Announcement

Collapse
No announcement yet.

2017 FORMULA 1 GULF AIR BAHRAIN GRAND PRIX

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Originally posted by Maniac View Post
    Bravo Seb, bravo Ferari za taktiku. Botas prespor, celu trku na nivou koji ne odgovara bolidu koji vozi. Kimi no comment
    Kimijevu trku su uništili kod 1. izlaska u boks (prednji desni točak), pošto je opet pao iza Mase, mada iskreno mogao je da startuje bolje
    ¡Si Señor!

    Comment


    • #62
      Borba Seba i Hamiltona ove godine podseca malo na Mika vs Sumaher

      Comment


      • #63
        Idi Alonso iz tima sto pre

        Послато са HUAWEI VNS-L31 уз помоћ Тапатока

        Comment


        • #64
          Originally posted by somborac View Post
          Kimijevu trku su uništili kod 1. izlaska u boks (prednji desni točak), pošto je opet pao iza Mase, mada iskreno mogao je da startuje bolje
          Mogao je i morao mnogo bolje... Al ajd, šta je tu je...

          RB i pored dobrih kvalifikacija nije izdržao u trci, na kraju 40s iza pobednika... Force India i pored objektivno sporijeg bolida zadržava četvrtu poziciju u šampionatu konstruktora. Kakav tim, neverovatno! Hulk u trci ponovo slabiji nego u kvalifikacijama... Ne znam šta da mislim za njega, da li je Renault i dalje loš ili on nije tako dobar (Palmer mi nije nikakav reper...).

          Kakvo je mišljenje za kaznu Hamiltonu i za incident Stroll-Sainz?

          Comment


          • #65
            Sjajno! Jedva cekam Ruse Nemam mišljenje o kazni mada iskreno malo mi glupo to dajte neka se trkaju uvek sam za to. Botas gubitnik dana , dal trema, dal auto ne znam ali je podbacio. Sa druge strane Kimija bih čak i pohvalio posle lošeg starta sa ipak losijim gumama od ostalih dobar tempo i trka, e sada Ferrari od Sumija ne zna i ne ume da vodi brigu o dva vozača tako da duplu pobedu nećemo videti. Ono danas sa kimijem ja ne znam sta su pokušali katastrofa.Gura se Seb logično i treba ali oćemo i konstruktorsku tako da nema spavanja!

            Comment


            • #66
              Kod Hamiltona zasluženih i realnih 5s, a kod ove dvojice mi se činilo da je junior bio baš preambiciozan......
              I opet moram naglasiti da ne osuđujem Luisa, isto bi uradili Šumaher, pokojni Sena, Prost (pogotovo ako bi tako Senu blokirao), verovatno i Alonso...., samo što bi se opet mnogo veća prašina digla da je ovo uradio neki vozač Ferarija danas, ovako 5s i teraj dalje
              ¡Si Señor!

              Comment


              • #67
                Tih 5 sekundi ne bi puno uticalo na sam ishod trke, Mercedes se zajebao sto pre SC jedan od njih dvojice nije odgovorio na Fetelov odlazak u boks, iako tesko da bi i to promenilo konacan poredak.Fetel danas zasluzeno slavio, da ne spominjemo sto zbog SC nije napravio jos vecu razliku u odnosu na Mercedese kada je zagrejao gume.

                Comment


                • #68
                  Nikola Nedeljković‏ @rajs41 3 минпре 3 минута
                  Још
                  1/2: Španski mediji prenose da je Alonso kazao timu u petak da će dati 100% na trci i ako ne bude u bodovima,odustaće u zadnjem krugu.#skf1

                  Nikola Nedeljković‏ @rajs41 2 минпре 2 минута
                  Још
                  2/2: Na kraju to se i desilo. E sada, ALO je prijavio problem sa motorom, ali tim nije bio obavešten o tome. #SKF1

                  Comment


                  • #69
                    A zasto je Ferari toliko sporiji od srebrnih u kvalifikacijama, a toliko konkurentan u trci?

                    Comment


                    • #70
                      Originally posted by BogdanB View Post
                      Nikola Nedeljković‏ @rajs41 3 минпре 3 минута
                      Још
                      1/2: Španski mediji prenose da je Alonso kazao timu u petak da će dati 100% na trci i ako ne bude u bodovima,odustaće u zadnjem krugu.#skf1

                      Nikola Nedeljković‏ @rajs41 2 минпре 2 минута
                      Још
                      2/2: Na kraju to se i desilo. E sada, ALO je prijavio problem sa motorom, ali tim nije bio obavešten o tome. #SKF1
                      Španski mediji prenose sve i svašta... Ne bih isključio, ali takve informacije treba gledati sa popriličnom rezervom...

                      Originally posted by LejkerBoy View Post
                      A zasto je Ferari toliko sporiji od srebrnih u kvalifikacijama, a toliko konkurentan u trci?
                      Izgleda da su podesili bolid da podupravlja i time rasteretili zadnje gume za trku. Toto je juče nagovestio da je Hamilton uradio to, kao i Ferrari. Meni deluje da su i mapu za Q3 malo korigovalli, zbog problema koje je Kimi imao u petak sa turbinom...

                      Što se tiče onog sa RTL za Mercedes i probleme kad nije na čelu, to nije novost. To je bilo tako i prethodnih sezona, to je isto važilo i za Red Bull pre hibrid ere. Prednje krilo u F1 od promena pravila 2009. ima višestruku ulogu, ne samo da pruža balans zadnjem krilu već i utiče na to kako će vazduh ići oko prednjih guma - što mnogo utiče na aerodinamiku u zadnjem delu bolida. RB nekad i Mercedes sad (i ne samo Mercedes) prave aero paket koji će najbolje funkcionisati na čelu. Niko ne pravi aero paket koji će bolje funkcionisati iza nekog bolida jer je to nemoguće, ali vodeći timovi zbog sigurnosti u svoje bolide imaju takav pristup da ih projektuju maltene samo za vodeću poziciju.

                      Mercedes ima najkompleksniji aero paket, najviše se oslanjaju na preciznu kontrolu vazdušne struje i time će najviše gubiti kada se njihov bolid nađe iza drugog bolida. Ferrari deluje kompleksno, ali zapravo je dosta jednstavniji, dok je Red Bull trenutno bez sumnje bolid koji će najmanje izgubiti (aero) performanse prateći drugi bolid...

                      Sainz dobio kaznu za sledeću trku, startovaće 3 mesta niže u odnosu na kvalifikacije.
                      Last edited by Vanja #66; 16-04-17, 19:26.

                      Comment


                      • #71
                        Red Bul jos malo da napreduje i eto Maxa u borbi za titulu
                        Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                        Comment


                        • #72
                          Originally posted by Sam Hornish Jr. View Post
                          Red Bul jos malo da napreduje i eto Maxa u borbi za titulu


                          Comment


                          • #73
                            Originally posted by Vanja #66 View Post
                            Španski mediji prenose sve i svašta... Ne bih isključio, ali takve informacije treba gledati sa popriličnom rezervom...


                            Izgleda da su podesili bolid da podupravlja i time rasteretili zadnje gume za trku. Toto je juče nagovestio da je Hamilton uradio to, kao i Ferrari. Meni deluje da su i mapu za Q3 malo korigovalli, zbog problema koje je Kimi imao u petak sa turbinom...

                            Što se tiče onog sa RTL za Mercedes i probleme kad nije na čelu, to nije novost. To je bilo tako i prethodnih sezona, to je isto važilo i za Red Bull pre hibrid ere. Prednje krilo u F1 od promena pravila 2009. ima višestruku ulogu, ne samo da pruža balans zadnjem krilu već i utiče na to kako će vazduh ići oko prednjih guma - što mnogo utiče na aerodinamiku u zadnjem delu bolida. RB nekad i Mercedes sad (i ne samo Mercedes) prave aero paket koji će najbolje funkcionisati na čelu. Niko ne pravi aero paket koji će bolje funkcionisati iza nekog bolida jer je to nemoguće, ali vodeći timovi zbog sigurnosti u svoje bolide imaju takav pristup da ih projektuju maltene samo za vodeću poziciju.

                            Mercedes ima najkompleksniji aero paket, najviše se oslanjaju na preciznu kontrolu vazdušne struje i time će najviše gubiti kada se njihov bolid nađe iza drugog bolida. Ferrari deluje kompleksno, ali zapravo je dosta jednstavniji, dok je Red Bull trenutno bez sumnje bolid koji će najmanje izgubiti (aero) performanse prateći drugi bolid...

                            Sainz dobio kaznu za sledeću trku, startovaće 3 mesta niže u odnosu na kvalifikacije.
                            Hvala na informaciji, postovi su ti za

                            Comment


                            • #74
                              Originally posted by Vanja #66 View Post
                              Ne verujes, videces
                              Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                              Comment


                              • #75
                                Vettel sve super odradio posao još će me i naterati da opet navijam za Ferari Hamilton izvukao maksimum tako da za titulu je to bitno. Raikonen i Bottas opet podbacili pogotovo po mom mišljenju Bottas.
                                Baš mi je žao što Verstapen nije završio jer je to bzvz gubljenje bodova , a sigurno će on moći kasnije da se bori sa Hamiltonom i Vettelom.

                                Comment

                                Working...
                                X