Announcement

Collapse
No announcement yet.

NCAA TOURNAMENT 2017 - MARCH MADNESS

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by Reise View Post
    Kakva je igračina Foks, šta je bre ovo?
    -||-

    Comment


    • #17
      Dobar je Lonzo, dobar je i Monk. Opravdan je taj hajp oko njih. Ali ovaj Foks je veći talenat od obojice.
      sigpic

      Comment


      • #18
        Ne verujem da je veci talenat, koliko je veci radnik. A i njegov profil i nije nesto sto se trazi u danasnjem NBA, plej koji nema bas istancan sut. Mada, ja sam uvek fan one spike, da se sut uvek moze navezbati, donekle. Em to, em sto nisam duze vreme video boljeg defanzivca u NCAA. Ali bice on ispod top5, sto je dobro po ekipe koje jure pleja, a nemaju lottery pick. Cak mislim da ce Monk verovatno biti ispred njega na draftu.
        sigpic

        “We have to change, from doubters, to believers, now.”
        -Jürgen Klopp

        Comment


        • #19
          Ako ćeš tako, ni Lonzo nema šut sa kojim može da se pohvali.

          Ogroman talenat posjeduje brate, ko ima onakvu eksplozivnost i kontrolu tijela kod onih prodora? To sigurno ne može da se dobije teškim radom. Rođen je za ovo. Šut će sigurno nadograditi, tako to ide kod najboljih. A i nije baš da je kamenjar kako ga predstavljaju, ima tu dosta osjećaja. Ne možeš da kažeš za njega da je Rondo, pa da mu staneš tri metra od njega u odbrani.
          Odbrana je nešto što ga odvaja od ovih plejmejkera koji se kotiraju više od njega. Lonzo isto igra dobru odbranu, ali je daleko od Foksa jer nema čvrstinu kao ovaj.
          sigpic

          Comment


          • #20
            Pa dobro, sa strane fizickih atributa, ne moze mu niko oduzeti taj aspekt talenta, jer je stvarno prebrz, samo ti kazem da cisto zbog suta se ne kotira visoko, inace bih ja da sam GM njega sigurno uzeo kao lottery pika. Fizicki atributi su mu zaista van ovog sveta, ali generalno samo u tim aspektima on i dominira nad ovom konkurencijom. Nije kamenjar, ali jednostavno malo iznad 20% za tri je mizerija, pa Wall je imao valjda 30% na kolezdu, a sa njim najcesce ide poredjenje.

            Sto se tice Lonzoa, ako mislis na mehaniku suta, tu i moze da se povede diskusija kako ce to izgledati u NBA, ali realno brate, on ima iznad iznad 50% sut iz igre i 40% za 3 sa tom mehanikom a bukvalno uzima suteve sa 9m. I to uopste mu i nije primarna opcija, vec je on vise pass to first mentality play, i to dosta govori o njegovom talentu, jer cenim da su njegove playmaking sposobnosti daleko najbolje na ovom draftu i iznad konkurencije, sto u kombinaciji sa onakvim procentima suta, nesto sto niko nece zaobici na draftu, iako mu je cale budaletina. Sto se tice odbrane, nekonstantan je, velike mane ima kod pikova, ali ima dobru lateralnu kretnju kad se spusti u gard, a ona visina mu je samo plus jer mu ne oduzima brzinu nimalo.

            Fox je odigrao najbolji mec od kako je na koledzu, ali to po meni ga i dalje ne stavlja ispred Lonzoa, jos manje ispred Fultza koji i ne igra march madness, a bice prvi pick 90%.
            sigpic

            “We have to change, from doubters, to believers, now.”
            -Jürgen Klopp

            Comment


            • #21
              Originally posted by Reise View Post
              Ako ćeš tako, ni Lonzo nema šut sa kojim može da se pohvali.

              Ogroman talenat posjeduje brate, ko ima onakvu eksplozivnost i kontrolu tijela kod onih prodora? To sigurno ne može da se dobije teškim radom. Rođen je za ovo. Šut će sigurno nadograditi, tako to ide kod najboljih. A i nije baš da je kamenjar kako ga predstavljaju, ima tu dosta osjećaja. Ne možeš da kažeš za njega da je Rondo, pa da mu staneš tri metra od njega u odbrani.
              Odbrana je nešto što ga odvaja od ovih plejmejkera koji se kotiraju više od njega. Lonzo isto igra dobru odbranu, ali je daleko od Foksa jer nema čvrstinu kao ovaj.
              Sto je i Fresh rekao, ima odvratnu mehaniku suta ali on pogadja i to iz raznih situacija. Po meni veoma dobar suter.

              Comment


              • #22
                Što se tiče osjećaja za igru i za pas, Lonzo je poprilično ispred svih na ovom draftu. Vidjelo se i sinoć, teško da bi koji igrač dodavao lopte sa onakvom lakoćom i preciznošću.

                Mehanika i jeste problem što se mog mišljenja tiče. Nije problem da pogodi kad mu se defanzivac odalji ili je sam, pa pogodi. Ili se digne sa 9-10 metara, kad niko ne očekuje. Problem je kad ga pritisneš, kad mu staneš uz tijelo, izgleda mi kao da ne može da izgradi poziciju za šut. Procenti su odlični, ali bi ih opet uzeo sa dozom opreznosti. Ipak se priča o piku koji će da bude igrač franšize brzo, a oni moraju da budu kompletni realno gledano. Doći će momenti kad protivnik odigra vrhunsku odbrani i zatvori sve linije, pa će morati da rješava 1 na 1. Samo zbog toga je Fulc ispred njega.
                sigpic

                Comment


                • #23
                  Originally posted by Reise View Post
                  Što se tiče osjećaja za igru i za pas, Lonzo je poprilično ispred svih na ovom draftu. Vidjelo se i sinoć, teško da bi koji igrač dodavao lopte sa onakvom lakoćom i preciznošću.

                  Mehanika i jeste problem što se mog mišljenja tiče. Nije problem da pogodi kad mu se defanzivac odalji ili je sam, pa pogodi. Ili se digne sa 9-10 metara, kad niko ne očekuje. Problem je kad ga pritisneš, kad mu staneš uz tijelo, izgleda mi kao da ne može da izgradi poziciju za šut. Procenti su odlični, ali bi ih opet uzeo sa dozom opreznosti. Ipak se priča o piku koji će da bude igrač franšize brzo, a oni moraju da budu kompletni realno gledano. Doći će momenti kad protivnik odigra vrhunsku odbrani i zatvori sve linije, pa će morati da rješava 1 na 1. Samo zbog toga je Fulc ispred njega.
                  To je vecina mislila, ali decko je kao sto sam napisao iz raznih situacija pogadja, step back trojke, iz driblinga preko ruke itd... Ali dosta ljudi imaju predrasude bas zbog mehanike.

                  Comment


                  • #24
                    Prešao sam mjeru malo, moram da stanem. Upadam u živo blato od ovih komentara. Nije da imam nešto protiv lika. Čak mi je simpatičan i njegov otac.
                    Ima fantastičan skill-set, koji će mu se prenijeti i u NBA sigurno. Ali nije sad toliko daleko od Foksa ili Denisa Smita npr. da možeš da kažeš da ne mogu da se nose sa njim, to mi je poenta. Ne odskače toliko od ostalih, koliko se predstavlja.

                    Zamisli da Foks nabaci šut, pa mu upariš to sa ovakvom odbranom. Meni je to najbolja opcija za tim npr. Da ti najbolji igrač bude i ofanzivno i defanzivno zvijer.
                    sigpic

                    Comment


                    • #25
                      Ne odskace tu niko ni od koga prevelikom razlikom kada pricamo o tim plejmejkerima koji se kotiraju visoko. Sve je to u par deka, s tim sto ima detalja koji odlucuju ko je realno ispred koga. Fultz je zaista zastrasujuc koliko je potentan u napadu, ali i on ima problema u drugom smeru sto opet moze popraviti jer ima potreban alat. Fox je realno two way play sa sjajnim fizikalijama, ali nema taj sut, realno ga pustaju kada je na trojci, ali moze da pika taj midrange donekle, opet ce se vise odluciti za neki floater nego li sut, a trebalo bi i malo mase nabaciti na ono telo. Lonzo deluje najkompletnije i jedino upitno kod njega je iso igra, dok je Smith Jr dosta pao na mock-u jer je undersized i u svim parametrima ispod ove trojice.

                      Sto se tice mehanike Lonzoa, moze da bude problem u shot kreaciji, ali to tek moramo da vidimo kada udje u ligu jer za sada nema puno problema. Ima taj nezgodan step back, ali koliko mi se cini samo u levo i tesko se moze braniti jer jos kad je onako baci sa levog ramena ni ne vidis kad je uspeo da sutne. Sto opet cini nemogucim da to uradi i sa desnim step backom i NBA skauti ce to uvideti pa ce jaci defanzivci moci tu da ga sacuvaju donekle i limitiraju. Ipak on ima oko 2m tako da je vec above sized play i vec ima prednost i moze raditi na iso igri koja mu je jedina mana, ali uopste ne u tolikoj meri. Dok Fox ima problem da i kad probije, ne odlucuje se na sut iz driblinga gotovo nikad, retkost je to videti i pre ce odraditi floater ili klasican layup. Ne koristi mnogo slabiju desnu ruku. Njega ce defanzivci pustati na piku i na trojci ako ne dotera taj sut do pristojnog kvaliteta i to je evidentna razlika izmedju njega i Lonzoa. Nije nesto wow, ali dovoljno da ovaj bude top3 pik i iznad Foxa. Mozda cak i Smith Jr bude iznad.
                      sigpic

                      “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                      -Jürgen Klopp

                      Comment


                      • #26
                        Шта мислите о овом Џексону? Бостон ће бирати њега највероватније ако не буде трејдовао пик, јер им плеј никако не треба..

                        Comment


                        • #27
                          Ne mora da znaci da Boston nece birati pleja, jer oni trojku uvek mogu da dovedu u FA, posto se Hayward vec pominjao duze vreme, a imaju tu i Browna kojeg nikako ne treba otpisati. Fultz bi sigurno mogao da bude jako dobar fit in sa Thomasom, a verovatno i Ball, nacice Stevens nacin.

                          Josh Jackson je klasican point forward cija se jedina mana ogleda u sutu, bar je tako isla prica u pocetku, a on uopste nije los suter, kako je sezona odmicala, tako je i on dizao procente. Izuzetno pametan i nesebican igrac koji koristi svoje kvalitete do maxa. Najjaci all round igrac na draftu.
                          sigpic

                          “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                          -Jürgen Klopp

                          Comment


                          • #28
                            Чини ми се да Џејлен добија све више минута у последње време, биће од њега нешто, на слатким мукама је Бостон свакако.

                            Comment


                            • #29
                              Džekson je strašan igrač, ali ako Boston dobije prvog pika, sigurno će izabrati nekog od plejmejkera. Sa njima nema promašaja ove godine na draftu. Pik sigurno neće trejdovati. Imaju već i Kraudera, koji solidno obavlja posao na krilu. A i što Fresh kaže, Džejlena ne treba otpisivati. Tek je on ruki, a već pokazuje dosta dobrih stvari.
                              sigpic

                              Comment


                              • #30
                                Džekson dva faula, a nije prošlo ni tri minuta...
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X