Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Partizan

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by 1 3 1 2 View Post
    Daj bože da bude najslabije ikada, već sam to rekao. Što slabije takmičenje, meni bolje. Slabije od Lige Šampiona ne bi bilo i da se potrudi.

    Samo mi nije jasno što se sad povlačiš, stvarno ne vidim to što pokušavate da kažete.

    Na koji način da utvrdimo poziciju? Jel to znači da će FIBA gledati da bude zatvoreno takmičenje u budićnosti? Neće se po plasmanu odredjivati učesnici? Ni to ne razumem.

    Živela FIBA (rumunslih, makedonskih, bugarskih..) Šampiona.

    Pre će biti da ste vi površni i padate na Ostojine fore što ga vodja učio. SNS marketing, po ovakvim stvarima se vidi ko je predsednik.
    Ovo i ono saopštenje u 1h noću da se ogradimo od Sergeja. Jel stvsrno neko pomislio da se razmišlja o Ligi Šampiona?
    Ti opet kao za Levijatan totalno kontra kontaš. Ne povlačim se u pravu si, vreme je ispred nas pa ćemo videti. Nećemo se sad natezati i pretezati.

    Ovo što je Ostoja izabrao Evrokup je baš naprednjački potez inače. Po meni. Totalno uništenje Partizana.

    I onda će lepo za godinu dve da NBA legitimizuje LŠ preko FIBA i da ta LŠ bude produžena ruka NBA i ćao. Da vidim koji će to mlad igrač ostati u EL.

    EL će biti pandan kineske lige gde 30ogodišnji propali amerikanci igraju basket, ne košarku.

    Posle nemoj da bude "bolje da smo igrali LŠ i uhvatili pol poziciju nego što smo igrali drugorazredno Djordijevo takmičenje"

    Ubrzo će promene u košsrci a ko je vidiovit može da hvata pol poziciju i da stekne jak uticaj i pozicije pri FIBA. To pre svega važi za manje imućne klubove jer će veći biti primljeni bez problema.

    Igrači dolaze da ih platiš, iste igrače privlače i LŠ i Evrokup ali LŠ ti je isplativija. Šta znam.

    Bolje biti pionir nekog takmičenja nego plaćati i biti na gubitku igrajući Djordijevo drugorazredno takmičenje
    Last edited by Cassius Clay; 05-06-20, 17:01.

    Comment


    • Originally posted by 1 3 1 2 View Post
      Bukvalno za svako "zvucno ime" ja mogu u Evrokupu da nadjem zvucnije i jace ime iz njegove sopstvene zemlje. Po kvalitetu i dalje nije ni blizu Evrokupu.

      Evrokup nece slabiti dokle god donosi prolaz u EL, to tvoje su samo pretpostavke i predvidjanja, bez ikakvih garancija da ce do tako neceg doci. Prodali su nam vec jednom tu pricu pa se secamo kako se zavrsila. Uporedi tu sezonu i ovu koju smo igrali u Evrokupu.
      Nema jacih ekipa, jer su izbalansirane. Jedinu razliku prave Rusi u korist Evrokupa+nasi najbolji klubovi iz regiona su EC. Doduse Turci i Litvanci su sada tamo. I Grci tamo daju jace klubove. Svi Italijani i Francuzi, sem Virtusa, kroz godinu dana mogu da promene plocu. To jedino sada ide EC na ruku, ali sve je to kratkog roka jer skoro sve ekipe nemaju ambicije da igraju EL nego biraju takmicenje koje je konkurentnije.

      Evrokup ce kroz godinu dana da bude jos bedniji kada jos neki tim iz Evrokupa predje u LS. FIBA ce da targetira najslabije karike u lancu.

      Ne moze drugo takmicenje ULEBa da bude profitabilnije od prvog FIBAe iako je to delovalo u pocetku sa skromnim nagradnim fondom. Samo takmicenje je bolje organizovanije. LS je buducnost za sve klubove iz regiona.

      Da smo izabrali LS, to bi bio samo znak da je EC blizu raspada.

      Comment


      • Iskreno, izgleda da ti imas neke informacije koje niko drugi ko se pita oko košarke nema.

        Pogledaj rostere ekipa iz LŠ i Evrokupa pa onda dodji da kažeš kako iste igrače privlače. Jednostavno, to što govoriš nije tačno, ne znam kako drugačije to da ti kažem.

        Ovaj deo kad kazes da ce moci da se stekne pol pozicija i jak uticaj jel to znaci da ce liga biti zatvorena? Ja sam razumeo da ce se kroz plasman ulaziti.

        Videcemo, po tvoioj logici Ortez, AEK, PAOK, Strazbur, Turk Telekom, Bilbao, ne znam ko jos su zauzeli pol pozicije i cekaju. Aj videcemo gde ce to odvesti te klubove u buducnosti.
        sloboda ili ništa

        Comment


        • Originally posted by Ricma View Post
          Nema jacih ekipa, jer su izbalansirane. Jedinu razliku prave Rusi u korist Evrokupa+nasi najbolji klubovi iz regiona su EC. Doduse Turci i Litvanci su sada tamo. I Grci tamo daju jace klubove. Svi Italijani i Francuzi, sem Virtusa, kroz godinu dana mogu da promene plocu. To jedino sada ide EC na ruku, ali sve je to kratkog roka jer skoro sve ekipe nemaju ambicije da igraju EL nego biraju takmicenje koje je konkurentnije.

          Evrokup ce kroz godinu dana da bude jos bedniji kada jos neki tim iz Evrokupa predje u LS. FIBA ce da targetira najslabije karike u lancu.

          Ne moze drugo takmicenje ULEBa da bude profitabilnije od prvog FIBAe iako je to delovalo u pocetku sa skromnim nagradnim fondom. Samo takmicenje je bolje organizovanije. LS je buducnost za sve klubove iz regiona.

          Da smo izabrali LS, to bi bio samo znak da je EC blizu raspada.
          Ok Mariću, nek je sve tačno što si napisao.

          Šta nama to znači ove godine? Sta ce faliti ako probamo jos jednom da udjemo u EL, pa da i mi promenimo plocu kao ti timovi za koje kazes da ce sledece godine. Šta gubimo?


          Trebalo je da se odreknemo trenera i prve dobre ekipe koja je napravljna u ko zna koliko poslednjih godina jer ce Liga Sampiona za 5 godina biti top.
          Last edited by mark !t zer0; 05-06-20, 17:15.
          sloboda ili ništa

          Comment


          • Imam logiku a logika mi je da takmičenje koje nema profitni interes da se održi je kurac takmičenje. Logika mi je da ti zaradiš od igre a ne možeš da zaradiš kada niko ne gleda čim se ne igra to više.

            Znači evropska košarka je jedna farsa i LŠ je zdravija priča, liga neće biti zatvorena ali ako bi se pojavio kao revolucionaran klub i dve godine osvojio to i stekao neki renome u potencijalnom takmičenju budućnosti, mnogo više vrata će ti biti otvoreno. Na različite vanterenske načine.

            To takmičenje mora da bude profitabilno za klubove, Evroliga nije profitabilna a kamoli Evrokup.

            Pitanje vremena kada će se NBA umešati i stati na stranu LŠ jer je očigledno da će evropska košarka kapitulirati pred američkom zbog svoje neprofitabilnosti i nebitnosti.

            U LŠ sistemu plus NBA podrška, prelazak iz evropskog kluba ne bi bio uz pišljivu kompenzaciju kao sada nego bi NBA klub morao da se otvori. Eto prilike za samoodrživo takmičenje, eto prilike za klubove da zarade a za NBA da dobija Porzingise, Jokiće i Dončiće, Janise na godišnjem nivou.

            Ovo sada je tuga čmer i jad pošto u Evropi igraju polovni Ameri a evropski talenti odlaze u bescenje

            Comment


            • Dembele dodje za 120 miliona u Barselonu, Dončić za klikere ode u NBA. To što je fudbal gledaniji, tamo gde ljudi troše pare gledaniji je NBA. Mnogo više ljudi zna za Dončića i mnogo više profita donosi.

              Što bi onda Real koji ga je napravio dobio klikere za njega?

              Lepo svi u sistem FIBA LŠ i neka NBA diktira pravila ali za evropske talente moraju da se isprse.

              Neka NBA bude svetska liga broj jedan, evropa neka bude razvojji pogon ali bar će klubovi zaradjivati a ne odustajati od takmičenja jer se raspadaju.

              Rusima opao i BDP i Turcima, smanjiće i oni ulaganja u gluposti - rusku košarku.
              Last edited by Cassius Clay; 05-06-20, 17:23.

              Comment


              • Video sam po potpisu Milutinova kako ce smanjiti ulaganja.

                Sve je to lepo sto ti pricas, i ima smisla, ali to je utopija samo takva. Sa druge strane ti iznosis to kao da je samo pitanje vremena kada ce se desiti.. Treba dodati da je FIBA jedna totalno nesposobna organizacija.

                Nema veze, ne slazemo se, ostaje da se vidi sta nosi buducnost. Videcemo gde ce za godinu, dve biti timovi koji su se odlucili za FIBU a gde ovi sto su ostali.
                sloboda ili ništa

                Comment


                • Bila je i utopija ili distopija društvo u kome odjednom izbije virus i sve se zatvori a onda se sve otvori i horde ljudi protestuju ulicama kao u igrici na on off. Videćemo sve je moguće.

                  Comment


                  • Originally posted by Cassius Clay View Post

                    Lepo svi u sistem FIBA LŠ i neka NBA diktira pravila ali za evropske talente moraju da se isprse.
                    Imaju oni svoja pravila u vezi obeštećenja. Mogu oni i bez evropskih talenata, ako hoćeš prihvati njihova pravila ako nećeš oni će reći baš nas briga. Može im se.

                    Ja iskreno dok je trajala ABA liga nisam čuo od nekog navijača komšija da se zalagao za LŠ. Svi su mislili samo na Evroligu.

                    E onda kad se ovo desilo kao da su iz inata neki od navijača Partizana pokrenuli priču oko LŠ i kako je tamo budućnost.

                    Žordi svakako neće sedeti skrštenih ruku, ako vidi da mu Evrokup slabi možda ga on ukine, al poveća broj klubova u Evroligi i napravi nešto slično kao NBA.

                    Mišljenja sam da je u ovom trenutku ogromna prednost na njegovoj strani.
                    Last edited by Karamazov; 05-06-20, 18:41.

                    Comment


                    • Originally posted by Karamazov View Post
                      Imaju oni svoja pravila u vezi obeštećenja. Mogu oni i bez evropskih talenata, ako hoćeš prihvati njihova pravila ako nećeš oni će reći baš nas briga. Može im se.

                      Ja iskreno dok je trajala ABA liga nisam čuo od nekog navijača komšija da se zalagao za LŠ. Svi su mislili samo na Evroligu.

                      E onda kad se ovo desilo kao da su iz inata neki od navijača Partizana pokrenuli priču oko LŠ i kako je tamo budućnost.

                      Žordi svakako neće sedeti skrštenih ruku, ako vidi da mu Evrokup slabi možda ga on ukine, al poveća broj klubova u Evroligi i napravi nešto slično kao NBA.

                      Mišljenja sam da je u ovom trenutku ogromna prednost na njegovoj strani.
                      NBA nastavlja takmicenje, EL je prekinuta.
                      Dzabe zaba digla nogu.
                      "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                      Meša Selimović

                      Comment


                      • Originally posted by kronostime View Post
                        NBA nastavlja takmicenje, EL je prekinuta.
                        Dzabe zaba digla nogu.
                        Zamisli da ti ekipa ode u zemlju u kojoj još važe pravila izolacije i karantina (14-28..) koliko bi sezona trajala i da li bi se završila do Oktobra?
                        Spoiler
                        Ako mi časi smrti postanu bliski,
                        I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                        Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                        Nije umio da odstupi,
                        Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                        Pao unapred, a ne unazad,
                        I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                        Uračunato i u moj pad.

                        Comment


                        • Originally posted by kronostime View Post
                          NBA nastavlja takmicenje, EL je prekinuta.
                          Dzabe zaba digla nogu.
                          NBA je sam vrh, ostali su trenutno daleko ispod.

                          E Evroligi malo timova bi u istom sastavu nastavilo takmičenje a tu je i problem sa ugovorima igrača.

                          Comment


                          • Ako me pitate za iskreno misljenje, ono je da se nije ni razmisljalo o Ligi Sampiona ozbiljno. Deluje mi sve kao farsa.

                            U Ligu Sampiona mogu da predju timovi koji nemaju ambiciju da igraju Evroligu, njih moze da privuce FIBA u ovom trenutku. To je sve kontra onoga sto je Ostoja zacrtao kao plan kluba i onoga sto je do sada pricao.
                            Last edited by mark !t zer0; 05-06-20, 19:05.
                            sloboda ili ništa

                            Comment


                            • Originally posted by 1 3 1 2 View Post
                              Ako me pitate za iskreno misljenje, ono je da se nije ni razmisljalo o Ligi Sampiona ozbiljno. Deluje mi sve kao farsa.

                              U Ligu Sampiona mogu da predju timovi koji nemaju ambiciju da igraju Evroligu, njih moze da privuce FIBA u ovom trenutku. To je sve kontra onoga sto je Ostoja zacrtao kao plan kluba i onoga sto je do sada pricao.
                              Istog sam mišljenja.

                              Moj komentar se odnosio na neke od navijača Partizana.

                              Niko nije mislio na LŠ i sada kada Partizana nema u Evroligi zapeli za LŠ.

                              Comment


                              • Ni meni to nije najjasnije.

                                Isto mislim da je Ostoja ovom dramom hteo da zaplasi, zapreti ili ne znam ni ja sta Zordiju, za koga mislim da ga bas zabole ona stvar zbog toga.

                                Medjutim, mi ako osvojimo Evrokup (ili finale mozda) Zordi ce moci malo toga da uradi, to je moja poenta. Zato kazem, sto vise ekipa ode u LS, nama je posao olaksan do zacrtanog cilja. Nase je da se borimo.

                                Ja sam mislio da je to ova sezona, ali sta da se radi, visa sila. Napravljena je lepa prica. Prokleta korona.
                                Last edited by mark !t zer0; 05-06-20, 19:12.
                                sloboda ili ništa

                                Comment

                                Working...
                                X