Announcement

Collapse
No announcement yet.

RIM 2017.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • RG 2013 pecanje ti je presudilo mec sto je totalni apsurd, na ovogodisnjem IW neka sjena je bila problem, isto secam se neke pehove si spominjao ranije, dakle sve se nesto desi kad Novak zijani, nikako da on normalno zijani mec. Sta znam, bar ja imam takav utisak.
    OVAKO

    Comment


    • Po meni je glavni razlog uz jadni BH to što mu je return nivo top 50 igrača ove godine. Novak bez te povratne je u startu prilično lošiji igrač. Prije je redovno sticao prednost s tim vraćanjem u pertle, a sad je na streljani i ako vrati uopšte. Zato je lagano izgubio.

      Comment


      • Originally posted by Stefan-kobe View Post
        RG 2013 pecanje ti je presudilo mec sto je totalni apsurd, na ovogodisnjem IW neka sjena je bila problem, isto secam se neke pehove si spominjao ranije, dakle sve se nesto desi kad Novak zijani, nikako da on normalno zijani mec. Sta znam, bar ja imam takav utisak.
        Pogledaj sto sam malo prije napisao.

        Ne smatram tvoj komentar ni dovoljno ozbiljnim ni tebe dovoljno dobronamjernim da bih ti dao opsirniji odgovor.

        --------------

        Originally posted by notorious View Post
        Po meni je glavni razlog uz jadni BH to što mu je return nivo top 50 igrača ove godine. Novak bez te povratne je u startu prilično lošiji igrač. Prije je redovno sticao prednost s tim vraćanjem u pertle, a sad je na streljani i ako vrati uopšte. Zato je lagano izgubio.
        To nije razlog. Return je u prethodna 3 meca bio odlican i BH je perfekno funkcionisao. Znaci nesto je specificno bilo u nedjelju, vezano 90% za Sasu Zvereva. Onih 10% bi Novak vec nekako prevazisao. Vec sam napisaosve sto sam zapazio i nemam namjeru da ponavljam.
        Last edited by NI; 23-05-17, 11:37.

        Comment


        • Originally posted by Stefan-kobe View Post
          NI

          Mozes samo da mi objasnis kako kad Novak izgubi uvek nadjes neki izgovor u vidu vremenskih uslova, pehova, nedostatak zelje, itd itd...? Posto vremenski uslovi kako sto ja znam su isti za obojca teniseri, ne moze za Novak da puha vetar a za Zverev da je suncano i savrseno.
          Seti se samo meca sa Ferereom na US Openu 2012. Polufinale, vetar razbija, sprema se oluja, u pozadini se cuju gromovi... Ferer lagano uzima set. Mec se prekida. Sutradan svega toga nema i Novak rutinski dobija 3. seta za redom. Da ne pominjem ono finale RG gde je povracao zbog suncanice i izgubio od Nadala. Novak je igrac koji najbolje igre pruza kad su uslovi za igru optimalni. Mislim da onakva pobeda protiv Tima lezi upravo delom i u tome sto su mu uslovi za igru bas legli, nocni mec, teren otezao zbog kise. Novak je takav igrac, perfekcionista i mala stvar za neke u vidu vetra, kise, visoke temeprature moze da ga izbaci iz takta. To nije nista novo. Sto su uslovi losiji to sanse za Novakov poraz rastu.

          Comment


          • Originally posted by skeptik View Post
            Seti se samo meca sa Ferereom na US Openu 2012. Polufinale, vetar razbija, sprema se oluja, u pozadini se cuju gromovi... Ferer lagano uzima set. Mec se prekida. Sutradan svega toga nema i Novak rutinski dobija 3. seta za redom. Da ne pominjem ono finale RG gde je povracao zbog suncanice i izgubio od Nadala. Novak je igrac koji najbolje igre pruza kad su uslovi za igru optimalni. Mislim da onakva pobeda protiv Tima lezi upravo delom i u tome sto su mu uslovi za igru bas legli, nocni mec, teren otezao zbog kise. Novak je takav igrac, perfekcionista i mala stvar za neke u vidu vetra, kise, visoke temeprature moze da ga izbaci iz takta. To nije nista novo. Sto su uslovi losiji to sanse za Novakov poraz rastu.
            Ja kontam da mu vetar ne odgovara i sve to, nego je mene zanimalo kako NI uvek nadje izgovor za poraze Novaka. Mrsko mi sad da trazim postove, mogu da iskopam jedno 30 postova gde on nalazi razlog za poraze u nesto trece, a ne u samog Novaka i igru protivnika.

            Inace Novak je pre svega fizicki pao, a uz taj fizicki pad sledi i mentalni sto je sasvim logicno.
            OVAKO

            Comment


            • I da se nadovežem i razjasnim svoj prethodni post. Svima je lakše kad ne trpe pritisak na svoj servis, a nisu igrali s njim dok je bio filigranski precizan. Odatle i lagani porazi protiv Kyrgiosa, čak su se i Istomin i slične dileje osjećali bezbjedno jer im nije mogao po sat vremena do brejk lopte Još kad sam sebi oduzme servis na startu dobijamo rutinske pobjede bez problema.
              Nadam se da će se vratiti još jednom i da će se ova dvojica mladih naći na tom putu.

              Comment


              • Originally posted by skeptik View Post
                Seti se samo meca sa Ferereom na US Openu 2012. Polufinale, vetar razbija, sprema se oluja, u pozadini se cuju gromovi... Ferer lagano uzima set. Mec se prekida. Sutradan svega toga nema i Novak rutinski dobija 3. seta za redom. Da ne pominjem ono finale RG gde je povracao zbog suncanice i izgubio od Nadala. Novak je igrac koji najbolje igre pruza kad su uslovi za igru optimalni. Mislim da onakva pobeda protiv Tima lezi upravo delom i u tome sto su mu uslovi za igru bas legli, nocni mec, teren otezao zbog kise. Novak je takav igrac, perfekcionista i mala stvar za neke u vidu vetra, kise, visoke temeprature moze da ga izbaci iz takta. To nije nista novo. Sto su uslovi losiji to sanse za Novakov poraz rastu.
                Ima toga da je perfekcionista i da ga stvar izbaci iz takta. Ali postoje savrseno objektivne stvari.

                Kako da Novak odgovori na Sasin BH, koji je jednako konsistentan kao njegov i brzi 14 km na sat, u prosjeku? Dubinom i paralelom. Za to treba preciznost. Nedostatak ritam i vjetar otezavaju preciznost.

                Kako da Novak da pritisne Sasin servis koji lose cita? U prvom redu da lako cuva sopstevni servis. Novak nema snagu kod servisa, oslanaja se na preciznost. Vjetar sigurno ne pomaze preciznosti.

                To je sve obejktivno.

                ----------------

                Noto,

                Ne mogu reci da nisi u pravu. Problem je sto preuvelicavas. Novakova snaga dolazi u prvom redu od returna. Njegov return je manje efikasan u tri slucaja:

                -servere izrazito jako servira (zato ima los skor sa serverima)
                -ne poznaje servera
                -nije 100% motivisan

                Od kada je popravi servis, to je doslo kao velika ispomoc returnu. Ali njegov servis se bazira na varijaciji i preciznosti, ne i snazi. Mogu da se pitam, zasto Novak u nedjelju nije vise servirao Sasi u tijelo. To nije jasno.
                Last edited by NI; 23-05-17, 11:50.

                Comment


                • Originally posted by Stefan-kobe View Post
                  Ja kontam da mu vetar ne odgovara i sve to, nego je mene zanimalo kako NI uvek nadje izgovor za poraze Novaka. Mrsko mi sad da trazim postove, mogu da iskopam jedno 30 postova gde on nalazi razlog za poraze u nesto trece, a ne u samog Novaka i igru protivnika.

                  Inace Novak je pre svega fizicki pao, a uz taj fizicki pad sledi i mentalni sto je sasvim logicno.
                  Poraz od Zvereva je kombinacija dobre igre Zvereva i vremenskih uslova koji nisu isli na ruku Novaku. I nije on pao fizicki nego mentalno jer je non stop besnio zbog vetra. Bio je isfrustriran. Nesto slicno kao prosle godine kada se nervirao zbog kise i gde je takodje izgubio od Cayraya u finalu.

                  Comment


                  • Originally posted by NI View Post
                    Pogledaj sto sam malo prije napisao.

                    Ne smatram tvoj komentar ni dovoljno ozbiljnim ni tebe dovoljno dobronamjernim da bih ti dao opsirniji odgovor.

                    --------------



                    To nije razlog. Return je u prethodna 3 meca bio odlican i BH je perfekno funkcionisao. Znaci nesto je specificno bilo u nedjelju, vezano 90% za Sasu Zvereva. Onih 10% bi Novak vec nekako prevazisao. Vec sam napisaosve sto sam zapazio i nemam namjeru da ponavljam.
                    Biće da je do Bedenea i ostalih servera. Ne možemo znati a možda ćemo i saznati, on bi protiv Federera ove godine prošao kao i Rafaelo. Bio bi nemoćan u vraćanju servisa, ne zato što bi ovaj vanserijski servirao nego iz razloga koji sam naveo. Nije baš Zverev takvog servisa da on ne može bar gem po setu vratiti duboko, pritisnuti.

                    Comment


                    • Originally posted by NI View Post
                      Ima toga da je perfekcionista i da ga stvar izbaci iz takta. Ali postoje savrseno objektivne stvari.

                      Kako da Novak odgovori na Sasin BH, koji je jednako konsistentan kao njegov i brzi 14 km na sat, u prosjeku? Dubinom i paralelom. Za to treba preciznost. Nedostatak ritam i vjetar otezavaju preciznost.

                      Kako da Novak da pritisne Sasin servis koji lose cita? U prvom redu da lako cuva sopstevni servis. Novak nema snagu kod servisa, oslanaja se na preciznost. Vjetar sigurno ne pomaze preciznosti.

                      To je sve obejktivno.
                      Zverev je odigrao perfektan mec, bolje od toga sumnjam da moze. Problem je u tome sto Novak zbog vetra izmedju ostalog nije mogao da pruzi svoj maksimim. I naravno taj prvi gem koji svima daje fore.

                      Comment


                      • Originally posted by skeptik View Post
                        Poraz od Zvereva je kombinacija dobre igre Zvereva i vremenskih uslova koji nisu isli na ruku Novaku. I nije on pao fizicki nego mentalno jer je non stop besnio zbog vetra. Bio je isfrustriran. Nesto slicno kao prosle godine kada se nervirao zbog kise i gde je takodje izgubio od Cayraya u finalu.
                        Govorim o ove sezone, ne samo o ovom turniru. Kako to nije pao Novak fizicki? Jel gledas njegovu snagu kod servisa i kod udarca? Dali ti on izgleda da ima snagu u bekenda koji mu je bas stabilan udarac kad je on u normalnoj formi? Vidis da ga i neke poluigrace probijaju i razbijaju bekenda...
                        OVAKO

                        Comment


                        • Onda mi objasni sledece. Tim nadjaca Nadala, a Novak razbije Tima. Ajde da ga je pobedio tesno ali on ga je demolirao. Da li bi on to mogao da fizicki nije stabilan i spreman? Problemi sa Novakom su dosta slozeni i nesto prognozirati na duze staze je nezahvalno. On igra od sjaja do ocaja svaki turnir ove sezone. Nema kontinuitet.

                          Comment


                          • Samo taj sjaj preskače počesto

                            Comment


                            • Tim dobije Nadala, Djokovic razbije Tima, Zverev razbije Djokovica, Nadal razbije Zvereva
                              u tenisu je match up najbitniji, to valjda svi znamo
                              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                              sigpic

                              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                              with experience.

                              Comment


                              • Vec sam rekao da je Novak za Tima najgori match up ali ovde govorim o Novaku koji je u toku jednog dana razbio Delpa i Tima. Da li to moze igrac koji fizicki nije spreman i stabilan?

                                Comment

                                Working...
                                X