Announcement

Collapse
No announcement yet.

Predsezona - Serie A 2017/2018 (transferi,spekulacije,pripremne utakmice)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Evo sad i ja trazim tu informaciju i ne vidim nigde zvanicno, ali mislim da im je to ostala jedina opcija u napadu. Medjutim oni i dalje najavljuju neku transfer bombu za kraj prelaznog, negde sam procitao da su poslali ponudu za Vidala.
    Dreams are coming true.


    Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

    Comment


    • Jedna dobra i jedna losa vijest.

      Stize Kalinic.

      Odlazak Nianga.

      Comment


      • ....

        The delay in finalising Nikola Kalinic’s move to Milan is reportedly due to Fiorentina being unconvinced by the method of payment.

        The striker is believed to be close to joining the Rossoneri, but so far no deal has been agreed between the two clubs.

        Today Kalinic refused to turn up for training, seemingly in an effort to force the move through, but FirenzeViola is reporting further delays to the deal.

        According to the website, the Viola aren’t convinced by the forms of payment being offered, nor by the financial guarantees the Diavolo are currently offering.

        Given they have signed Giovanni Simeone, Fiorentina feel they very much hold all the cards, as they’re now covered in attack whatever happens.

        It’s still likely that Kalinic will join Milan, but the Rossoneri will have to offer a different method of paying the rumoured €25m plus bonuses.

        Comment


        • 18 miliona za prevaru.

          M’Baye Niang has reportedly agreed personal terms with Spartak Moscow, Milan receiving €18m for the striker, and a medical set for tomorrow.

          According to multiple sources including Sky Sport Italia and La Gazzetta dello Sport, the deal is essentially done.

          The 22-year-old French forward is expected to undergo a medical on Friday in Rome at the Villa Stuart clinic.

          He’ll then fly out to Moscow and sign a four-year contract worth €3m per season plus bonuses.

          Spartak Moscow won the Russian League title last term with Italian Coach Massimo Carrera on the bench.

          Niang was signed from Caen in 2013 for under €2m and had loan spells at Genoa and Watford.

          Comment


          • Taman ce te pare baciti na Kalinica, koji je sigurno bolji igrac od Nianga i od Borinija.
            Ali meni i dalje nije jasna prodaja Bake, covek je davao 15+ golova sa onakvim timom, a sa ovim bi siguran sam i vise dao, jedino ako nije bio zadovoljan i zatrazio da ide, pa mi je logicno.
            Dreams are coming true.


            Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

            Comment


            • Ako se Kalinic dovodi kao treci napadac, potpisujem.

              Ako se dovodi da se upari sa Silvom, to mi se ne svidja.

              Montella je jednostavno rekao da vise ne racuna na Baccu. Zasto? Ne bi ti znao odgovor na to pitanje.

              Samo Andrea!

              Comment


              • Montela sarađivao sa Kalinićem pa mu kao više odgovara takav napadač. Da se on pitao za transfere doveo bi još 5-6 igrača sa kojima je sarađivao

                Evo komentar sa jednog foruma o Kaliniću, i o Kalinić vs Baka...

                Originally posted by mediano
                Već duže planiram dati svoj osvrt i stav na temu Nikolinog dolaska u Milan, sad je očito prava prilika.
                Za Kalinića sam čuo još tamo 2002.-2003. godine, kada je jedan moj jako dobar prijatelj proveo 45 dana na probi u splitskom Hajduku.
                Kad se vratio pričao je svašta, mi smo oduševljeno slušali, pa ipak najviše je spominjao ime napadača Nikole Kalinića, dečka koji je odskakao u svom kadetskom uzrastu te je usput igrao i trenirao i za juniore.
                Probivši se do prve ekipe i postavši njezin bitan član, glavni strijelac i ponajbolji igrač, Kalinić je doživio sudbinu kao i puno njegovih bivših i tadašnjih suigrača; Hajduk ga opterećen besparicom i kreditima tjera na trasnfer u engleski Blackburn, u ligu i klub za koji tada još nije bio spreman ni fizički ni mentalno.
                Tu gubi dragocjene dvije sezone svog igračkog razvoja te na kraju odlazi u Dnipro gdje je polako ali sigurno postajao najbitniji igrač, strijelac mnogih pogodaka, finalist europske lige.
                Fiorentina ga je dovela za smiješnu odštetu, a Nikola se adaptirao u fizičkom smislu na način da mijenja prehranu, postaje brži, okretniji i žilaviji, s godinama i iskusniji te je sada postao po meni napadač koji je vrlo inteligentan igrač, koji odlično čita prostor, koji jednako voli da se hrani i sa boka i sa sredine, suradnja s Borjom, Iličićem, Badeljom, pa kasnije Bernardeschijem i ostalima mu je bila na jednoj vrlo visokoj razini, utrpao je Interu silne golove u međusobnim utakmicama, to nije i ne može biti slučajno.

                Pitaš me ima li sve što sam gore nabrojao? Moj je odgovor da ima većinu, iako sam mišljenja da je Bacca bolji napadač od Kalinića, u smislu zabijanja golova i tih stvari, ali mislim da je Kalinić inteligentniji i kvalitetniji all round igrač koji zna i voli sudjelovati u igri, a zabijati zna na sve načine, recimo pogledajte gol Španjolskoj na Euru u Francuskoj ili gol Ukrajini u kvalama za SP, iz okreta, dribling i rašljak... Pa golovi glavom, pa golovi koje je zabio Interu.
                Zbilja zabija na razne načine i iz svih nabrojanih razloga nisam protiv njegovog dolaska.
                Recimo, u reprezentaciji je uvijek u Mandžukićevoj sjeni, jer ljudi svršavaju na Mandžino ganjanje protivnika i njegovu požrtvovonost i utjecaj na defanzivu, ali mislim da je Kalinić jači gol igrač od Mandžukića i opasnija prijetnja po golmane.
                sigpic

                Comment


                • U pravu je decko od a do z. Kalinic je duplo bolji igrac od Mandzukica gotovo u svakom pogledu. Nije klasican killer i sve ovisi o ulozi koju ce imati u Milanu

                  Comment


                  • Originally posted by Mrkela View Post
                    U pravu je decko od a do z. Kalinic je duplo bolji igrac od Mandzukica gotovo u svakom pogledu. Nije klasican killer i sve ovisi o ulozi koju ce imati u Milanu
                    Ne slazem se nikako, cuj duplo bolji igrac, ocigledno nisi gledao dovoljno Mandzukica u utakmicama, igrao je na neprirodnoj poziciji, adaptirao se i bio jedan od najboljih u svakoj utakmici.
                    Dreams are coming true.


                    Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

                    Comment


                    • Juve 'withdraw for Keita
                      Juventus director Beppe Marotta claims they “made an offer we consider fair to Lazio, so we have withdrawn” their interest in Keita Balde Diao.

                      The Bianconeri are believed to have made an offer of €15-20m, but the Aquile want €30m.

                      “Keita is an opportunity that, for contractual conditions and age, all clubs must at least try to take, with all due respect for President Claudio Lotito and Lazio,” Marotta told news agency Ansa.

                      “Emre Can and Adrien Rabiot are also players whose contracts expire in 2018, like Keita, but they play regularly for their teams without any drama.

                      “We made an offer to Lotito that we consider to be fair, then he is able to decide his strategies in his own club and so we have withdrawn.”

                      It remains to be seen whether this is true, as Keita seemed confident he would turn down all proposals that were not Juventus.

                      The Corriere dello Sport suggests Napoli bid €25m this week, which would put them very close to the asking price.

                      Milan and Inter have also shown interest in Senegal international Keita.

                      For the second day running, Keita did not attend training at the Lazio camp.
                      Ferrero: 'Schick might stay'

                      Sampdoria President Massimo Ferrero warns Inter that “whoever wants Patrik Schick will have to pay a lot of money for him. He might stay.”

                      The centre-forward had been due to join Juventus for €30m plus bonuses, but the transfer collapsed after he failed a medical.

                      He has now been given the all-clear after a cardiac issue was resolved.

                      “Whoever wants Schick will have to pay a lot of money for him,” Ferrero told Mediaset Premium.

                      “He is training with us and for now he is our player. He will go to the team that is best for him, or he might stay. In that case, he really would be the best signing of the summer.

                      “Schick is a great talent and is so strong.”

                      Comment


                      • Sledece sezone za dzabe ce doci, a pise se De Vrij ce potpisati novi ugovor sa Laziom ali ce imati klauzulu 25 miliona.
                        Dreams are coming true.


                        Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

                        Comment


                        • Nisam ga puno gledao, gledam ga od 2006 od kad je u Zagrebu igrao.

                          Za mene je on limitiran igrac koji samo moze trcat, sto se tice napadaca kao napadaca je za mene Kalinic bolji osjetno.

                          U Juventusu je dobar ne kazem da je los, adaptirao se jer se sad zna sta se od njega moze dobiti, i sta treba da radi, uz Higuaina on ni nema sta trazit u 16m vec samo trcat ko konj i za sebe i za njeg
                          Last edited by Mrkela; 17-08-17, 20:44.

                          Comment


                          • Originally posted by Mrkela View Post
                            U pravu je decko od a do z. Kalinic je duplo bolji igrac od Mandzukica gotovo u svakom pogledu. Nije klasican killer i sve ovisi o ulozi koju ce imati u Milanu
                            Au ljubi te brat, ovako nešto ja nisam pisao ni namerno kada sam hteo da kontriram PL delu foruma.

                            Comment


                            • Haha a jbg vi Bianconeri ga volite dok 90% Hrvata ga ne moze vidjet u prvih 11 prije Kalinica, i za vecinu je đilkoš koji je spletom sretnih okolnosti tu gdje ke trenutno, a kvalitetom ne zasluzuje klubove poput Bayerna Atletika i Juventusa

                              Comment


                              • Originally posted by Mrkela View Post
                                Haha a jbg vi Bianconeri ga volite dok 90% Hrvata ga ne moze vidjet u prvih 11 prije Kalinica, i za vecinu je đilkoš koji je spletom sretnih okolnosti tu gdje ke trenutno, a kvalitetom ne zasluzuje klubove poput Bayerna Atletika i Juventusa
                                Gde se slažemo je jedino da je Mandžukić limitiran, ali isto tako je i Kalinić.

                                Da ne pričam da je Mandžukić osvojio sve što se u klubskom fudbalu može osvojiti i to kao prvi napadač, od čega je trenutno Kalinić miljama daleko.

                                Comment

                                Working...
                                X