Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Partizan

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Opet slabije ulazimo u utakmicu i počinje da me nervira to sporo paljenje motora. Gotovo u svim duelima smo krenuli sa početnim zaostatkom. Opet nam se ponavljaju iznova i iznova minuti u kojima, kao po pravilu, takmičimo se ko će veću glupost uraditi. Ne sme protiv osrednjeg tima kao što je FMP da dozvolimo pad koncentracije i seriju 13-0 rivala i za tili čas ugrozimo već sigurnu pobedu.

    Raduje Novicino vraćanje u život. Mene posebno raduje kako Uroš Luković čuva reket i da svojim "bananama" doprinosi čvrstini. Brat Hatche ponovo gospodski upravlja "Valjkom".

    Comment


    • Meni nije jasno kako do sad nismo izgubili. Bas, bas losa ekipa...a Dzile nije ni blizu toliko dobar trener da moze od govana pitu da pravi
      No, bitno da se pobedjuje.

      Steta sto su nam vezane ruke, jer je meso pod kosem i poenter na 2/3 nesto sto je neophodno. Ovako cemo da zivotarimo celu sezonu, da izgubimo 3 finala (u najboljem slucaju), a za izmisljeno takmice u Evropi koje ni ne znam kako funkcionise (valjda prolazi 5 ekipa i onda pitaj ku*ac kako se ukrsta) me prilicno zabole.

      Bar Vanju da dobijemo kad se podvuce crta, ali nisam optimista.

      Comment


      • Nismo izgubili zato sto smo igrali sa krs ekipama u gostima sa izuzetkom Ludvigzburga, a dolazile su nam one koje bi nas dobile da igramo kod njih.Mornar nam je do sada bio najteze gostovanje u ligi, zato nam je druga polovina ABA lige znatno teza i usledice gostovanja Olimpiji, Ciboni, Cedeviti i Futuri.Iskoristili smo ovaj lagan raspored na najbolji moguci nacin, kad bismo izvukli 10 pobeda na polovini sezone to bi bilo odlicno.

        Ne bih ja zurio sa centrom, vise nam je potreban poenter.

        24 ekipa prolaze dalje, 8 ima direktan plasman u osmini finala.Najslabija petoplasirana ekipa se seli u FIBA Europe Cup.Bolje nekako ostati u LS, nego gubiti vreme sa amaterskim timovima iz EC.A i sada kada vidis ko to igra, prosto da se najezis.

        Comment


        • Sve se nesto ceka ovaj Robinson, jer on je taj koji uz Vanju treba da bude glavni poenter. Za sada nas Hatcher drzi u zivotu, a jednom ce i on stati, jer je ziv covek. Kada on bude imao slabiji poenterski ucinak, onda cemo biti u gadnom problemu. Dzile ima puno poverenje u Robinsona, ali meni uopste ne deluje dobro. Jeste da covek izlazi iz povrede, ali daj brate ubaci jednom preko 6 poena. Bez obzira koliko je van ritma, morao bi da daje bar 10, jer mi do sada nismo igrali sa nesto preterano kvalitetnim ekipama.

          Slazem se sa @Ricma, za sada na centrima kako-tako fucnkionisemo. Lukovic je prijatno iznenadjenje, Bircevic je stabilan (jedino protiv FMP-a bio los), Novica se lagano vraca, Majstorovic pomaze koliko moze, to je manje-vise ok za sada. Ali fali nam stranac na beku/krilu koji ce da ima 15 poena u rukama.

          Kako god znamo i umemo, moramo ostati u tzv. ligi sampiona. Ako ne budemo u prva 4 u grupi, ja onda ne znam ko ce posle ove utakmice u toj "izmisljenoj" ligi da gleda, ja necu sigurno.

          Sto se tice ABE, jos je rano, ali mislim da imamo kvalitet za top 4. Cak mislim da mozda mozemo i na bolji plasman od pozicije 4. Cedevita se okliznula protiv Krke, bila je blizu da ucini isto i protiv Mege. Buducnost takodje, tesko dobila Igokeu, ne ide najbolje sa Vilijamsom, mozda dobije otkaz. Bice jako vazno dobiti ih u narednom kolu.

          Drugi deo ABA lige bice nam mnogo tezi, jer gostujemo i jakim ekipama i onim koji su najblaze receno "nezgodne" na domacem terenu.

          Comment


          • Ne ocekujem ja promene ni u narednih mesec dana po pitanju rostera.Dobijace Andric, Robinson i Vrabac jos neko vreme sansu, nekako mi ne bi bas imalo smisla da se sada odmah dovode novi igraci tim pre sto moze sa ovakvim sastavom da se gura jos neko vreme.

            Lukovic igra iznad ocekivanja, a posto Majstorovic nema zanemarljivo malu platu centar tesko da ce da dodje u ovoj godini.Jedino moze da dodje do promene na spoljnim pozicijama, sada videcemo kako i kada.

            Meni Buducnost nikad slabija, mislio sam jos pre sezone da Vilijams i Dzemjs ne mogu da im pomognu puno.Generalno su jaci na krilu, na ostalim pozicijama ili smo izjednaceni ili smo bolji od njih.Imaju veci budzet, ali je kvalitet rostera manje-vise slican Partizanovom.Da Mrsic prezivi sledece tri nedelje i verujem da dobijamo taj mec.Kapiram da cemo retko kad da gubimo kuci dok mozemo da se okliznemo na nekom gostovanju.Neki najbolji scenario je 12:1, ali zbog toga sto igramo u ritmu sreda-subota i sto znamo da prosipamo visoku prednost+u nekim mecevima smo bas igrali ocaj(a zahvaljujuci Dzikicu ponovo imamo pobednicki mentalitet) ocekujem 2-3 poraza.

            Neki domet nam je od 2-5 pozicije(pre pocetka sezone sam mislio 3-5 ali se otvorilo drugo mesto zahvaljujuci Cedeviti), mada bih se razocarao kada bi oba hrvatska kluba i Futura zavrsili ispred nas.

            Comment


            • Retki nasi dobri potezi od sinoc

              https://youtu.be/caqOVvthvFY
              https://www.youtube.com/c/krkipfc

              Comment


              • Posle "furioznog" starta sezone, mislim da je sada svima jasno kakav je ovo uzas i mediokritet od ekipe. Verovatno najgora u istoriji KKP, a i Dzile snosi veliku odgovornost. On je doveo matore strance i dva uzasna visoka domaca (ne verujem toliko jeftina) igraca. Koliko god ga gotivio, mislim da nije trener za KKP. Treba nam neko ko ce da gurne nekog klinca i da napravi neke pare, a on to ne zna.
                Znam da su mu ruke vezane, ali morao je da pokusa bar sa nekim mackama u dzaku. Bolje to nego sa proverenim lesevima Bircom i Majstorovicem...
                Mislim da necemo napredovati ni pedalj kako sezona bude odmicala.
                Uzas na koji nivo su nas spustili, ali i kod nas i tek kako ima krivaca...

                Comment


                • Veliki uspjeh za nas bi bio plasman medju prve cetiri ekipe u Aba ligi,mada i to ce biti vrlo tesko.
                  >> AC Milan,FK Partizan,KK Partizan,Novak Djokovic,F1,Leclerc,Ferrari,Fernando Alonso,Bogdan Bogdanovic <<

                  Comment


                  • Razumem da je u nedostatku opcija doveden jedan od dvojice domacih visokih ali obojicu + Franklin... Igraju obojica za po 100k cini mi se, Kev je igrao za 110 ili koliko vec. Sa jednim Amerom na 4/5 i kosarkasem umesto Robinsona ne bi bili takav krs.
                    sigpic

                    Comment


                    • Majstorovic se povredio,nece igrati oko mesec dana
                      >> AC Milan,FK Partizan,KK Partizan,Novak Djokovic,F1,Leclerc,Ferrari,Fernando Alonso,Bogdan Bogdanovic <<

                      Comment


                      • Originally posted by Ljuba90 View Post
                        Posle "furioznog" starta sezone, mislim da je sada svima jasno kakav je ovo uzas i mediokritet od ekipe. Verovatno najgora u istoriji KKP, a i Dzile snosi veliku odgovornost. On je doveo matore strance i dva uzasna visoka domaca (ne verujem toliko jeftina) igraca. Koliko god ga gotivio, mislim da nije trener za KKP. Treba nam neko ko ce da gurne nekog klinca i da napravi neke pare, a on to ne zna.
                        Znam da su mu ruke vezane, ali morao je da pokusa bar sa nekim mackama u dzaku. Bolje to nego sa proverenim lesevima Bircom i Majstorovicem...
                        Mislim da necemo napredovati ni pedalj kako sezona bude odmicala.
                        Uzas na koji nivo su nas spustili, ali i kod nas i tek kako ima krivaca...
                        Skoro svaka ti je na mestu. Nekako, kad pogledamo unazad, Dzile je uvek bio tu...ok trener i sve to, ali nikada nije ostvario neke vanserijske uspehe. Jeste se godinama mucio tamo po Sloveniji, osvajao prvenstva, bio konkurentan u ABA ligi, ali uvek kada je trebalo da odradi posao kada je najvaznije, zakazao je. One sezone kada je dominirao sa Krkom, izgubio je najvazniju utakmicu sa Partizanom na svom terenu, samim tim izgubio prvo mesto i laksi zreb, i posle ispao na F4. Sa Ritasom je imao dobrih momenata, ali opet...nije to to.

                        To "furioznog" ti je dobar termin. Ok, treba odati priznanje i njemu i igracima na onome sto su do sada ostvarili, ali isto tako treba biti realan pa reci da smo umesto 6:2 mogli lako da imamo i 4:4 (mozda i gori skor), a u Fibinoj ligi umesto 3:1 mogli da imamo 1:3. Imali smo dosta i srece, ali isto tako mislim da su nam ti odlucujuci napadi izgledali dosta dobro pa smo uspeli da ih realizujemo.

                        Sto se rostera tice, ja ne mogu tu Dziletu previse da zamerim. Situacija je takva da ne mozemo da dovedemo ni jednog talentovanog klinca, ali da je bas talenat. Mogli bi da tu svoje prstice ne umesa Coki koga boli lakat za tog igraca, vec je samo vazno da ne dodje u Partizan. Imali smo sansu sa Rakicevicem, svi znamo kako se zavrsilo. I mnogo losiji treneri od Dzileta znaju sta je dobro, ali jedno su zelje a drugo mogucnosti. Mi prosto ne mozemo da dovedemo igraca boljeg od Bircevica (kada smo vec njega pomenuli), niti iskusnog niti mladog talentovanog. Igraci iz FMP-a su rezervisani za Zvezdu, Megini klinci su preskupi, nasa skola je katastrofa...nema ko da igra. Jedino sto zameram Dziletu je ovaj Robinson. Covek je totalni promasaj i UVEK cu biti protiv dovodjenja stranaca koji ne prave razliku. Ako vec dovodis Amera da ti igra i ako ga vec placas vise nego ostale onda mora da ubacuje 15 poena, ima po par asistencija, skokova i da igra dobro odbranu. Ovo sto igra Robinson ovih mesec i nesto dana je mogao da odigra bilo koji polu-talentovani klinac.

                        Plejmejkeri su pogodak. U ovakvoj situaciji za nas odlican izbor. Vanja i dalje onako...kao nesto pokazuje, ali jos uvek nije to to. Ok, jos uvek je mlad, ali morao bi malo bolje. Lukovic je takodje po meni koristan i dobar za nas tim. Svi ovi ostali nisu za Partizan, po onome sto su do sada pokazali. Tu je Ubica, ali nije vise to to. On sve kao nesto pokusava, ali sve to deluje na silu. Nije on vise u stanju da se nosi sa kvalitetnim visokim igracima.
                        Last edited by Batman; 09-11-16, 21:09.

                        Comment


                        • Najbolji potezi sa meca

                          https://youtu.be/9RS-Fk_GKDo
                          https://www.youtube.com/c/krkipfc

                          Comment


                          • Stefan Jankovic je veoma blizu potpisivanja ugovora sa KK Partizan, prenosi svima nam poznata FB stranica.

                            Dajte da se konacno malo ljudski pojacamo.

                            Comment


                            • https://en.wikipedia.org/wiki/Stefan...7_(basketball)

                              Pokupice ga Zvezda.

                              U toku dana bi se trebala znati odluka, ima još igrača u opticaju.

                              Comment


                              • Ovo fakticki znaci da Koprivica i Majstorovic mogu da se posvete grejanju klupe do kraja sezone. Sa Stefanom bi imali 4 visoka koja bi delila dobru minutazu, tako da ne vidim tu prostora za ovu preostalu dvojicu.

                                Jos kada bi se nasla neka zamena i za onog raspalog Robinsona, mozda bi imali cemu da se nadamo. Fali nam vise misica na visokim pozicijama i vise cvrstine i poena na niskim.

                                Comment

                                Working...
                                X