Announcement

Collapse
No announcement yet.

MotoGP - vesti, informacije, glasine ...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Vanja #66 View Post
    Na stalnim testovima u Motegiju na Hondi koju su vozili Pedrosa i Marquez bio je sekundu sporiji od Marquezovih vremena, Hondini podaci sa početka sezone... Ako su netačni, mogao je da ih opovrgne...
    Aj malo mucni glavom,please Sa kim je honda razvijala taj motor,i ako je on toliko los,zasto su ga tri godine placali kao test vozaca?Nagradno pitanje je :Jel mislis da je Aojama(mislim da se tako zove) brzi od Stonera pa su ga zato ubacili na Pedrosino mesto?Seti se Hondinog logicnog objasnjenja :Stoner ne poznaje staze na kojima se vozi,a nije imao priliku da se navikne na motor.Svetski sampion ne poznaje staze,a nije se navikao na motor koji vozi non stop kao test vozac.Ne slusaj sve sto ti neko kaze,misli svojim glavom.

    Comment


    • Ja nesto bas i ne kontam da neko moze da se u 30. godini vrati profesionalizmu
      1994 1995 2000 2001 2002 2003 2004
      1997 1999 2001 2002 2003 2004 2005 2008 2009 2015
      sigpic

      Comment


      • Stoner je u Hondi bio angazovan samo kao povremeni test vozac i to prvenstveno na poboljsanju slabije verzije fabrickog motora RCV1000 RR (2014) za Open kategoriju. Pitanje je koliko puta je seo na RC213V-RS jer je Marquez pocetkom ove sezone kada je Casey izjavio da je jos na testovima u Sepangu video u cemu je problem sa novom RCV213V Hondom, izjavio da nakon odsustva iz MotoGP Stoner nije u poziciji da dalje razvija.
        A onda mu je Ducati uputio otvoreni poziv, da ako ikada odluci da se vrati MotoGP takmicenju, njihova vrata su uvek otvorena.
        https://www.youtube.com/watch?v=tOKPG18WwHw

        http://youtu.be/YBYHY4SKa3o

        Comment


        • Originally posted by AyrSen View Post
          Stoner je u Hondi bio angazovan samo kao povremeni test vozac i to prvenstveno na poboljsanju slabije verzije fabrickog motora RCV1000 RR (2014) za Open kategoriju. Pitanje je koliko puta je seo na RC213V-RS jer je Marquez pocetkom ove sezone kada je Casey izjavio da je jos na testovima u Sepangu video u cemu je problem sa novom RCV213V Hondom, izjavio da nakon odsustva iz MotoGP Stoner nije u poziciji da dalje razvija.
          A onda mu je Ducati uputio otvoreni poziv, da ako ikada odluci da se vrati MotoGP takmicenju, njihova vrata su uvek otvorena.
          Koliko sa secam MM se zalio da su podesavanja motora koja je odradio Stoner kriva za njegov los start sezone.Ako je to tacno,onda je Stoner bio zvanicni test vozac Honde.

          Comment


          • https://motomatters.com/news/2015/11...nda_becom.html

            Though Stoner has made it clear he has no intention of returning to racing full time, he still enjoys riding MotoGP machines, and the chance to ride a Desmosedici more often than just two or three days a year will have been reason enough for him to leave. The Australian reportedly felt underutilized at HRC, due in part to the role of Marc Marquez as lead rider.

            Bas se navozao...
            https://www.youtube.com/watch?v=tOKPG18WwHw

            http://youtu.be/YBYHY4SKa3o

            Comment


            • Originally posted by aca aca View Post
              Aj malo mucni glavom,please Sa kim je honda razvijala taj motor,i ako je on toliko los,zasto su ga tri godine placali kao test vozaca?Nagradno pitanje je :Jel mislis da je Aojama(mislim da se tako zove) brzi od Stonera pa su ga zato ubacili na Pedrosino mesto?Seti se Hondinog logicnog objasnjenja :Stoner ne poznaje staze na kojima se vozi,a nije imao priliku da se navikne na motor.Svetski sampion ne poznaje staze,a nije se navikao na motor koji vozi non stop kao test vozac.Ne slusaj sve sto ti neko kaze,misli svojim glavom.
              Uh, uh, uh, ajmo bez precenjivanja sopstvenih sivih ćelija i potcenjivanja tuđih. Sve je to ok, cenim ja to podbadanje, lično ga upražnjavam, ali treba imati meru...

              Idemo redom:
              -Livio Suppo dolazi u HRC iz Ducatija krajem 2009, obećava da će dovući Stonera i da će Honda glat uzeti titulu sa njim
              -Nakamoto odobrava to, ide se ka dovlačenju Stonera prvom prilikom
              -Potpisuje se ugovor, Dovizioso ostaje u Hondi kako bi Stoner sigurno došao i kako se ne bi dizala prašina oko planiranog kršenja ugovora sa Andreom
              -Stoner spašava Hondu bruke (za one koji pamte) neosvajanja titule u klasi koju je HRC tražio i iznudio
              -Nakamoto dobija sve 3 titule na tacni, ne može biti srećniji, dugi post nakon Hejdena i njegove izvojevane titule je završen
              -Stoner se povlači, ostaje sa Hondom, Nakamoto i Suppo ga obožavaju, čuvaju ga kao malo vode na dlanu
              -Stoner posle 2 godine van trka želi da se vrati kao zamena
              -Javnost očekuje pobedu ili podijum, realnost je mnogo surovija

              Šta je rasplet ovog hipotetičkog učestvovanja na trci? Stoner ne pobeđuje, ne završava na podijumu, žrtvuje pad i kompromituje svoje pripreme za 8H Suzuke. Nuspojave - razočarana javnost, gorivo za rasprave i argumente onih koji ga ne vole, pad Stonerove komercijalne vrednosti... Od svega toga, Stonera zanima - ništa i to je ok... Hondu - sve od navedenog.

              Okamova oštrica se valja pažljivo koristiti, kad se predrasude upletu izvode se pogrešni zaključci i najjednostavnije objašnjenje ispada ono sa najmaštovitijim pretpostavkama.

              Comment


              • ma samo nek sedne taj Moaner više na taj Dukati, da ne slušam i sledeće sezone talentovanog komentatora na SK sa pričom "samo je to Kejsi znao da vozi".....

                Comment


                • Stoner je u moto gp dosao kao Australiski sampion na zemljanim stazama.Njemu su ta neuroticna ponasanja motora potpuno normalna i zato se onako lepo slagao sa Ducatijem,i cinjenica je da je jedini umeo da ga vozi.Moj favorit VR nije uspeo,kao ni drugi posle njega.Licno bih voleo da se vrati,on je po meni strasan vozac,ovi klinci su bas za**ali sampionat.Ne pricamo uopste o tome ko za koga navija,vec o tome da je (bar meni)ostao jako gorak ukus posle same zavrsnice.Eto to je razlog zasto bih voleo da se Stoner vrati,da se stvari malo vrate u normalu.p.s.Nisam zeleo nikog da uvredim,izvinjavam se svima koji sam uvredio nenamerno.
                  Last edited by BogdanB; 26-11-15, 07:19.

                  Comment


                  • Originally posted by aca aca View Post
                    Stoner je u moto gp dosao kao Australiski sampion na zemljanim stazama.Njemu su ta neuroticna ponasanja motora potpuno normalna i zato se onako lepo slagao sa Ducatijem,i cinjenica je da je jedini umeo da ga vozi.Moj favorit VR nije uspeo,kao ni drugi posle njega.Licno bih voleo da se vrati,on je po meni strasan vozac,ovi klinci su bas za**ali sampionat.Ne pricamo uopste o tome ko za koga navija,vec o tome da je (bar meni)ostao jako gorak ukus posle same zavrsnice.Eto to je razlog zasto bih voleo da se Stoner vrati,da se stvari malo vrate u normalu.p.s.Nisam zeleo nikog da uvredim,izvinjavam se svima koji sam uvredio nenamerno.
                    A kako objasnjavas pobedu Bejlisa u Valensiji, ako je jedini Stoner umeo da vozi?
                    Last edited by crni; 26-11-15, 17:12.

                    Comment


                    • Ne mogu bas svega da se setim,pratim moto gp ali stvarno imam puno drugih obaveza.Samo me podseti ako nije problem,koliko je bese puta Bejlis pobedio na Ducatiju?Unapred zahvalan na odgovoru

                      Comment


                      • Originally posted by AyrSen View Post
                        https://motomatters.com/news/2015/11...nda_becom.html

                        Though Stoner has made it clear he has no intention of returning to racing full time, he still enjoys riding MotoGP machines, and the chance to ride a Desmosedici more often than just two or three days a year will have been reason enough for him to leave. The Australian reportedly felt underutilized at HRC, due in part to the role of Marc Marquez as lead rider.

                        Bas se navozao...
                        Shuhei Nakamoto
                        HRC Executive Vice President

                        "We have great memories of Casey’s time with Honda. From the moment he arrived in 2011 in the Repsol Honda Team we had a very close relationship and we always enjoyed speaking to him about racing and technical matters. Of course his Championship win in 2011 was a very special moment for us and a highlight of my career. Even after his racing days were over, I enjoyed attending his tests to take with him and spend time together. We would like to thank him for everything he gave to us over the past five years and send our best wishes to him and his family."
                        Izgleda da si ti bolje obavesten od Nakamotoa

                        Comment


                        • Originally posted by aca aca View Post
                          Ne mogu bas svega da se setim,pratim moto gp ali stvarno imam puno drugih obaveza.Samo me podseti ako nije problem,koliko je bese puta Bejlis pobedio na Ducatiju?Unapred zahvalan na odgovoru
                          2006 Valencia - koliko se ja secam Ali its not my fight tako da im gonna stay out of it ;)

                          Comment


                          • Originally posted by Drezik View Post
                            2006 Valencia - koliko se ja secam Ali its not my fight tako da im gonna stay out of it ;)
                            Za Valensiju znam sem nje,na to sam mislio

                            Comment


                            • Ali nisi mi odgovorio, da li i dalje tvrdis da je samo Stoner znao da vozi dukati? Posebno mi je interesantno sto si napisao cinjenica je. To uopste nije cinjenica, jer ako samo on zna da vozi dukati, to znaci da drugi ne znaju. Dakle, Janone ili Dovi ne znaju da voze dukati?

                              Samo sam hteo da skrenem paznju na to. Nije to samo do tebe, ta fraza se inace koristila i ranije, znamo i ko je to smislio, i mislim da je veoma ruzna, jer ne samo da je to pokusaj da se jedan vozac digne u nebesa, vec se tako omalovazavaju svi drugi vozaci dukatija koji su delom doprineli da taj dukati bude konkurentan i da Stoner ima pobednicku masinu.

                              Comment


                              • Reci ti nama. Ko je od ostalih Dukatijevih vozaca delom zasluzan za Stonerovu titulu 2007?!
                                https://www.youtube.com/watch?v=tOKPG18WwHw

                                http://youtu.be/YBYHY4SKa3o

                                Comment

                                Working...
                                X