Announcement

Collapse
No announcement yet.

RIM 2017.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by skeptik View Post
    Vec sam rekao da je Novak za Tima najgori match up ali ovde govorim o Novaku koji je u toku jednog dana razbio Delpa i Tima. Da li to moze igrac koji fizicki nije spreman i stabilan?
    Iskreno, ni meni ne deluje Novak da je na vrhuncu fizicke spreme, bas cesto ga snimi kamera kako jedva dolazi do daha a tek je poceo mec.
    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

    sigpic

    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
    with experience.

    Comment


    • Originally posted by skeptik View Post
      Onda mi objasni sledece. Tim nadjaca Nadala, a Novak razbije Tima. Ajde da ga je pobedio tesno ali on ga je demolirao. Da li bi on to mogao da fizicki nije stabilan i spreman? Problemi sa Novakom su dosta slozeni i nesto prognozirati na duze staze je nezahvalno. On igra od sjaja do ocaja svaki turnir ove sezone. Nema kontinuitet.
      Ovako. Nadal u Rimu se videlo da je bas izduvan, los je bio i protiv Socka, Almagro mu je odmah predao... Dakle Rafa je bio bas los protiv Tiema, a Dominic je bio odlican, s tim sto mu je Rafa dozvolio da se tako raspuca. Djokovic je tako pregazio Tima zbog toga sto je Tim dosao nakon velike pobede, a i Dominic zna vrlo cesto kad mu krene lose da ide u provaliju. Tako i u tog meca, krenuo lose par gemova i nakon toga nije bilo povratka. Mislim da si i sam svestan da 6-1 6-0 nije realan odnos snaga izmedju njega i Novaka. Ja ne kazem da Novak nije uopste spreman, da se ne moze pomeriti i slicno, ali kazem da nije dovoljno da to radi u kontinuitetu. I sam znas kako je surovo biti top 10 igrac i koliko trebas biti spreman. Novak odigra jedan mec dobro, sledeci lose i sve tako u krug. Ranije kad je bio i no.1 i kad je osvajao sve ove turnire nije oscilirao i bio je veoma stabilan, cak i kad nije islo on je drzao lopticu u igri i imao dubinu. Sad nema nista od toga i zato protivnike igraju lakse nego ranije.
      OVAKO

      Comment


      • Ma kad je Tim pobedio Nadala koji u naletu on moze konju rep da iscupa. Sampouzdanje takadje na nivou. Jednostavno naleteo je na Novaka koji mu ne lezi ocigledno. A ovo vezano za manjak kontinuiteta u igri Novaka sam vec rekao.

        Originally posted by bojanaBG View Post
        Iskreno, ni meni ne deluje Novak da je na vrhuncu fizicke spreme, bas cesto ga snimi kamera kako jedva dolazi do daha a tek je poceo mec.
        I on takav da Delpu i Timu u jednom danu samo 4 gema u 3. seta zajedno koliko se igralo. Sta bi tek bilo da je na vrhuncu fizicke spreme.
        Last edited by skeptik; 23-05-17, 13:19.

        Comment


        • Originally posted by skeptik View Post
          I on takav da Delpu i Timu u jednom danu samo 4 gema u 3. seta zajedno koliko se igralo.
          Nisam ja rekla da je nespreman skroz, nego da nije fizicka zver kakva je bio i da ga cesto kamera uhvati kako dise na skrge.
          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

          sigpic

          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
          with experience.

          Comment


          • 1.
            Novak nije kondiciono potuno spreman. Ali to nije imalo nikakvi uticaj na nedjeljni mec. Skeptik je u pravu. Novak je mentalno pao. U pravu je i da mec lici na proslogodisnje finale. Ista stvar je bila. Sitauacija na terenu je nepovoljna. Da bi se promijenila, Novaku treba golemi mentalni napor. Osim toga, taj napor, u najboljem slucaju, ima 20% sansi da uspije. Zato se Novaku nije dalo ni da pokusa.

            2.
            Skeptik u jednome nije u pravu. Novak je u prvom redu bio isfrustriran Zverevom a tek potom vremenom. Naravno, na terenu se nije mogao ljutiti na Zvereva pa se ljutio na vrijeme.

            3.
            Bojana je u pravu, priznajem to teska srca, da je u tenisu najvazniji match-up. Razlog je sto je tenis igra male margine. U mecu sa Timom je imao prednost (u prvom redu nije dao Timu vrijeme) i motivaciju da je do krajnosti iskoristi. U mecu sa Zverevom, Sasa je imao prednost (mogao je da odvoji Novaka od osnovne linje) i imao je zivace da tu prednost do kraja iskoristi.

            ----------

            Noto,

            Nije Novak top returner zato sto izvanredno vraca servise najboljim serverima. To Mari bolje radi. Novak je top returner zato sto vraca fantasticno servise dobrim serverima.

            Izabrao si Bedenea. Preskocio si DP-a i Tima. Nema potrebe za time. DP je odlican server. Tim je vrlo solidan.

            Podcjenjujes Zverevov servis. Snaga tog servisa, vjetar koji otezava stvar, frustracija sto si dao gem fore na startu seta, ne poznavanje servisa... je uticalo da Novak posbno lose returnira.

            Dok se u potpunosti ne vrati samopouzdanje ili barem ne ustali servis, ja ne zelim da vidim servera za protivnika. Najmanje od svih Federera. Sa Novakovim samopouzdanje je sada ovako:

            -ako udje u ritam, sve je u redu
            -na hladno, bez ritma, ne igra teske udarce da valja

            Comment


            • Originally posted by NI View Post
              2.
              Skeptik u jednome nije u pravu. Novak je u prvom redu bio isfrustriran Zverevom a tek potom vremenom. Naravno, na terenu se nije mogao ljutiti na Zvereva pa se ljutio na vrijeme.
              Novak je u prvom redu bio isfrustriran Novakom jer mu nije polazilo za rukom ono sto je planirao pa onda sve ostalo. Tacno se secam kad je hteo da odigra drop sot ali zbog vetra loptica nepravilno odskocila i on ju je poslao dva metra iza linije. Gori drop sot nije izveo u zivotu ali ne svojom krivicom. To frustrira igrace. A ovo vezano za match up sam pomenuo odmah posle meca sa Timom. Tim Novaku vise lezi nego Zverev ali ne treba preterivati. Vidimo sta se desava ove godine u mecevima izmedju Federa i Nadala.

              Comment


              • Još jednu stvar bi trebalo razjasniti kad je u pitanju Saša Zverev, budući da se često provlače poređenja sa igračima a koja nemaju osnova. Dakle, jedina tri aktivna igrača sa kojim se u ovoj dobi Zverev može porediti su:

                1. Novak Đoković
                2. Andy Murray
                3. Juan Martin Del Potro

                Niko više. Sa Nadalom se ne može porediti niko, dok je dosta ispred Federera. E sad, što se konkretno rankinga tiče, kada je u pitanju ulazak u top 10, tu za Novakom "kasni" 3 mjeseca, Andyjem 2, dok je otprilike jednak sa Delpom. Ali sve je to tu blizu. Što će se u budućnosti dešavati, to niko ne zna. Vratimo se u 2007. kad je Đoković godinu završio kao broj 3, zatim odmah osvojio Australian Open. Pa se preselimo u 2009. kad je Del Potro osvojio US Open. Tada su obojica imali po 1 Slami vjerujem da smo nakon onakve Del Potrove igre i Đokovićeve stagnacije svi mislili da je Delpo nesumnjivi broj 1 u budućnosti. I pogledajte sad taj odnos 12:1. Mnogo faktora je tu, ali zasad je što se Zvereva tiče to više nego impresivno.

                Inače, da ne budem u potpunosti Off topic, Đoković i Zverev su prije ovog meča, koliko je meni poznato, odigrali dvije egzibicije. Prije dvije godine na travi i u januaru ove godine u Australiji na onom glupom fast 4 "tenisu". Oba meča je "dobio" Saša, ali to je gotovo sigurno Novak onako šmekerski odradio, pogotovo prije dvije godine. No nije da nije mogao skenirati protivnika.

                Vidim da je Youtube izbrisao ovogodišnju egzibiciju, a bio je kompletan "meč", a slučajno nađoh ovu prije dvije godine za koju nijesam bio ni čuo. Potpuno nebitna egzibicija, ali će se vjerovatno u vremenu koje dolazi i to izdići na neki nivo koji objektivno ne zaslužuje.

                https://www.youtube.com/watch?v=XmIeZMF3BLk
                Australian Open (2004, 2006, 2007, 2010, 2017, 2018) French Open (2009) Wimbledon (2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2009, 2012, 2017) US Open (2004, 2005, 2006, 2007, 2008)

                Comment


                • Originally posted by Stefan-kobe View Post
                  Govorim o ove sezone, ne samo o ovom turniru. Kako to nije pao Novak fizicki? Jel gledas njegovu snagu kod servisa i kod udarca? Dali ti on izgleda da ima snagu u bekenda koji mu je bas stabilan udarac kad je on u normalnoj formi? Vidis da ga i neke poluigrace probijaju i razbijaju bekenda...
                  Ovde nisu problemi fizički i to su ti i ostali rekli nego su mnogo složeniji. Moram ponoviti jer na tome potenciraš. I ja da te podsetim seti se koliko je Nole imao problema tokom karijere(vetar , stomačni , mučnina , ogromne vrućine, sočiva ...)
                  Naravno da se mora reći da su uslovi bitni naravno u ovom trenutku sigurno nisu i jedini problem.

                  Comment


                  • Originally posted by Stefan-kobe View Post
                    Ovako. Nadal u Rimu se videlo da je bas izduvan, los je bio i protiv Socka, Almagro mu je odmah predao... Dakle Rafa je bio bas los protiv Tiema, a Dominic je bio odlican, s tim sto mu je Rafa dozvolio da se tako raspuca. Djokovic je tako pregazio Tima zbog toga sto je Tim dosao nakon velike pobede, a i Dominic zna vrlo cesto kad mu krene lose da ide u provaliju. Tako i u tog meca, krenuo lose par gemova i nakon toga nije bilo povratka. Mislim da si i sam svestan da 6-1 6-0 nije realan odnos snaga izmedju njega i Novaka. Ja ne kazem da Novak nije uopste spreman, da se ne moze pomeriti i slicno, ali kazem da nije dovoljno da to radi u kontinuitetu. I sam znas kako je surovo biti top 10 igrac i koliko trebas biti spreman. Novak odigra jedan mec dobro, sledeci lose i sve tako u krug. Ranije kad je bio i no.1 i kad je osvajao sve ove turnire nije oscilirao i bio je veoma stabilan, cak i kad nije islo on je drzao lopticu u igri i imao dubinu. Sad nema nista od toga i zato protivnike igraju lakse nego ranije.
                    Protivnici igraju lakše nego ranije i zbog toga što su tad gomila njih već pre meča skoro pa izgubili meč naravno u glavi.

                    Comment

                    Working...
                    X