Announcement

Collapse
No announcement yet.

2017 FORMULA 1 AZERBAIJAN GRAND PRIX (Baku)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Potvrdile su se neznavincne informacije sa tvitera, koje namerno nisam hteo da objavim, dok ne budem siguran. Kao sto sam rekao, cekao sam telemetriju, i shvatio zasto nema kazne za Luisa.

    http://www.autosport.com/news/report...ton-brake-test

    Telemetrija kaze sledece. Kao prvo, nije bilo brake testa, a kao drugo, i prethodni prolazak kroz tu krivinu prilikom prethodnog jump starta pod SC je bio identican.

    Comment


    • #77
      Poruka od Nikoletine koju je prijavio p4pi je sankcionisana.
      Pozdrav svima i nadam se da ste uživali u trci!
      ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

      "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
      I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

      sigpic

      Comment


      • #78
        Dobro dosao Marked.

        Comment


        • #79
          Originally posted by madrid View Post
          Potvrdile su se neznavincne informacije sa tvitera, koje namerno nisam hteo da objavim, dok ne budem siguran. Kao sto sam rekao, cekao sam telemetriju, i shvatio zasto nema kazne za Luisa.

          http://www.autosport.com/news/report...ton-brake-test

          Telemetrija kaze sledece. Kao prvo, nije bilo brake testa, a kao drugo, i prethodni prolazak kroz tu krivinu prilikom prethodnog jump starta pod SC je bio identican.
          Sudije nikad neće uskočiti same sebi u usta, naročito da priznaju neku grešku. Obzirom da telemetriju nisu objavili (to su ponekad i radili ranije) imam razloga da sumnjam.





          Lagani dodir kočnice nakon apeksa krivine nije nešto što se radi, čak ni kad je SC na stazi. Drugo, malo vređa inteligenciju da sudije kažu da je i prethodni prolaz bio identičan. Mogao je da bude sličan (i bio je) a identičan ne može nikako. Hamilton je išao 50kmh nakon krivine, neka je prethodni put išao 55kmh to je već razlika od 10% u brzini. Sa 60kmh razlika je 20%, to nisu male razlike... Treći put je možda još i više usporio (nakon crvene zastave) ali on uopšte nije relevantan.

          Isto tako, kazna za Vettela (zaslužena, nema prava da se onako ponaša) došla je sumnjivo brzo nakon naređenja Hamiltonu da sredi u boksu u tom krugu problem sa štitnikom za glavu. Ne bi bio prvi put da FIA donosi odluke koje za cilj imaju da ispeglaju neku trenutnu nejednakost u trci kandidata za titulu...

          Comment


          • #80
            Ja bi rekao da Fetel nije bio oprezan. Zasto nije drzao odstojanje? I kako to da se samo on zabio u Hama a niko drugi nije u druge? Nema sumnje da je Fetel kriv i za taj i za onaj drugi kad ga je namerno sa strane udario za sta se prica da je jedva izbegao diskvalifikaciju.
            Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

            Comment


            • #81
              Originally posted by Vanja #66 View Post
              Ne bi bio prvi put da FIA donosi odluke koje za cilj imaju da ispeglaju neku trenutnu nejednakost u trci kandidata za titulu...
              Nije moguce da to rade.

              Comment


              • #82
                Po meni su i jedan i drugi kaznjeni, cak je Vetel dobio na poklon 2 poena.

                Comment


                • #83
                  Kad je Hamilton ne korektan vozac zasto Vetel ima 9 kaznenih poena?

                  Comment


                  • #84
                    Auuu kakva trka, sta se sve izdesavalo...Kazna za Hamiltona je definitivno trebala biti, Botasova greska uticala na Kimija, ali gore je on tu prosao pa kontam da zbog toga nisu ni kaznili njega, Kimi nije imao srece, samo mi nije jasno kako je samo on naisao na delove i probusio gumu sto mu je unistilo trku...
                    Dreams are coming true.


                    Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

                    Comment


                    • #85
                      https://www.youtube.com/watch?v=FZ6N872ErCY

                      Najbolji onboard snimci... 137 preticanja tokom trke, 25 uz pomoć DRS-a.

                      Comment


                      • #86
                        Ovako neću uzvraćati ni na jedan komentar jer sam baš šokiran sa dosto komentara koje sam ovde pročitao
                        Tako da ko posle bude želeo nek uzvraća , ali sad nijedan komentar neću izdvajati od prethodnih

                        Ovako opis trke na startu sa dve reči: haos i sramota
                        Ovako da dam neke smernice da neko posle ne pogreši u optužbama za džabe: Hamilton i Vettel vozači u f1 koje verovatno najmanje volim, Hamiltona ne volim još od te titule protiv Mase , a naravno da ne mogu voleti Vettela jer sam istinski navijač Alonsa
                        Ovako za stazu: nikad gora staza ne želim nikad više da je vidim na kalendaru pa u onom haosu da je bio neki ozbiljan incident vrlo lako je neko mogao teško nastradati jer prosto su redari bili ko sumanuti zbog tako divne staze
                        E sad o čuvenom duelu Ham vs Vettel:
                        Za mene su stvari ovde vrlo očigledne , a neki su me ovde šokirali sa svojim izjavama.
                        Ovako kao prvo i osnovno kad se neki događaj komentariše onda se gledaju UZROK i POSLEDICA jer bez uzroka ne bi bilo posledice
                        I sad naravno kad se ovako stvari pogledaju sve je vrlo jasno!
                        Pre nego krenem na Hamiltona samo da kažem jednu bitnu stvar: kad se borio sa Rozbergom i kad je onako usporavao zbog titule javno sam ga branio jer to tad bio vid borbe i to vrlo opravdan jer pokušao da nekako dođe do titule
                        E sad ovde imamo mnogo pokvareniju situaciju i dolazimo do tog famoznog uzroka: Hamilton nije SMEO onako da koči
                        Pa jel trebalo da skroz stane da bi Vettelu skinuo ceo prednji kraj???
                        Naravno Vettelov jedini greh je to što je posle takvog maltretiranja uzvratio, a to bi je Vettel...
                        Pitam vas kako bi reagovali neki mnogo agresivniji od njega??
                        I tako da za one neiformisane da se Hamilton nije tako ponašao ne bi došlo do tog Vettelovog poteza za koga vi bukvalno obesiste
                        Da je Vettel radio to što i Hamilton pa istog momenta bi bio kažnjen...
                        E sad dolazimo do ključne direkcije trke i njihove sramote!!!
                        Oni su bili ko sudija koji je upao u blato jer nije ništa radio pa su onda posle krpili rupe na sve strane
                        Čim se Hamilton morao skloniti odmah istog momenta je Vettel kažnje pa znači ovo ispalo deca se potukla i sad kako je jedan dobio śamar mora i drugi
                        Ko sudija koji deli kartone redom jer je davnih dana sve konce pogubio
                        E za kraj bar jedna pozitivna stvar sa ove trke što se tiče Vettela: dobro što mu je već sad pokazano sa kakvim će se ovi sve oružjima boriti pa da za sledeći put bude miran i trpi izlive tamo nekih
                        I jedna stvar Vettel je zaradio plus kod mene jer su svi živi napali na njega Hamilton pa onda "uvek pravedna" direkcija trke i na kraju povećao prednost u śampionatu!
                        Eto osvrt nekoga ko ne voli ni jednog ni drugog i ko mora ove sezone "birati" manje zlo čisto da demantujem dosta vas ovde

                        Comment


                        • #87

                          Comment


                          • #88
                            Hvala na snimku. Vidi se da je FIA-ino obaveštenje proceduralno i da Hamiltonovo ponašanje tokom prvog i drugog restarta nije bilo toliko slično...

                            Comment


                            • #89
                              Originally posted by Vanja #66 View Post
                              Hvala na snimku. Vidi se da je FIA-ino obaveštenje proceduralno i da Hamiltonovo ponašanje tokom prvog i drugog restarta nije bilo toliko slično...
                              Pa ne bi oni sigurno javno priznali da su pogrešili kod ovakvog incidenta koji je privukao toliku pažnju

                              Comment


                              • #90
                                Originally posted by NEMANJA97 View Post
                                Hamiltona ne volim još od te titule protiv Mase
                                Sta nije u redu sa tom titulom? Pa da je tu titulu uzo Masa to bi bila sramota. Setimo se kakvih glupih kazna je dobio Ham te godine a Masa nema pojma voziti po kisi.

                                , a naravno da ne mogu voleti Vettela jer sam istinski navijač Alonsa
                                Bice da je tebi prva titula Hama zasmetala jer je ostvarena u timu sa kojim je Alonso trebao uzeti titulu da se pokazao boljim od Hama umesto sto je pobegao kad je video da je Ham od njega bolji. Zao mi je ali to je surova stvarnost za vas 'Alonsovce'.

                                E sad o čuvenom duelu Ham vs Vettel:
                                Za mene su stvari ovde vrlo očigledne , a neki su me ovde šokirali sa svojim izjavama.
                                Ovako kao prvo i osnovno kad se neki događaj komentariše onda se gledaju UZROK i POSLEDICA jer bez uzroka ne bi bilo posledice
                                I sad naravno kad se ovako stvari pogledaju sve je vrlo jasno!
                                Pre nego krenem na Hamiltona samo da kažem jednu bitnu stvar: kad se borio sa Rozbergom i kad je onako usporavao zbog titule javno sam ga branio jer to tad bio vid borbe i to vrlo opravdan jer pokušao da nekako dođe do titule
                                E sad ovde imamo mnogo pokvareniju situaciju i dolazimo do tog famoznog uzroka: Hamilton nije SMEO onako da koči
                                Dokazano da je i prilikom prvog restarta isto prosao tu krivinu. A da te ja pitam: Sto Fetel nije drzao odstojanje i kako to da se samo Fetel zabio u njega a niko drugi nije u nikog?

                                Naravno Vettelov jedini greh je to što je posle takvog maltretiranja uzvratio, a to bi je Vettel...
                                I Fetel je dobio kaznene poene a Ham nije pa ti vidi ko je kriv. To ubrzavanje-usporavanje pred restart svi rade ali ja se pitam sto ne promene pravila da bude kao restarti u IndyCaru i onda ne bi dolazilo do ovih gluposti.

                                Da je Vettel radio to što i Hamilton pa istog momenta bi bio kažnjen...
                                Sumnjam jer to je dozvoljeno kao sto rekoh svi to rade. Pa secam se jednom kad je Baton zakocio celu kolonu pa nije dobio kaznu. A izgledalo je jos gore nego ovo.
                                Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                                Comment

                                Working...
                                X