Announcement

Collapse
No announcement yet.

Majami 2017

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Izvukao si se malo [emoji14]
    Pa i ja prvi kazem da ova dvojica ne igraju nista posebno, ali je cinjenica da ni Novak ne igra nista posebno, tako da ne mozes znati, sbbkbb. Nadala bi dobio jer je Nadal bas u kanalu, ali za Federera nisam siguran. Mozda u Majamiju, Djokovic je jedini koji se nikad ne umara tamo.
    Last edited by s_hyperion; 03-04-17, 09:40.

    Comment


    • Originally posted by Zika View Post
      опасна та Мирка, види се ко је газда у кући....
      I meni Žiko ovo sve više liči da nema veze sa Nike-om, već da je Mirka obnovila ugovor sa Gillete-om

      Stvarno sad bez zajebancije, Mirka me je onim gestom podsetila na one majke koje posle meča uleću u svlačionicu i mlate svoju decu kad izgube meč.
      Tako da je Bojana u pravu mi taj svet ne možemo da razumemo.
      Last edited by Dekson; 04-04-17, 10:40.
      Lako je uvek pogadjati u centar ako imaš ljude da crtaju krugove oko njega

      Comment


      • @amnesiac

        Slazem se sa postom, sve si opfatio u sustini, samo ne slazem da je Fed odigrao vise nego dobro u finalu, po meni je on bio prosecan juce, ali vise nego dovoljno za rutinsku pobjedu. Svako ko je prognozirao pobedu Nadala ili ne poznaje dovoljno ovaj sport ili ne poznaje Nadala kako treba, odnosno kako funkcionise. Lik nema servis, nema retern, nema defanziva, FH je OCAJAN i plitak, on sa svim ovim manama ne moze dobiti Feda pa makar igrali u blato.

        Ne pise se dobro Rafi u sezonu sljake, gde ce on bez snage dobijati meceve? Kako ce on to raditi uopste? Puno igraca ce imati sanse protiv njega ako je ovakav, a sve su prilike da bude jer nema previse vremena da se nesto drasticno promeni, bar po meni.
        OVAKO

        Comment


        • Najiskrenije, ja mislim da ce njemu mnogo teze biti na sljaci nego sto mu je bilo na betonu.
          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

          sigpic

          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
          with experience.

          Comment


          • Ma isto mislim i ja, osim ako bitno ne promeni kretanje i snagu. Prosle sezone je bio los u IW i Miami, do duse u IW je ok igrao, Miami predao zbog iscrpljenosti, ali nema veze poenta je da nije bio sasvim ok, al zato na sljaci je bio odlican. Vidjecemo ove sezone, mada mislim da mu se ne pise dobro.
            OVAKO

            Comment


            • Bice Rafa dobar na sljaci po meni. Videcemo

              Comment


              • Majami 2017

                Stefane, da bismo ocijenili Federerovu igru moramo shvatiti da je Majami zbog uslova vjerovatno najgori turnir za njega poslije šljake. Jednostavno, teško da može biti gori za njega, a on teško da od onoga sinoć može bolje. Rijetko je i mogao u prošlosti. Veoma sporo, visok odskok, klima koja je sama po sebi iscrpljujuća. On u takvim uslovima mora igrati agresivno znajući da će to prouzrokovati veliki broj grešaka a da agresivni udarci moguće neće biti dovoljni. Opet, agresiju treba kontrolisati što je najteži posao u sporim uslovima. Doduše, Federer je meč počeo sa mnogo grešaka (moguće da nije očekivao Nadalovo forsiranje na njegov FH), ali je ostao miran u kritičnim trenucima i onda je konsolidovao svoju igru. U drugom setu je manje forsirao i više igrao na sigurnije čekajući svoju šansu.

                Što se tiče Nadala, problemi su mnogi. Najveći je svakako servis jer od njega sve počinje. Problem je zato što mu je sinoć tačno pola servisa vraćeno na BH, a to nije zona iz koje on voli da gradi poen i melje protivnika. Interesantan tekst:

                http://www.atpworldtour.com/en/news/...ami-2017-final

                Druga stvar je, mislim, pogrešna taktika. Veoma sam malo lopti vidio koje su išle na Federerov BH. Neko će reći da se dvaput opekao, ali vratiću se na uslove koji su njegovoj standardnoj taktici više odgovarali. Kad je krenuo meč mislio sam da je ta taktika trenutna, a umalo da da i rezultat zbog Federerove nesigurnosti. No on je u malo manjoj mjeri nastavio u nastavku meča i bio kao na strelištu.

                Treći faktor je glava i to kod oba tenisera i sada je taj mentalni momentum prešao na Federerovu stranu. Nekad bi kod dvije vezane brejk lopte za Nadala Federer raspalio lopticu u aut iz izgledne šanse i time Nadala automatski napunio dodatnim samopouzdanjem. Sada to nije bio slučaj. Psihološki momenat je i u godinama. Imam utisak da je ranije razmišljao "Starim, a on je dosta mlađi od mene i u naponu snage", a sad je to "Star sam, ali i on je star, a zbog stila njegove igre u ranog teniskog sazrijevanja razlika u godinama je bez značaja". I Nadal u suprotnoj ulozi vjerovatno isto razmišlja. Naravno, ja ne znam što se njima dvojici vrzma po glavi, ovo je samo moje nagađanje iz ugla navijača.

                Iskren da budem, negdje sam priželjkivao poraz od Kirgyosa (ne od Berdycha, zaista) jer sam se bojao Nadalove svježine i nedostatka iste kod Federera. Glup bi mi bio poraz od Nadala na čistu svježinu.

                Nadal i šljaka? Nezahvalna prognoza zbog više nepoznanica. Situacija sa Đokovićem i Murrayem još uvijek nije jasna pa samim tim ne možemo ništa prognozirati. Tačno je da Nadal ne može dominirati šljakom kao nekad, ali kad pogledaš konkurenciju, Roland Garros nije nemoguća misija ukoliko bude imao povoljan žrijeb, naprotiv. Veći su problem eventualne povrede kao što je to bilo prošle godine.
                Last edited by amnesiac; 03-04-17, 17:40.
                Australian Open (2004, 2006, 2007, 2010, 2017, 2018) French Open (2009) Wimbledon (2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2009, 2012, 2017) US Open (2004, 2005, 2006, 2007, 2008)

                Comment


                • Amnesiac

                  Hvala ti za ovaj tekst, odlicno otslikava trenutne dominacije Rogera u njihovim duelima. A taj problem kod Nadala sam uvideo jos protiv Dimitrova u Melburnu. Dakle, Rafa servira naravno u BH strani Grigora kod deuce strani, znaci na T liniji, a ovaj mu vraca BH slajsom ali ne na FH Rafe vec na BH, dakle ne onaj standardni patern, slice na FH Rafe i ovaj te izreseta sa te strane. I Rafa je morao mnogo teze otvarati poene, savijati se u koljenima, pa zato je taj mec potrajao toliko i zato Dimitrov bio blizu pobede.

                  Slicno sad radi i Roger s tim sto mnogo retko slajsuje sa BH, vec udara ciste bekende i oduzima vreme Nadalu za napad. Tu ogromne zasluge ima i Ljubicic i mora se cestitati za odradjeno. A na sve ovo ako dodamo ono sto si spomenuo, a to je Rafina nesigurnost, odnosno manjak samopouzdanja, Rafina manja snaga u odnosu na ranije, dobijamo Nadal koji je glineni golub protiv Federera. Rafa bez FH nije igrac i to je to, to je kljucan udarac kod njega i ako to ne funkcionise 100% onda je u velikim problemima. Lepo si i servis spomenuo, i tu je opao drasticno, a naravno za to zasluge ima SNAGA koja nije kao ranije.

                  U biti to je to, mislim da smo rekli sve oko ovog meca i mane i prednosti obojci, sad cemo na sljaku videti kakav ce biti Rafa. U princip obozavam kad pricam sa tobom, jedan od najgotivnijih clanova na forumu.
                  OVAKO

                  Comment


                  • Majami 2017

                    Originally posted by Stefan-kobe View Post
                    U biti to je to, mislim da smo rekli sve oko ovog meca i mane i prednosti obojci, sad cemo na sljaku videti kakav ce biti Rafa. U princip obozavam kad pricam sa tobom, jedan od najgotivnijih clanova na forumu.
                    Hvala na lijepim riječima, Stefane. Isto mogu reći i za tebe. Mada sam ja sad na ljepšoj "pobjedničkoj" strani pa ne bih volio da nekom zvučim licemjerno. U principu, smatram da u radovanju treba biti umjeren i shvatiti da na forumu ima navijača drugog igrača, pa tako svako bahaćenje (osim kad je riječ o šali) i "vraćanje dugova" onom koji te je ranije provocirao može povrijediti nekog korektnog forumaša koji to ničim nije zaslužio. Što se mene tiče, čak je bolja diskusija sa nekim ko ima suprotne navijačke afinitete uz uslov da je korektan.
                    Australian Open (2004, 2006, 2007, 2010, 2017, 2018) French Open (2009) Wimbledon (2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2009, 2012, 2017) US Open (2004, 2005, 2006, 2007, 2008)

                    Comment


                    • Originally posted by Stefan-kobe View Post
                      Amnesiac

                      Rafa bez FH nije igrac i to je to, to je kljucan udarac kod njega i ako to ne funkcionise 100% onda je u velikim problemima. Lepo si i servis spomenuo, i tu je opao drasticno, a naravno za to zasluge ima SNAGA koja nije kao ranije.

                      u.
                      Primjetio sam da je Rafa protiv Fogninija servirao najbolje od final UP Opena 2010 ili tačnjie osim 1.seta proti Kohlija Rafa je bio fantastičan na svom servisu kroz cijeli turnir. A onda sljedi finale Miamija i kao uvijek u ovoj godini protiv največeg rivala Rafa servira ko neka stara baka.

                      Comment


                      • Originally posted by jacques9 View Post
                        Primjetio sam da je Rafa protiv Fogninija servirao najbolje od final UP Opena 2010 ili tačnjie osim 1.seta proti Kohlija Rafa je bio fantastičan na svom servisu kroz cijeli turnir. A onda sljedi finale Miamija i kao uvijek u ovoj godini protiv največeg rivala Rafa servira ko neka stara baka.
                        Uz duzno postovanje brate ali ko zna sta si ti gledao. Pa po meni Fognini je odigrao najlosiji mec u zivotu, nikako servis Rafe nije bio nekakav faktor u tog meca, vec ocajnost Fabia... Ne servira Rafa uopste kako treba, eto i Amnesiac je konstatirao to u njegov post, a verujem da puno ljudi su videli to.

                        Inace Amnesiac, to sam tako napisao jer u zadnje vreme ima sve manje i manje kvalitetnih postova, sve se svelo na sprdanje, vredjanje, provociranje itd itd. Nekad je Shminka znao da napise analize i to duge analize gde je bilo opfaceno svega i svacega, svaka mana i vrlina tenisera, nekad je znao i Vladan da napise analizu, nekad su puno clanova bili aktivniji i pisali kvalitetnije postove, a sad nekako sve zamrlo i palo u drugom planu. Pun mi kurac (oprostite na izraz ali zelim da bas dolovim) od: Stari Federer, glutenko, narkoman Rafa, odvratan Endi i slicne komentare. Mislim, malo sale i sprdnje nije na odmet, uvek je to dobrodoslo ali mislim da je forum otisao bas na drugu stranu.
                        OVAKO

                        Comment


                        • Jeste katastrofalno servirao, bas ne pamtim da je toliko prvih servisa promasio. Vidim da je na kraju procenat bio jednak Fedovom.
                          Jedino mislim da mu je bekhend dobro radio, imao je nekoliko bas brutalnih winnera sa te strane.

                          Comment


                          • Originally posted by Stefan-kobe View Post
                            Uz duzno postovanje brate ali ko zna sta si ti gledao. Pa po meni Fognini je odigrao najlosiji mec u zivotu, nikako servis Rafe nije bio nekakav faktor u tog meca, vec ocajnost Fabia... Ne servira Rafa uopste kako treba, eto i Amnesiac je konstatirao to u njegov post, a verujem da puno ljudi su videli to.

                            .

                            Pa nisi u pravu vezano na meč Rafe protiv Fogninija

                            POgledaj si zadnja 2 servis gema protiv Fogninija.

                            MOmentum jeste na strani Fogninija. Svi očekuju da če Rafa imati probleme na svom servisu. A Rafa ubaci nekoliiko aseva + servis winnera. VIše nego dobro za njega

                            Gdlje mu je bio servis protiv ROgera kad se lomio 1. in 2.setu ?????

                            Comment


                            • Originally posted by jacques9 View Post
                              Pa nisi u pravu vezano na meč Rafe protiv Fogninija

                              POgledaj si zadnja 2 servis gema protiv Fogninija.

                              MOmentum jeste na strani Fogninija. Svi očekuju da če Rafa imati probleme na svom servisu. A Rafa ubaci nekoliiko aseva + servis winnera. VIše nego dobro za njega

                              Gdlje mu je bio servis protiv ROgera kad se lomio 1. in 2.setu ?????
                              Mozda je servis isao bolje na ovog turnira nego u IW-u, ali opet nije nista specijalno servirao. Zaprvo u Majami ne moze to da uradi pa makar bila sad 2010 godina, jer su uslovi prespori i bas teski. Gledao sam reprizu danas, koliko Rafa ne veruje u svog forhenda to je strasno. U drugog seta par lakih za njega FH paralele izbacio po 20 metara u autu...
                              OVAKO

                              Comment

                              Working...
                              X