Announcement

Collapse
No announcement yet.

Australian open 2017

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Federer može osvojiti AO samo kao Wawrinka, da se Nadal povrijedi, ne dao bog nikom.
    I da je Dimitrov pobijedio, teško bi uspio, s obzirom kako je igrao danas.
    Doduše finale je finale, neizvjesno je kakvi će izaći na teren, ali je očito da je nivo tenisa opao.
    Ili je možda optička varka, jer Novakov intenzitet teško je dostižan.

    Comment


    • Ajde malo sa hladnije glave. Dakle ja sam pricao svugde da Dimitrov nece uopste biti lak protivnik za Nadala, koliko god mnogi kontali fazon: Ma jarane to je Dimitrov, propuh, jednorucni, sve ce to Rafa pospremiti". Nije lepo kad se potcenjuje protivnik, narocito ne ovakav koji je gotovo uvek zadavao probleme Nadalu i nikada ga nije prelako dobio, bar ne u zadnjih 4-5 meceva. I svi su zaboravili jos jedna vazna stvar a to je napredak kod Dimitrova. Zasto je Dimitrov mnogo tezi match up za Rafe od Rogera, a gotovo su isti igraci on i Roger?
      1. Dimitrov ima bolja defanziva od Rogera, teze je probiti njega.
      2. Ima bolji ofanzivni BH, odnosno vise moze da ostaje u razmenama sa Nadala, a danas je bio najbolji ikad (govorim u Grigorovoj karijeri)
      3. Slajs! Mnogo vise problema pravi slajs Dimitrova nego slajs Federera, koliko god to zvucalo cudno. Ima lik neki trzaj na reketu sto ne odgovara Rafi i uvek se muci da diktira poene.
      4. Ritern. Mnogo bolje riternira Dimitrov od Federer kad je u pitanju Rafa, a danas je to narocito bilo izrazeno. Kakve samo slajs servise pokupio i vratio sasvim korektno...

      Prvi set je Rafa bio bolji, zato ga i lako uzeo. Drugi set Rafa je igrao KRIMINALNO, a Dimitrov je jedva dobio set i to u 12-om gemu. Razlog je nervoza i neiskustvo u ovakve meceve. Cim je dobio drugi set odma je bio opusteniji i imali smo zaista izednacen treci set u kome su odlucivale 1 ili 2 poena. Nazalost po Grigora on je pukao kada je trebalo. Ali novitete koje mu doneo Valverdu i novitete koje ima u igri Dimitrova od ove sezone su fizicka sprema i konstantnost, nesto sto ga nije krasilo ranije. On se nije predao, nastavio da igra odlicno i da grize za svaki poen. Osvoijo to u TB i uveo mec u peti set. Da budem iskren mislio sam da ce Rafa zijaniti taj set, mnogo puta je pukao u zadnjih 2 godina u takve situacije, ali sampionsko srce i ogromna zelja za 15 GS titula ga pogurali ka pobjede. Strasno sta je odigrao kod 3-4 15-40, to je za udzbenike. Viner sa BH paralelom, pa stasan FH i lagan volej na mrezi.

      Posto sam navijac Nadala drago mi je sto se ovo desilo, ali posto od uvek sam gotivio igru Dimitrova i opcenito njega kao igrac, malo mi krivo zbog njega, ali nadam se da ce mnogo nauciti od ovaj mec, a zaprvo on i Valverdu su na pocetku saradnje i imaju mnogu da kazu u nastavak sezone.
      Sve o svemu dobili smo najbolji mec ove sezone, barem do sada, a nadam se da ce finale biti takodze zanimljivo, naravno ne mora toliko stresa za nas navijace, ostacemo bez srca. Srecno Fedovce, nek pobedi boljeg.
      OVAKO

      Comment


      • Stefan, nek pobedi Nadal

        Comment


        • Vrati se Boki da zakopamo ratne sjekire Be18ive
          Last edited by DinoFC; 27-01-17, 23:12.

          Comment


          • Originally posted by DinoFC View Post
            Vrati se Boki da zakopamo ratne sjekire Be18ive
            Izdrzi jbt jos manje od dva dana, sto zelis u te Banovice nije mi jasno
            Dayman (a-a-ah...)
            Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
            Champion of the sun (a-a-ah...)
            You're a master of karate and friendship
            For everyone

            Comment


            • Ja sam totalno verovao da mu moze Dimitrov zadati probleme, ne znam ni sto ste toliko bili uvereni u laku pobedu. Cak i na sljaci je Dimitrov bio blizu pobede, a ovi uslovi mu daleko vise odgovaraju. A tu je bila i ta zivotna forma.

              Sto se tice finala, izvesno je da ce obojica kopati i rukama i nogama za ovo. Fed je rekao da ce dati sve, makar ponovo ne igrao pola godine
              Dimitrov jeste sigurniji u razmenama zbog bekhenda, ali Federer ima kvalitetniji servis i generalno bolje zna sta treba raditi na terenu. Ofanzivno je i dalje bolji. Nadal je svakako favorit, ali ako Federera bude isao servis i ako moze da se drzi taktike slicne Londonu 2010., nece biti bez sanse. A i jbg, Nadal ima 30 godina, mora se bar malo osetiti ovih 5 sati.
              Sta cu, znam sa cime se suocava, ali Fedov sam navijac vise od 10 godina, mora biti malo optimizma, sport je to, svasta moze da se desi
              Last edited by s_hyperion; 27-01-17, 23:25.

              Comment


              • Originally posted by miloolja View Post
                Bokte, koje finale, ni najveći optimisti ga nisu očekivali. A tek kakav AO

                Finalisti: Venus u junu 37 godina , Serena u sept. 36, Federer u avg 36, Rafa u junu 31, braća Brajan (mada nebito za dubl) u aprilu 40 .. (njihovi protivnici imaju ispod 30)
                Finalisti zajedno imaju preko 300 godina


                Originally posted by Sandugp View Post
                Ovo je poslednje. Za publiku, za njihove fanove, za lovu - za Rafu. I to bi bilo to.
                ...za istoriju... bukvalno

                Originally posted by Mr. Wolf View Post
                Samo da Mirka ne izneveri prekosutra sa izborom odece, da bar imamo o cemu da pisemo ako mec bude dosadan
                Kako javljaju australijski mediji najavila je da oblači neki drečavo- zeleni džemperić...

                Originally posted by Pobeda.. View Post
                У том случају би требао да славиш победу Надала, а не евентуални пораз Федерера у финалу?
                Nemoj nama ( nekim ) Novakovcima to razdvajati.
                To ti uvek ide zajedno kao luk i ćevapi


                Originally posted by pedja147 View Post
                Polako, da je ovaj mec trajao 3h slozio bih se sa tobom. Nadal nema 22 godine kao 2009. a igrao je mec od 5h. Pitanje je kako ce fizicki da se oporavi. Jeste favorit, ali su sanse tipa 65:35. Postavlja se pitanje za Novakove navijace za koga navijati.
                Glava mi kaze da Novak ne moze ni do 17 slemova, ali se potajno nadam da to moze. Ipak ja verujem da su i 17 i 18 slemova nedostizni, dok je broj 15 dostizan. Zato, ja cu navijati za Rodzera.
                Aj mi ovo objasni
                Navijaćeš za Rodžera jer je 15 dostižno , a eventualnom pobedom, on bi imao 18.

                Ja ću pak navijati za Rafu jer je 15 dostižno
                Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                Comment


                • Volim da vidim dobar biceps i lijepu zenu u pidzami, tako da cu navijati za obojicu.
                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by Vladan View Post
                    Volim da vidim dobar biceps i lijepu zenu u pidzami, tako da cu navijati za obojicu.
                    Neće da može. Odabirom avatara si se opredelio
                    I samo nastavi tako.
                    Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                    Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                    "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                    Comment


                    • Eee Maro ode ti u CG na leto, nije do CG nego do muža tvog a i Krf je Krf
                      sigpic

                      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                      Comment


                      • Falilo je Grisi iskustvo ovakvih meceva i situacija da bi dobio Rafu danas, bio je blizu, na korak, ali dovoljno daleko da ne uspe.
                        Dayman (a-a-ah...)
                        Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                        Champion of the sun (a-a-ah...)
                        You're a master of karate and friendship
                        For everyone

                        Comment


                        • Originally posted by miloolja View Post
                          Eee Maro ode ti u CG na leto, nije do CG nego do muža tvog a i Krf je Krf
                          Ne staj mi na muku, tek što zaboravih

                          Naći ću ja već neki način da ga ubedim valjda

                          Ceo dan vrte meč, i tek sada vidim da je Rafa igrao sa previše spina na momente. Ili mi se čini?
                          Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                          Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                          "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                          Comment


                          • Originally posted by zdravkelja View Post
                            Ja sam totalno verovao da mu moze Dimitrov zadati probleme, ne znam ni sto ste toliko bili uvereni u laku pobedu. Cak i na sljaci je Dimitrov bio blizu pobede, a ovi uslovi mu daleko vise odgovaraju. A tu je bila i ta zivotna forma.

                            Sto se tice finala, izvesno je da ce obojica kopati i rukama i nogama za ovo. Fed je rekao da ce dati sve, makar ponovo ne igrao pola godine
                            Dimitrov jeste sigurniji u razmenama zbog bekhenda, ali Federer ima kvalitetniji servis i generalno bolje zna sta treba raditi na terenu. Ofanzivno je i dalje bolji. Nadal je svakako favorit, ali ako Federera bude isao servis i ako moze da se drzi taktike slicne Londonu 2010., nece biti bez sanse. A i jbg, Nadal ima 30 godina, mora se bar malo osetiti ovih 5 sati.
                            Sta cu, znam sa cime se suocava, ali Fedov sam navijac vise od 10 godina, mora biti malo optimizma, sport je to, svasta moze da se desi
                            Problem kod Federera je sto se ne odalecuje od osnovne linije, zato je i Grisa nezgodniji po Rafe. Zakuca se dva metra iza i odlicno se drzi u razmene, a Roger stoji na osnovne i samo napada i napada i tu je ta razlika i zasto je Rafi "lakse" igrati protiv Feda. Da me ne shvatis gresnije, nije Dimitrov bolji igrac od Rogera niti ce nekada biti, ali valjda shvacas sta zelim da kazem.

                            Ima Rodjo sanse naravno, uz dobar serverski dan i brza prva dva seta, sto da ne.
                            OVAKO

                            Comment


                            • Originally posted by miloolja View Post
                              Eee Maro ode ti u CG na leto, nije do CG nego do muža tvog a i Krf je Krf
                              Sta fali CG.

                              Comment


                              • cisto da zavrsimo temu kako treba

                                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                                sigpic

                                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                                with experience.

                                Comment

                                Working...
                                X