Announcement

Collapse
No announcement yet.

Monster Energy Grand Prix České republiky

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Aha... Zato je prvi i otišo u boks, e to je sreća u nesreći.
    Jer da je imao iste gume vjerovatno bi u prvih par krugova bio u vrhu i ne bi tako pametan ispao..

    Pedro odmahivao glavom kroz cilj, nezadovoljan drugim mjestom.

    "I love to speak with Leonard
    He’s a sportsman and a shepherd
    He’s a lazy bastard
    Living in a suit ."
    Leonard Cohen

    Comment


    • #47

      "I love to speak with Leonard
      He’s a sportsman and a shepherd
      He’s a lazy bastard
      Living in a suit ."
      Leonard Cohen

      Comment


      • #48
        Mislim da je Markez i racunao da,ide veoma brzo u box zato je stavio meksi zadnji sto je samo po sebi bila kocka jer je mogla kisa da pocne ponovo. Ono sto svakako nije ocekivao jeste da mu toliko brzo ode zadnji pneumatik tj da mu traje 2 kruga. U box je otisao pod moranjem jer je plan bio da ode vrv koji krug kasnije jer jos uvek nije bilo bas za suvo. Odradio je to i ok tako je ispalo. Samo je nejasno zasto su ostali timovi toliko cekali Rosi i Dovi prvenstveno. Ona Nemacka od prosle godine nema smisla i ne znam zasto nasi komentatori to predstavljaju kao neku ne znam kakvu taktiku kad a je tada Markez izleteo sa staze, bio na maltene poslednjem mestu a gume za suvo stavio dok je staza bila mokra i da nije bilo vetra da prosusi stazu brzo ko zna sta bi bilo. Danas je bilo ocigledno da je staza suva i nije mi jasno zasto je Rosi toliko cekao, morao je da isprati Markeza bolje bar krug ranije da ode u pit bez obzira sto ima losiji ritam pre nego zagreje pneumatike.
        Last edited by mikisavic89; 06-08-17, 16:15.

        Comment


        • #49
          Hello drugari..deo egzodusa sam

          Danas, iako izvesna za pobedu od 3. kruga, trka je bila sve, samo ne dosadna..kao i uvek u Brnu.
          Kao deo žute religije ljut sam na Lin Jarvis-a što ponovo pravi grešku, i dozvoljava Marquezu pobedu na taktiku..a i vozio je bez greške, svaka čast. Dotore je inače odvezao maestralno i prestigao sve što se moglo prestići (na oba motora)

          Lorenza zeznuše njegovi u box-u na zameni, nekih 15ak sec, a Ianone i njegov biser je no comment!

          ..nadam se lepom druženju & pisanju..

          Comment


          • #50
            Dobrodošao, nadam se da će biti još novih ljudi na motosport delu foruma

            Espargaro stariji je uputio izvinjenje Suzukiju i Andrei, a dao je i predlog da se ovakve situacije izbegnu ubuduće - da se kao i u SBK uvede minimalno vreme u pit lejnu pri zameni bajka. Ko god brže izađe dobija kaznu, tako da svi imaju vremena da lepo pogledaju oko sebe, pažljivo pošalju vozača van... A i sam Iannone je nekom obrisao nos pre nego što je pao zbog EsA, mislim da je Petrux?

            http://www.crash.net/motogp/news/872...nnone-incident

            I da se razumemo, znajući vozače i ranije identične grešeke, mislim da su vozači na svoju ruku ostajali duže na stazi. No, saznaćemo

            I specijalno za našeg druga Sam Hornish jr

            http://www.autosport.com/news/report...ez-massive-win

            MotoGP championship leader Marc Marquez has admitted that his wrong tyre choice for the start of the Czech Grand Prix was key to what ended up being a dominant win.
            ***
            Asked after the race if his erroneous initial tyre choice had set up his dominant victory, Marquez conceded that it had - as he had not been planning to pit until "four, five laps in".
            Last edited by Vanja #66; 06-08-17, 17:32.

            Comment


            • #51
              Evo i klipova sa staze, snimila naša drugarica Motori Zauvek u Srcu

              https://drive.google.com/file/d/0B0O...QzOElfSFU/view

              https://drive.google.com/file/d/0B0O...hsUVlMSlk/view

              https://drive.google.com/file/d/0B0O...JhSW1CZGM/view

              Comment


              • #52
                Pozdrav za novog člana... Napokon da i kod nas neko dođe.


                Lijepi snimci.
                Last edited by Bane je; 06-08-17, 20:23.

                "I love to speak with Leonard
                He’s a sportsman and a shepherd
                He’s a lazy bastard
                Living in a suit ."
                Leonard Cohen

                Comment


                • #53
                  Originally posted by Sam Hornish Jr. View Post
                  Game, set, match

                  Al ih je Markez za*ebo



                  Ko je branio Rosiju da ode u boks?

                  Valentino Rossi is in self-deprecating form after misjudging when to pit in the flag-to-flag race; was awaiting team’s signal to change to slicks, which came too late.


                  “I’m very happy this time because normally I’m the only stupid,” he quipped. “This time we are four or five. We share the ‘donkey’ name. This time, like I said, we are a bit unlucky
                  http://www.crash.net/motogp/news/872...ime-we-re-five
                  Last edited by VR6; 06-08-17, 23:59.

                  Comment


                  • #54
                    Znaci ja ne verujem.
                    Kisa je pala u najgorem trenutku, taman kada se staza osusila. Onda je krenula bas brzo da se susi i videlo se pred pocetak trke,da ima suvih delova.
                    Mislio sam da je Markez genije sto se tice zamene, ali vidim ovde njegovu izjavu. Gledam Rosija i ne verujem zasto ne ide kada ja sa C sektora vidim te delove staze da su suvi a on ne moze da ih vidi, a ovde okaceno da je cekao znak tima. Kako su sami sebe upucali.
                    Ode Markezu titula.

                    Kakve monster zurke, kakvi bataci i ostale stvari



                    Poslato sa HUAWEI VNS-L31 uz pomoć Tapatoka
                    Last edited by BogdanB; 07-08-17, 01:11.

                    Comment


                    • #55
                      Originally posted by BogdanB View Post
                      Znaci ja ne verujem.
                      Kisa je pala u najgorem trenutku, taman kada se staza osusila. Onda je krenula bas brzo da se susi i videlo se pred pocetak trke,da ima suvih delova.
                      Mislio sam da je Markez genije sto se tice zamene, ali vidim ovde njegovu izjavu. Gledam Rosija i ne verujem zasto ne ide kada ja sa C sektora vidim te delove staze da su suvi a on ne moze da ih vidi, a ovde okaceno da je cekao znak tima. Kako su sami sebe upucali.
                      Ode Markezu titula.

                      Kakve monster zurke, kakvi bataci i ostale stvari




                      Poslato sa HUAWEI VNS-L31 uz pomoć Tapatoka
                      To Bogdane to, daj još..nahrani me!

                      "I love to speak with Leonard
                      He’s a sportsman and a shepherd
                      He’s a lazy bastard
                      Living in a suit ."
                      Leonard Cohen

                      Comment


                      • #56
                        Pa sta ima on da ceka signal tima kad je on na stazi i on najbolje zna kakvi su uslovi.
                        Last edited by Sam Hornish Jr.; 07-08-17, 12:23.
                        Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                        Comment


                        • #57
                          Pa sta treba da ode kao Lorenco i doceka ga nespreman tim i izgubi 20s? Ne znam sta ste se toliko nasekirali sto Rosi nije otisao ranije u box, opusteno...

                          Comment


                          • #58
                            Reakcije Rossija i Lorenza na greške timova

                            To understand the moment is not my strong point. I’m very happy this time because normally I’m the only stupid, this time we are four or five. We share the ‘donkey’ name. This time, like I said, we are a bit unlucky.

                            For some reason, maybe less water, the track dried quickly. Usually in the first lap with the slicks in the wet, we are a bit in trouble with the Yamaha. I tried to push as much as possible in the wet because I was stronger, to have a small advantage with the slick.

                            It’s not like last year. We agreed with my team to [show] ‘BOX’ and when I see ‘BOX’ I come back [to pit lane]. Unfortunately the board arrive one lap later. I always have the problem in this condition that I’m first. A lot of riders are helped by being in the second group. One enters and everyone enters.
                            Our problem was the delay in the decision to prepare the bike to go on dry [conditions]. This delay, the problems we had, gave Marquez the advantage because they planned before, probably on the grid [to have the 'dry' bike ready]. Just three corners before the pits I received a signal on the dashboard [to pit], so I expected that the bike was ready but it was not. The team, seeing that Marc was so fast already, decided to take the risk to put this signal already before we are losing more seconds.

                            When I entered the pits I saw the team working on the bike, changing the suspension, putting the right settings. The bike felt a little strange, and they told me my setting was half dry, half wet, so that's why I couldn't go any faster. Rain conditions were the perfect situation to finally win my first race with Ducati - today I felt I had this chance. But this year, I have made a lot of mistakes, and this time it was the guys who made a mistake. We have to accept it.

                            Comment


                            • #59
                              Ja bi se izvinio svim Rosijevcima ako sam ih uvredio ili isprovociro nisam imo nameru verujte ono mi se ucinio kao saljiv komentar ali za dobrobit sviju eno obrisao sam ga. Nadam se da cemo se u nastavku slagati.

                              Sam Hornish Jr.
                              Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                              Comment


                              • #60
                                Nova oplata


                                Послато са ZTE Blade V6 уз помоћ Тапатока
                                If a bike and rider coming past you three feet from your face at 180mph down a hill on a public road doesn’t raise even a grin, you are already dead.

                                Comment

                                Working...
                                X