Announcement

Collapse
No announcement yet.

NBA 2016/17 FEBRUAR/MART/APRIL

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • NBA 2016/17 FEBRUAR/MART/APRIL

    Dakle, svi znamo da je All-Star utakmica sranje. Ali ja ne pisem ovo kako bih iskazao tu ociglednu i svima jasnu cinjenicu, nego sam tu da ponudim resenje. Jedini problem je sto ono nece biti izvodljivo bar jos pet godina. I jos da napomenem da se ne secam da sam ovo procitao ili cuo negde drugde, ali da je sasvim moguce da je neko vec pricao o tome. Cak sam i siguran da su glavesine razmotrile ovu ideju. Ali, da vas ne drzim u neizvesnosti. Evo sta predlazem: umesto borbe izmedju Istocne i Zapadne konferencije, napraviti od All-Star utakmice duel Amerike i ostatka sveta, poput Rising Starsa i McDonald's All-Americana.

    Glavni problem sa All-Starom je sto nema nikakvog takmicarskog duha i konkurencije. Ne bi li ovim (bar delimicno) resili taj problem ? Ovako bi igrali za neki bragging rights. Amerikanci su ubedjeni da su najbolji u kosarci i cim bi izgubili prvi put pocele bi price kako propadaju, kako to vise nije to, javili bi se svi penzionisani igraci i rekli kako se to njima nikad ne bi desilo. Zamislite samo sve konflikte koji bi mogli da nastanu, a znamo da nista ne podize rejtinge kao konflikt.

    I u slucaju da tekma stvarno postane znacajna, ne bi vise bilo situacija kao ove godine na Istoku gde su LeBron, Butlerr i Giannis u prvoj petorci i gde nemamo nijednog centra. All-Star timovi bi morali da budu sastavljani kao pravi NBA timovi, sto bi titulu All-Stara ucinilo jos prestiznijom.

    E sad, znam sta mislite. Kako ce Amerikanci da izgube kad stvarno i jesu najjaci ? Zato sam i rekao da ovo nije izvodljivo bar jos pet godina. Ali, recimo da Ben Simmons ispadne dostojan prvog pika. Neka hipoteticka petorka (nazovimo ih) Worlda bila bi: Simmons-Wigins-Giannis-Porzingis-Embiid. Dodajte tu i Townsa i Jokaru i sve one koje sam sigurno zaboravio i vidite gde ovo vodi. Maltene svake godine na draftu bude jedan internacionalac biran u prvih deset i taj broj ce samo rasti.

    Jedini problem koji mi pada na pamet jeste to sto jos uvek nemamo stranih trenera u NBA-ju, ali siguran sam da bi Pop duboko u svojoj osmoj deceniji drage volje trenirao Team World. Cak bi i tu nastao konflikt. Bivsi trener Americke reprezentacije izdao svoju naciju. Vec vidim naslove u Informeru: ,,Popovicu Srbendo!!!"

    Uglavnom, sta mislite ?
    sigpic

  • #2
    Svaka promena je dobrodošla što se mene tiče. Dosta highlightsa sa starijih All-Star mečeva se vrtelo po neta ovih dana, mnoooogo bolje je sve to izgledalo. Meni bi dovoljno bilo samo da odigraju normalnu utakmicu s kakvim-takvim odbranama i da unesu malo takmičarskog duha, a ne da proveravaju da l mogu do 200 da doguraju.

    Tvoja ideja mi je sasvim okej. Verujem da će mi Rising Star biti zanimljiviji večeras (baš iz tog razloga) od meča u nedelju.

    Comment


    • #3
      Simmons-Wigins-Giannis-Porzingis-Embiid

      Curry Irving LeBron Durant Davis, Harden Leonard West, etc etc taj duel je neizvediv i nema ni sad niti ce ikad imat smisla, prevelika, ogromna je razlika

      Comment


      • #4
        Naravno da je sad mismatch, zato sam i napisao za minimum pet godina.
        sigpic

        Comment


        • #5
          sigpic

          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

          Comment


          • #6
            Kakav je bio all star meč?
            Ko je bio MVP?
            Jesu bili Jordan i Kobe?

            "I love to speak with Leonard
            He’s a sportsman and a shepherd
            He’s a lazy bastard
            Living in a suit ."
            Leonard Cohen

            Comment


            • #7
              Ocaj All-star bio, vidis po kosevima. Odbrane nigde, smesno je ovo postalo.
              A izgleda Kazins ide u NO, trejdovan, U NO idu Kaspi i Kazins, u Sakramento Hild, Evans, Galovej i pikovi prve i druge runde ove godine. Jeftino je ovo bas...
              Dreams are coming true.


              Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

              Comment


              • #8
                Казинс и Дејвис јеботе. Не знам како ће то функционисати, али изгледа брутално на папиру.
                Last edited by Победа; 20-02-17, 11:38.

                Comment


                • #9
                  Cousins i Davis, ostali u timu uglavnom prosek, sem Jrua i Terenc Jonesa (koji ce sad jos manje igrati), a dali dva beka. Ne znam izgleda jako na papiru, ali sumnjam u uspeh ovog tima.
                  Last edited by Scouser; 20-02-17, 11:51.

                  Comment


                  • #10
                    Jedva cekam da vidim kako ce na parketu izgledati AD i Boogie.

                    Last edited by Rossonero; 20-02-17, 12:01.

                    Comment


                    • #11
                      Najbolja četvorka i najbolja petica lige u istom timu, plus imaš Džrua na pleju da razigrava i Mura i Hila da kidaju u odbrani. To je mnogo jaka ekipa, ako budu mogli da se uklope. Nije daleko to osmo mjesto. Htio sam da gledam Jokića u plej ofu, ali sad kad vidim kakav su tim napravili Pelikani, možda bolje Pelikani da uđu. Više bi mogli namučiti Voriorse.

                      Neka su Kingsi konačno makli Bugija. Nikud ih nije vodio. Sad nek se kvalitetno raspadaju, pa da ugrabe što boljeg pika. Morao se desiti ovaj trejd kad tad. Prije bih ovo Divcu oprostio nego li trejdovanje Ajzee za Bogdana Bogdanovića. Čuješ ti to brate, trejdovao je brat Ajzeu za Bogdana, hahahaha, kakav Bog.

                      Dobro je i Portland prošao. Pokupili Nurkića, daleko bolji igrač od Plamlija, još i pik prve runde dobili. Sad nek se i oni raspadaju za što boljeg pika.

                      Ali niko gore ne posluje od Orlanda, oni su već liga za sebe. Doveli Bijomba i Ibaku da im budu starteri, a Vučević opet bolji od obojice. Druže, pojedi to govno do kraja, trejduj Vučevića, pa probaj nešto novo. Nikad se neće izvuć iz začaranog kruga ovako.
                      sigpic

                      Comment


                      • #12
                        Cudi me da Kingsi nisu mogli nesto bolje da nadju. Sad ce Davis moci da igra na svojoj omiljenoj poziciji, u nekoliko navrata je govorio da ne voli da igra centra. Aj da vidimo kako ce to sve funkcionisati

                        Comment


                        • #13






                          Na stranu sve, ovo je bas ocajan trejd Kingsa, bas ocajnicki potez. Da li su imali boljih ponuda, prica se, ali ne znam. Da li je ovo samo odluka Divca, isto tako debelo sumnjam. Dobijaju pik prve runde koji mozda ne bude ni u top5, mozda ni u 10, ako NOP zavrsi u PO.

                          Backcourt NOP-a je sada mizeran, ali vidim da vec rade da ga popune bar u ovoj sezoni, ovaj Cook sto je bio MVP NBDL-a ce potpisati neku vrstu ugovora.
                          sigpic

                          “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                          -Jürgen Klopp

                          Comment


                          • #14
                            Је л' Квин Кук?

                            Не знам колико имају простора у кепу, мораће дају и Казинсу нови уговор ваљда јер му истиче после ове сезоне, видећемо како ће то следеће сезоне изгледати, ове бих волео да буду осми па на Вориорсе.

                            Comment


                            • #15
                              Jeste.

                              Cousins je manji problem, mora nov ugovor za Jruea, i nece bas imati prostora da sklepaju neki "elitan" backcourt, moraju da se rese Asika. A bogami i ovaj ugovor Solomona Hilla je stetocina.
                              sigpic

                              “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                              -Jürgen Klopp

                              Comment

                              Working...
                              X