Announcement

Collapse
No announcement yet.

Australian open 2017

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ima li gdje da se cijeli pogleda?
    Mirza Bašić najbolji čovjek u TOP 79. a i šire.

    Comment


    • Za Johna(mada nije neprikladno poredjenje u kontekstu) je malo ko cuo van USO jer je i tim godinama zivota igrao college tennis.
      Secam se tog Wim i Opelkinog finalnog meca, htedoh dati komentar , ali nesto nismo tada bili OK sa upotrebom tog atributa ..
      Bice, verujem jos ekstemnih slucajeva sto se visine tice i u teniskoj buducnosti.

      Verovatno je mnogim ljubiteljima tesko prihvatiti da tenis kakav je danas, barem sto se najvisih dometa tice je sve manje "young man game". Mnostvo je faktora zasluznih za to..
      Similis simili gaudet

      Comment


      • Originally posted by amnesiac View Post
        Ukoliko sam dobro izbrojao, imamo 8 tinejdžera u glavnom žrijebu. To se, naravno, ne može porediti sa deset tinejdžera u glavnom žrijebu US Opena 2015. kada su mnogi od nas pomislili da je u pitanju nova generacija koja će napraviti veliki proboj u vrh budući da ga nije bilo toliki niz godina. Ovi tinejdžeri su u prosjeku stariji nego što su bili onda (neka imena se ponavljaju) i više bi se mogli nazvati "ža dlaku, šinko" tinejdžeri.

        Sada (sa izuzetkom Saše Zvereva) nema previše nade, ali ne treba se žaliti. Daj što daš, ali bih bio puno zadovoljniji da je Ruud umjesto Opelke iz dva razloga. Prvi je taj što je Ruud mlađi i svakako sam navijao za njega, a drugi je upravo - Reilly Opelka, jedini tinejdžer protiv koga navijam. Znao sam da će se to dogoditi, odnosno da će biti veoma opasan kad sam gledao finale juniorskog Wimbledona prije godinu i po protiv zlosrećnog Ymera mlađeg. Dovoljno je bilo uporediti Isnera i njega u tim godinama (mala šala, jer je za Big Johna tada čula samo uža rodbina premda za tetka ne garantujem). A iskreno sam se ponadao da kad se Isner i Karlović povuku nećemo dugo imati takve igrače, a dobićemo još opasniju minu u žrijebovima. Nemam ništa protiv jakih servera, naprotiv, ali teniseri takve konstitucije moraju biti ograničeni. Hoće li trend ubrzavanja podloga (srećom pa se to nije dogodilo prije nekoliko godina inače bi se pominjao Nike lobi, a ovako ostadosmo uskraćeni za nove bisere teoretičara zavjere na forumu) pomoći Opelki u smislu dodatnog ubrzanja na servisu, ili odmoći u smislu ograničenog kretanja i sporijih refleksa, veliko je pitanje i dosad na primjeru Isnera ne možemo ništa zaključiti. U svakom slučaju, uvijek sam za ubrzavanje podloga.

        Kad su u pitanju tinejdžeri, imamo potencijalni meč drugog kola Zverev - Tiafoe. Iako tu ne bi trebalo da bude dileme, važno je da do tog meča zaista i dođe. Neka svaki od igrača krči svoj put prema zaslugama i neka (zasad samo virtuelni) #nextgen bude stvaran.
        Pogledaj mec Opelka-Goffin i sigurno ces makar malo promeniti misljenje.
        Originally posted by Casiraghi
        Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
        Originally posted by Casiraghi
        Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

        https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
        Originally posted by Casiraghi
        Srecan Mane svima koji slave.

        Comment


        • Posto neki ipak igraju igricu i po zahtevu, napravljena je liga:

          league: SK forum
          LEAGUE CODE: 970754

          pa ko zeli, neka upadne
          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

          sigpic

          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
          with experience.

          Comment


          • E bas sam hteo da pitam ima li neka liga za tu igricu
            Koliko sam razumeo ovo je igrica za celu godinu a ne samo za AO?
            Dreams are coming true.


            Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

            Comment


            • Originally posted by MareLFC View Post
              Pogledaj mec Opelka-Goffin i sigurno ces makar malo promeniti misljenje.
              Opelka je čak i lošija verzija Isnera. S tim da će jedino na travi možda imati zapaženije rezultate od Isnera. Nema tu finoće previše.
              Ali Amerikanci imaju strašnu generaciju od kojih bar jedan mora iskočiti i napraviti rezultat. Dosad je valjda svima jasno da rezultati u juniorskoj konkurenciji nemaju baš nikakvu važnost kada se prelazi među prave momke. Eventualno ćeš privući pokojeg sponzora.
              Najbolji primjer su ti Young (od starijih), pa evo čak i Fratangelo, vjerovatno i Rubin. A to je samo generacija Amerikanaca, koji su okivani u zvijezde prije nego što su odigrali jedan pravi turnir.

              Doduše, već u juniorima se može vidjeti da će neko biti igrač, a čak ne mora biti sa nekim vrhunskim rezultatima u juniorskoj konkurenciji. Evo prvi primjer Raonić. Sjećam se kada je prije 5-6 godina dobio Youzhnya u Melbournu. Miša je tada bio na vrhuncu. Vidjelo se odma da će Miloš biti top 10 igrač.

              Od ove nove generacije, na Zverevu i Fritzu se vidi ta šampionska crta. Borna ima to nešto Novakovo u sebi, onu mladenački drskost, borbenost, ali snagom još uvijek ne može paririati ovoj dvojici. Chung je dosta sličan Borni, samo što će se u Chunga strašno puno ulagati da bude top 10 igrač. Netko ko će preuzeti baklju od Keia za Aziju. Kyrgiosa neću uopće ovdje ni stavljati, jer se njemu predviditi ništa ne može.

              Ruud po meni ove godine ulazi među 80 najboljih, a poprilično sam siguran da će već ove godine uzeti prvi turnir. Predviđam tamo Bastad, Umag ili tako neki turnir.
              Ima i onaj mladi Kanađanin Felix Auger-Allisame, tako nekako. On će biti igračina.
              Sviđa mi se i De Minaur, ali sa Australcima nikad ne znaš. Svaki talenat kojeg imaju, je dobro lud u glavu i obično se izgubi u ranim 20-im godinama.

              Po meni je što se mladih tiče derbi prvog kola Escobedo- Medvedev. Escobedo je podcjenjen u ovoj novoj američkoj generaciji. Prava je ona američka škola tenisa, puca od snage. Ovakva podloga će mu odgovoarat.
              Lako moguće i da Jašika mlatne Ferrera, što će možda na papiru biti iznenađenje, ali ko je gledao Ferrera i Jašiku znat će da to i nije neko veliko izneneđenje.

              Comment


              • Bolji je Opelka od Isnera i postici ce vise.
                Originally posted by Casiraghi
                Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
                Originally posted by Casiraghi
                Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

                https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
                Originally posted by Casiraghi
                Srecan Mane svima koji slave.

                Comment


                • Poživit ćemo valjda još desetak godina pa se uvjeriti

                  Comment


                  • Nadam se
                    Originally posted by Casiraghi
                    Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
                    Originally posted by Casiraghi
                    Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

                    https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
                    Originally posted by Casiraghi
                    Srecan Mane svima koji slave.

                    Comment


                    • Luka, ni mene ne bi iznenadilo da Jasikancic mlatne Ferercica ... doduse ne bi me iznenadilo da bilo ko mlatne Davida, zao mi je sto ovo moram da izjavim, ali vreme mu je za penziju.
                      sigpic

                      Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                      U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                      Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                      Comment


                      • Što se tiče mlađe generacije Saša Zverev definitivno ima najveće šanse na ovom AO za dobar rezultat.
                        I to mu zaista i želim, jer nekako sam nostalgična za onim vremenima kada su profesionalci postajali sa 16-17 , a već u 20oj imali neki GS u vitrini, a on ponoviću, od ove nove generacije ima najviše šanse.
                        Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                        Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                        "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                        Comment


                        • Realno Marija ovakva podloga odgovara najviše Kyrgiosu.

                          Dušane, pretpostavljam da mu je ovo valjda zadnja sezona, stvarno ne vjerujem da i sam ne vidi da je skroz pao nivo njegove igre.
                          Čak ni to ne bi bio problem da je stvar trenutačne forme, ali on fizički nije ni blizu svog nivoa, a njegov tenis je 90% "rudarski", dakle ako ga fizički samo malo ne može ispratiti, postaje skroz prosječan igrač.

                          Comment


                          • Odgovara i Zverevu ovakva podloga, videli smo kako je igrao u Pertu, a ista je podloga i u Melburnu.
                            A Kirijos je povredjen, ja ocekujem da on rano pukne
                            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                            sigpic

                            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                            with experience.

                            Comment


                            • Sa Kirjosom se nikada ne zna.
                              Hajd' da mu verujemo na reč, a ovo ipak igra pred domaćom publikom...pa možda zaboravi na povredu.
                              Zapravo je tu pravo pitanje koliko mu se igra.
                              I ma koliko mi po nekada bio simpatičan, ne mogu onako krajnje iskreno da navijam za njega i da mu verujem 100% .
                              BTW Izvinjavam se njegovim navijačima , ako ih ima ovde.
                              Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                              Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                              "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                              Comment


                              • Bojana zar podloga na AO nije sporija nego u Pertu sto je bila?

                                Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

                                Comment

                                Working...
                                X