Announcement

Collapse
No announcement yet.

MotoGP - vesti, informacije, glasine ...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by crni View Post
    Ali nisi mi odgovorio, da li i dalje tvrdis da je samo Stoner znao da vozi dukati? Posebno mi je interesantno sto si napisao cinjenica je. To uopste nije cinjenica, jer ako samo on zna da vozi dukati, to znaci da drugi ne znaju. Dakle, Janone ili Dovi ne znaju da voze dukati?

    Samo sam hteo da skrenem paznju na to. Nije to samo do tebe, ta fraza se inace koristila i ranije, znamo i ko je to smislio, i mislim da je veoma ruzna, jer ne samo da je to pokusaj da se jedan vozac digne u nebesa, vec se tako omalovazavaju svi drugi vozaci dukatija koji su delom doprineli da taj dukati bude konkurentan i da Stoner ima pobednicku masinu.
    Ajde da se ne pravimo naivni,nadji jedan moj post u kome na bilo koji nacin dovodim u pitanje vozacko umece bilo kog vozaca.Kada sam rekao za Stonera to sto sam rekao nisam mislio da bilo ko od njih ne ume da vozi.CIINJENICA je da je jedino Stoner ostvario ozbiljne rezultate na Ducatiju.

    Comment


    • CIINJENICA je da je jedino Stoner ostvario ozbiljne rezultate na Ducatiju.
      Stoner moze samo da bude najuspesniji dukatijev vozac, nema tu jedini, samo itd. Medjutim ne vidim zasto ne bi bio ozbiljan rezultat i Bejlisova pobeda?

      Reci ti nama. Ko je od ostalih Dukatijevih vozaca delom zasluzan za Stonerovu titulu 2007?!
      Hajde da sagledamo "cinjenice" na jedan drugaciji nacin. Jedan, u to vreme, superbajk vozac, dobije priliku da vozi samo na jednoj motogp trci, i pobedi ubedljivo. Kako je taj vozac uspeo da pobedi sve te motogp vozace? Ti ces verovatno da objasnis bolje, ali imam i ja jednu teoriju. Bejlis u to vreme sigurn nije bio na nivou motogp zvezda, recimo Stonera, ne mogu da kazem da mu lezi Valensija, nije bilo kise snega sto bi rekli normalni uslovi na stazi. Mozda je ipak samo do motora. Sta ako su u dukatiju nasli "nesto" na kraju sezone. Sta ako je to bio pokazatelj koliko je ta masina superiorna. Prosto, iznenadili su konkurenciju te 2007, Stoner se lagano prosetao kroz sampionat, ali vec 2008 jamaha se trgla. Stoner 2007. belezi 10 pobeda, 2008. 6 pobeda, 2009. 4 pobede, 2010. 3 pobede. Nastavi niz 10, 6, 4, 3, ? imas pravo dva puta da pogadjas

      Comment


      • Originally posted by crni View Post
        Stoner moze samo da bude najuspesniji dukatijev vozac, nema tu jedini, samo itd. Medjutim ne vidim zasto ne bi bio ozbiljan rezultat i Bejlisova pobeda?



        Hajde da sagledamo "cinjenice" na jedan drugaciji nacin. Jedan, u to vreme, superbajk vozac, dobije priliku da vozi samo na jednoj motogp trci, i pobedi ubedljivo. Kako je taj vozac uspeo da pobedi sve te motogp vozace? Ti ces verovatno da objasnis bolje, ali imam i ja jednu teoriju. Bejlis u to vreme sigurn nije bio na nivou motogp zvezda, recimo Stonera, ne mogu da kazem da mu lezi Valensija, nije bilo kise snega sto bi rekli normalni uslovi na stazi. Mozda je ipak samo do motora. Sta ako su u dukatiju nasli "nesto" na kraju sezone. Sta ako je to bio pokazatelj koliko je ta masina superiorna. Prosto, iznenadili su konkurenciju te 2007, Stoner se lagano prosetao kroz sampionat, ali vec 2008 jamaha se trgla. Stoner 2007. belezi 10 pobeda, 2008. 6 pobeda, 2009. 4 pobede, 2010. 3 pobede. Nastavi niz 10, 6, 4, 3, ? imas pravo dva puta da pogadjas
        2011 svetski sampion na Hondi,eto,nastavio sam niz

        Comment


        • Originally posted by aca aca View Post
          Ajde da se ne pravimo naivni,nadji jedan moj post u kome na bilo koji nacin dovodim u pitanje vozacko umece bilo kog vozaca.Kada sam rekao za Stonera to sto sam rekao nisam mislio da bilo ko od njih ne ume da vozi.CIINJENICA je da je jedino Stoner ostvario ozbiljne rezultate na Ducatiju.
          Rezultat koji je Stoner ostvario na Ducatiju nije ozbiljan, vec malo je reci impresivan!
          Ukupan ucinak Dukatijevih vozaca (Bajlyss, Capirossi, Checa, Ito, Gibernau, Hofmann, Melandri, Kallio, Hayden, Rossi, Pirro, Crutchlow, Dovizioso i Iannone) bez Stonera za 13 godina takmicenja te ekipe u klasi MotoGP (2003-2015) je 8 pobeda.
          Stoner je za Ducati vozio od 2007-2010g. i za te 4 godine ekipi je sam doneo 23 pobede i sampionsku titulu.

          @crni Malo si pobrkao loncice... Ducati iz 2006 na kom je pobedio Bajlyss nema ama bas nista zajednicko sa Stonerovim Ducatijem iz 2007.
          https://www.youtube.com/watch?v=tOKPG18WwHw

          http://youtu.be/YBYHY4SKa3o

          Comment


          • Ovako je bilo cele 2007
            https://youtu.be/gEFGuYh1pdY

            Comment


            • Originally posted by AyrSen View Post
              Ducati iz 2006 na kom je pobedio Bajlyss nema ama bas nista zajednicko sa Stonerovim Ducatijem iz 2007.
              Nisam to znao, sta kaze jos wikipedia

              Comment


              • Originally posted by AyrSen View Post
                Ducati iz 2006 na kom je pobedio Bajlyss nema ama bas nista zajednicko sa Stonerovim Ducatijem iz 2007.
                Promenili su ceo bajk iz korena i nisu isprobali niti jedno resenje za GP07 sa GP06? Pa to ni GiGi nije uradio...

                Capirex se poprilicno navozao na Dukcu, pre nego sto je Stoner seo na njega, te je nekorektno ne odati mu priznanje za uspeh iz 2007. Znamo da je Capirex bio ozbiljan vozac, ali ne i sampionski za GP klasu... No i on je ostvario tu i tamo po neku pobedu, pa i 2007. Melandri, Hejden, docekani su brutalno i nepriremljeni na masinu, a sve to u sezonama kad Stoner nije reprodukovao svoje uspehe iz 2007.

                Comment


                • Originally posted by crni View Post
                  Nisam to znao, sta kaze jos wikipedia
                  Obicno ne odgovaram na glupa pitanja, ali ovaj put cu napraviti izuzetak jer si ti u pitanju (moderator). Svi koji vole i prate trkanje znaju da je 2007 godine nastupila era 800-tica, to znaci da su te godine u klasi MotoGP po prvi put poceli da se koriste agregati cija ukupna zapremina nije smela da predje 800 cc za razliku od prethodnih sezona (2002-2006) kada su agregati bili limitirani na 990 cc.

                  @vanja Naravno da su promenili ceo bajk. Za novi agregat sa drugacijim performansama i manjim dimenzijama pravi se nova sasija, drugacije ogibljenje, itd. Nesto se menja, nesto se prilagodjava, doradjuje...I sam imas iskustva, ne moram se valjda s tobom natezati?
                  Pomenuo si Kapirosija, kandidata za titulu 2006? On nije mogao da se sastavi sa novim Ducatijem sve do pred sam kraj sezone! Zavrsio je kao sedmi u sampionatu sa zaostatkom u odnosu na Stonera vecim od 100 poena.
                  https://www.youtube.com/watch?v=tOKPG18WwHw

                  http://youtu.be/YBYHY4SKa3o

                  Comment


                  • Originally posted by AyrSen View Post
                    Obicno ne odgovaram na glupa pitanja, ali ovaj put cu napraviti izuzetak jer si ti u pitanju (moderator). Svi koji vole i prate trkanje znaju da je 2007 godine nastupila era 800-tica, to znaci da su te godine u klasi MotoGP po prvi put poceli da se koriste agregati cija ukupna zapremina nije smela da predje 800 cc za razliku od prethodnih sezona (2002-2006) kada su agregati bili limitirani na 990 cc.
                    From Wikipedia,

                    The 2007 Grand Prix motorcycle racing season was the 59th F.I.M Road Racing World Championship season. The 2007 season was significant as it introduced a new regulation which specifies that competitors in the MotoGP class can use up to 800 cc motorcycles; between 2002 and 2006, competitors had been allowed to use 990 cc motorcycles

                    Comment


                    • Sta hoce Jorgovan sada pa pametuje i on ?
                      1994 1995 2000 2001 2002 2003 2004
                      1997 1999 2001 2002 2003 2004 2005 2008 2009 2015
                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by AyrSen View Post
                        @vanja Naravno da su promenili ceo bajk. Za novi agregat sa drugacijim performansama i manjim dimenzijama pravi se nova sasija, drugacije ogibljenje, itd. Nesto se menja, nesto se prilagodjava, doradjuje...I sam imas iskustva, ne moram se valjda s tobom natezati?
                        Tu se slažemo, bajk je promenjen naravno. Da je sve bilo od nule i da se ta dva bajka razlikuju u svemu - tu se ne slažemo. Rešenja za gomilu sitnih problema, pakovanja i mikirenja nećeš ponovo tražiti i gubiti vreme koje možeš potrošiti za razvoj bitnijih stvari - agregata, rama, raspodele mase... Druga bitna stvar je filozofija razvoja, to Dukati nije menjao sve do ove godine. Što je ključno za uspeh tog bajka, čiji je razvoj krenuo mnogo pre Honde i Yamahe za 2007. sezonu. Mislim da je Mercedes u prethodne 2 sezone pokazao koliko je bitno krenuti ranije sa razvojem kad dolaze velike promene...

                        Capirex 2007? Pa čovek je imao 50-50% šansi da završi trku... pa bar do negde Brna ili Misana, kako možeš porediti sezone Stonera i njega?

                        Moje mišljenje o ovoj sezoni je isto već par godina, a sve novo što saznajem samo ide u prilog tome... Ducati je napravio jako dobar bajk, dugo i metodično razvijan. Stoner je zasluženo uzeo titulu, jer je bio najbrži vozač na najbržem bajku. No, mislim da su se zvezde poklopile te sezone i kada je razvoj krenuo u lošem smeru (i tako nastavio do 2013, kada je makar stao u mestu), tako su i rezultati pratili. Stonerove pobede su se smanjivale i te koje je skupio kasnije rezultat su pre svega njegovog beskompromisnog stava - pobeda ili ništa. Tog "ništa" je kasnije bilo sve više, razlog je tvrdoglav projektni biro, a jedino što je taj biro izmenilo u korenu je bio poraz koji su doživeli sa Rossijem. Tada su shvatili da su oni problem, a ne vozači. I isto tako smatram da je GP7 bio na 100% svojih mogućnosti i da bi bar 3 vozača te sezone imali isti skor na Stonerovom mestu. Naročito uz specijalne Bridžstonke, svi znamo kako je bilo voziti Dukati bez njih. Čak i Stoneru...

                        Comment


                        • Okreni-obrni Rosi je svojim voznjama i (ne)rezultatima, na motoru sa kojim je Stoner pobedjivao konkurenciju, na najplasticniji nacin pokazao da je Australijanac kao vozac KLASA ZA SEBE....a to je poenta svega sto sam rekao/napisao.
                          https://www.youtube.com/watch?v=tOKPG18WwHw

                          http://youtu.be/YBYHY4SKa3o

                          Comment


                          • Originally posted by crni View Post
                            Nisam to znao, sta kaze jos wikipedia
                            Kaze da ne voli kad se prvenstvo odlucuje u posljednjoj trci jer tad ima osjecaj da pobjedjuje sretniji a ne bolji

                            Comment


                            • Danas Bredli Smit slavi 25.rodjendan.

                              Послато са GT-I9300 користећи Тапаток 2

                              Comment


                              • Originally posted by AyrSen View Post
                                Okreni-obrni Rosi je svojim voznjama i (ne)rezultatima, na motoru sa kojim je Stoner pobedjivao konkurenciju, na najplasticniji nacin pokazao da je Australijanac kao vozac KLASA ZA SEBE....a to je poenta svega sto sam rekao/napisao.
                                Mozda jeste klasa, ali ima boljih vozaca, kaze wikipedia

                                Comment

                                Working...
                                X