Announcement

Collapse
No announcement yet.

MotoGP - vesti, informacije, glasine ...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Odg: Vesti, informacije, glasine ...

    [quote author=L. Lawliet link=topic=2684.msg162931#msg162931 date=1283374483]
    Pa mislim da Valentino moze da im pokaze mnogo vise od toga. Mislim da zaboravljas da inputi koje on daje su uvijek neprocjenjvi. Cak i ljudi koji rade te motore kazu da kad on sjedne i da resenja, motor postaje neshto sasvim drugo od onoga sto su oni poslali iz fabrike. Ne znam vidjecemo. Po meni Jerremy je jak tehnicar, Preciozi jos veci, al jedan ne moze da rijesi problem viljuske dok drugi ne moze problem trakcije a Valentino moze da ih istrpi sve i odvozi sezonu za pobjedu.

    Moje misljenje, zivi bili pa vidjeli.
    [/quote]
    U redu, naravno da svako treba da ima svoje mišljenje.
    Slučajno znam da je Jeremy Burgess radio u Hondi kao mehaničar još 85' u vreme Spencerovog pohoda na titulu. Pored toga bio je glavni inženjer Wayne Gardneru i Mick Doohanu pre Valentino Rossia. Hoću da kažem podešavao je mašine koje su itekako bile dominantne i osvajao trke dok se Rossi još nije ni takmičio. Sem toga V. Rossi u svojoj autobiografiji ističe koliko je bitno imati dobar tim oko sebe, e sad druga je stvar to što je on vrla pažljivo napravio mit o sebi da može sve. Ako je tako, njemu ne treba niko da namesti motor, prljave poslove bi radio njegov drug Uccio ali nažalost to nije baš tako. Celom pričom da može sve umanjuje ljude oko sebe, a posebno Burgessa što je u najmanju ruku smešno. Ispada da on govori Burgessu šta treba da uradi na motoru, i da Burgess bez njega ne bi znao šta da radi na motoru što naravno nije tako, on može da da input tipa - trese mi se u toj krivini, ovde mi ulazi preširoko itd...ostalo urade inženjeri.
    Zanimljiva stvar, koliko bi J. Lorenzo tek bio brz da radi sa Burgessom? Ili C. Stoner? D. Pedrosa?

    Comment


    • #47
      Odg: Vesti, informacije, glasine ...

      Jerremy jeste bio tehnicar jos za vrijeme Spencera al je i dalje najpoznatiji po radu sa Duanom mimo Valentina.
      Duanu je navodno on dao sampionski motor, ali Duan je bio bolesnik za voznju i bez Burgesa (ovo cisto malo da dotaknemo istoriju)

      E sad ajmo bitne stvari, Rossi je stvorio mit oko sebe mislim najvise svojim sujevjerjem izlascima na stazu, pa svojim dolascima u garazu noc prije trke pa da prica s motorom i ispada da je on samo zaduzen za motor, ali nije umanjio nikad ulogu Burgesa daleko od toga on uvijek kaze da mu je Burges bitan. Cak sam vise puta cuo da je rekao "Moj team je poslije warm up-a doshtelovao motor sto mi je omogucilo da pobjedim danas" i "Hvala svima, posebno momcima u Yamahi koji su mi omogucili ovu pobjedu..." onda ih nabraja po imenu itd, itd.
      Citaj izjave tenicara o njemu, koliko im je on zahvalan, koliko on nikad se ne dere u boxu kao Stoner, koliko ih postuje i sl.
      Ljudi su stvorili mit Rossi, Rossi je cvrsto na zemlji uvijek i ovo je glavni razlog zasto navijam za njega. Jer je covjek.

      E sad jedan bitan detalj, Burges nije rijesio problem Yamahe 2006-2008 to je bio Masao Furosava. Valentino je kumio i molio da mu daju Bridgestonke i jedva su mu uslisili zelje. Takodje Valentino (Ne Burges ovo mozes da nadjes na netu) je trazio izricitio da mu se promjeni balans motora i da ce on prilagoditi tom stilu sa prednjeg na zadnji tockak, da mu se na volan umetne jedan dio koji ce mu ogmoguciti lakse upravljanje i skinuo je od Stonera (vidio je na njegovom motoru) neki dio (tada nisam mogao da shvatim sto je, a clanak se nalazi u MCN-u i ja sam vidio samo skeniranu kopiju) za podesavanje viljuske 2008. Dakle 3 ideje koje nemaju veze sa Burgesom i sam JB kaze da je to Valentinova ideja. Zato prve 4 trke nije pobjedio 2008 a kasnije ih je demolirao.

      Takodje Lagunu Secu 2008 nije pobjedio Burges nego Valentino. Iako je stoner 0.7 imao brza vremena po krugu. Dakle ono
      shto si mozda chuo da uvijek izjavljuje JB za motore jeste: "It's not machine, It's the rider" mislim da to dovoljno govori koliko pobjede zavise od Valentina i koliko oni uce od njega.

      Casey Stoner ima Preciozzia kojeg ja smatram boljeg tehnicara od Burgesa
      Dani Pedrosa ima Alberta koji nije naivan, i svu podrsku Hondinog i Spanskog lobija pa nista. Haydena su odbacili zbog njega
      i prilagodili motor njemu o tome smo pricali na MotoGP temu.
      Kod Lorenca da dodje? Pa Lorencov team je u Yamahi rijesio problem trakcije dok Jerremy za Valentina nije, tu su stvari same po sebi jasne zar ne?

      P.S. Sjeti se testa Valentinovog na R1 u Misano i Brno. Pogledaj izjave Yamahinih tehnicara nakon sto im je Valentino dao inpute, koliko su naucili od njega.
      [pic]http://img525.imageshack.us/img525/7776/80747749.gif[/pic]

      Comment


      • #48
        Odg: Vesti, informacije, glasine ...

        [quote author=L. Lawliet link=topic=2684.msg163178#msg163178 date=1283420380]
        Jerremy jeste bio tehnicar jos za vrijeme Spencera al je i dalje najpoznatiji po radu sa Duanom mimo Valentina.
        Duanu je navodno on dao sampionski motor, ali Duan je bio bolesnik za voznju i bez Burgesa (ovo cisto malo da dotaknemo istoriju)

        E sad ajmo bitne stvari, Rossi je stvorio mit oko sebe mislim najvise svojim sujevjerjem izlascima na stazu, pa svojim dolascima u garazu noc prije trke pa da prica s motorom i ispada da je on samo zaduzen za motor, ali nije umanjio nikad ulogu Burgesa daleko od toga on uvijek kaze da mu je Burges bitan. Cak sam vise puta cuo da je rekao "Moj team je poslije warm up-a doshtelovao motor sto mi je omogucilo da pobjedim danas" i "Hvala svima, posebno momcima u Yamahi koji su mi omogucili ovu pobjedu..." onda ih nabraja po imenu itd, itd.
        Citaj izjave tenicara o njemu, koliko im je on zahvalan, koliko on nikad se ne dere u boxu kao Stoner, koliko ih postuje i sl.
        Ljudi su stvorili mit Rossi, Rossi je cvrsto na zemlji uvijek i ovo je glavni razlog zasto navijam za njega. Jer je covjek.

        E sad jedan bitan detalj, Burges nije rijesio problem Yamahe 2006-2008 to je bio Masao Furosava. Valentino je kumio i molio da mu daju Bridgestonke i jedva su mu uslisili zelje. Takodje Valentino (Ne Burges ovo mozes da nadjes na netu) je trazio izricitio da mu se promjeni balans motora i da ce on prilagoditi tom stilu sa prednjeg na zadnji tockak, da mu se na volan umetne jedan dio koji ce mu ogmoguciti lakse upravljanje i skinuo je od Stonera (vidio je na njegovom motoru) neki dio (tada nisam mogao da shvatim sto je, a clanak se nalazi u MCN-u i ja sam vidio samo skeniranu kopiju) za podesavanje viljuske 2008. Dakle 3 ideje koje nemaju veze sa Burgesom i sam JB kaze da je to Valentinova ideja. Zato prve 4 trke nije pobjedio 2008 a kasnije ih je demolirao.

        Takodje Lagunu Secu 2008 nije pobjedio Burges nego Valentino. Iako je stoner 0.7 imao brza vremena po krugu. Dakle ono
        shto si mozda chuo da uvijek izjavljuje JB za motore jeste: "It's not machine, It's the rider" mislim da to dovoljno govori koliko pobjede zavise od Valentina i koliko oni uce od njega.

        Casey Stoner ima Preciozzia kojeg ja smatram boljeg tehnicara od Burgesa
        Dani Pedrosa ima Alberta koji nije naivan, i svu podrsku Hondinog i Spanskog lobija pa nista. Haydena su odbacili zbog njega
        i prilagodili motor njemu o tome smo pricali na MotoGP temu.
        Kod Lorenca da dodje? Pa Lorencov team je u Yamahi rijesio problem trakcije dok Jerremy za Valentina nije, tu su stvari same po sebi jasne zar ne?

        P.S. Sjeti se testa Valentinovog na R1 u Misano i Brno. Pogledaj izjave Yamahinih tehnicara nakon sto im je Valentino dao inpute, koliko su naucili od njega.
        [/quote]
        Što se tiče Burgessa, želeo sam da kažem da je Burgess radio na GP mašinama dok se još Valentino nije ni trkao u GP-u i da je znao 'ponešto' o njima i pre Valentina %QWT&W

        Što se tiće inputa, to su upravo oni inputi o kojima sam ti pisao i koje vozač može sam da oseti, a ne oni tipa zadnja viljuska treba da mi bude 2mm kraća itd.

        Što se tiče inputa koje je dao Yamahinom WSBK timu, pa i očekivano je bilo, tada Valentino još nije doneo odluku (bar ne naglas) o odlasku.

        Mislio sam koliko bi dobri bili Lorenzo, Stoner da rade sa Burgessom...a ne ko radi sa njima %QWT&W

        BTW - Burgess i Preziosi ne rade na istom mestu i nemaju isti značaj u timu i ne možemo ih ni uporediti. Bruno Leoni vodi Casey Stonerov tim.

        Comment


        • #49
          Odg: Vesti, informacije, glasine ...

          Znam sto si htio da kazes @R&}*

          Preciozi ima isto mjesto kao Furosava u Yamahi cini mi se, to mi je jasno. Al pomaze i Haydenu i Stoneru jednako kao Burges i Forcada, Valentinu i Lorenzu . Bruno zvanicno jeste Stonerov vodja tehnickog tima ali Preciozzi resava probleme kad ovaj kaze "Viljuska ne valja" i Preciozi uglavnom nalazi ta velika resenja. Jedno od njih je "faring" ne znam kako se kod nas taj dio zove.

          Ti znash da Preciozi jeste strucnjak uglavnom za engine, specijalista za V4 o tome ne moramo ni da pricamo, ali uvijek izlazi u susret i Stoneru i Haydenu kad "zapnu" vikendom, i stalno ga vidis u box Ducati team-a. To je ono shto ja stalno potenciram kao pozitivnu stranu Ducatia. Furosava se pojavljuje po potrebi i to ovog puta kad je nestala trakcija Valentinu dosao je u njegov box vidjeli ste ga za vikend, dok Preciozzi je stalno tu, stalno sa onim crvenim slusalicama spreman da uleti kad god jednom od dva vozaca zatreba.

          Zasto sam potencirao da Valentino razvije Ducati. Izjava Preciozia nakon potpisivanja ugovora je bila da ce on raditi blisko sa Valentinom na razvijanju motora. Znaci da ipak Valentino ima sto da ga nauci.

          A ovo sto kazes smanji viljusku za 2mm moguce je i to da radi. Kao sto sam pomenuo on se dosjetio 2008 da na upravljac zbog prilagodjavanja Bridgestone gumama stave umetak ovalnog oblika zbog boljeg upravljanja. Taj umetak cak i nema ime jer je to Valentinova kreacija. Tako da me ne bi cudilo da i u tom dijelu ucestvuje koliko mu sto treba. Na kraju krajeva ono sto ja uvijek govorim MI kao publika ne znamo sto se odvija u boxu i na kraju nase znanje po tim tehnickim detaljima je ograniceno na ono sto izadje u novine i mi procitamo i koliko team zeli da otkrije.

          Koliko bi dobri bili Lorezno, Pedrosa i Stoner upravo sam to objasnjavao, Burges nije najbolji tehnicar u gridu niti su tehnicari koje sjede sa Lorenzom i Pedrosom mnogo losiji od njega ako ne i u rangu s njim. I plus to sto sam objasnio Lorenzov tehnicar je rijesio problem trakcije Burges nije to samo po sebi daje odgovor da ne bi bili puno bolji niti losiji sa JB-ijem. Ne zaboravi JB nije svetac niti je svemoguc, i njegovo djelovanje na motoru je dobro toliko koliko vozac umije da mu objasni sto mu nedostaje. Burges odlicno zna da Valentino umije sve do detalja da mu objasni zato su i tako dobar team.

          Za razliku od Duana Valentino sjedne i kaze sve u detalje, Duan dodje u box i kaze napravite mi motor. Burges je o tome pricao na MotoGP.com-u. Zato Duan nikad nije mogao da pobjedi Rainey-a sto mi je izuzetno drago.. Isti takav je Stoner samo vristi u Box (opeth malo uporednih detalja za one koji ne znaju )
          [pic]http://img525.imageshack.us/img525/7776/80747749.gif[/pic]

          Comment


          • #50
            Odg: Vesti, informacije, glasine ...

            [quote author=L. Lawliet link=topic=2684.msg163265#msg163265 date=1283437667]
            Za razliku od Duana Valentino sjedne i kaze sve u detalje, Duan dodje u box i kaze napravite mi motor. Burges je o tome pricao na MotoGP.com-u. Zato Duan nikad nije mogao da pobjedi Rainey-a sto mi je izuzetno drago.. Isti takav je Stoner samo vristi u Box (opeth malo uporednih detalja za one koji ne znaju )
            [/quote]
            Nikada se ne bih usudio da kažem tako nešto. Jer je to bez uvrede to u najmanju ruku smešno. Kako misliš dođe i kaže sve detalje? Koje detalje? Otkud to znaš? Misliš da i drugi profesionalci ne znaju šta treba da se uradi na mašini posle par krugova na stazi? Razumi, svi vozači dođu u box i traže od tima-inženjera da im se namesti mašina po specifikacijama staze i individualnom osećaju u odnosu na inicijalni set up, Valentino nije ništa poseban. Vidiš, dok je bio u Hondi nije se razbacivao izjavama o razviću mašine, razlog je vrlo jednostavan - nije ih ni razvijao %QWT&W Dakle, ne pričam o podešavanju motocikla po vozačevim afinitetima, već o aktivnom uključivanju u razviće prototipa. RC211V nije ni pipnuo u razviću, a bio je i više nego dominantan...
            Doohan nije mogao da pobedi Raineya? Nije mi jasno?
            E da zaboravih, dobro je da je i Valentino konačno dobio konkurenciju jer je celu karijeru nije ni imao...Hayden ga je pobedio 2006, Stoner oduvao 2007, dok je mogao da ima bolju mašinu od Lorenza ostao je u Yamahi, čim je Lorenzu ugovorom garantovan isti motor kao Valentinu, Valentino beži u Ducati...kada ga budu pobeđivali biće priča nema Ducati resurse da se izbori sa japanskim gigantima... %QWT&W

            Comment


            • #51
              Odg: Vesti, informacije, glasine ...

              [quote author=onaj tamo levo link=topic=2684.msg163313#msg163313 date=1283444729]
              Nikada se ne bih usudio da kažem tako nešto. Jer je to bez uvrede to u najmanju ruku smešno. Kako misliš dođe i kaže sve detalje? Koje detalje? Otkud to znaš? Misliš da i drugi profesionalci ne znaju šta treba da se uradi na mašini posle par krugova na stazi? Razumi, svi vozači dođu u box i traže od tima-inženjera da im se namesti mašina po specifikacijama staze i individualnom osećaju u odnosu na inicijalni set up, Valentino nije ništa poseban. Vidiš, dok je bio u Hondi nije se razbacivao izjavama o razviću mašine, razlog je vrlo jednostavan - nije ih ni razvijao %QWT&W Dakle, ne pričam o podešavanju motocikla po vozačevim afinitetima, već o aktivnom uključivanju u razviće prototipa. RC211V nije ni pipnuo u razviću, a bio je i više nego dominantan...
              Doohan nije mogao da pobedi Raineya? Nije mi jasno?
              E da zaboravih, dobro je da je i Valentino konačno dobio konkurenciju jer je celu karijeru nije ni imao...Hayden ga je pobedio 2006, Stoner oduvao 2007, dok je mogao da ima bolju mašinu od Lorenza ostao je u Yamahi, čim je Lorenzu ugovorom garantovan isti motor kao Valentinu, Valentino beži u Ducati...kada ga budu pobeđivali biće priča nema Ducati resurse da se izbori sa japanskim gigantima... %QWT&W
              [/quote]

              Please, citaj moje postove detaljno, ja ionako mnogo mrzim da pisem duge postove, a ne da objasnjavam svaki detalj jer tebe mrzjelo da citas i obratis paznju +-*^%*

              Ide ovako: BURGES je pricao o Valentinu na MotoGP sajtu i objasnjavao razliku izmedju Duana i Rossija. Dok Rossi dodje sjedi u box i objasnjava svaki segment ponasanja motora detalji kliza, ne kliza, trakcija, poskakivanje, wheelee, krivina 9 mi zadaje muke jer pozicija sjedenja, pritisak na ruke ili neshto sasvim 15o potpuno nebitno mu ne dozvoljava da uradi krug kako on zeli.

              Duan je druga prica bio, mnogo hladniji, nije imao nikakav odnos sa ekipom, prepotentan i kad je davao podatke teze je od njega bilo izvuc neku krstenu rijec. Prosto neki vozaci ne umiju da izraze shto zele, tj nemaju odnos sa ekipom udju u box kazu napravi mi motor analiziraj podatke i vidji ti sam idem ja da se ladim. To je tako nisu to masine to su ljudi, moras da stanes par sekundi, postavis se u poziciju tehnicara i shvatis da rade sa ljudima i da svi ne umiju jednako dobro da daju inpute.

              Zato su inputi recimo Cal Crutchlow-a losiji, od inputa recimo Valentina. i Dakle ne umije svaki vozac da daje inpute.
              Mala digresija sve ova poredjenja koja pravim a koja su sve novijeg doba, pravim ih da bi se lakse stekao utisak kako to izgleda da ne krecem sad istorijom kako je to i ko uradio. Lakse je pricati o Stoneru, Rossiju i Lorencu, Crutchlow-u jer je to svjezije svima u sjecanje.

              Evo recimo primjer: Viljuska mi ne valja idem ja da se ladim a ti vidji sto nije uredu, mene nikako ne lezi. Super al sto u vezi viljuske, kako se ponasa, kako ona lezi na meke, tvrde gume, dal je predugacka, dal je prekratka, dal koci dal imas povecan pritisak na kocenju dal imas osjecaj na ulazak u krivinu, dobijas li pravilan feedback ili prosto odjednom ode motor, Stoner je npr takav. Jedna od izjava 2007 je bila smeta mi vjetar. Usporava me i to je to. Nista dalje.

              Ako te zanima gdje kupim sve informacije, pratim MotoGP na italijanski, engleski i spanski kako gdje uhvatim. Slusam komentatore kako u sredini trke prilaze tehnicarima ekipa i postavljaju pitanja. Tako cujem shto tenicari kazu, sto misle i sl i povezujem stvari. Malo tu, malo tamo i dodjem do nekog zakljucka.

              Mozda se ne sjecas ali Duan nije uzeo nijednu titulu dok Rainey nije prestao da vozi. Pa neka je on Imao Jerremy Burgesa pored sebe.

              E sad sam se dosta raspisao, ovo je moj zadnji dugacki post na neko vrijeme. Mrzi me mnogo da sve objasnjavam.
              Ako vec neshto u vezi mojih postova nije jasno WIKI, MotoGP sajt, MCN magazine sve o cemu pricam imate tamo ^a%v

              P.S. Pricali su i za Stonera nikad ovako jaku konkurenciju nije imao Valentino zavrsio je karijeru sada. VIDJECEMO l5'%9
              [pic]http://img525.imageshack.us/img525/7776/80747749.gif[/pic]

              Comment


              • #52
                Odg: Vesti, informacije, glasine ...

                Uh volim ovo, izvedeš zaključak, raspišeš se i onda tražiš da ti hvatam nit. Vrati se na moj originalni post i videćeš šta sam pisao.

                Rossievi inputi o kojim pišeš 'kliza, ne kliza, trakcija, poskakivanje, wheelee...' su upravo oni o kojima ti non stop pišem, dakle subjektivni osećaji vozača na pisti. Svi profesionalci to rade. Dalje sve zavisi od tima koliko će dobro odraditi posao, jer ako nemaš čoveka koji zna zašto se to dešava nemaš ništa. Možda ništa ne fali sa inputima Cruthclowa već sa timom koji treba da odradi ostalo...

                Pominješ Wikipediu, ako ukucaš Mick doohan videćeš ovaj pasus o J. Burgessu i koliko je on bitan za podešavanje mašine:

                Although pure riding skill clearly played a large part in his success, the ability of his chief race engineer, Jeremy Burgess, to perfect the suspension and geometry of a racing motorcycle gave him an enormous advantage over his rivals. Other Honda riders (particularly Doohan's teammates), though, also benefited somewhat from his ability to perfect the bike's handling. It is generally accepted that Burgess' development of the Honda throughout the 1990s helped the company to dominate racing for many years. At the time of Doohan's retirement, the Honda had developed into a much better handling machine than it had ever been previously.

                Dosta sam pisao o Burgessu, imaš svoj stav i to je to. Neće tebe ovaj pasus ubediti ni u šta. Po tebi ovakav lik ispada ne najbolji nego negde tu u vrhu kada je podešavanje mašine u pitanju i to je to. Nemoj samo da ispadne da Burgess uči od Rossia %QWT&W

                Ah da, Doohan-Rainey, sećaš li se 1992, mogu ti je dati ako ti treba da te podseti, imam sve sezone od 1992 pa na ovamo %QWT&W Tu sezonu, Doohanovu četvrtu, je Mick startovao sa pet pobeda i dva druga mesta na sedam trka kada se u Holandiji desio pad zbog koje propušta nardenih pet trka i umalo da izgubi nogu, dalje propušta 4 trke i zatim vozi finalne dve u sezoni sa 12 i 6 završenim mestom, zbog njegovog odsustav Rainey ga stiže i uzima titulu sa bednih 4 poena prednosti i te 1992 Rainey pravi 3 pobede. Tako da je priča da ga Doohan nije pobedio %QWT&W

                Uostalom, ne možemo ni porediti W. Raineya sa M. Doohanom, nikako pa ni čisto statistički, Doohan sa samo tri odvežene sezone više ima i više nego duplo pobeda od Raineya, tako da h5g6k8

                Što se tiče mojh izvora ja MotoGP pratim-gledam isključivo preko MotoGP.com sajta, dakle izjave, trke... %QWT&W

                Vidim, na svakom postu pominješ C. Stonera? Jel još boli 07' h5g6k8 Koliko li tek boli ova sezona gde je Valentino izgubio bitku sa Lorenzom i psihički i fizički, zbog njega je na kraju i napustio Yamahu.

                Sada sam se setio nečega, da li je onaj zid zaista bio toliko potreban? Mogao je da nauči španski, prisluškuje Lorenza, jer mu očigledno i opisne sposobnosti (ono tipa - kliza, ne kliza) sa godinama opadaju h5g6k8


                Comment


                • #53
                  Odg: Vesti, informacije, glasine ...

                  OK $*(5f
                  [pic]http://img525.imageshack.us/img525/7776/80747749.gif[/pic]

                  Comment


                  • #54
                    Odg: Vesti, informacije, glasine ...

                    Ovo nije tema za ovakve vrste razgovora.
                    Forum je mesto diskusije, gde se tudja razmisljanja i stavovi uvazavaju.
                    Dokazivanje ispravnosti svojih postova kroz kilometarske postove ne vodi nicemu.
                    Smatram da je ovim ova rasprava zavrsena.

                    Bio bih ti zahvalan, onaj tamo levo, kada bi energiju koju ulazes u dokazivanje svojih stavova iskoristio u unapredjenje rada foruma, kroz svoje sjajno poznavnje MotoGP.

                    Comment


                    • #55
                      Odg: Vesti, informacije, glasine ...

                      Mislim da je mnogo glupo da odgovaram na provokacije, moraces da nadjes nekog drugog za te sitne fore onaj tamo levo al ne na ovom forumu jer ako napises nekom clanu jedan takav post bice obrisan i predlozicu te za ban.
                      [pic]http://img525.imageshack.us/img525/7776/80747749.gif[/pic]

                      Comment


                      • #56
                        Odg: Vesti, informacije, glasine ...

                        Onaj tamo levo, nemoj tako da razmisljas, svako ima pravo na svoje misljenje,
                        i mora ga izneti, bez obzira sto to nekome nece prijati. Stvar je samo u interpretaciji, odnosno u nacinu iznosenja svojih stavova,
                        O tome se mora voditi racuna i ni o cemu vise.
                        Jedna stara Srpska poslovica kaze:

                        Ako svi isto mislimo, znaci da niko ne razmislja

                        Comment


                        • #57
                          Odg: Vesti, informacije, glasine ...

                          E 'onaj tamo levo' mene zanima zbog cega si postao Stonerov fan?
                          Mislim kapiram da je to od skoro, pa mi zato nije jasno, posto nije uradio nista spektakularno u poslednje vreme, tacnije od 2007...

                          Btw procitao sam ove nenormalno duge postove i sto se tice Duana i Burgesa, ja bih rekao da ukoliko je Duan stvarno bio tako hladan prema ekipi i nije davao nikakve inpute utoliko je Burges bolji tehnicar.

                          Comment


                          • #58
                            Odg: Vesti, informacije, glasine ...

                            Predpostavljam da onaj tamo levo, nema nekog posebno omiljenog vozaca,
                            vec omiljenu fabriku ili motor. A to je Honda, pa stoga i navija za Stonera.
                            Ako gresim, onaj tamo levo, ce me vec ispraviti. @(*6sd$%

                            Comment


                            • #59
                              Odg: Vesti, informacije, glasine ...

                              [quote author=nucle0 link=topic=2684.msg163532#msg163532 date=1283470514]
                              E 'onaj tamo levo' mene zanima zbog cega si postao Stonerov fan?
                              Mislim kapiram da je to od skoro, pa mi zato nije jasno, posto nije uradio nista spektakularno u poslednje vreme, tacnije od 2007...

                              Btw procitao sam ove nenormalno duge postove i sto se tice Duana i Burgesa, ja bih rekao da ukoliko je Duan stvarno bio tako hladan prema ekipi i nije davao nikakve inpute utoliko je Burges bolji tehnicar.
                              [/quote]
                              Ma nije davao baš nikakve inpute, on je samo odvozao, ušao i pit i tvrdoglavo ćutao, a sve ostalo je radio Burgess. I to napamet, pa mu (Micku Doohanu) se tako jednostavno i slučajno zalomilo da pet puta bude šampion i postigne rekord od 12 pobeda u sezoni. I to sve ćuteći, zamisli! Nije bilo lako JB-u, morao je da gleda u pasulj.
                              Tek je od Rossia Burgess počeo da priča sa vozačima.
                              Ironija-naravno.

                              Comment


                              • #60
                                Odg: Vesti, informacije, glasine ...

                                [quote author=vesna8.11 link=topic=2684.msg163534#msg163534 date=1283470805]
                                Predpostavljam da onaj tamo levo, nema nekog posebno omiljenog vozaca,
                                vec omiljenu fabriku ili motor. A to je Honda, pa stoga i navija za Stonera.
                                Ako gresim, onaj tamo levo, ce me vec ispraviti. @(*6sd$%
                                [/quote]
                                Vesna, čitaš me kao otvorenu knjigu. @(*6sd$% %QWT&W
                                Ali, za Stonera navijam, još dok nije postao to što je postao...kupio me je već u Katru 2006-te.

                                Comment

                                Working...
                                X