Announcement

Collapse
No announcement yet.

Gran Premi Monster Energy de Catalunya

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Jel neko opsirnije objasnjenje ili neki kvalitetan tekst zasto se Yamahe muce u ovim uslovima na ovakvom tipu asfalta? Na ostalim trkama su konkurentni samo u Herezu i Katalunji katastrofa a u prosloj sezoni pobede na ovakvim trkama. U Mudjelu isto je bila visoka temperatura, povredjena oba vozaca pa su bili konkurentni.

    Comment


    • #47
      Zbog toga sto nemaju grip,tj. prijanjanje. Tamo gde ima gripa, Jamaha dobro funckionise, a Honda losije. Gde nema gripa, Jamaha se muci, dok Honda funkcionise.

      Послато са HUAWEI VNS-L31 уз помоћ Тапатока

      Comment


      • #48
        Ma to mi je jasno nego sam mislio ovako vise detaljnije sa tehnicke strane sta se desava. Tj zasto se oni bas toliko muce jer su gori i od satelitskih vozaca koji su na verziji od prosle godine a nije bilo promene pravila tako da bi valjda trebao taj bajk biti bolji u svakoj situaciji u najmanju ruku isti.
        Kad su Honde losije ponovo Markez i Pedrosa su uglavnom brzi od ostalih hondi.
        Last edited by mikisavic89; 11-06-17, 15:09.

        Comment


        • #49
          Originally posted by mikisavic89 View Post
          Tj zasto se oni bas toliko muce jer su gori i od satelitskih vozaca koji su na verziji od prosle godine
          Voze istu verziju Yamaha YZR-M1
          Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

          Comment


          • #50
            Nije im sigurno sve isto. Moraju da imaju razlike.

            Послато са HUAWEI VNS-L31 уз помоћ Тапатока

            Comment


            • #51
              Sasiju mislim da sigurno koriste verziju iz 2016. a za motor nisam siguran. Svakako nema sanse da imaju isti paket kao fabricki tim.

              Comment


              • #52
                Jel vi mi to hocete reci da satelitski tim ima bolju opremu od fabrickog?
                Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                Comment


                • #53
                  Opusti se decko

                  Послато са HUAWEI VNS-L31 уз помоћ Тапатока

                  Comment


                  • #54
                    Zanimljiv start je imao Petrucci, direkt na MM.

                    Dobra trka, mada ni blizu prošle, iznenadio me Lorenzo pred kraj trke kad je počeo nadoknađivat izgubljene pozicije.

                    Folger jedini vozač u šamiopnatu koji je završio sve trke.

                    "I love to speak with Leonard
                    He’s a sportsman and a shepherd
                    He’s a lazy bastard
                    Living in a suit ."
                    Leonard Cohen

                    Comment


                    • #55
                      pretpostavljam da fabrička Yamaha ima za nijansu "snažniji" motor i da baš ta "nijansa" pravi problem na stazama sa istrošenim asfaltom koje pak imaju nešto manji koeficijent trenja tj tkzv "grip".... otuda i ovakvi "iznenađujući" rezultati

                      Comment


                      • #56
                        Rosi o Tech 3 vozacima i zasto su brzi ovde: “It's possible because the old bike, under my point of view, turns better, and stresses less the rear tyre - and here like in Jerez they are faster than us,”

                        Sto se tice snage motora mislim da nije do toga, jer onda Dukati mora da sprzi gumu totalno.

                        Vinjalesu nista nije jasno, Rosi i ima neku teoriju, svakako imaju test sutra pa neka probaju da rese. Mislim da na trkama koje su preostale nema vise takvih staza sa starijim asfaltom i toliko losim gripom tako da mozda nece imati vise takvih problema ali valjalo bi im da nadju neko resenje, mozda otkriju nesto i za staze sa boljim gripom.

                        Comment


                        • #57
                          Napisao sam da je sledeca staza bez gripa, odnosno sa losijim gripom Valensija

                          Послато са HUAWEI VNS-L31 уз помоћ Тапатока

                          Comment


                          • #58
                            Dobro ide Maveriku na testu , ajd Maverik juče si nekako prebrodio trku biće bolje u narednim

                            Comment

                            Working...
                            X