljivo poredjenje: Branko Lazic je prosle sezone postigao 11 poena iz izolacija i kao P&R Ball handler. Sta mislis mmajstore, da Sale Obradovic ulije malo samopouzdanja Lazi i da mu loptu u ruke sledece sezone?
              Povecanje samopouzdanja uvek poboljsava ucinak, samo visina tog poboljsanja zavisi od kapaciteta igraca. Ako ti mislis da Sale smatra da Laza ima taj kapacitet onda ok. A poslednje Radonjine sezone Lazino samopouzdanje je bilo na vrhuncu pa je u skladu sa tim njegov sut bio bolji nego ikad pre toga (ne citam statistiku nego se prisecam svojih utisaka iz te sezone).

              Nemoj sada hejtovati i Borka samo zato sto je bio Radonjicev prvi pomocnik i sto je pomogao nekim igracima Zvezde da unaprede svoju igru... Valjda su to lepe stvari.
              Nemam nista protiv Borka, nego cekam bilo kakvu potvrdu da je Radonja doneo odluku da Borko u toku sezone radi individualno sa Kalinom na poboljsavanju igre na postu, suta iz driblinga i iz trka, sto si verovatno izmislio. Ako nisi izmislio - dokumentuj.
              Mozda u onoj tvojoj statistici ima neka kolona - points from low post by Borko.

              edit: onaj gif ti ne radi, gifove kaci kao slike samo obrati paznju da stavljas bas link od gifa a ne link od stranice gde je gif.
              Last edited by mmajstor; 05-07-20, 13:08.

              Comment


              • Originally posted by mmajstor View Post
                Pa oko onog prvog se i ne slazemo. Dobar i koristan rol plejer - ne, jer je vec kao mlad igrac pokazao da nije jednodimenzionalan igrac, nego da je koristan na obe strane terena i da je ofanzivno opasan na razlicite nacine. To nije opis rol plejera.
                Pa gde je to pokazao? U Radnickom nije, u reprezentaciji nije. Znaci sve sto je on do Zvezde radio se savrseno uklapa u opis role player-a, uzmi bilo kog igraca koji ima tu ulogu i videces da imaju takav ili slican repertoar (neki su naravno kvalitetniji, neki manje kvalitetni). Da bi rekli kako je ofanzivno opasan na razne nacine, morao je da demostrira i neki shot creating, suteve iz kretnje, razigravacke sposobnosti sa krila - sto nije bio slucaj. Bio je poslednja napadacka opcija u petorci u tu nema apsolutno nista lose - neko mora da bude i to.

                Originally posted by mmajstor View Post
                Cim je sazreo i prvi put dobio sansu da te svoje kvalitete pokaze u ozbiljnoj konkurenciji on je to i pokazao - a to se desilo prvi put u reprezentaciji i odmah nakon toga u Zvezdi gde je dobio vecu ulogu s obzirom na ono sto je pruzio na SP (s obzirom na godine prakticno je nemoguce da je tu sansu u nekom klubu dobio ranije).
                Ali stvar je u tome sto se nije desilo u reprezentaciji - opet ne zato sto nije igrao dobro, nego zato sto je imao potpuno drugaciju ulogu. Da mu je uloga u Zvezdi odredjivana na osnovu Fiba World Cup-a, on bi se natrcao tranzicije, napadao ofanzivni skok, cekao u korneru da pripali trojku, hvatao defanzivca na spavanju katovima... I vec sam ti izvukao da takvom igrom ne bi mogao da ubacuje ni blizu onih 10 poena, a kamoli da odigra ono sto je u plej ofu.

                Originally posted by mmajstor View Post
                Ako nije na bazi toga ja i dalje cekam tvoj odgovor na sta se to Radonja oslonio kada mu je dao tu ulogu? Hocu li nekada dobiti taj odgovor?
                Dobio si ga vec, al' opet ne pratis... Treneri gledaju te igrace svaki dan na treningu, isprobavaju razne stvari, uigravaju situacije, rade sa njima... Nije ni Jovic do Zvezde pokazao kapacitet da bude prvi plej, nije ni Cirbes pokazao kapacitet da bude prvi centar (a posebno ne da dominira u EL kao u sezoni 2015-16), nije ni Kuzmic... Vecina igraca koji su za nas igrali u tom periodu su prebacili ocekivanja, ne mislis valjda da je to slucajnost i da strucni stab nema zasluge za to?

                Originally posted by mmajstor View Post
                Da je tebe mozda slusao na bazi ove tvoje geek statistike - verovatno je nikad ne bi dobio jer bi mu ti objasnio da Kalina ne treba da igra na niskom postu posto to ne ume.
                Mmajstore, Sinerdzi je koristio i Radonjic, kao sto ga koriste i svi treneri i skauti na kom god nivou da rade (ABA, EC, EL, NBA, NCAA).

                Originally posted by mmajstor View Post
                A ti hoces da mi kazes da ovaj prvi klip koji sam otvorio da sam nabasao na jedina 2 poena sa niskog posta u reprezentaciji (omalovazavanje NBA igraca samo zato jer je jedan od njih dvojice nizi od Kaline bolje da ne komentarisem),

                Da, ovo protiv Brazila su jedina 2 poena koja je postigao sa niskog posta na FIBA World Cup-u. I to sto sam naveo da je Barbosa 10 cm nizi nije nikakvo omalovazavanje (tebi se svuda prividja neko omalovazavanje) - nego cinjenica koja je mnogo bitnija od toga sto je on "NBA igrac". NBA igrac je i JJ Barea, pa je visok 178 cm i Kalinicu bi svakako bilo lakse da postuje njega, nego npr. Kurbanova koji eto nije NBA igrac. Kalinic na FIBA WC:

                Spoiler
                Egipat: Of. skok i iznudjen faul - pogodio oba bacanja, polaganje u tranziciji, flash cut i kucanje uz ceonu na zonu, sam kao duh u korneru opet na zonu - trojka, poeni iz kata nakon ceonog auta = 11 poena.

                Francuska: 2+1 polaganje u tranziciji, sut iz driblinga sa poludistance nakon urucenja Raduljice, Raduljica mu izbacuje pas na trojku i Zelabal izlazi na closeut i pravi nepotreban faul u bonusu na prvom koraku - Kalinic pogadja oba bacanja = 7 poena

                Iran: catch and shoot trojka = 3 poena

                Spanija: Faul Klavera u bonusu na 9 metara od kosa i +19 za nas (Kalinic krenuo da doda) - pogodio jedno od dva bacanja = 1 poen

                Grcka: Of. skok i lagana dva poena, poznato kucanje preko Burusisa u kontri za 2+1, Bjelica igra pik sa Raduljicom Papanikolau pomaze i ostavlja Kalinica samog - otvorena catch and shoot trojka, dobija pas na trojci - biva fauliran na prvom koraku u bonusu - pogadja 1/2 bacanja, centralni pik Teo-Raduljica Kalina katuje po ceonoj i kuca uz faul pogadja i dodatno (to ono kada se okesao na obruc i podigao, prepoznatljiva slika njegova) = 12 poena

                Brazil: Post up situacija protiv Barbose koju si nasao, Krstic igra na postu i izbacuje pas potpuno samom Kalinicu - trojka = 5 poena

                Francuska: trcanje tranzicije na levom krilu i polaganje, opet trci tranziciju samo ovaj put sa desni strane i jos jedno polaganje, sece pas i vrlo lepo sam zavrsava kontru, uhvatio defanzivni skok i Francuzi odmah prave faul jer je 17 sekundi do kraja i +2 za nas - pogadja oba bacanja = 8 poena

                USA: tu sam vec odradio breakdwon poena kada si okacio klip


                Znaci, ako obratis paznju na strukturu poena - to je sve tranzicija, katovi, ofanzivni skokovi i potpuno otvorene trojke, bas kao sto i pisem sve vreme. Boldovao sam jedan sut iz driblinga sa poludistance i jedinu post up situaciju na turniru koju si i sam nasao, eventualno sam mogao da boldujem jos ova bacanja protiv Francuza - jesu to "samo" bacanja, al' je clutch momenat. Ovo ti je bukvalno definicija role player-a, sa ovakvom strukturom poena to je jasno kao dan.

                Originally posted by mmajstor View Post
                a da je u celoj sezoni sa Radnickim to uradio samo jednom i to na nekoj utakmici sa Megom?? Ja ne znam sta ti to citas, ali se nadam da si svestan kako to zvuci.



                Jedna od utakmica sa Zvezdom koje sam gledao - premotaj na 44:10 i videces u dva uzastopna napada kako Kalina poentira sa niskog posta. Kamo se denula ova 4 poena sa niskog posta u tvojoj high-tech statistici? Prema tome jasno je da ti je ona totalni bullshit, ili da je mozda namerno ili nenamerno pogresno prenosis (vec smo ustanovili da ti tumacenje slabo ide).
                'Ajde sada pazljivo procitaj ovo sto sam napisao u prethodnom postu:

                On je na 26 utakmica ABA lige u Radnickom ukupno jednom poentirao iz post up-a. Znaci ne jednom po mecu, nego jedan jedini put na 26 utakmica (protiv Mege u KG-u)
                I to je ova situacija:



                I ti onda okacis snimak utakmice Kupa Radivoja Koraca i konstatujes da je Sinerdzi bullshit. Znaci nije mi palo na pamet da filtriram KRK, uzeo ABA ligu kao parametar jer je tu odigrao najvise utakmica - a ja za razliku od tebe uvek idem na najveci uzorak. Jedino sam se zajebao - nije dao 2 poena, nego 4 (gledao sam samo pogotke iz igre, a u jednoj situaciji je bio i fauliran i pogodio dva bacanja):

                Spoiler


                Znaci od 161 poena u ABA ligi te sezone, 4 je dao nakon post up-a.

                Originally posted by mmajstor View Post
                A s obzirom da ti je namera da me navodis na tanak led sto nije u redu, ovo je poslednji put da sam gubio vreme da ti trazim ovakve stvari...ja sam mislio da si ti ljubitelj kosarke i da je gledas, a ne da iskljucivo citas geek statistiku kao fanatik i onda na bazi selektivnih pokazatelja da donosis zakljucke bez da sagledas i ukljucis sve faktore koji takodje znatno uticu na moguci zakljucak.
                Da, te faktore poput "kasnile su im plate, mozda je bio povredjen, posvadjao se sa Bircevicem", pa je to uzrok sto je bio medju gorim igracima lige u post up situacijama (4th percentile), sto je na 26 utakmica imao jedan pogodak iz igre ledjima i jedan iznudjen faul...


                Originally posted by mmajstor View Post
                Znaci kod argumenta da je Muta igrao run&gun kosarku, nije ti dovoljno da o tome razmislis i das sud na bazi Mutinih utakmica koje si gledao, nego brze bolje vadis high-tech statistiku u pomoc posto nisi bas siguran u to. I pazi ona kaze da igrac koji igra na poziciji 4 je imao takav skor u igri na postu.....vauuu. Taman posla da razmotris koliko je taj isti igrac sutirao za 3, koliko u proseku igrac na poziciji 4 cesce igra na postu u poredjenju sa igracem na poziciji broj 3, posebno u ovoj run&gun kosarci.
                Da, Muta igra kosarku baziranu na P&R, sutu za tri poena i tranziciji. To ne znaci da se lopta ne spusta i na post kada igrac to dobro radi, sto si vidi na primeru Lesica. Da je Kalinic u tom trenutku bio dobra i pouzdana post up opcija - dobio bi i vise lopti, ili bi makar ovo lopti sto je dobio realizovao u visem procentu.

                Originally posted by mmajstor View Post
                Takodje, kao sto rece Loncar na onom klipu, igra dole na postu ne mora da se zavrsi sutem na kos....nego vracanjem lopte nazad cim te udvoje jer ce u tom slucaju neki od igraca ostati sam na sutu - a to neces videti u ovoj tvojoj statistici.
                Zapravo mogu i to da vidim:

                Spoiler



                Originally posted by mmajstor View Post
                Ne znam ni kako smo dosli dovde. Sve je pocelo od toga kako si ti tvrdio da je Radonjic najzasluzniji za Kalinin razvoj, odnosno da sam ja tvrdio da je Kalina dosao u Zvezdu vec kao formiran igrac i da je jedino sto je bilo neophodno jeste da ga ne zakuca za klupu nego da mu da minute koje zasluzuje.
                Mislim da ovo nisam napisao, mada polemika dugo traje pa mozda i gresim... Quote neki?

                Ono sto ja uporno pisem je da se Kalinic kod nas igracki zaokruzio, pokazao stvari koje do tada nije, ostvario veliki ofanzivni napredak i zahvaljujuci tome zabo ugovor koji nije mogao ni 2013. ni 2014.

                I nije bilo dovoljno samo da ga trener ne zakuca na klupu, jer ga ni Muta ni Djordjevic nisu zakucavali za klupu, pa kod njih nije imao ucinak kao u Zvezdi. Pises kao da je trener nastavnik fizickog u OS koji da loptu deci i pusti ih na igraliste...

                Inace, ako cemo bas da se vracamo na to od cega je sve pocelo: pocelo je od toga koliku je sansu mladim igracima davao Radonjic, naspram onoga sto gledamo sada u Zvezdi... Ako hoces mozemo jos jedan krug toga, umesto Kaline.

                Originally posted by mmajstor View Post
                To si nekako uspeo (mada ne znam ni sam kako) da ekvivalizujes sa tim da je njegov ucinak u Zvezdi znatno ukljucivao poene sa niskog posta, suteve iz driblinga i trka pa da je to postao neki nov igrac u odnosu na ranije. Medjutim svi mi koji znamo Kalinu znamo da njegovi najveci kvaliteti nisu to sto si naveo, nego upravo ono sto je i ranije najvise radio u reprezentaciji - odbrana, tranzicija u oba smera, skokovi, ulazi, citanje igre....i solidan sut iako mu to nije najdominantnije oruzje.
                Apsolutno je tacno da su mu ovo najveci kvaliteti, al' samo njima ne bi mogao da dodje ni blizu ucinka koji je imao u Zvezdi, o tome ti sve vreme pisem. Bas zato sto je unapredio svoju igru u napadu su mu se otvorile nove mogucnosti - recimo on je imao dobar prvi korak i pre Zvezde, al' taj prvi korak je vise dosao do izrazaja kod nas jer su mu defanzivci agresivnije izlazili na closeout. Zasto? Zato sto je sutirao trojke blizu 40%, a ne 30% kao u Radnickom. Na niskom postu je popravio footwork i nije samo glavinjao ka ceonoj, nego je poceo da koristi i poluhorog i up & under i suteve iz okreta. U situacijama kada je igrao cetvorku mu je cak Radonjic davao loptu kao P&R Ball Handler-u pa smo igrali pik 4-5 (to smo jos cesce radili sledece sezone kada je dosao Kvinsi Miler). To je ofanzivna raznovrsnost o kojoj pisem i koju ranije nije demonstrirao.

                Originally posted by mmajstor View Post
                Ne znam da li se secas skorasnjeg Final4 kada je Zeljko popizdeo i javno ga indirektno iskritikovao jer je radio ono sto mu nije uloga, a to je da je preuzimao neke suteve iako se zna da postoje neki drugi igraci sa vecim procentima suta koji su za to zaduzeni. Mozda bi sa tvojim razmisljanjem bi se moglo reci da mu je Zoc nadenuo ulogu rol plejera, ali ja to necu reci jer tako ne mislim. Kalina nikada nije bio rol plejer jer je uvek bio svestran na obe strane terena.
                Sada zaista imam utisak da me trolujes... Al' ako i to je deo igre.

                Jok, bio je lider u Radnickom kao 7. strelac ekipe.

                Originally posted by mmajstor View Post
                Povecanje samopouzdanja uvek poboljsava ucinak, samo visina tog poboljsanja zavisi od kapaciteta igraca. Ako ti mislis da Sale smatra da Laza ima taj kapacitet onda ok. A poslednje Radonjine sezone Lazino samopouzdanje je bilo na vrhuncu pa je u skladu sa tim njegov sut bio bolji nego ikad pre toga (ne citam statistiku nego se prisecam svojih utisaka iz te sezone).
                Meh, ima i suprotnih primera, al' da ne filozofiram previse... Recimo da je u ogromnoj vecini slucajeva tako, stvar je u tome sto nije dovoljno samo povecati samopouzdanje nego i raditi na svojoj igri.

                Sto se tice Lazica, njega sam naveo kao primer igraca koji je operisan od igranja sa loptom (oko toga se valjda slazemo). To sto je on u stanju da 5-6 puta u sezoni da kos iz izolacije, kao P&R ball handler, da nabode stepbek trojku - to ne znaci da je to odjednom njegov kvalitet i da moze to da radi regularno.

                Originally posted by mmajstor View Post
                Nemam nista protiv Borka, nego cekam bilo kakvu potvrdu da je Radonja doneo odluku da Borko u toku sezone radi individualno sa Kalinom na poboljsavanju igre na postu, suta iz driblinga i iz trka, sto si verovatno izmislio. Ako nisi izmislio - dokumentuj.
                Sta hoces, da ti okacim eksluzivne paparaco snimke sa treninga, ili da dovucem na forum Radonjica i Borka da ti potvrde? Mada im ti ne bi verovao, morao bi Kalinicevo priznanje da ti obezbedim.

                Pitaj nekog ko je upucen u desavanja oko Zvezde da li je Borko radio sa visokim igracima, ako vec meni ne verujes... Ima ovde valjda nekih insajdera, kakav bi forum bio bez njih... Mnogo potcenjujes rad strucnog staba u ovom konkretnom slucaju (bas se pitam zasto ), a vec sam ti naveo primere igraca koji su kod nas ostvarili najveci napredak i igrali najbolju kosarku u dotadasnjim karijerama. Ako mislis da je to sve slucajno i da treneri i strucni stab nemaju nikakve veze sa tim, tesko da te ja mogu ubediti u suprotno kakve kod argumente imao.

                Originally posted by mmajstor View Post
                edit: onaj gif ti ne radi, gifove kaci kao slike samo obrati paznju da stavljas bas link od gifa a ne link od stranice gde je gif.
                Hvala, namucio sam se kao Isus sa gifom i slikama, nije to moj fah.

                Comment


                • Znaci nije mi palo na pamet da filtriram KRK, uzeo ABA ligu kao parametar jer je tu odigrao najvise utakmica - a ja za razliku od tebe uvek idem na najveci uzorak. Jedino sam se zajebao - nije dao 2 poena, nego 4 (gledao sam samo pogotke iz igre, a u jednoj situaciji je bio i fauliran i pogodio dva bacanja)
                  Vidim da nije, trebalo je, al zato ti je vrlo palo na pamet da me prethodno ovako ocrnis iako nisam rekao neistinu:

                  U Radnickom je postigao 161 poen, od toga isto 2 sa niskog posta. Nema sta, nadavao se poena sa niskog posta pre Zvezde, a Boga mi i ti si ga se nagledao u takvim situacijama...
                  Ne znam do kog bi broja dosli kada bi jos uzeli u obzir pripremne utakmice sa SP i EP kao i samo EP. Kad vidim istu stvar nekoliko puta i kada to jednom udje u glavu posle je jako tesko setiti se gde sam i u kojim utakmicama, i koliko cesto to video, a kao sto si primetio nisam korisnik tog Sinerdzija, jer kosarku gledam iz zadovoljstva i ne zelim da se opterecujem nekim detaljnim podacima u sitna crevca sa kojima mi je vec izbombardovan mozak na poslu. Za potpuno zadovoljstvo mi je dovoljna samo osnovna statistika i diskutovanje na bazi dozivljaja odgledanih utakmica, pa ne znam sto stalno pokusavas da dokazes da je taj moj utisak folirantski i sa nekom agendom.

                  Glavne stvari u kojima se ne gadjamo jesu definicija rol plejera, i to sto ti izjednacavas ucinak sa postojanjem mogucnosti/sposobnosti - ako nema ucinka ta sposobnost ne postoji, ako ima ucinka jedino tada sposobnost postoji - to je jedna od zamki statistike. Pa onda ako ja kazem da sam prepoznao te njegove sposobnosti (kao sto mislim da je i Radonjic to prepoznao) onda ti nasrnes na mene sa "gde si to video pa gde si to video". Dovoljno je nekoliko puta da to vidis da bi shvatio da igrac ima mogucnost tj kapacitet da to uradi, a zasto mu ucinak nije veci u tom segmentu kao sto sam rekao ima veliki broj razloga koji na to uticu.

                  Za mene Lazic jeste rol plejer jer ima samo jednu ulogu u odbrani i jednu ulogu u napadu. To su rol plejeri - jedna do dve uloge, za ostalo se ne mesaj. A Kalina koji je u toliko segmenata dominantan (opet mislim na sposobnosti ne po pravilu na ucinak) da ga klasifikujemo u tu rolu samo zato sto nije imao dovoljno poena iz posta ili suteva iz trka/driblinga mi je previse previse konzervativan pristup. Sa druge strane stvarno ne znam koliko su bitne te - za mene samo finese da bi ga jedino one odvojile od definicije rol plejera, cak i ako bi bile tacne. Ono sto je bio moj prvobitni utisak u celoj diskusiji jeste da je on popravio sut za 3, pogotovo preko ruke. I tu se slazemo, jer kada si opasniji na sutu otvara ti se sijaset opcija za razlicite napade jer cuvari moraju vise da izadju kad te cuvaju. Samo je pitanje koji je razlog tog boljeg suta preko ruke....a moje objasnjenje koje ti ne prihvatas, jeste da je to rezultat veceg samopouzdanje koje je verovatno dopunio suterskim treninzima (da li pre ili posle reprezentacije nije toliko ni bitno) koji zavise iskljucivo od igraceve volje.

                  Kada bi napravio ono isto u spoileru samo za Evroligu....pretpostavljam da bi dobio slican presek, stim sto bi verovatno bilo nesto raznovrsnije s obzirom na veci uzorak kao sto si vec spomenio, i s obzirom na vecu slobodu usled slabije konkurencije nego u repr. sto sam ko papagaj milion puta ponovio. Znam da si kao fanatik u stanju da tako nesto uradis, ali razumnije je da ne gubis vreme na to - nije vredno veruj mi.

                  Ja nisam previse dugo igrao kosarku, ali sam se itekako naigrao ulicnog basketa. I znam po sebi da u situacijama gde sam itekako osecao da mogu da poentiram na razlicitije nacine, ipak cesce bacao loptu nekim starijim igracima koji retko promasuju suteve ili su predominantni ispod kosa, jer ako bi ja kao najmladji krenuo da cesto soliram mislim da bi mi jebali mater bez obzira sto sam osecao da to mogu. Kada sam razvio neki imidz svojim igrama i nakon nekih pohvala i pobeda dobio sam samopouzdanje i renome na bazi prethodnih igara, da mi niko nece nista reci ako krenem da vise soliram i pokazem ono sto sam i ranije znao. I tako malo po malo....dosao sam do toga da sam u jednom periodu bio jedan od najdominantnijih, ali da bih to pokazao kroz ucinak morao sam da imam neki imidz iza sebe koji mi je pruzio samopouzdanje da to uopste pokusam.

                  Sta hoces, da ti okacim eksluzivne paparaco snimke sa treninga, ili da dovucem na forum Radonjica i Borka da ti potvrde?
                  Sto se mene tice ne moras, al kao sto ti mene teras da ti dokazujem neke od razloga koje samo navodim kao podjednako verovatne, ne i definitivno tacne, zasto iz istog razloga ti ne dokazes svoj razlog posto tvrdis da je on jedino tacan?
                  Znam ja price da je Borko radio sa Bobijem na igri ispod kosa (mnogo duze od jedne igracke sezone), ali ako si jedino iz toga interpolirao da ekvivalentno mora biti isti slucaj i sa Kalinom - to je jako slab dokaz vec pretpostavka kao i svaka druga.

                  Tako da ne znam sta bi mogli vise da kazemo jedan drugome na ovu temu. Ja sam pokusao da otprilike sazmem gde se otprilike mimoilazimo i nigde nisam nameravao da ti po svaku cenu dokazem da je tvoje misljenje definitivno pogresno i onda ti to nabijem na nos, sto sam prepoznao kao jednu od tvojih namera. Razumem zasto je ono takvo kakvo je, ali da li to znaci da ja i moram da ga delim ako imam neke druge pocetne premise koje tvoj senzibilitet ne priznaje?
                  Tako da hocemo li da zavrsavamo ili hoces jos?

                  Comment


                  • Napali na Dangu Ostoja i ekipa, nude mu ozbilje pare za naše uslove (čak i za strance) a besparica ih drma kao...
                    Spoiler
                    Ako mi časi smrti postanu bliski,
                    I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                    Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                    Nije umio da odstupi,
                    Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                    Pao unapred, a ne unazad,
                    I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                    Uračunato i u moj pad.

                    Comment


                    • Tako je u nekoliko iteracija carsija trubila da kod nas dolaze Gagara, Vanja, i Musli pa na kraju nista.... dok ne vidim ne verujem.

                      Comment


                      • Originally posted by Ganac View Post
                        Napali na Dangu Ostoja i ekipa, nude mu ozbilje pare za naše uslove (čak i za strance) a besparica ih drma kao...
                        Videli od Zenita kako se to radi. Samo das duplo i to je to.
                        Lud je Danga ako ne potpise ugovor za njih. Nigde nece dobiti taj novac. Nude mu duplo od onoga sto smo mu mi placali. Imao bi vise od Dzenkinsa kod nas. Ako ih odbije kao i prethodna 2 puta lik je pukao kao zvecka.

                        Comment


                        • Originally posted by mmajstor View Post
                          Vidim da nije, trebalo je, al zato ti je vrlo palo na pamet da me prethodno ovako ocrnis iako nisam rekao neistinu:
                          Ne znam do kog bi broja dosli kada bi jos uzeli u obzir pripremne utakmice sa SP i EP kao i samo EP. Kad vidim istu stvar nekoliko puta i kada to jednom udje u glavu posle je jako tesko setiti se gde sam i u kojim utakmicama, i koliko cesto to video, a kao sto si primetio nisam korisnik tog Sinerdzija, jer kosarku gledam iz zadovoljstva i ne zelim da se opterecujem nekim detaljnim podacima u sitna crevca sa kojima mi je vec izbombardovan mozak na poslu. Za potpuno zadovoljstvo mi je dovoljna samo osnovna statistika i diskutovanje na bazi dozivljaja odgledanih utakmica, pa ne znam sto stalno pokusavas da dokazes da je taj moj utisak folirantski i sa nekom agendom.
                          Kako god, Kalinic je u Radnickom dao 4 poena sa niskog posta (od ukupno 161) na 26 utakmica ABA lige, a 2 poena (od ukupno 65) na 8 utakmica FIBA World Cup-a. To su vrlo jasni pokazatelji koliko i kako je igrao na postu pre Zvezde, iz toga se svakako nije moglo zakljuciti da je legitimna opcija u tom segmentu. Vise poena Stimac postigne sutem spolja, pa ga niko ozbiljan nece nazvati strec opcijom.

                          Originally posted by mmajstor View Post
                          Glavne stvari u kojima se ne gadjamo jesu definicija rol plejera, i to sto ti izjednacavas ucinak sa postojanjem mogucnosti/sposobnosti - ako nema ucinka ta sposobnost ne postoji, ako ima ucinka jedino tada sposobnost postoji - to je jedna od zamki statistike. Pa onda ako ja kazem da sam prepoznao te njegove sposobnosti (kao sto mislim da je i Radonjic to prepoznao) onda ti nasrnes na mene sa "gde si to video pa gde si to video". Dovoljno je nekoliko puta da to vidis da bi shvatio da igrac ima mogucnost tj kapacitet da to uradi, a zasto mu ucinak nije veci u tom segmentu kao sto sam rekao ima veliki broj razloga koji na to uticu.
                          Sposobnost igraca se i ocenjuje na osnovu onoga sto je prikazao, ne znam kako bi drugacije moglo da se tvrdi da igrac poseduje neki kvalitet ako ga nije demonstrirao na parketu. Ne znam cemu komplikovanje, to sto je igrac uradio nesto par puta u sezoni nikako ne moze biti dovoljno da bi se zakljucilo da ima kapacitet da to radi na redovnoj bazi.

                          Ne postoji skauting bilo pojacanja, bilo protivnika koji se radi po principu "uradio je par puta u sezoni - znaci ima sposobnost", gledaju se uvek igracke tendencije i efikasnost/uspesnost. Kalinic pre Zvezde se em izuzetno retko spustao na post, em je odatle bio neefikasan.

                          Originally posted by mmajstor View Post
                          Za mene Lazic jeste rol plejer jer ima samo jednu ulogu u odbrani i jednu ulogu u napadu. To su rol plejeri - jedna do dve uloge, za ostalo se ne mesaj.
                          Lazic je jedan od najlimitiranijih igraca u Evropi, posebno na tom ili slicnom nivou takmicenja. Ako su ti samo takvi igraci role player-i, onda ispada da role player-a u Evropi ima 5-10 max.

                          Originally posted by mmajstor View Post
                          A Kalina koji je u toliko segmenata dominantan (opet mislim na sposobnosti ne po pravilu na ucinak) da ga klasifikujemo u tu rolu samo zato sto nije imao dovoljno poena iz posta ili suteva iz trka/driblinga mi je previse previse konzervativan pristup. Sa druge strane stvarno ne znam koliko su bitne te - za mene samo finese da bi ga jedino one odvojile od definicije rol plejera, cak i ako bi bile tacne.
                          Kalina je bio 7. strelac Radnickog iz Kragujevca. Postizao je 6.4 poena po mecu u ABA ligi. Sve i da je napadao najraznovrsnije na svetu (a nije), na bazi ucinka je vrlo lako zakljuciti da je u sezoni pre Zvezde bio role player. Raznovrstan defanzivac i atleta koji u napadu sutira otvorene trojke (ne preterano uspesno) i katuje je i dalje role player, sve i da je najbolji defanzivac i atleta na svetu.

                          Originally posted by mmajstor View Post
                          Ono sto je bio moj prvobitni utisak u celoj diskusiji jeste da je on popravio sut za 3, pogotovo preko ruke. I tu se slazemo, jer kada si opasniji na sutu otvara ti se sijaset opcija za razlicite napade jer cuvari moraju vise da izadju kad te cuvaju. Samo je pitanje koji je razlog tog boljeg suta preko ruke....a moje objasnjenje koje ti ne prihvatas, jeste da je to rezultat veceg samopouzdanje koje je verovatno dopunio suterskim treninzima (da li pre ili posle reprezentacije nije toliko ni bitno) koji zavise iskljucivo od igraceve volje.
                          I pored catch and shoot je popravio i sut iz driblinga, kao i pre svega igru na postu. To je vec ozbiljna igracka transformacija.

                          Originally posted by mmajstor View Post
                          Kada bi napravio ono isto u spoileru samo za Evroligu....pretpostavljam da bi dobio slican presek, stim sto bi verovatno bilo nesto raznovrsnije s obzirom na veci uzorak kao sto si vec spomenio, i s obzirom na vecu slobodu usled slabije konkurencije nego u repr. sto sam ko papagaj milion puta ponovio. Znam da si kao fanatik u stanju da tako nesto uradis, ali razumnije je da ne gubis vreme na to - nije vredno veruj mi.
                          Ne bi dobio slican presek, jer su mu u EL post up posedi bili drugi po zastupljenosti - iza spot up situacija.

                          Originally posted by mmajstor View Post
                          Sto se mene tice ne moras, al kao sto ti mene teras da ti dokazujem neke od razloga koje samo navodim kao podjednako verovatne, ne i definitivno tacne, zasto iz istog razloga ti ne dokazes svoj razlog posto tvrdis da je on jedino tacan?
                          Jeste, samo postoji malecka razlika u verovatnoci onoga sto ja tvrdim i onoga sto ti tvrdis.

                          Originally posted by mmajstor View Post
                          Znam ja price da je Borko radio sa Bobijem na igri ispod kosa (mnogo duze od jedne igracke sezone), ali ako si jedino iz toga interpolirao da ekvivalentno mora biti isti slucaj i sa Kalinom - to je jako slab dokaz vec pretpostavka kao i svaka druga.
                          Nije radio samo sa Bobijem, nego generalno sa visokim igracima. Ako su visoki igraci kod nas igrali najbolje sezone u dotadasnjim karijerama, onda mozemo da pretpostavimo da je radio dobro i da je imao znacajnog udela u njihovom napretku... Vidis, to i dalje jeste pretpostavka, ali makar meni deluje verovatnije od toga da je sve to puka slucajnost.

                          Originally posted by mmajstor View Post
                          Tako da ne znam sta bi mogli vise da kazemo jedan drugome na ovu temu. Ja sam pokusao da otprilike sazmem gde se otprilike mimoilazimo i nigde nisam nameravao da ti po svaku cenu dokazem da je tvoje misljenje definitivno pogresno i onda ti to nabijem na nos, sto sam prepoznao kao jednu od tvojih namera. Razumem zasto je ono takvo kakvo je, ali da li to znaci da ja i moram da ga delim ako imam neke druge pocetne premise koje tvoj senzibilitet ne priznaje?
                          Tako da hocemo li da zavrsavamo ili hoces jos?
                          Kako ti hoces, ja mogu i da nastavim.

                          Comment


                          • Samo da ne ostane neprimećeno, izuzetno korektne i gospodske izjave Dangube povodom dolaska u komšijski tabor. Nisam ni očekivao da će biti drugačije, i želim mu zdravlje i sreću, da se povrati igrački i naravno nijedan trofej da osvoji u narednoj sezoni! [emoji39]
                            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                            Comment


                            • Originally posted by dekkard View Post
                              Samo da ne ostane neprimećeno, izuzetno korektne i gospodske izjave Dangube povodom dolaska u komšijski tabor. Nisam ni očekivao da će biti drugačije, i želim mu zdravlje i sreću, da se povrati igrački i naravno nijedan trofej da osvoji u narednoj sezoni! [emoji39]
                              " Razmišljao sam i o tome, to je normalno posle toliko vremena u Zvezdi. Ipak, već dve godine sam u inostranstvu, bio sam slobodan igrač nakon što mi je istekao ugovor sa Estudijantesom. Odlučio sam se za Partizan iz košarkaških razloga, to je najbolje za moju karijeru, da pomognemo jedni drugima. Kada je reč o Zvezdi, i danas imam sjajan odnos sa bivšim saigračima i sa ljudima iz kluba. Nisam imao nikakve probleme u tom smislu, to mi je najbitnije - rekao je Dangubić za Sportklub."
                              Spoiler
                              Ako mi časi smrti postanu bliski,
                              I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                              Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                              Nije umio da odstupi,
                              Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                              Pao unapred, a ne unazad,
                              I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                              Uračunato i u moj pad.

                              Comment


                              • “Nisu to greške, već odluke koje sami donosimo. Dosta ljudi mi zamera što nisam nikada hteo da pređem iz Zvezde u Partizan kada sam bio mlađi. To ne bih nikada uradio. I da se sto puta vratim u to doba, nikada to ne bih uradio. Posle prve godine u Zvezdi su oni imali želju da se vratim (u Partizanu je bio u mlađim kategorijama) i bilo je poziva, ali nije mi padalo na pamet.
                                http://sportklub.rs/Blog/Sasa-Ozmo/a...SD4b3qo66BD48I

                                Comment

                                Working...
                                X