Announcement

Collapse
No announcement yet.

Australian open 2017

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Vladan View Post
    I nervirao me opasno Federer sto nikad nista nije zelio da promijeni u tim susretima protiv Nadala, a kad je promijenio bilo je kasno.
    I to jos nisi prosao moju fazu od prije 10 godina. Federer ne moze nista znacajno da promijeni protiv Nadala.

    Comment


    • Klap, klap za 'povratak u stara dobra vremena'.
      Dogodilo se ono što su mnogi priželjkivali pa i najavljivali i koje se gle čuda ostvarilo.
      Po sistemu tražili ste, gledajte većinski teniski svet dobio je Fedal finale.
      I to naravno nije problem, igrali momci, pobeđivali na čemu im se samo može čestitati.
      Problem je ovaj izbrisani tvit oficijelnog profila uz ogradu jer još uvek nemam potvrdu o autentičnosti.
      FB_IMG_1485504571664.jpg
      Ima li ko da može potvrditi autentičnost?
      sigpic

      Comment


      • Jeste, sramno da su to objavili dok jos Nadal nije bio u finalu.
        sigpic

        Comment


        • Da, steta sto ih nije Grigor zajebao.
          Dayman (a-a-ah...)
          Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
          Champion of the sun (a-a-ah...)
          You're a master of karate and friendship
          For everyone

          Comment


          • Federer je radio na BH u zadnje 3 godine, prvo sa Edbergom, sada sa Ljubom. Imao je ovu pauzu da proba neke korekcije da usavrsi.

            Drugacije udara BH, daje manje spina i reket mu je u gripu naget vise prema terenu nego kao sto je slucaj prije bio potpuno ravno da se udari spin.

            Federer ako udje u marisane u poenima kao Dimitrov ispuhat ce za sat vremena. Ako bude igrao preagresivno, moze izgubit glat, ali moze i pobjediti.

            Sa prikazanom igrom na turniru, ne moze pobjediti, a treba mu 80% ubacenog prvog servisa. FH mora biti nastiman da svaku kracu lopticu kazni i mora igrati Bp kako treba.

            Previse stvari treba Roger da igra kako treba da pobjedi, dok Nadalu treba samo BH dijagonala da mjenja ritam ostro na Fedov FH.
            sigpic
            "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
            AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

            Comment


            • Ukoliko jeste validno to je sramotno. Sada ću ozbiljno razmisliti hoću li gledati finale.
              sigpic

              Comment


              • Originally posted by pecaros View Post
                Ukoliko jeste validno to je sramotno. Sada ću ozbiljno razmisliti hoću li gledati finale.
                Mnogo se brinu zbog toga organizatori
                Dayman (a-a-ah...)
                Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                Champion of the sun (a-a-ah...)
                You're a master of karate and friendship
                For everyone

                Comment


                • sigpic

                  Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                  But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                  Comment


                  • Originally posted by Mr. Wolf View Post
                    Mnogo se brinu zbog toga organizatori
                    Da, sa takvim obrazom k'o đon njih ne dotiču ni mnogo krupnije stvari a kamoli neko tamo na brdovitom Balkanu.
                    sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by NI View Post
                      Tom "bolje nego moze" igrom je uzeo Novaku dva slema 2013. I umalo je uzeo USO 2011. i AO 2012.
                      NI ti si zaboravio USO 2011 ako misliš da je Nadal umalo to uzeo, to je bilo najveće gaženje koje sam ikada video u duelu njih dvojice pored W 2011. RG 2015 je neka druga priča.

                      Originally posted by Mrkela View Post
                      Pa ako bas zelite, naravno da je era nikad slabija, evo vam matorci u finalu slema, nakon sto je jedan propustio gotovo cijelu sezonu, a drugi cijele sezone gubio od levata i u takvoj eri oni uspiju doci do finala, kad vec hocete
                      Potpuno pogrešno razmišljanje, jačinu ere ne određuje jačina igrača od 5 do ko zna kojeg mesta, već jačina igrača koji su u top 5. U fedovoj eri su tu bili Rodik, Hjuit, Safin, Ljubičić, Nalbandijan, Davidenko, Gonzales koji imaju ukupno 5 slemova, a u novakovoj eri su tu bili Rodžer, Rafa, Endi, Stan koji imaju ukupno 37 slemova. Pa Stan ima više slemova od Hjuita i Safina, o čemu mi onda pričamo.

                      Ovo retro finale potvrđuje da su Rodžer i Rafa svo vreme tu i samo može da da na značaju novakovom dostignuću jer je sve postigao u eri dva najveća šampiona ove igre, plus Endi Marej. Koga briga što su slabi ovi van top 5, oni ni ne igraju u meču za titulu. Novak je svoj prvi GS uzeo preko Conge, sve ostale preko ove trojice.

                      U nedelju navijam za Rafu, što se mene tiče Novak ako ne može do 17 nije me briga hoće li neko biti između njega i najvećeg. Ako nije najveći može biti i drugi i peti svejedno mi je.

                      I nekako sam uvek više gotivio Rafu.

                      Sve u svemu ja sam ovo finale želeo, hteo sam još jednom da vidim njihov meč sa najvećim mogućim ulogom.
                      Last edited by goku; 27-01-17, 17:50.

                      Comment


                      • Objasni im brate Gojko, objasni.... ali nece oni da slusaju objasnjavao sam ja nedavno .... nema svrhe vise trositi tastaturu.
                        sigpic

                        Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                        U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                        Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                        Comment


                        • Originally posted by gojkočea View Post
                          NI ti si zaboravio USO 2011 ako misliš da je Nadal umalo to uzeo, to je bilo najveće gaženje koje sam ikada video u duelu njih dvojice pored W 2011.
                          Prva 2 seta su bila fantasticna i Novak je dominirao. Ali je treci Novak izgubio u TB i zaradio povredu, ledjni misic mu je napukao. Onda je zatrazio tajmaut. Rafa se ohladio a Novak je promijenio taktiku u 4. setu i dobio ga 6:1. Igrao je super agresivno.

                          Svako normalni bi se predao poslije prva dva seta. Rafa ne. Neshvatljivo je kao je dobio treci. Iza toga, da Novak nije uzeo tajmaut i da nije promijenio taktiku, izgubio bi.

                          PS
                          treci set na USO 2011. i 4. na AO 2012. su jako slicni.
                          Last edited by NI; 27-01-17, 19:46.

                          Comment


                          • Свакоме порази тешко падају, ако су некоме загорчали живот онда су то порази од Рафе, сигуран сам да су му ти порази ноћна мора доста година у назад, кад год га хвале као најбољег, он сагне главу ка земљи и сети се силних пораза од Рафе, ако га је нешто терало да вредно ради и да се спреми што је могуће боље, онда је то мотив да се још једном сретне са Рафом у великом финалу... ово је сан о коме се сања и прилика да да ублажи бол који га мучи... ако и овог пута изгуби од Рафе, мораће да ћути док је жив и да гута кнедле кад му помену Рафу....
                            sigpic

                            Comment


                            • Federer nije ni sanjao da će dogurati do Finala AO. Ako se i ponadao borbi za trofej računao je na bitku protiv Mareja i Djokovića u polufinalu i finalu. Dakle Nadal mu nije bio na listi prioriteta nikako. Uostalom svestan je da mu Nadal ne leži nikako i ako nije uspeo kroz čitavu karijeru da se suprostavi Nadalu na GS, osim ta dva napeta finala Wimbldona 2006. i 2007., teško i skoro je nemoguće da će to uspeti sada sa 35 godina. Podloga jeste nešto brža nego ranije, ali ona neće odlučivati. Odlučiće ta dobitna formula forsiranja Federerovog bekhenda, taj decenijski kompleks od Nadala na GS. Biće u finalu gomila Federerovih neiznudjenih, ali i iznudjenih grešaka. Pokušavaće agresivnijim forhendom da napada i skraćuje poene, ali to će mu event. poći za rukom u jednom setu...Preovladaće Federerove greške i pobednik se unapred zna. Onakav nivo iz finala AO 2009. i borbu u pet setova Federer nikada više ne može ponoviti, nema više onakvo kretanje, niti kondiciju. Prepreka je pet godina mladji rival, najteži protivnik u bogatoj karijeri, koji je prepun samopouzdanja i apsolutno dominantan u odnosu na Federera... Event. trofej u Federerovim rukama, osvojen preko Nadala, bio bi podvig nad podvizima. I realno to niko ne očekuje da će se dogoditi

                              Comment


                              • Jedina sansa za Federera je mozda ta cinjenica sto je Rafa danas igrao 5 sati. I pored toga, on je pobedio Dimitrova koji mogu reci da je odigro mozda i mec zivota, pogadjao sve zivo, a ne znam jeli 50% toga sposoban trenutno Federer. Iskreno, ne vidim kako bi se zavrsilo nesto razlicnije od 15. GS Nadala, naravno poklopile su se kockice, ali ovo se ne propusta, ni sansa za njega, ni kvota koje daju kladionice.

                                Comment

                                Working...
                                X