Announcement

Collapse
No announcement yet.

NBA Offseason 2017 (опште дискусије, вести, трачеви, драфт...)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ma Zapad je i prosle godine bio mnogo jak, a sad jos su i cetiri all-stara (George, Milsap, Melo i Butler) na Zapad. S druge strane je stigao samo Hejvord.

    Kad bi se pravilo 8 najboljih ekipa u NBA, Toronto i Wasington bi tesko upali tu. S druge strane tri najgore ekipe su sve tri sa Istoka lagano.

    Opet, ako posmatramo igrace, u najboljem timu od 12 igraca bi bio samo Lebron.

    To je prilicno velika razlika. Naravno, nisu ni ovi na Istoku amateri, ali uzimajuci u obzir da obe konferencije imaju apsolutne iste uslove ovo je ogromna razlika.

    Comment


    • https://youtu.be/v5a2sYr2EYM
      https://www.youtube.com/c/krkipfc

      Comment


      • All-star bi konačno mogao postati zanimljiv

        Comment


        • Da se nadovežem na Bastin komentar.

          Čelnici NBA lige i Nacionalne asocijacije igrača najavili su promene i potpuno novi format Ol-star meča počev od narednog februara 2018. godine u Los Anđelesu.

          Meč "svih zvezda" više neće biti tradicionalni obračun Istoka i Zapada, već će po novom formatu kapiteni birati ekipe.

          Kapitensku traku će dobiti igrači koji dobiju najviše glasova iz obe konferencije i oni će imati mogućnost da izaberu startere bez obzira na konferencijsku pripadnost, ali i ne i da izaberu saigrača u svom "regularnom" timu.

          "Oduševljen sam onim što su liga i igrači učinili da pobošljšamo Ol-str meč, što je prioritet za sve nas", rekao je plejmejker Hjustona i predsednik Asocijacije igrača Kris Pol.

          Proces odabira 24 igrača ostaje isti i biće ih po 12 iz svake konferencije. Oni će biti izabrani kombinacijom glasova navijača (50 odosto), aktivnih košarkaša (25 odsto) i novinara (25 odsto).

          Ekipe će voditi treneri čiji timovi budu imali najbolji učinak, a oni će kao i ranije izabrati 14 rezervi.

          Televizija TNT će 18. januara 2018. objaviti imena kapitena i startere, a pet dana kasnije i rezerve.

          Ol-star timovi će igrati u humanitarne svrhe tako što će svaki izabrati humanitarnu organizaciju u Los ANđelesu ili u SAD kojoj će donacije koristiti za unapređenje delatnosti.
          UEFA Champions League (13) - RECORD, La Liga (34) – RECORD, Copa del Rey (19), Supercopa de España (11).

          Comment


          • Bila je ova fora sa NHL-om cini mi se. Potrajalo je 2 godine. Videcemo kako ce ovo ispasti.

            Comment


            • sigpic

              Comment


              • Originally posted by Ricma View Post
                Precenjujes Zapad koji je svoj vrhunac dostigao 2014. godine.Nakon toga blagi pad.Istok ima cetiri ekipe koje trenutno odskacu, ali ne bih ja potcenio Majami, Milvoki i Filu.Zapad mozda ovako jeste jaca Konferencija i neke ekipe bi imale bolji skor na Istoku, ali ne sigurno u vecoj meri.Zapad ima pet ekipa ciji roster impresionira, ali sve nakon toga je meh.Nisu to ni priblizno jake ekipe koje mogu da namuce protivnicka sem Memfisa cija grind kosarka zadaje svima muke.

                Denver ako nema vecih problema sa povredama zavrsice ispred Klipersa, Memfisa i NO.
                Pa ni 2014. nije bilo više od 5 timova čiji rosteri su bili ono wow na prvi pogled, pogotovo u odnosu na ovo danas. Ma ni 4. Osim ako ne računaš dom staraca Dallasa, grit & grind Memphis, Rip City, i mladjane tada Warriorse koji su bili više kao atrakcija, a ne kao ozbiljna pretnja za nešto više. Pa čak ni Houston mi nije imao taj epitet supertima. Da si me pitao pre PO tada ko će igrati finale, rekao bih ti kao iz topa OKC-SAS (ne pravim se važan ). Mislim, jaka je to konkurencija bila, ali mislim da nije kao sad.

                Realno nikad Zapad nije imao ovoliki broj ''supertimova'' i superstarova, GSW jedan od najjačih timova ikad i SAS koji je uvek dovoljno jak, dodaš na to Houston koji je zadržao dubinu i dodao Paula i OKC, a još imaš Wolvese koji po vokaciji i rosteru treba da izgledaju kao supertim. Treba videti na šta će ličiti NOP, Memphis i LAC, ali Denver je meni ispred svih njih gledajući roster i samu igru, a možda budu i ispred još koga s obzirom koliko su uigrani i koliku širinu imaju, a i talenat, plus, očekuje se Jokarina breaktrough sezona, a možda i od Murraya. A tu je i Portland koji sa zdravim Nurkom može fino da se pošiba sa svima. Imaćeš bolje ekipe koje će se boriti za PO mesto od tadašnjih Sunsa, Mavsa. Čak moram priznati da mi se roster Kingsa izuzetno svidja i da i oni imaju svoju šansu, videćemo i Sunse koji valjda neće više da tankuju.

                Istok, tu odmah mogu da ti kažem finale, a i sam znaš koji su to timovi, ovo ostalo je sve up for grabs. Toliko je up for grabs da Phila ako bude zdrava završava u top4, easy.


                Inače, kad sam kod Phile, gledao sam malo onaj scrimmage, i moram reći da će Korkmaz vrlo brzo postati bitan član rotacije. Pametan bek koji uopšte nije ograničen na catch and shot rolu.
                sigpic

                “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                -Jürgen Klopp

                Comment


                • Ako poredimo te dve sezone, jeste istina da je Zapad iz ugla top5 ekipa jaci jer su se sve bas pojacale i to pravi veliklu razliku sto ce i uticati na to da imamo samo jednu dobru PO seriju u prvoj rundi zato sto je razlika u kvalitetu kod ostalih itekako veca.Zapad iz 2014 godine je imao tu izjednacenost, zbog cega su tri serije imale sedam utakmica i jedino je Lilard tada ugasio Hjuston u sestoj utakmici.Da se vratimo na ovu sezonu, ja ne vidim generalno da ekipe sa Zapada nakon petog mesta bi mnogo bolje prosle na Istoku.Poziciju-dve u odnosu na Zapad i disbalans cine bas tih pet timova koji odskacu na Zapadu, dok na Istoku imas dva+Toronto i Vasington koji bi bili peti/sesti na Istoku.

                  Sansi tankuju i ove sezone, pokusavaju da se otarase Bleda i to bi bio odlican potez jer treba da platis Bukera i jos par igraca kroz 2-3 godine.Bled se ne uklapa u Sanse dugorocno.Nakon ove sezone, treba ocekivati njihos uspon.A tadasnja ekipa Sansa je zavrsila ispred jacih ekipa od sebe, ali imala je hemiju i igru dok nisu to razjebali pre tri godine dovodjenjem Tomasa.Talenat veoma skroman, ali propisali su krv ne bi li usli u PO.U stvari potpis Tomasa ne bi bio sporan, ako bi to znacilo da Bledso ide negde drugde.

                  Istina Istok ima 4-5 ekipa koje ce verovatno da tankuju i to pravi jos veci disbalans nego sto jeste.Fili ulazak u PO najvise zavisi zdravlje Embida, bez njega ici ce to malo teze.Mogu oni visoko da se kotiraju i da budu blizu top4, ali za to im je potrebno zdrav Embid.

                  Ne kapiram samo zasto ljudi potcenjuju Istok tacnije Vasington i Toronto, pa sada svaka ekipa tipa Fila i Majami mogu da doguraju u top4 na Istoku i slicno se prica za ekipe poput Denvera, Jute, Klipersa, Memfisa i Portlanda.

                  Comment


                  • Washington ti je neka jača verzija Blazersa, i to samo zato što je su Wall-Beal jači tandem od ovog drugog dvojca i zbog toga što su two way guards. Klupa im je lošija nego prošle sezone, i zarobili su sebe na prosečnost narednih sezona Porterovim ugovorom, kojeg su opet morali da potpišu da ne budu još gori u odnosu na prošlu sezonu. Od Torontoa ne možeš da očekuješ ozb PO košarku, pa oni to dokazuju evo već par sezona. Šta su oni to unapredili roster u odnosu na prošlu sezonu ? Jedino ako DeRozan ne počne da šiba trice u nenormalnim procentima.

                    Ti tu još imaš samo Buckse, Philu i Heat koji kao nešto mogu da ponude zanimljivo, ovo ostalo su sve realno tank mode ekipe. Hornetsi će verovatno biti taj neki osmi putnik, kojima je opet prva runda puna kapa.
                    sigpic

                    “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                    -Jürgen Klopp

                    Comment


                    • Po meni su obe ekipe takoreci neki prelaz izmedju sedam najjacih ekipa i ostatka lige koji ne tankuje.Baksi, Hit i Fila su u rangu ekipa na Zapada koji se bore za PO pocevsi od Denvera pa do Jute.

                      Detroit je po meni jaci od svih tih ekipa da bi tankovao, ali nedovoljno dobar da bi sigurno upao u PO.Trebaju neke stvari da im se poklope da bi upali u pricu za PO.Ako trejduju Dramonda, jasno je da idu na tankovanje.Hornetsi i oni ne bi bili ni blizu PO na Zapadu.

                      Comment


                      • Ma obe ekipe su ti na ničijoj zemlji, nekako nedovoljno dobri za visoke domete, nedovoljno loši za tankovanje, najgora moguća sredina, a završavaju verovatno u top4. Čak imam mišljenje da ako su Phila (Embiid) i Bucksi (Jabari) 100% healthy, mogu da izbace obe ekipe. Bucksi su čak i pokazali da mogu prošli PO, gde je iskustvo prevagnulo. A Denver je inače po meni bolji od sve tri ekipe (Heat, Bucksi, Sixers), jer je on sigurica za PO iskreno, neće tu biti nikakve borbe, zreli su kao Utah što je bila prošle sezone. Gledam ih kao jako ozbiljan tim na Zapadu, odmah iza ovih supertimova.

                        Uff, Detroit Pistonsi. Mrtva trka za to osmo mesto sa Hornetsima.
                        sigpic

                        “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                        -Jürgen Klopp

                        Comment


                        • Ne znam al vidim da ste poprilcno ubedjeni u Denver i siguran PO,ja ih licno tamo ne vidim ,nisu bez sansi al tesko da ce ga obezbediti

                          Comment


                          • Stigla GM anketa

                            http://www.nba.com/gmsurvey/2017#/

                            Comment


                            • Moja neka prognoza

                              ISTOK

                              1.LBJ
                              2.Boston
                              3.Wash
                              4.Toronto

                              Ostali nebitni

                              ZAPAD

                              1.GSW
                              2/3.OKC,Hjuston
                              4.Minesota
                              5.SA
                              6.LAC
                              7.Memfis
                              8.NOP/Portland

                              Comment


                              • Cekala nocas Tedosica da uzivam, kad ono nije bilo prenosa iz dvorane...

                                Fino odigrali i on i Jokic



                                Comment

                                Working...
                                X