Announcement

Collapse
No announcement yet.

Sedma umetnost - preporuke, recenzije, liste...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Daba View Post
    ja sam ga upravo odgledao meni je odlican film, a veruj mi gledao sam filmova ne zna im se broj i jako je tesko mene da film moze da veze
    obicno ako ne krene u zeljenom pravcu posle 20 minuta prekidam gledanje i cao zdravo, ali ovaj film me je bas zakucao .
    Dobar, bas nisam nista ocekivao jer sto rece ima dosta bezveze filmova a ispade na kraju da sam se oduševio. I ja gledam dosta filmova a preporucim samo one bolje.

    Comment


    • Originally posted by kbk View Post
      http://m.imdb.com/title/tt3253930/

      Od španskih trilera, meni je ovaj ozbiljno dobar. Sjajni likovi i scenario, a tek fotografija.. Ima i taj neki True Detective S1 vajb.
      Evo za tebe jedan slican
      http://m.imdb.com/title/tt4924942/?ref=m_nv_sr_2
      The invisible guardian
      Detektivka istrazuje serijska ubistva.. Atmosferom i jos nekim stvarima skroz podseća na ovaj gore.

      Comment


      • Verujem da se pisalo o ovim serijama, preporuke - jednu gledao a drugu zavrsavam
        http://www.imdb.com/title/tt0185906/?ref_=tt_rec_tt
        http://www.imdb.com/title/tt0995832/?ref_=tt_rec_tt

        Comment


        • Standardno odličan Glogovac, vrlo dobar film. Nije nešto pretenciozan, jednostavan je iako je tema osjetljiva, lijepo upakovano i ispričano. Preporuke.




          http://www.imdb.com/title/tt5545674/?ref_=nv_sr_1
          " I really like Arsenal. But you, do you like Arsenal? Or just Arsenal with trophies? "

          Comment


          • Originally posted by Vladan View Post
            Izvini papi, tek danas ga odgledao. Kakva filmcima, moram da ga repriziram ovih dana, ludnica.

            http://www.imdb.com/title/tt1242422/

            Ovo je treci film sa Tosarom koji gledam dje brat ruzno, preruzno dominira. Jedan od najboljih glumaca danasnjice lagano.
            Mondays in the Sun - 2002

            Bardem i Tosar. Odlican film.

            Treba i ovo pogledati:

            Take My Eyes - 2003
            sigpic

            Comment


            • Originally posted by srdjan_sl View Post
              Tesko je naci kvalitetnu sf seriju, pogotovo ako hoces neku radnju izvan zemljine orbite, evo ti par predloga pa vidi ima li sta za tebe.

              http://www.imdb.com/title/tt2431438/
              http://www.imdb.com/title/tt2234222/
              http://www.imdb.com/title/tt3696720/
              http://www.imdb.com/title/tt2661044/
              http://www.imdb.com/title/tt4209256/
              http://www.imdb.com/title/tt3155320/
              http://www.imdb.com/title/tt2384811/

              Naravno imas i Marvelove serije, koje su pretezno dobro odradjene(Daredevil, Jessica Jones, Agenti Stita...), pa mozes i tu baciti pogled ako vec nisi gledao.
              Ko volii čistokrvnu spejs operu, nešto najbolje još odg Galaktike. Vozi za sve pare, neglupo, odlična gluma, ma sve za pet. I knjige su izvrsne, ko želi da se otovri.

              http://www.imdb.com/title/tt3230854/
              A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

              Comment


              • Na TV-u:

                Pink World Cinema - 15:14 - Le Petit Soldat - 1963
                Pink World Cinema - 20:07 - 4 Months, 3 Weeks and 2 Days - 2007
                Cinemax - 20:00 - Toni Erdmann - 2016
                Cinema TV - 16:00 - A Simple Plan - 1998
                Cinema TV - 23:25 - La Dolce Vita - 1960
                Cinestar TV - 21:50 - Carlito's Way - 1993
                HRT2 - 21:30 - The Shawshank Redemption - 1994
                Pink 2 - 22:43 - The Silence of the Lambs - 1991
                sigpic

                Comment


                • Na TV-u:

                  FOX Movies - 22:00 - Lost in Translation - 2003
                  HRT3 - 22:25 - The Great Beauty - 2013
                  sigpic

                  Comment


                  • Blade Runner 2049 (2017)



                    I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I've watched c-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate. All those ... moments will be lost in time, like tears...in rain.


                    Kultna recenica koju je noc uoci snimanja smislio Rudzer Hauger ostala je do danas jedna od najefktivnijih recenica izgovorenih ikada u modernom americkom filmu. Prvi Blejd Raner, komercijalni fijasko, kult decenijama kasnije. Jedan od onih dela koji nadilaze literalni predlozak, nego ga koriste za mnogo efektniju nadgradnju, prelazeci granicu umetnickog dela koji dostize skoro metafizicke razmere. Jasno je ljudima koji me citaju od ranije, jasno im je i bez ovog uvoda, Blejd Raner mi svakako spada u top5 najomiljenijih filmova ikada.

                    Kako napraviti nastavak ovavkog ostvarenja nakon 35 godina? Da li je nastavak uopste bio potreban? Da li je lirska prica o Dekardu, Rejcel i Batiju mogla (morala) biti zaokruzena samo u tih skoro 120 min filma iz 1982 god?

                    Dobicete (citacete) razne odgovore. Vec vidim da ce ovaj film i da se velica i da se pljuje. Mnogi stari fanovi ce biti razocarani, mnogi novi ce biti odusevljeni i tako u krug. Jedno je sigurno o filmu ce se dosta pricati. Da li to znaci da film ipak valja?

                    Kao i uvek potreban je ugao gledanja. Jedan ugao kaze da smo dobili jedan vrhunski film od vrhunskog reditelja. Kada se secira na proste cinioce - produkcija, fotografija, scenografija, gluma, prica... sve je na visokom nivou. Blejd Raner 2049 je jedan od vizuelno najupecatljivijih filmova zadnjih x godina. Vilnev ima jedan lajt motiv koji mu se provlaci od Enemija pa sve do ovog filma. Znate li koji? Ima, pomalo kao Linc, taj uznemirujuci zvuk industrije koji stvara ekstremnu nelagodu. Kao da ste pustili Ramstajn, pa izokrenuli, ubacili efekat cepanja, pod jakom distorzijom i tako pustili. E Blejd Raner je prepun takvih zvukova. Da, Vangelisova muzika iz originala? Zaboravite. Muzike ovde skoro i da nema, par nenametljivih tema, ali uglavnom dominiraju ovi zvucni efekti.

                    Inace odmah da kazemo, ovaj film nije za svakoga. Ako neko ocekuje neki SF ludilo blokbaster, bolje da ne baca pare. Ako je nekome prvi BR bio spor film, ovaj je barem duplo sporiji, sa duzim trajanjem i sa ne bas najsjajnijom fabulom. Mislim prica postoji, samo je malo problematicno sve to uklopljeno u 160 min filma, bas zbog tog ritma. Meni spori filmovi ne smetaju, to je cak bio +, samo kazem sta da ljudi ocekuju. Film celom duzinom baca filozofske teme i motive i Vilnev malo i simboliku koristi kao narativ te ne ostaje bas sve uvek doreceno, vec film iziskuje veliki napor da bi se pratio.

                    Atmosfera je barem 10 puta mracnija od originala. Sve je podignuto na visi nivo, mozda malo i u duhu vremena, ali prvi film u odnosu na ovaj (ako pricamo o tom zlokobnom momentu) deluje kao bajka. Gluma je odlicna, odreda svima su pogodjene uloge i svako nosi svog lika jako upecatljivo. Film je takodje prepun scena koje ce se pamtiti jos dugo vremena.

                    E, onda ostaje onaj drugi ugao. Kako gledati na ovaj film u poredjenju sa originalom? Novi BR je totalno drugaciji film po svim aspektima. Uspeo je Vilnev da ga poveze i sve to deluje prirodno ali ne mogu da se otmem utisku da nekim filmovima nastavci prosto nisu potrebni i da nastavke treba da "snima" nasa masta. Nije Blejd Raner 2049 uopste skrnavio ili postideo original. Ne, naprotiv ucinio je da njegova grandioznost i dalje dolazi do izrazaja. Jer koliko god Vilnev bio odlican reditelj, Blejd Raner (1982) je barem duplo bolji film.
                    sigpic

                    Comment


                    • Kao neko ko je u izvesnoj meri nov na forumu, jos uvek ne poznajem sve clanove i njihovu reputaciju, tako ni Erikovu, pa mu saljem veliki pozdrav I odmah da kazem da se slazem sa svim napisanim u vezi sa nastavkom Blejd Ranera. Koji, zapravo i nije klasican nastavak. Tako da se oni koji ocekuju vernu repliku ( ), mogu osecati malo nelagodno tokom gledanja. Nedostaje onaj noir element, a ost, iako je kvalitetan i iako je Zimmer - ipak nije Vangelis. Naravno, Vilnev je napravio jos jedan odlican posao - od kastinga, glume, settinga i atmosfere, ikonografije, kadriranja... S tim da radnja ipak ima rupa i stvari koje ostaju nejasne, a film je jedno pola sata duzi nego sto je trebalo. Vilnev se i ovde bavi egzistencijalnim problemima, tu je i jedna doza melanholije prisutne i u prvom filmu...Ali kako porediti jedan u svemu odlican film sa jednim remek-delom? Originalni Blejd Raner je bio ispred svog vremena, zato je tada i bio neshvacen, a tek ulaskom u novi vek uvidja se njegov znacaj. Drugi deo dolazi u vreme kada su mnoge price ispricane i kada korak do takvog sveta i nije tako velik. Preporucujem uzivanje u ovom filmu, ali ipak sacekajte da prodje prva nedelja, biskopi su puni klinaca koji su dosli nepripremljeni (a kako i da budu!) ocekujuci da je pred njima jos jedan superherojski film.
                      Last edited by Carcosa; 08-10-17, 00:24.
                      "We live on a placid island of ignorance in the midst of black seas of infinity, and it was not meant that we should voyage far". H.P. Lovecraft

                      Comment


                      • U subotu uvece sam, posle Blejd Ranera, kuci dosao blago hipnotisan. I sasvim slucajno na tv-u naleteo na film po imenu Super 8. Odgledao sam ga u tom nekom magnovenju, i iako nisam imao blage veze o cemu je niti imao neka ocekivanja, prilicno mi se dopao.Preporucio bih ga svim ljubiteljima coming of age filmova, tipa Goonies, Stand by me i serije Stranger Things. U principu, ima rupica i ponavljanja nekih ustaljenih plot device-a, ali prosto za nas kojima je detinjstvo proslo za arkadama i na bmx-u (ok, ili na Ponici) ovaj film je must watch. Nostalgija za tim vremenima izbija iz svakog kadra. Super 8 je inace JJ Abramsov uradak iz 2011. godine.
                        "We live on a placid island of ignorance in the midst of black seas of infinity, and it was not meant that we should voyage far". H.P. Lovecraft

                        Comment


                        • Stargate Atlantis

                          Svi mi koji smo odrastali uz Star Trek i Star Wars fransize na instant se zalepimo za svaki Sci-fi naslov. Nebitno da li je u pitanju krstarenje po svemiru sa Dzoijem Tribijanijem ili jurnjava sa tudjinima uz Sigurni Viver, nebitan je kvalitet produkcije, kao i sto je nebitno trajanje serije, citavih 20 epizoda serije Firefly...

                          Stargate Command je kanadsko-americko ostvarenje koje se neprekidno emitovalo u nastavcima oko 15 godina. Stvoreno od strane Rolanda Emeriha i Dina Devlina kojima je cela fransiza Stargate Command verovatno najkreativnije delo iako su i kasnije pravili dobre stvari, Univerzalni vojnik, Dan nezavisnosti, Dan posle sutra....

                          Stargate Atlantis je sve samo ne remek delo moderne kinematografije i kao takvo mnogima se nece svideti.
                          Stargate Atlantis koristi inicijalnu ideju iz prvog serijala tako da taj efekat inovatinovsti, kreacije i iznenadjenja svako ne igra kljucnu ulogu i nece privuci obicnog gledaoca koji je u stalnoj potrazi za novim idejama.
                          Stargate Atlantis nije ostvarenje koje je iznedrilo mnogo filmskih zvezda, vecina njih nalazi angazman u projektima slabije produkcije, dobro ne bas svi, Khal Drogo, Ronon Dex, Aquaman je verovarno najbolje prosao.
                          Stargate Atlantis u svakoj sezoni ima nekoliko epizoda praznog, nepovezanog hoda koji ugrozava fabulu, nekom iskusnijem sci-fi ljubitelju to se sigurno nece svideti.

                          I pored svih mana ova serija nudi onaj osecaj potpunog lutanja beskrajnim prostorima, flertovanje sa prazninom i tamom, borba kako sa unutrasnjim demonima tako i sa stvarnijim opipljivim neprijateljem, neprekidna otkrica, nadahnutost i utopizam u najmanju ruku.
                          Funkcionalana druzina sukobljenih razmisljanja, smestena u epsku Atlantidu, dom Drevnih to jest prvih ljudi nudi pravi vrtlog neprekidnih desavanja, intriga, kreacija, opasnosti i uzbudjenja.

                          Kada progutate sve one nedostatke, skrenete pogled na ocigledne mane dobijete seriju koja je privlacna i pristupacna svim masama upravo zbog sarenolikosti likova, njihovim simpaticnim razmiricama i genijalnom radnjom.

                          Simbol ove serije po meni je Dr Rodney Mckay, genijalni, arogantni naucnik koji je sve samo ne savrsen filmski junak. Covek izrazite arogancije, hipohondar bez granice koji u svakom trenutku moze pronaci resenje mnogih misterija svemira.

                          Ova serija verovatno nije bolja od Galactice, Star trek serijala, Babylona... i mozda vas nece oduseviti ali za sve istinske ljubitelje Sci-fi sigurno ce biti privlacna.

                          "I'm Dr. Rodney McKay, alright? Difficult takes a few seconds; impossible, a few minutes."
                          Last edited by Indigo; 22-10-17, 20:31.
                          There's something wrong with me chemically
                          Something wrong with me inherently
                          The wrong mix in the wrong genes
                          I reached the wrong ends by the wrong means
                          It was the wrong plan
                          In the wrong hands
                          With the wrong theory for the wrong man
                          The wrong lies, on the wrong vibes
                          The wrong questions with the wrong replies

                          Comment


                          • Na TV-u:

                            Cinestar TV - 17:00 - East Is East - 1999
                            Cinemax - 20:00 - Elle - 2016
                            HRT1 - 23:29 - The Dirty Dozen - 1967
                            Pink World Cinema - 21:00 - Hadewijch - 2009
                            Pink World Cinema - 23:00 - The Sacrifice - 1986
                            sigpic

                            Comment


                            • Loveless - 2017


                              Spoiler


                              Samo jos jedna potvrda da je Andrey jedan od najboljih rezisera danasnjice.
                              Povratak, Protjerivanje, Elena, Leviathan, pa sad' ovo. Bez promasaja.

                              Mnogo teska i depresivna porodicna drama, koja kasnije prerasta u nesto vise, dobija elemente trilera, s kojim dolazi do izrazaja kritika danasnjeg drustva i sistema.
                              Egoizam, otudjenost, sebicnost, materijalno su stvari koje su u prvom planu.
                              Porodica u raspadu i bivsi supriznici prave presliku danasnjeg drustva.
                              Nedostatak empatije, hladnoca, odsustvo ljubavi su vidljivi u svakom kadru.
                              Imigranti, izbjeglice i raspad Europe su tema filma izmedju ostalog'.
                              Gluma i rad kamere na vrhunskom nivou.

                              Sve u svemu, jedan fantastican film.
                              Last edited by Arnel.S; 12-11-17, 21:23.
                              sigpic

                              Comment


                              • Na TV-u:

                                Pink World Cinema - 22:21 - The Double Life of Veronique - 1991
                                Cinestar TV - 23:10 - All About My Mother - 1999
                                RTS2 - 22:00 - Graduation - 2016
                                RTS2 - 00:15 - The Salt of the Earth - 2014
                                HRT2 - 21:00 - End of Watch - 2012
                                HRT3 - 22:50 - Good Bye Lenin! - 2003
                                Cinemax - 20:00 - Donnie Brasco - 1997
                                Cinemax - 00:00 - Citizen X - 1995
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X