Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda - bivsi igraci i treneri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by mmajstor View Post
    Vrlo je jasno ko je koga doveo. Ako je to dobar igrac tipa Kvinsi, onda mora da ga je doveo Radonjic, a ako se ispostavi kao promasaj tipa Lipovij, Tompson ili Mekel onda nije Radonjic nego mu je nametnuo Covic...
    Ovo naravno niko nije napisao.


    Originally posted by mmajstor View Post
    Uspostavljen je bio sistem u odbrani, zasta je bila neophodna sezona ipo (rezultat: dve nedobijene ABA titule), dok je u napadu vladao nesistem kao i posle toga. Mozda one poslednje sezone je bilo kakvog takvog reda u napadu, ali generalno je vladao nesistem ako se generalno uzme u obzir svih 5 godina.
    Doduse ovaj danasnji nesistem u napadu je zajebao sve do sada, sto je rezultat manjka kontinueta nekog ozbiljnijeg trenerskog rada. Onda je barem bilo poena iz tranzicije koje vrlo cesto umeju da odluce pobednika.
    Koja sezona i po, Radonjic je dosao u Zvezdu sredinom aprila 2013? Prvu neosvojenu ABA titulu mogu da mu zamere samo zlonamerni i maliciozni, covek dosao 10 dana pred F4... To da je u napadu vladao nesistem nema veze sa realnoscu, mi smo uvek igrali smislen i dobro postavljen pozicioni napad u kome se znalo ko sta radi, kada smo imali ofanzivno potentnije igrace to je izgledalo dobro, kada ih nismo imali izgledalo je lose. Ne postoji trener cija ekipa ce da igra leprsavo i atraktivno ako nema ofanzivno talentovane igrace, a mi sa nasim budzetom svakako nismo mogli da priustimo puno takvih.

    Originally posted by mmajstor View Post
    Gudura kao najperspektivniji mladi igrac u Evropi je zamalo bio prosledjen u MZT, a ko ga je pratio u mladjim kategorijama vidi da je to taj isti igrac koji je igrao i u Zvezdi, koji je nadogradio svoje samopouzdanje samim igranjem u seniotskoj kosarci.
    Ko ga je pratio u mladjim kategorijama zna da on nije bio najperspektivniji ni u nasem juniorskom timu, a kamoli u Evropi. A ta spinovanja o MZT-u su presmesna, jeste bas je Radonjic dogovarao pozajmicu sa Makedoncima, da bi onda istom tom igracu u nastavku sezone dao vaznu ulogu, loptu u ruke i slobodu da uzima odlucujuce suteve. On da nije verovao u Gudurica ne bi ga ni pustao u igru.

    Originally posted by mmajstor View Post
    Kalinica je Duda izvukao iz naftalina, Jovica Muta, Bobija Miloje. Kod Kaline se dalji napredak od tada primecuje u Feneru, kod Jovica je primetno poboljsanje suta u Zvezdi kao rezultat individualnog rada, a moze se reci da je Bobi u Zvezdi dobro iskoriscen iako su se takve partije mogle ocekivati nakon one sezone u Megi gde je izdominirao.
    Kalinica je Duda trenirao samo u reprezentaciji, kod nas je dosao nakon sezone u Radnickom u kome je u ABA ligi imao prosek od 6.4 poena, uz 39% iz igre i 30% za tri. Kod nas je u istom takmicenju imao 10.2 poena, uz 51% iz igre i 38% za tri, a u onom plej ofu nam je bio najbolji igrac uz Dzenkinsa, mislim da je imao 15-ak poena prosecno. Dakle, enormno je napredovao kod nas, postao mnogo bolji napadac, zaokruzio svoju igru i otisao za milionsko obestecenje u Fenerbahce.

    Jovic je kod Mute imao prosek od 4.3 poena i 2.8 asistencija, upravo kod nas je enormno napredovao i od defanzivnog specijalca postao legitimni EL plej, odlican pik end rol igrac, rekorder u asistencijama itd.

    Bobi u Megi nije igrao cak ni ABA ligu, ta njegova dominacija je bila na KLS nivou. Kod nas je poceo da dominira na EL nivou, iako su neki selektori u to vreme tvrdili da on ne moze da igra ozbiljnu kosarku, da sa njim u odbrani mora samo zona da se igra... Posle nas odlazi direktno u NBA, gde je i danas.


    Originally posted by mmajstor View Post
    Ali ako je neophodno izvuci neku drugu odliku tadasnjeg rada to je nedavanje sanse mladjim domacim igracima (koje je se na zalost nastavilo i danas) i sablonske izmene.
    Tim iz sezone 2014-15:

    PG: Vilijams ('85), Jovic ('90), Rebic ('95)
    SG: Dzenkins ('89), Blazic ('90), Lazic ('89)
    SF: Kalinic ('91), Dangubic ('93)
    PF: Mitrovic ('93), Tejic ('95)
    C: Marjanovic ('88), Zirbes ('90)

    Ti sracunaj koliko su ti igraci tada imali godina, pogledaj njihove pozicije u depth chart-u, pa razmisli da li i kako to moze da se poredi sa onim sto danas gledamo u Zvezdi. Na stranu vec pomenuti Guduric ('95) u sezoni posle te...

    Originally posted by mmajstor View Post
    Kapu dole moramo skinuti za prvu sezonu u ligaskom delu Evrolige, gde je igra u odbrani i tranziciji dovedena do savrsenstva, ali pomenuti nedostaci su prelomili onda kada je to bilo najpotrebnije... a to je sam kraj Evrolige gde je povredom Jovica napad potpuno poremecen, pa propustili 4 mec lopte za plasman u top8. Zasto je Jovic morao cele sezone da se maksimalno raubuje i da igra i sve nebitne ABA utakmice, to je pitanje zbog kojeg i ja mislim da je 'ziheras' opravdan epitet za trenera.
    Samo za to? Top 8 u sezoni pre te nije za skidanje kape? Domaci trofeji, prekid Partizanove dominacije?

    Svaka ekipa ce igrati znatno losije kada se povredi prvi plej, a u nasem slucaju i najvazniji igrac. Pritom, nije se Jovic povredio zato sto je "raubovan" u ABA ligi, nego zato sto se ispostavilo da ima hronicni problem sa ledjima, sa kojim se i dan danas muci. On u ABA ligi jedva da je igrao 20 minuta u proseku, protiv slabijih protivnika je uglavnom bio na parketu 15-ak minuta, dok ne napravimo razliku.

    Originally posted by mmajstor View Post
    Sve u svemu ako se uporedjuje sa ovim distemom danas, naravno da je Radonjicev buo bolji, ali da li je on dovoljan za danasnji sistem igre i kvaliteta - pa naravno da ne, jer se nema toliko vremena za selekciju i uspostavljanje tog sistema gud difenz, ribaund, tranzisn ofens sa mukotrpnom selekcijom dostupnih igraca koji mogu zadovoljiti te zahteve, em sto se mora i brze napraviti nova vrednost kroz mladje igrace, i em sto se mora bolje animirati publika sto podrazumeva harizmaticnog trenera koji iza sebe ima neki veliki rezultat. Zvezdi treba iskljucivo harizmatican trener, to je conditio sine qua non za bilo sta dalje.
    Cuj "naravno da ne", kakvo je to samopouzdanje... Danasnji sistem igre i kvalitet se ne razlikuju mnogo u odnosu na Radonjicevu poslednju sezonu, za koju si mu (valjda) skinuo kapu. Stavise, Evroliga je ove sezone slabija nego tada. A kvalitetno postavljen sistem mnogo vise i dolazi do izrazaja u ovakvom, ligaskom takmicenju, nego u nekim eliminacionim varijantama gde jedna losa utakmica moze ozbiljno da te ukanali.

    Ovaj poslednji deo ti je presmesan, kao da zivis u nekoj paralelnoj stvarnosti... Pa ako bi dovodjenje nekog trenera diglo Zvezdase i animiralo publiku, onda bi to bilo upravo vracanje Radonjica. To sto ti gajis animozitet prema njemu, ne mozes projektovati na sve ostale. Covek je jedna od omiljenih licnosti medju nasim navijacima, nastao bi ozbiljan hajp da ga nekim cudom vratimo.

    Comment


    • Originally posted by Victor BG View Post
      Najkraće rečeno...
      Da mu oprostim Laktase i odbranu zadnjeg suta gdje najbolji suter ostaje sam za pobjedu protiv Radničkog, Partizan je realno bio kvalitetniji u finalu. Da mu kroz prste pogledam i Cibonu jer to je zivot, desi se loša noć, nije on šutirao onako loše, al da je Guduric promašio trojku sa 9m preko ruke o tablu protiv Partizana... Tesko bi ti argumente crpio.
      Tvrdim i ostajem pri stavu da uz onakav budžet i onakav Partizan, ništa epohalno nije ostvareno osim ajde te sezone u EL kada smo bili 9. Po meni mnogo bolja igra.
      Za sve odlično Radonjić zaslužan za sve loše ajde je emo Covica a istina je da jedan bez drugog ne bi postigli sve ovo, a mnogo jesu uradili.
      Što se mene lično tiče, hvala mu ali ja bih nešto drugo na klupi.
      Uz kakav to budzet? O cemu ti pricas? Pa mi nikada nismo imali ni priblizan budzet ovom danasnjem, pa evo ne mozemo da se sastavimo, visimo za plasman u plej of ABA lige. Bice da smo tada pobedjivali najbolje ekipe u Evropi zato sto smo imali vise para od njih... Tebi Top 8 nije neki uspeh, verovatno si se nagledao Zvezde na tom nivou pre i posle toga.

      I posto on kod nas eto nije uradio nista epohalno, sto tvoj idol i bezgresno bozanstvo Nebojsa Covic nije nasao adekvatnu zamenu i dugorocno resenje, nego u trecoj godini nakon Radonjicevog odlaska mora da vadi iz penzije nesrecnog Sakotu? Mislim rece ti u prethodnom postu da bi to sto je uradio Radonjic mogao maltene svaki drugi trener, rekao bih da te stvarnost ozbiljno demantuje.

      Comment


      • Originally posted by Nas View Post
        Ovo naravno niko nije napisao.
        Nije sad, ali je mnogo vas pomislilo....a napisano vise puta ranije.

        Originally posted by Nas View Post
        Koja sezona i po, Radonjic je dosao u Zvezdu sredinom aprila 2013? Prvu neosvojenu ABA titulu mogu da mu zamere samo zlonamerni i maliciozni, covek dosao 10 dana pred F4...
        Nije ni zamereno, ali nije bas ni pohvalno....sto bi trener takvog hajpa ipak trebalo da osvoji.

        Originally posted by Nas View Post
        To da je u napadu vladao nesistem nema veze sa realnoscu, mi smo uvek igrali smislen i dobro postavljen pozicioni napad u kome se znalo ko sta radi, kada smo imali ofanzivno potentnije igrace to je izgledalo dobro, kada ih nismo imali izgledalo je lose. Ne postoji trener cija ekipa ce da igra leprsavo i atraktivno ako nema ofanzivno talentovane igrace, a mi sa nasim budzetom svakako nismo mogli da priustimo puno takvih.
        Sa ovim se ne slazem. Kad smo imali ofanzivno potentnije igrace to je izgledalo dobro jer su ti pojedinci individualno resavali situacije isto kao sto ih je do skoro i Lorenco resavao. Pozicioni napad nismo imali, sem mozda one poslednje sezone u Evroligi prvenstveno zbog plejmejkerskih kvaliteta Jovica. Odavno nijedan nas klub ne igra raznovrsne i organizovane napade pa smo malo i zaboravili kako to izgleda.

        Originally posted by Nas View Post
        Ko ga je pratio u mladjim kategorijama zna da on nije bio najperspektivniji ni u nasem juniorskom timu, a kamoli u Evropi.
        Proglasen je MVP evropskog prvenstva mladjih kategorija gde smo uzeli zlato, a on u zadnjim sekundama postigao trojku posle onog prepoznatljivog step bek suta koji vuce jos iz tih mladjih kategorija. Ne znam sta bi trebalo mladog igraca da odredi kao najveci potencijal ako ne MVP titula kontinentalnog takmicenja.

        Originally posted by Nas View Post
        A ta spinovanja o MZT-u su presmesna, jeste bas je Radonjic dogovarao pozajmicu sa Makedoncima, da bi onda istom tom igracu u nastavku sezone dao vaznu ulogu, loptu u ruke i slobodu da uzima odlucujuce suteve. On da nije verovao u Gudurica ne bi ga ni pustao u igru.
        Nije to bio taj trenutak. U pocetku Guduric uopste nije ni igrao...cesto smo slusali price raznih Radonjicevih followera tipa "Guduric ce igrati samo ukoliko se na treningu dokaze Radonjicu". Prica o MZT je u to vreme isla bas od tih followera, a potvrdio je i Sarac koji ima uglavnom dobre informacije iz kluba...da li je to onda spinovanje?
        Da li je Gudura imao bas tako vaznu ulogu kao sto ti predstavljas, pa nisam bas siguran. Taman da ga uopste nije pustao igru, svasta bismo mogli da pomislimo za njega.....svako normalan bi jednog od najtalentovanijih igraca Evrope pustao da igra. Nije to nista vau nego se podrazumeva s obzirom sta je imao u rukama.

        Originally posted by Nas View Post
        Kalinica je Duda trenirao samo u reprezentaciji, kod nas je dosao nakon sezone u Radnickom u kome je u ABA ligi imao prosek od 6.4 poena, uz 39% iz igre i 30% za tri. Kod nas je u istom takmicenju imao 10.2 poena, uz 51% iz igre i 38% za tri, a u onom plej ofu nam je bio najbolji igrac uz Dzenkinsa, mislim da je imao 15-ak poena prosecno. Dakle, enormno je napredovao kod nas, postao mnogo bolji napadac, zaokruzio svoju igru i otisao za milionsko obestecenje u Fenerbahce.
        Kao sto vec rekoh, nije poenta u Dudinom treniranju nego pozivu kojim ga je izbacio u orbitu gde su svi mogli da vide sta on moze da pruzi u jacoj konkurenciji. To je bilo 2 godine pre nego sto je dosao u Zvezdu. U sezoni u Radnickom je imao povredu, tako da nije merodavno praviti takvu vrstu poredjenja. Npr. na leto pre nego sto je dosao u Zvezdu je odigrao SP i uzeo srebro.....o cemu sam vec pricao. Vec na tom takmicenju je davao, ne mogu sad tacno da se setim, ali ovako otprilike 8-10 poena u proseku, i to u konkurenciji Bogdanovica,Teodosica,Bjelice, Krstica, Raduiljice koje su zavrsavale masu napada.
        Tako da njegove igre u Zvezdi su samo nastavak kontinuiteta koji je zapocet na tom svetskom prvenstvu gde je nabustovan nevidjenim samopouzdanjem. Kalina sa tog SP i Kalina koji je otisao iz Zvezde u Fener godinu dana kasnije je igracki prakticno isti....nema tu nekog specijalnog napretka, stim sto se videlo i u praksi, da sem na SP, on moze odlicno igrati i u Evroligaskoj konkurenciji jer pre toga nije imao tu vrstu provere.

        Originally posted by Nas View Post
        Bobi u Megi nije igrao cak ni ABA ligu, ta njegova dominacija je bila na KLS nivou. Kod nas je poceo da dominira na EL nivou, iako su neki selektori u to vreme tvrdili da on ne moze da igra ozbiljnu kosarku, da sa njim u odbrani mora samo zona da se igra... Posle nas odlazi direktno u NBA, gde je i danas.
        Bobi je nakon zaborava u inostranstvu, u Megi proglasen MVP-em sa redovnim dabl dablovima i ubitacnom kombinacijom zajedno sa Jokicem. Da je Jokic kojim slucajem prvo presao u Zvezdu pa u NBA verovatno bi se hvalili da smo ga mi napravili. Naravno da Bobi nije u Megi mogao da igra na Evroligaskom nivou jer Mega nije igrala Evroligu pa to nije moglo da se proveri.

        Mi smo tih sezona dominacije kupovali sve sto je valjalo na trzistu i samo radili mali fine tunning kako ih uklopiti...nista mi nismo napravili. Kad se kaze napraviti igraca, to se podrazumeva da uzimas manje vise anonimne igrace i od njih pravis kvalitet za najjacu konkurenciju, a ne pokupis sve sadasnje ili bivse reprezentativce i onda se hvalis da si nekog napravio.
        Dobric, Simanic, Radanov, Tejic, Rebic, verovatno sam jos nekoga zaboravio - sve smo to upropastili nedavajuci im sansu, i nista nismo uradili sa njima.


        Originally posted by Nas View Post
        Tim iz sezone 2014-15:

        PG: Vilijams ('85), Jovic ('90), Rebic ('95)
        SG: Dzenkins ('89), Blazic ('90), Lazic ('89)
        SF: Kalinic ('91), Dangubic ('93)
        PF: Mitrovic ('93), Tejic ('95)
        C: Marjanovic ('88), Zirbes ('90)

        Ti sracunaj koliko su ti igraci tada imali godina, pogledaj njihove pozicije u depth chart-u, pa razmisli da li i kako to moze da se poredi sa onim sto danas gledamo u Zvezdi. Na stranu vec pomenuti Guduric ('95) u sezoni posle te...
        A sto bi poredio taj sastav sa ovim danasnjim? Ne razumem kontekst i zasto si to izbacio, ali s obzirom da si vec postavio, ja bi pre izabrao taj raniji sastav nego ovaj.

        Originally posted by Nas View Post
        Samo za to? Top 8 u sezoni pre te nije za skidanje kape? Domaci trofeji, prekid Partizanove dominacije?
        Jeste za skidanje kape, ali ne prvenstveno treneru, nego svima onima koji su mu omogucili da ima onakav sastav kakav je imao. Da je do same igre i rezultata mi ne bi ni trebalo da igramo evroligu jer na terenu to nismo zasluzili sramnim porazom od raspale Cibone sa 2 igraca i to u sred Beograda.
        Sada je trenerima mnogo teze, jer samo prvak ide u Evroligu (do sada), a u eri Radonjica su isli finalisti....pa cak ni to nije uspeo da ostvari. Toliko o tome koliko je sada lakse nego onda....da ne pominjem i po 3 utakmice nedeljno. Ovo sada je potpuno druga dimenzija, a videlo smo i sa Bajernom da on prosto ne moze da napravi iskorak i da iz tima izvuce veci rezultat nego sto se od nekog tima ocekuje....kao npr. Jasikevicijus sa Zalgirisom pretprosle sezone, ili Otoman sa Efesom prosle i ove, ili Sale sa reprezentacijom u tri navrata.

        Ne mogu vise.....predugacak ti je post.

        Comment


        • Fala Nas, unakazio si Saloa jr...i ja cu samo da se vratim sa kobasicijade, mada si ti sve napisao. Al Sarac dao info...o MZTu i racunu za fon koji po njemu kosta kao da pricao sa Marsom tri sata i nije spustio slusalicu i tako ostala jos ceo dan..
          3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
          6× Montenegrin League champion (2007–2012)
          3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
          2× German League champion (2018, 2019)
          6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
          4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
          2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

          Comment


          • Originally posted by LosmiSK View Post
            Fala Nas, unakazio si Saloa jr...i ja cu samo da se vratim sa kobasicijade, mada si ti sve napisao. Al Sarac dao info...o MZTu i racunu za fon koji po njemu kosta kao da pricao sa Marsom tri sata i nije spustio slusalicu i tako ostala jos ceo dan..


            Sarac tada nije dao info o MZTu jer Sarac tada srecom nije posecivao ovakva mesta, samo sam potvrdio da jeste bio na putu ka MZTu jer Guduric nije imao krvava kolena za odbranu, i bio je van protokola u pripremama i na otvaranju sezone. ( par godina kasnije)
            Covic je sprecio odlazak Gudurica u MZT, zaigrao je jednu utakmicu u ABA jer je neko od igraca ispao iz 12 zbog povrede, debitovao je protiv Strazburga kuci sa jednom ili dve trojke, usrao isto tako protiv Strazbura tamo kada smo imali +20 i kusur razlike ( to su igraci krivi a ne trener naravno ) , a onda je dosla cuvena utakmica sa Realom, a pogotovo sa Bayernom i ostalo je istorija.


            Koliko god da je racun ja ne znam, ali ako imamo bilo kakva dugovanja prema legendi sigurno bi on to vec naplatio preko svog vrlog managera, ne brini, ljubav za ljubav a pare za pare, a on ih mnogo voli, i treba.
            Last edited by Šarac; 29-02-20, 23:20.

            Comment


            • Sarac, kako te nije sramota? Pa prvi mec mu je bio protiv Strasbura, njemu i Zvezdi i sa 20g u prvoj sezoni je imao prosek 15mpg na svim mecevima u EL i ABA..imao je 24 EL meca, koji MZT..kakve su to lazi van12? Mozes ti to da potvrdis, sem casne mi prigradske?
              3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
              6× Montenegrin League champion (2007–2012)
              3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
              2× German League champion (2018, 2019)
              6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
              4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
              2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

              Comment


              • Originally posted by mmajstor View Post
                Nije sad, ali je mnogo vas pomislilo....a napisano vise puta ranije.
                Drzi se ti onoga sto sagovornik napise, mani se citanja misli.


                Originally posted by mmajstor View Post
                Nije ni zamereno, ali nije bas ni pohvalno....sto bi trener takvog hajpa ipak trebalo da osvoji.
                Sto bi trebalo da osvoji? Favorit bili nismo, stavise ekipa je bila u prilicnom kanalu, a on je preuzeo 10 dana pre turnira.


                Originally posted by mmajstor View Post
                Sa ovim se ne slazem. Kad smo imali ofanzivno potentnije igrace to je izgledalo dobro jer su ti pojedinci individualno resavali situacije isto kao sto ih je do skoro i Lorenco resavao. Pozicioni napad nismo imali, sem mozda one poslednje sezone u Evroligi prvenstveno zbog plejmejkerskih kvaliteta Jovica. Odavno nijedan nas klub ne igra raznovrsne i organizovane napade pa smo malo i zaboravili kako to izgleda.
                Mozes da se ne slazes koliko hoces, dok ne navedes neku ekipu koja sa limitiranim igracima igra raznovrsnu napadacku kosarku, to sto pises nema nikakvu osnovu. Pozicioni napad smo imali, odlicnu saradnju spoljne i unutrasnje linije, dobar raspored igraca, igrali smo strpljivo i disciplinovano, trazili najbolja resenja. U nekim sezonama prosto nismo imali dovoljno igraca sposobnih da igraju sa loptom, u nekim sezonama nismo imali dovoljno dobrih sutera... Sto je opet potpuno ocekivano za ekipu sa takvim budzetom, nesto ce uvek da ti fali. I za dobar napad i za dobru odbranu su potrebni igraci, nema tog trenera koji ce da napravi masinu koja melje ako nema materijala za to.

                Originally posted by mmajstor View Post
                Proglasen je MVP evropskog prvenstva mladjih kategorija gde smo uzeli zlato, a on u zadnjim sekundama postigao trojku posle onog prepoznatljivog step bek suta koji vuce jos iz tih mladjih kategorija. Ne znam sta bi trebalo mladog igraca da odredi kao najveci potencijal ako ne MVP titula kontinentalnog takmicenja.
                Titula MVP-a U20 prvenstva sigurno ne odredjuje najtalentovanijeg evropskog igraca, posto oni uglavnom ni ne igraju to takmicenje... Guduric je generacija Jokica, Porzingisa, Hezonje, Osmana itd. Na stranu sto je to prvenstvo u Italiji bilo prilicno slabo, malo je tu bilo dobrih prospekata.

                Guduric je u nasem juniorskom timu bio neki sedmi-osmi igrac u rotaciji, pre njega su u FMP prebaceni Rebic, Djukanovic, Cvorovic, Ristic... Nikada nije vazio za nekog talenta, nije odskakao u odnosu na vrsnjake, proigrao je tek kada su od cele te generacije u juniorima ostali on i Tejic.

                Originally posted by mmajstor View Post
                Nije to bio taj trenutak. U pocetku Guduric uopste nije ni igrao...cesto smo slusali price raznih Radonjicevih followera tipa "Guduric ce igrati samo ukoliko se na treningu dokaze Radonjicu". Prica o MZT je u to vreme isla bas od tih followera, a potvrdio je i Sarac koji ima uglavnom dobre informacije iz kluba...da li je to onda spinovanje?
                Guduric je te sezone u prvom kolu Evrolige protiv Strazbura igrao 18 minuta, zabelezio 6 poena, 3 skoka, 4 asistencije i 4 ukradene lopte. Dakle, igrao je od pocetka.

                Originally posted by mmajstor View Post
                Da li je Gudura imao bas tako vaznu ulogu kao sto ti predstavljas, pa nisam bas siguran. Taman da ga uopste nije pustao igru, svasta bismo mogli da pomislimo za njega.....svako normalan bi jednog od najtalentovanijih igraca Evrope pustao da igra. Nije to nista vau nego se podrazumeva s obzirom sta je imao u rukama.
                Da, imao je vaznu ulogu, bio je deo standardne rotacije, igrao redovno, dobijao loptu u vaznim trenucima, neke utakmice odlucio... U sezoni u kojoj smo otisli u Top 8. Dvadesetogodisnjak.


                Originally posted by mmajstor View Post
                Kao sto vec rekoh, nije poenta u Dudinom treniranju nego pozivu kojim ga je izbacio u orbitu gde su svi mogli da vide sta on moze da pruzi u jacoj konkurenciji. To je bilo 2 godine pre nego sto je dosao u Zvezdu.
                Zvao je Duda i Danila Andjusica i Nemanju Krstica tih godina, pa se ne vinuse u orbitu... Od poziva u reprezentaciju je svakako mnogo bitnije kako se sa igracem radi tokom sezone u klubu.

                Originally posted by mmajstor View Post
                U sezoni u Radnickom je imao povredu, tako da nije merodavno praviti takvu vrstu poredjenja.
                Nije imao povredu, odigrao je 25 utakmica u ABA ligi. Za Radnicki koji je zavrsio 11. na tabeli.

                Originally posted by mmajstor View Post
                Npr. na leto pre nego sto je dosao u Zvezdu je odigrao SP i uzeo srebro.....o cemu sam vec pricao. Vec na tom takmicenju je davao, ne mogu sad tacno da se setim, ali ovako otprilike 8-10 poena u proseku, i to u konkurenciji Bogdanovica,Teodosica,Bjelice, Krstica, Raduiljice koje su zavrsavale masu napada.
                Tako da njegove igre u Zvezdi su samo nastavak kontinuiteta koji je zapocet na tom svetskom prvenstvu gde je nabustovan nevidjenim samopouzdanjem. Kalina sa tog SP i Kalina koji je otisao iz Zvezde u Fener godinu dana kasnije je igracki prakticno isti....nema tu nekog specijalnog napretka, stim sto se videlo i u praksi, da sem na SP, on moze odlicno igrati i u Evroligaskoj konkurenciji jer pre toga nije imao tu vrstu provere.

                Slobodno nastavi da verujes da se igrac postaje na dvonedeljnim turnirima koji se igraju van sezone, a ne u klubovima gde ti igraci provode ostatak godine. Imajuci u vidu tvoj forumaski opus, svestan sam da ti ja tu ne mogu pomoci.

                Originally posted by mmajstor View Post
                Bobi je nakon zaborava u inostranstvu, u Megi proglasen MVP-em sa redovnim dabl dablovima i ubitacnom kombinacijom zajedno sa Jokicem. Da je Jokic kojim slucajem prvo presao u Zvezdu pa u NBA verovatno bi se hvalili da smo ga mi napravili. Naravno da Bobi nije u Megi mogao da igra na Evroligaskom nivou jer Mega nije igrala Evroligu pa to nije moglo da se proveri.
                Da, Bobi je bio MVP KLS-a. Put od toga do jednog od najkorisnijih igraca Evrolige, a potom i NBA igraca je prilicno dug. Da nije, to bi postali i Darko Balaban, Nenad Sulovic, Andrija Bojic i Vuk Malidzan.

                A priliku da igra na evroligaskom nivou je imao pre Mege i blago receno se nije uopste snasao... Ja se secam i komentara gospodina sa tvog avatara u vezi Bobija, prilicno je to bilo potcenjivacki i u pesimisticnom tonu glede njegove buducnosti i upotrebljivosti. Uostalom, videli smo kasnije koliko ne ume da ga iskoristi u reprezentaciji, nista cudno.

                Originally posted by mmajstor View Post
                Mi smo tih sezona dominacije kupovali sve sto je valjalo na trzistu i samo radili mali fine tunning kako ih uklopiti...nista mi nismo napravili. Kad se kaze napraviti igraca, to se podrazumeva da uzimas manje vise anonimne igrace i od njih pravis kvalitet za najjacu konkurenciju, a ne pokupis sve sadasnje ili bivse reprezentativce i onda se hvalis da si nekog napravio.
                Netacno, sto sam i dokazao na prethodno navedenim primerima. Dovodili smo neafirmisane igrace iz manjih klubova i kvalitetnim radom od njih pravili igrace evroligaskog kalibra. Dovoljno je pogledati njihove karijere pre i posle Zvezde i statistike da svakome objektivnom moze biti kristalno jasno.


                Originally posted by mmajstor View Post
                Dobric, Simanic, Radanov, Tejic, Rebic, verovatno sam jos nekoga zaboravio - sve smo to upropastili nedavajuci im sansu, i nista nismo uradili sa njima.
                To najmanje ima veze sa Radonjicem, 'ajde dalje.

                Originally posted by mmajstor View Post
                A sto bi poredio taj sastav sa ovim danasnjim? Ne razumem kontekst i zasto si to izbacio, ali s obzirom da si vec postavio, ja bi pre izabrao taj raniji sastav nego ovaj.
                Zato sto si napisao da nam je od Radonjicevog vremena ostalo to nedavanje sanse mladim igracima. Kao sto se moze videti iz prilozenog, Radonjic je imao neuporedivo mladji tim i itekako je davao sansu igracima koji su tada imali od 19 do 23 godine.


                Originally posted by mmajstor View Post
                Jeste za skidanje kape, ali ne prvenstveno treneru, nego svima onima koji su mu omogucili da ima onakav sastav kakav je imao. Da je do same igre i rezultata mi ne bi ni trebalo da igramo evroligu jer na terenu to nismo zasluzili sramnim porazom od raspale Cibone sa 2 igraca i to u sred Beograda.
                Apsolutno smo zasluzili da igramo Evroligu, jer smo bili prvoplasirana ekipa regularnog dela ABA lige. Cibona da je bila tako raspala ne bi otisla na F4, a zatim isti i osvojila.

                Originally posted by mmajstor View Post
                Sada je trenerima mnogo teze, jer samo prvak ide u Evroligu (do sada), a u eri Radonjica su isli finalisti....pa cak ni to nije uspeo da ostvari.
                Nije uspeo da ostvari u prvoj sezoni, igrajuci nakaradni F4 sistem. Od kada je u ABA ligi uveden plej of, gde do izrazaja dolazi realan kvalitet, Radonjic ga izgubio nije.

                Originally posted by mmajstor View Post
                Toliko o tome koliko je sada lakse nego onda....da ne pominjem i po 3 utakmice nedeljno. Ovo sada je potpuno druga dimenzija, a videlo smo i sa Bajernom da on prosto ne moze da napravi iskorak i da iz tima izvuce veci rezultat nego sto se od nekog tima ocekuje....kao npr. Jasikevicijus sa Zalgirisom pretprosle sezone, ili Otoman sa Efesom prosle i ove, ili Sale sa reprezentacijom u tri navrata.
                On je u Zvezdi pokazao da moze da napravi veci rezultat i da izvuce iz tima daleko vise nego sto se to ocekuje. Posto su neki izrazili zelju da se vrati na klupu Zvezde, to je svakako mnogo relevantnije od onoga sto je uradio u Bajernu.

                A i u Bajernu je uradio mnogo vise od gospodina sa tvog avatara, koga si nevesto pokusao da uguras u grupu trenera kojoj pripada samo u tvojim snovima...

                Comment


                • Auuuu masaaaakar, alal vera....al kako ubaci Salaaa u poslednjem kvotu..ha, ha...alal vera, bice sad sladak san. Laku noc
                  3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                  6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                  3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                  2× German League champion (2018, 2019)
                  6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                  4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                  2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                  Comment


                  • Nas, imaš piće po izboru od mene!
                    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                    Comment


                    • Originally posted by Nas View Post
                      Sto bi trebalo da osvoji? Favorit bili nismo, stavise ekipa je bila u prilicnom kanalu, a on je preuzeo 10 dana pre turnira.
                      S obzirom da se ovde predstavlja kao veliki mag, to je ono sto se od velikog maga ocekuje.
                      Sa druge strane zbog cega se dovodio 10 dana pred F4 ako ne da se sok terapijom trgne ekipa i turnir osvoji?

                      Ako to nije bio cilj, mogli su bez problema da puste Vukoicica da zavrsi posao koji je zapoceo, pa ako lose odradi turnir, da tek onda dovode Radonjica ili bilo kog drugog.

                      Ovo je NaS prosto kao pasulj. Doveli su ga pred F4 da nesto uradi, i cilj nije ispunjen. Znaci Fail. Nije veliki fail, jer zadatak nije bio lak ali je svakako Fail. Ima slucajeva da trener ume svojom energijom da preporodi ekipu ali Radonja nije taj.


                      Originally posted by Nas View Post
                      Mozes da se ne slazes koliko hoces, dok ne navedes neku ekipu koja sa limitiranim igracima igra raznovrsnu napadacku kosarku, to sto pises nema nikakvu osnovu.
                      Vec sam napomenuo Zalgiris, a ako ti to nije tim sa dovoljno limitiranim igracima onda imas Partizan pre 2011....sa raznim Tepicima, Lukovskima, itd... koji su imali dosta losije sastave a dosta tecniju igru u napadu. Pa cak i neke verzije one Zvezde su imale tecniju igru u napadu.

                      Mi smo igrali strpljivo jer resenja u napadu nismo imali. To se najbolje videlo u napadima za poslednji sut za pobedu, gde se ocekuje ta neka puno puta uigrana napadacka kombinacija, a gde smo mi po difoltu gurali loptu Markusu na izolaciju koji je od cele izolacije tapkao loptu do poslednjih sekunda, a onda iz nekog step beka sutirao preko ruke - i uglavnom masio sto je i ocekivano za takav nemastovit i usiljen napad. Kada ce da se igra uigrana napadacka kombinacija ako ne u odlucujucem napadu? Imao je takvih situacija precesto u Evroligi ne samo u zadnjem napadu....vezano 3,4 utakmice za redom bez pogotka a sa sutevima u prvih pet sekundi napada, i nikada nije bio disciplinovan slanjem na klupu, sto znaci da je takav scenario bio ocekivan ili opravdavan od strane strucnog staba.
                      Od ostalih Kvinsi je najvise poena postizao sutem isto preko ruke za 3, ili iz nekih ludackih trkova iz tranzicije. Mi smo najvise asistencija belezili iz tranzicije. Ovo ostalo smo se samo oslanjali na neku ludacku mastovitost Jovica ili Markusa....nista tu nije bilo uigrano. A sada je jos gore nego tada.

                      Titula MVP-a U20 prvenstva sigurno ne odredjuje najtalentovanijeg evropskog igraca
                      Ko je stvarno najtalentovaniji je stvar subjektivnog misljenja, pa mozemo da kazemo da ta cinjenica odredjuje jednog od najtalentovanijih....ko je stvarno najtalentovaniji je stvar ukusa i nije toliko bitno. Ono sto je bitno jeste da je imao biser u rukama, i da mu nije davao minute onda bi stvarno ispao dunster da i takav biser upropasti.
                      Za ove pojedinosti kakva mu je tacno uloga bila, ja mogu samo da pricam iz svog secanja, ali evo Sarac kome mu pamcenje ocigledno bolje sluzi ti je napisao kakva je situacija tacno bila.

                      A to sto je bio 20 godisnjak koji je neke utakmice odlucio to je najvise on zasluzan i niko drugi. On bi to uradio ko god da je bio trener.

                      Zvao je Duda i Danila Andjusica i Nemanju Krstica tih godina, pa se ne vinuse u orbitu...
                      Opet neuporedive situacije....Andjusic i Krstic su vec bili na radaru igrajuci u ABA ligi gde su svi otprilike bili svesni njihovih kvaliteta, pa je najvise od njih samih zavisilo da li ce se vinuti u orbitu. Kalinic je igrao u KLS sto je dosta nizi rang takmicenja, i prvi koji je procenio da taj neki igrac iz KLS lige ima kvalitet je Duda Ivkovic. Nije ga on naucio da igra, nego mu je dao sansu da se vine u orbitu - a ostalo je sve zavisilo od njega.

                      Nije imao povredu, odigrao je 25 utakmica u ABA ligi.
                      To je dokaz da nije imao povredu? Ono koliko se ja secam jeste da je vukao neku hronicnu povredu.

                      Originally posted by Nas View Post
                      Slobodno nastavi da verujes da se igrac postaje na dvonedeljnim turnirima koji se igraju van sezone, a ne u klubovima gde ti igraci provode ostatak godine. Imajuci u vidu tvoj forumaski opus, svestan sam da ti ja tu ne mogu pomoci.
                      Mogao bi da zakljucis da u to verujem da sam tako nesto napisao ali nisam. Ja sam pisao iskljucivo o samopouzdanju koje daje slobodu da pokazes ono sto najbolje znas. Dakle nije on naucio kosarku u reprezentaciji, nego mnogo ranije - uspeh i boravak u reprezentaciji mu je samo dalo sigurnost da veruje u sebe i da uzima suteve i neke prodore za koje se ranije mozda ne bi usudio ni da pokusa jer nije dovoljno verovao u sebe. Taj efekat imas na vecinu onih 12 koji su izasli sa SP 2014 sa neocekivanim srebrom. Samopouzdanje je jedna od najbitnijih stavki ne samo u sportu nego uopste. Ono se gradi iskljucivo rezultatom ili treningom (kod pravih lidera i prenosom svoje energije), ali rezultati imaju najveci efekat jer predstavljaju glavni fidbek onoga sto radis, i motivisu te da radis i dalje jer si na dobrom putu.

                      Dovodili smo neafirmisane igrace iz manjih klubova i kvalitetnim radom od njih pravili igrace evroligaskog kalibra.
                      A koje to tacno? Sve ono sto smo dovodili sto je vredelo su bili ili sadasnji ili bivsi reprezentativci, ili amerikanci. To nisu neafirmisani mladji igraci vec afirmisani mladji igraci. Voleo bih da neki igrac igrama u Zvezdi se kandiduje za reprezentativca. Toga nije bilo.....sad to ocekujem od Davidovca.

                      Ovde sam se umorio....ne mogu vise.

                      Comment


                      • Хахахахахаххаа, као што рече мајстор све што ваља има везе са Радоњом читај Гудурић, све што не ваља "то најмање везе има са радоњом терај даље" хахахахахаа.
                        Људи бре, браћо бре не може један да има заслуге за све добро а други да има заслуге за све лоше.

                        Comment


                        • mmajstor,e ja bih posle ovog ponižavanja koje si doživeo na tvom mestu otišao u samoban... pa do kraja života. [emoji41]
                          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                          Comment


                          • Nikad ti ne ides u samoban....ili dobijes pravi ban ili eventualno u Paraliju. Dalje ne mozes da doguras, ali evo tvoj pobratim Zlocmi planira u Indiju da te vodi.

                            Comment


                            • Originally posted by LosmiSK View Post
                              Sarac, kako te nije sramota? Pa prvi mec mu je bio protiv Strasbura, njemu i Zvezdi i sa 20g u prvoj sezoni je imao prosek 15mpg na svim mecevima u EL i ABA..imao je 24 EL meca, koji MZT..kakve su to lazi van12? Mozes ti to da potvrdis, sem casne mi prigradske?
                              Ja se stvarrno tih statsa ne secam pa sam morao da pogledam.

                              2015/16
                              6,8 pts regularna sezona
                              7,8 pts top16
                              0 pts top8 (evo kako kaze Nas kako je mu je veliki Radonjic verovao u kljucnim utakmicama - prosecna minutaza u 1/4 finala 3:14 minuta)

                              2016/17
                              7,8 pts regularna sezona

                              ps. prosecna minutaza u prvoj sezoni 15 min, u drugoj 18 min.
                              Last edited by mmajstor; 01-03-20, 01:36.

                              Comment


                              • Originally posted by mmajstor View Post
                                S obzirom da se ovde predstavlja kao veliki mag, to je ono sto se od velikog maga ocekuje.
                                Sa druge strane zbog cega se dovodio 10 dana pred F4 ako ne da se sok terapijom trgne ekipa i turnir osvoji?

                                Ako to nije bio cilj, mogli su bez problema da puste Vukoicica da zavrsi posao koji je zapoceo, pa ako lose odradi turnir, da tek onda dovode Radonjica ili bilo kog drugog.

                                Ovo je NaS prosto kao pasulj. Doveli su ga pred F4 da nesto uradi, i cilj nije ispunjen. Znaci Fail. Nije veliki fail, jer zadatak nije bio lak ali je svakako Fail. Ima slucajeva da trener ume svojom energijom da preporodi ekipu ali Radonja nije taj.
                                Ne znam ko ga to predstavlja kao velikog maga, ja svakako ne. Za mene je on kvalitetan kosarkaski trener, ni manje, ni vise od toga.

                                Nismo mi njega doveli kao nekakvu sok terapiju sa ciljem da se osvoji taj F4, nego kao dugorocno resenje, o cemu i svedoci da se nakon toga zadrzao u Zvezdi pune 4 sezone. Za to naravno najvece zasluge ima Covic, tada je pametno procenio da je Radonjic trener sa potencijalom i neko ko je sposoban da uspostavi kvalitetan sistem. Steta samo sto cesce nema takve pogotke...

                                Vukoicic se manje vise sam povukao, shvativsi da je potpuno izgubio kontrolu nad ekipom, nesto slicno kao Alimpijevic, ili Tomic... Radonjic je angazovan bas tada, jer je zavrsio ABA ligasku sezonu u Buducnosti, hteli smo mi njega i ranije, ali je on zeleo da ispostuje svoj dotadasnji klub.


                                Originally posted by mmajstor View Post
                                Vec sam napomenuo Zalgiris, a ako ti to nije tim sa dovoljno limitiranim igracima onda imas Partizan pre 2011....sa raznim Tepicima, Lukovskima, itd... koji su imali dosta losije sastave a dosta tecniju igru u napadu. Pa cak i neke verzije one Zvezde su imale tecniju igru u napadu.
                                Nije ti los primer Zalgiris, oni igraju prilicno fin napad sa onim cime raspolazu. Svaka cast Jasikevicijusu na tome, vrhunski je to trener. Bolji od Radonjica.

                                Partizan je u vreme Vujosevica mahom igrao slicno kao i mi u vreme Radonjica, nema tu neke velike razlike u stilu: sporo, kontrolisano, na mali rezultat, izuzetno cvrsto, skakacki dominatno, sa maksimalnim eksploatisanjem centara u pozicionom napadu, doduse sa manje pik end rola, a vise napada iz fleksa. Izuzetak je ona sezona kada im je Lazme bio centar, tada su vise trcali, ali im pozicioni napad i nije bio nesto dobar. Tako da se generalno ne slazem da su imali tecniju igru u napadu, niti da su rezultate pravili na to. Mislim da nikome sem tebi asocijacija na taj Partizan nije "tecan napad".

                                Neke verzije Zvezde su imale tecniju igru u napadu, al' uz skandalozno losu odbranu i mahom inferiornost u skoku. Zato smo i prolazili tako kako smo prolazili.


                                Originally posted by mmajstor View Post
                                Mi smo igrali strpljivo jer resenja u napadu nismo imali. To se najbolje videlo u napadima za poslednji sut za pobedu, gde se ocekuje ta neka puno puta uigrana napadacka kombinacija, a gde smo mi po difoltu gurali loptu Markusu na izolaciju koji je od cele izolacije tapkao loptu do poslednjih sekunda, a onda iz nekog step beka sutirao preko ruke - i uglavnom masio sto je i ocekivano za takav nemastovit i usiljen napad. Kada ce da se igra uigrana napadacka kombinacija ako ne u odlucujucem napadu? Imao je takvih situacija precesto u Evroligi ne samo u zadnjem napadu....vezano 3,4 utakmice za redom bez pogotka a sa sutevima u prvih pet sekundi napada, i nikada nije bio disciplinovan slanjem na klupu, sto znaci da je takav scenario bio ocekivan ili opravdavan od strane strucnog staba.
                                Od ostalih Kvinsi je najvise poena postizao sutem isto preko ruke za 3, ili iz nekih ludackih trkova iz tranzicije. Mi smo najvise asistencija belezili iz tranzicije. Ovo ostalo smo se samo oslanjali na neku ludacku mastovitost Jovica ili Markusa....nista tu nije bilo uigrano. A sada je jos gore nego tada.
                                Jel' ti mmajstor-e uopste gledas kosarku? Cuj u odlucujucim napadima se ocekuje neka mastovita akcija, vecina napada za pobedu se uglavnom i svodi na igru 1 na 1, mahom nakon sto se proba 2 na 2, a protivnik preuzme. Dosta ekipa tokom cele utakmice sve preuzima poslednjih 7-8 sekundi protivnickog napada, a nece u poslednjim sekundama meca. Nije ti to igrica, pita se nesto i protivnik, tj. odbrana.

                                Resenja u napadu smo itekako imali, nista tu nije bilo slucajno i neuigrano, egzekucija je naravno zavisila od igraca koje smo imali na raspolaganju. A nismo bas imali neke spektakularne napadace, ogromna vecina tih igraca je upravo u Zvezdi igrala svoje najbolje sezone. Tada se drugacije vrsila selekcija nego sada, birani su mladji igraci sa boljim fizicko-atletskim predispozicijama, to je uglavnom znacilo da imaju nesto manji ofanzivni kapacitet. Jer da su imali i to, tesko da bi zavrsili u Zvezdi.

                                Originally posted by mmajstor View Post
                                Ko je stvarno najtalentovaniji je stvar subjektivnog misljenja, pa mozemo da kazemo da ta cinjenica odredjuje jednog od najtalentovanijih....ko je stvarno najtalentovaniji je stvar ukusa i nije toliko bitno. Ono sto je bitno jeste da je imao biser u rukama, i da mu nije davao minute onda bi stvarno ispao dunster da i takav biser upropasti.
                                Za ove pojedinosti kakva mu je tacno uloga bila, ja mogu samo da pricam iz svog secanja, ali evo Sarac kome mu pamcenje ocigledno bolje sluzi ti je napisao kakva je situacija tacno bila.

                                A to sto je bio 20 godisnjak koji je neke utakmice odlucio to je najvise on zasluzan i niko drugi. On bi to uradio ko god da je bio trener.
                                Guduric nije bio najtalentovaniji igrac svoje generacije ni u Zvezdi, pa samim tim ni u Srbiji, a onda naravno ni u Evropi. To nije stvar subjektivnog misljenja, nego cinjenica. Nikakav poseban biser nije bio, pametan i skolovan igrac koji ume od svega po malo, sa krajne prosecnim fizikalijama i ne preterano visokim plafonom.

                                Utakmice ne bi mogao da resava da ga trener nije drzao u igri u tim trenucima, cesto crtajuci akcije bas za njega. Kod nekih trenera, takav 20-ogodisnjak ne bi bio ni u rotaciji, nego bi jos uvek bio u FMP-u. Ili na pozajmici u MZT-u...

                                Ovo da pises iz svog secanja mi je jasno, pritom te ono bas i ne sluzi dobro.


                                Originally posted by mmajstor View Post
                                Opet neuporedive situacije....Andjusic i Krstic su vec bili na radaru igrajuci u ABA ligi gde su svi otprilike bili svesni njihovih kvaliteta, pa je najvise od njih samih zavisilo da li ce se vinuti u orbitu. Kalinic je igrao u KLS sto je dosta nizi rang takmicenja, i prvi koji je procenio da taj neki igrac iz KLS lige ima kvalitet je Duda Ivkovic. Nije ga on naucio da igra, nego mu je dao sansu da se vine u orbitu - a ostalo je sve zavisilo od njega.
                                Nemanja Krstic je igrao KLS u Megi kada ga je Duda pozvao.

                                Kalinic se u Zvezdi vinuo u orbitu, Duda slabo ima veze sa njegovim meteorskim usponom. Sto se nije vinuo kod Mute u Radnickom, nego je imao onako skromnu statistiku u ispodprosecnom ABA ligasu? A da:

                                Originally posted by mmajstor View Post
                                To je dokaz da nije imao povredu? Ono koliko se ja secam jeste da je vukao neku hronicnu povredu.
                                Opet se ti secas... Imas li neki dokaz za tu hronicnu povredu, s obzirom da je odigrao sve utakmice? Izvini sto ti ne verujem ovako na rec, do sada nisi bas pokazao da imas dobro pamcenje.


                                Originally posted by mmajstor View Post
                                Mogao bi da zakljucis da u to verujem da sam tako nesto napisao ali nisam. Ja sam pisao iskljucivo o samopouzdanju koje daje slobodu da pokazes ono sto najbolje znas. Dakle nije on naucio kosarku u reprezentaciji, nego mnogo ranije - uspeh i boravak u reprezentaciji mu je samo dalo sigurnost da veruje u sebe i da uzima suteve i neke prodore za koje se ranije mozda ne bi usudio ni da pokusa jer nije dovoljno verovao u sebe. Taj efekat imas na vecinu onih 12 koji su izasli sa SP 2014 sa neocekivanim srebrom. Samopouzdanje je jedna od najbitnijih stavki ne samo u sportu nego uopste. Ono se gradi iskljucivo rezultatom ili treningom (kod pravih lidera i prenosom svoje energije), ali rezultati imaju najveci efekat jer predstavljaju glavni fidbek onoga sto radis, i motivisu te da radis i dalje jer si na dobrom putu.
                                Lepo si ovo srocio... Samo sto mu svo to samopouzdanje ne bi znacilo nista, da nije dosao u pravi klub i kod pravog trenera, koji su mu omogucili da konacno napravi iskorak u svojoj klupskoj karijeri. To reprezentativno samopouzdanje ti brzo ubiju u klubu, ako nemaju poverenje u tebe, ako igras malo, ako ti ne daju odgovarajucu ulogu, ako klub ima losu sezonu... Kalinic je imao tu srecu da je u Zvezdi dobio sve suprotno od toga, pa mu je upravo ta sezona predstavljala odskocnu dasku.

                                Originally posted by mmajstor View Post
                                A koje to tacno? Sve ono sto smo dovodili sto je vredelo su bili ili sadasnji ili bivsi reprezentativci, ili amerikanci. To nisu neafirmisani mladji igraci vec afirmisani mladji igraci. Voleo bih da neki igrac igrama u Zvezdi se kandiduje za reprezentativca. Toga nije bilo.....sad to ocekujem od Davidovca.
                                Jovica i Kalinica iz Radnickog, Mitrovica iz Hemofarma, Dangubica iz Mege, Gudurica iz FMP-a... To samo u tih nekoliko sezona koliko je Radonjic bio trener. Probali smo sa jos nekima, al' nismo uspeli, ne mozes imati 100% uspeha u takvim pokusajima, to nema niko. Svi oni su po prvi put u karijerama dobili sansu da zaigraju na velikoj sceni upravo u Zvezdi. Veliki plus po meni je i to sto smo rehabilitovali karijere nekih domacih, nesto starijih igraca, ni to ne treba zaboraviti. Za klub koji se tih godina takmicio na najvisem nivou i pravio odlicne rezultate - puna kapa.

                                Originally posted by mmajstor View Post
                                Ovde sam se umorio....ne mogu vise.
                                Znam... I delujes tako.

                                Comment

                                Working...
                                X