Announcement

Collapse
No announcement yet.

MotoGP - vesti, informacije, glasine ...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Odg: Vesti, informacije, glasine ...

    Evo malo zanimljivosti h5g6k8



    Prosečne zarade MotoGP vozača

    I dok su nam cifre koje MotoGP vozači dobijaju u svojim timovima i te kako poznate, milionske račune najboljih moto takmičara dobrim delom dopunjavaju i sponzori.

    Gpone, sajt specijalizovan u oblasti MotoGP-a, objavio je listu mogućih zarada svih vozača, pa se tako pretpostavlja da Valentino Rossi pored 15 miliona teškog ugovora potpisanog sa Ducatijem, dobija još 12 do 15 miliona eura. Naravno, dragoceni santimetri na kombinezonima vozača imaju različite cene, a ponajviše zavise od uspeha i popularnosti nosioca tog odela. Tako na primer, Valentinov klupski kolega i trenutno vodeći u šampionatu Jorge Lorenzo, zarađuje upola manje i ta cifra iznosi između 4 i 7 miliona. Počasno drugo mesto na listi s Loenzom deli i Casey Stoner za koga se pretpostavlja da zarađuje istu sumu.

    Na trećem mestu našao se Dani Pedrosa koji od sponzora dobija 3-4 miliona. Iza njega tu su još i Dovizioso i Simoncelli sa po 2 miliona, zatim Capirossi i Spies sa milion i po i Alvaro Bautista koji zarađuje ravno milion. Ostali vozači zarađuju znatno manje, pa tako Randy de Puniet i Marco Melandri zarađuju po 500.000, Mika Kalio 350.000, dok Colin Edwards i Aleix Espargaro zarađuju svega 250.000.

    Comment


    • #32
      Odg: Vesti, informacije, glasine ...

      35.000.000 (ovo da steknete utisak koliko je to nula) zaradjuje Rossi sa sve platom godisnjom I#^@8
      [pic]http://img525.imageshack.us/img525/7776/80747749.gif[/pic]

      Comment


      • #33
        Odg: Vesti, informacije, glasine ...

        NICKY HAYDEN POTPISAO ZA DUCATI DVOGODISNJI UGOVOR
        "I am very proud to be signing for Ducati again. Last year I felt like I rode for Ducati but now I really feel as if I am a Ducati rider. The team, sponsors and Ducati fans have really taken me in and supported me a lot and I really hope to pay them back with the results they deserve. Next year I'll be teamed with some guy named Rossi who knows a little something about bikes! We're going to have a strong squad - I won't predict results but I have no doubt this team will have some real passion, real work ethic and a lot of fun. It is the start of a new era at Ducati and it is an honour for me to be a part of it."
        [pic]http://img525.imageshack.us/img525/7776/80747749.gif[/pic]

        Comment


        • #34
          Odg: Vesti, informacije, glasine ...

          Mislim da je Edwards sve blizi tome ugovoru sa Ducatiem u Superbike iduce godine. Ovo iskustvo iz MotoGp-a ce mu donijeti dosta dobrog za Superbike, jer evo i superbike sve vishe lici na MotoGp elektronike sve vise, mora se voziti po odredjenoj liniji sve shto je Edwards morao da uci da radi u GP-u.
          [pic]http://img525.imageshack.us/img525/7776/80747749.gif[/pic]

          Comment


          • #35
            Odg: Vesti, informacije, glasine ...

            [quote author=L. Lawliet link=topic=2684.msg161118#msg161118 date=1283070015]
            Mislim da je Edwards sve blizi tome ugovoru sa Ducatiem u Superbike iduce godine. Ovo iskustvo iz MotoGp-a ce mu donijeti dosta dobrog za Superbike, jer evo i superbike sve vishe lici na MotoGp elektronike sve vise, mora se voziti po odredjenoj liniji sve shto je Edwards morao da uci da radi u GP-u.
            [/quote]
            Pitanje je koliko je to pametno. Fabrički tim se povlači, ostaće privatni ali sa smešnom podrškom (Rosi odvlači sve pare u MotoGP). Na lošoj mašini može samo da odveze jednu lošu sezonu pa u penziju. Ružan kraj za šampiona.

            Comment


            • #36
              Odg: Vesti, informacije, glasine ...

              [quote author=3006 link=topic=2684.msg161486#msg161486 date=1283164207]
              Pitanje je koliko je to pametno. Fabrički tim se povlači, ostaće privatni ali sa smešnom podrškom (Rosi odvlači sve pare u MotoGP). Na lošoj mašini može samo da odveze jednu lošu sezonu pa u penziju. Ružan kraj za šampiona.
              [/quote]

              Imas tu poentu, al koliko sam cuo izjave Ducatia nece povlaciti fabricki team zbog Rossia.
              [pic]http://img525.imageshack.us/img525/7776/80747749.gif[/pic]

              Comment


              • #37
                Odg: Vesti, informacije, glasine ...

                Koliko znam, Dukati sledeće godine neće imati fabrički tim u WSBK. Sada, koliko to ima veze sa prelaskom Rosija... Oni će, normalno, reći da nema, ali smo svi svesni koliko je njima bitna titula u MotoGP sa Rosijem. Rekao bih i bitnija nego samom Rosiju.

                Comment


                • #38
                  Odg: Vesti, informacije, glasine ...

                  To se pisalo po novinama ali nidje nisam vidio zvanicnu izjavu u kojoj kazu da povlace fabricki team iz WSB
                  [pic]http://img525.imageshack.us/img525/7776/80747749.gif[/pic]

                  Comment


                  • #39
                    Odg: Vesti, informacije, glasine ...

                    [quote author=L. Lawliet link=topic=2684.msg162128#msg162128 date=1283267752]
                    To se pisalo po novinama ali nidje nisam vidio zvanicnu izjavu u kojoj kazu da povlace fabricki team iz WSB
                    [/quote]
                    Pogledaj ovaj link:
                    http://goo.gl/ryjG

                    Comment


                    • #40
                      Odg: Vesti, informacije, glasine ...

                      Dakle nema vise superbike. Onda je sve sto 3006 kaze tacno. Resursi idu Valentinu.
                      Ovo je kao 2004 kad je Valentino dosao u Yamahu
                      [pic]http://img525.imageshack.us/img525/7776/80747749.gif[/pic]

                      Comment


                      • #41
                        Odg: Vesti, informacije, glasine ...

                        [quote author=L. Lawliet link=topic=2684.msg162545#msg162545 date=1283330310]
                        Dakle nema vise superbike. Onda je sve sto 3006 kaze tacno. Resursi idu Valentinu.
                        Ovo je kao 2004 kad je Valentino dosao u Yamahu
                        [/quote]
                        Nisu oni naivni, svaki dolar uložen u doktora vratiće se tri puta.

                        Comment


                        • #42
                          Odg: Vesti, informacije, glasine ...

                          [quote author=3006 link=topic=2684.msg162551#msg162551 date=1283333445]
                          Nisu oni naivni, svaki dolar uložen u doktora vratiće se tri puta.
                          [/quote]

                          To se ocekuje, ja znam da je Valentino dobar al vidjecemo koliko moze adaptirat taj Ducati.

                          A sto se tice superbike-a zeznuta situacija usli su BMW i Aprilija ali izlazi Ducati, potpuno cudno.

                          [pic]http://img525.imageshack.us/img525/7776/80747749.gif[/pic]

                          Comment


                          • #43
                            Odg: Vesti, informacije, glasine ...

                            Mislim da SBK dobija ovim potezom. Dukati izlazi, ali samo fabrički, dok će par privatnih timova ostati još par godina. Za to vreme će se pojaviti još neki proizvođač, a Aprilija i BMW će naoštriti mašine za Moto GP i, uz Norton, imaćemo ponovo jaku timsku konkurenciju, a ne samo ličnu između par vozača.
                            Što se Rosija tiče, mislim da će biti konkurentan na Dukatiju i da će uzeti 1-2 titule, ali onako dominantan kao na Jamahi neće biti. Mada, on će njima vratiti razvijanjem tog motora i prodajom svega i svačega. Kada počne sledeća sezona (pogotovo oko trke u Muđelu) Rosi može da se kandiduje za predsednika Italije i pobediće sigurno. On je definitivno ekonomski najisplativiji lik u auto-moto sportu, a to se ne postiže samo titulama. Čovek je harizmatičan i to je to.

                            Comment


                            • #44
                              Odg: Vesti, informacije, glasine ...

                              Sledeće sezone je od svih u najboljoj poziciji da osvoji titulu J. Lorenzo i to je svakom ko prati jasno (tj. ako isključimo D. Pedrosu). Od vodeće četvorke jedino on i D. Pedrosa ne menjaju timove odnosno motore. Rossi??? Uz dužno poštovanje Valentinu, on nije svakim danom sve mlađi, veće šanse dajem C. Stoneru na vrlo brzoj Hondi.
                              Da, on će da razvije motor %QWT&W pokazaće Preziosiu kako da napravi konkurentan V4, a Jeremyu kako da podesi sasiju. h5g6k8 On moze samo da objasni kako mu se motor ponasa i da gleda kako tim radi, i odprilike to je sve.

                              Comment


                              • #45
                                Odg: Vesti, informacije, glasine ...

                                Pa mislim da Valentino moze da im pokaze mnogo vise od toga. Mislim da zaboravljas da inputi koje on daje su uvijek neprocjenjvi. Cak i ljudi koji rade te motore kazu da kad on sjedne i da resenja, motor postaje neshto sasvim drugo od onoga sto su oni poslali iz fabrike. Ne znam vidjecemo. Po meni Jerremy je jak tehnicar, Preciozi jos veci, al jedan ne moze da rijesi problem viljuske dok drugi ne moze problem trakcije a Valentino moze da ih istrpi sve i odvozi sezonu za pobjedu.

                                Moje misljenje, zivi bili pa vidjeli.
                                [pic]http://img525.imageshack.us/img525/7776/80747749.gif[/pic]

                                Comment

                                Working...
                                X