Announcement

Collapse
No announcement yet.

MotoGP - vesti, informacije, glasine ...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sa jedne strane krivo mi je sto Pedrosa odlazi iz Honde ali realno nije potencijal za titulu Masa i on ko da su blizanci ,mada u nekim trenucima nije imao ni srece,Markezu su se ove sezone poklopile sve kockice i mislim da ce mu biti teze da odbrani titulu nego sto je osvojio...ali videcemo ipak je sada iskusniji za jednu sezonu samo me zanima kada ce i dal ce uopste pokazati neku slabost kao npr Lorenco i Dani da je vidno neraspolozen posle poraza ili da nece da se rukuje .... to me kod njega odusevljava ko robot je ....jel Jarvis tu mislio na Hondu i Jamahu???izvini ako je glupo pitanje znam da oba tima imaju sa sadasnjim vozacima ugovor do kraja 2014 ali ne mogu da zamislim da honda pusti Markeza...
    sigpic http://caseystoner.com.au/

    Comment


    • E i sta ce onda Lin Jarvis ? Toliko se cimao oko Lorenca i sad ce ovaj da ga napusti .... dont get the point

      Comment


      • Originally posted by dzoni gp View Post
        Sa jedne strane krivo mi je sto Pedrosa odlazi iz Honde ali realno nije potencijal za titulu Masa i on ko da su blizanci ,mada u nekim trenucima nije imao ni srece,Markezu su se ove sezone poklopile sve kockice i mislim da ce mu biti teze da odbrani titulu nego sto je osvojio...ali videcemo ipak je sada iskusniji za jednu sezonu samo me zanima kada ce i dal ce uopste pokazati neku slabost kao npr Lorenco i Dani da je vidno neraspolozen posle poraza ili da nece da se rukuje .... to me kod njega odusevljava ko robot je ....jel Jarvis tu mislio na Hondu i Jamahu???izvini ako je glupo pitanje znam da oba tima imaju sa sadasnjim vozacima ugovor do kraja 2014 ali ne mogu da zamislim da honda pusti Markeza...
        E, čekaj, polako, ništa još nije sigurno... Ni za Pedrosu ni za Jorganče...

        Honda neće pustiti Marqueza niti on verovatno planira njih da zameni, naročito posle titule. Ali, kad mu je letos ponuđeno da potpiše za još 5 godina nakon sledeće, odbio je, sa obrazloženjem (ako sam dobro zapamtio) da ima vremena za produženje. Kontam da je odbio jer kad bude vodio na pola sledeće sezone za 35-50 bodova dobiće daleko bolju ponudu...

        Originally posted by Drezik View Post
        E i sta ce onda Lin Jarvis ? Toliko se cimao oko Lorenca i sad ce ovaj da ga napusti .... dont get the point
        Sad će da proba da gura Espargara mlađeg... Bar dok Vinales i Rins ne budu kucali na vrata kraljevske klase... Mislim da su se nameračili na Vinalesa jer on nema veze ni sa Repsolom, ni sa Alzamorom/Puigom, a Hondu je napljuvao najstrašnije prošle godine zbog fijaska sa agregatima... Opravdano, još jednom to moram da istaknem.

        Comment


        • @Vanje Yup , there's my answer IMHO vise bih voleo da vidim Bradleya da pojaca tempo ..no offence ali spanci me malo smaraju !

          Comment


          • Pa za Espargara mladjeg mi je logicno da sedne na fabricku Jamahu vidi se da ga forsiraju,znajuci Hondu Vinjales tesko da ce ma kakav talenat i vozac bio sesti na istu....sta misli te dal ovi momci imaju buducnost u moto gp Zarko,Nakagami,Terol ja licno bi voleo da vidim Nakagamija bar na nekom motoru koji ima fabricku podrsku
            sigpic http://caseystoner.com.au/

            Comment


            • Originally posted by dzoni gp View Post
              Pa za Espargara mladjeg mi je logicno da sedne na fabricku Jamahu vidi se da ga forsiraju,znajuci Hondu Vinjales tesko da ce ma kakav talenat i vozac bio sesti na istu....sta misli te dal ovi momci imaju buducnost u moto gp Zarko,Nakagami,Terol ja licno bi voleo da vidim Nakagamija bar na nekom motoru koji ima fabricku podrsku
              Takaaki bi morao izuzetno da impresionira sledeće godine ako želi da se nada da će sesti makar jedne sezone na Repsol Hondu. Japanac je, Honda će pomoći koliko treba, oni rade za svoje vozače, ali neće pucati sebi u nogu. Mislim da je realno da se nađe na nekoj RCV1000R od 2015. Zarco i Terol nisu šampioni i previše variraju. Nije ni Nakagami puno bolji za sad po rezultatima, ali od Japanaca - on trenutno najviše može da ponudi, zato makar kod Honde ima prednost u odnosu na Terola i Zarca.

              Drezik, mislim da će Smith biti jako motivisan sad kad je Espargaro tu i kad je on taj koji ima sezonu više iza sebe. Bio je na frtalj od Lorenza u Valensiji, to nije mala stvar... Naravno, bio je sa malo goriva i sa takvim podešavanjima, ali svejedno treba obrnuti tako brz krug...

              Comment


              • Dragi forumasi,

                Zelim vam svima srecnu Novu godinu i Bozicne praznike!!!

                Nadam se da cemo se jos vise i lepse druziti tokom 2014-te.
                sigpic

                Comment


                • Ovaj čovek je suvo zlato...

                  http://www.motomatters.com/analysis/..._really_q.html

                  Analiza Hondine pretnje da će napustiti sport ako se uvede spec ECU softver od 2017...

                  Comment


                  • Bas sam procitao text ,definitivno je David suvo zlato sa kakvim informacijama raspolaze Bilo bi lepo kad bi se svi izjednacili , trke bi barem postale interesantnije ili pak ne bi ?

                    Comment


                    • Možda bi bili malo bliži prve ili prve dve godine, ali na kraju pare uvek odnesu prevagu...

                      Upravo a propos ove priče - sledeći njegov kratki tekst. Ducati ima nameru da uđe u 2014. isključivo sa Open klasom motora, kako javlja GPOne, a navodno im je sam Dovi rekao to. To je ona slabija klasa, podsećanja radi, sa 12 motora godičnje, 24 litre u rezervoaru, ali Dornin softver za ECU.

                      http://www.motomatters.com/news/2014...p_as_open.html

                      Iako deluje kao korak u nazad, ovo je genijalan potez Dall'Igne... Na ovaj način mnogo su slobodniji sa testiranjem, mnogo više agregata imaju za testiranje, čak im ide na ruku što se izbacuje softver iz skupa promenljivih, jer mogu da se posvete isključivo razvoju motora i rama.

                      Sa ovakvim razvojem događaja, Honda gubi definitivno podršku Ducatija u MSMA, tako da se lako može desiti da 2017. zaista i dobijemo obavezni Dornin softver za ECU za svaki motor. U tom slučaju, Ducati žrtvuje ove 3 godine kako bi efikasno sustigao Hondu i Yamahu, a moguće čak i prešao u prednost. Ipak, naravno, Honda ima svoj RSV1000R, a Yamaha će svakako intenzivnije raditi sa FTRom na svom Open motoru.

                      Ono što bi bilo loše u toj priči, je što će se Suzuki vratiti sa motorom koji će biti legalan svega 2 godine i što će ih to dosta koštati, ako se sve ovo obistini...

                      Comment


                      • Vanja 100 od 100 se slazem sa tobom.Potpuno si upravu ,mac je ovo sa dve ostrice ,i sto kazes na kraju da pare ce odigrati najvecu ulogu .
                        Last edited by Drezik; 10-01-14, 09:06.

                        Comment


                        • Uvek odigraju, nema razvoja bez novca i nema uspeha bez razvoja...

                          Comment


                          • Ducati odbija da potvrdi ove glasiine, ali kažu da se o tome razmišlja. Navodno, odluku će doneti nakon prvih testova u Sepangu... Izgleda da će tamo i Cal i Dovi oziti i GP14, a i GP13 koji je promenjen tako da odgovara Open class pravilima. Ono što je takođe bitno, od ove godine na snagu stupa pravilo o zamrzavanju razvoja motora. Dakle, ono što je Yamaha uradila pred kraj sezone sa izmenjenim agregatima radi seamless menjača sada neće biti moguće sve do sledeće sezone. Mislim da je jasno da Ducatiju u ovom momentu to ne treba jer im je motor i dalje preagresivan i moraju da ga srede i da će se odlučiti za Open klasu...

                            Comment


                            • btw ako neko ima slobodnog vremena a ne zna kako da ga iskoristi moze da se oproba u ovome )

                              http://global.yamaha-motor.com/yamah...rcraft/racing/

                              uzivajte !

                              Comment


                              • AAAAAAAAAAAA!!!!! Jel zafrkavaš da su ostavili model na netu??????????????? Hahaha, ja kad sam krenuo da čitam kontao da je ovo takmičenje - napravi što bolju kopiju ili slično... Ne znam gde će mi stati, ali znam da ga pravim bez sunje. I znam da ću prefarbati sve u FIAT Yamaha boje, da bude autentično...

                                Fala ti druže, ovo je genijalno!

                                Btw, evo na čemu trenutno radim, malkice je drugačije.

                                http://www.britmodeller.com/forums/i...scratch-build/

                                Ako se neko usudi da pomisli da je ovo moje mnogo dobro, neka pogleda ostale radove... Suva umetnost.

                                Comment

                                Working...
                                X