Announcement

Collapse
No announcement yet.

Predsezona i testovi 2017

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Sto se tice Manora ne znam jel iko spomenuo ima nekih traceva da je zainteresovan neki Aziski sponzor da kupi tim.
    Ali nista nije zvanicno.

    Comment


    • #32
      Tih azijata uvek ima i jako često od toga ne bude ništa... Neće ljudi da bacaju pare budzašto.

      Što se Bottasa tiče - potvrđeno je!

      http://www.f1fanatic.co.uk/2017/01/1...seat-for-2017/



      AUUU, IZDAO SAM FERRARI U OVOM GLASANJU U TEMI!!!

      A i Massa je potvrđen. Ništa od penzije... Šteta za onaj Brazil, ali ko zna što je to dobro. Možda sad uđe sasvim rasterećen u sezonu
      Last edited by Vanja #66; 16-01-17, 21:26.

      Comment


      • #33
        Massa je sada prvi vozac ekipe?

        Ja sam izvuko Ferrari u kvizu ....kad smo vec kod Ferrarija kada je predstavljanje bolida?

        bm.jpg
        Last edited by dzoni gp; 17-01-17, 08:34.
        sigpic http://caseystoner.com.au/

        Comment


        • #34
          Ne mogu sad da se setim tačno do kog su datuma stigli, valjda je Renault odlučio da predstavljanje bude 21, Red Bull 22, Mercedes 23, a Ferrari i McLaren će 24. februara... Kad je Ferrari rekao 24og, ova tri tima su postepeno objaljivala po jedan dan ranije...

          Što se McLarena tiče, nove se boje spremaju...

          Comment


          • #35
            Džabe im i 100 sponzora ako ne naprave dobru šasiju i ako Honda ne sredi pogonsku jedinicu...
            If a bike and rider coming past you three feet from your face at 180mph down a hill on a public road doesn’t raise even a grin, you are already dead.

            Comment


            • #36
              If a bike and rider coming past you three feet from your face at 180mph down a hill on a public road doesn’t raise even a grin, you are already dead.

              Comment


              • #37
                Zna se za Castrol odavno, British Petroleum im je novi sponzor. Ali nije i generalni... Čak mi se čini da će sa nekim drugim timom imati veću saradnju, ali ne mogu da se setim koji se pominjao...

                Comment


                • #38
                  Da li se ovo zaista događa, izguravaju Bernija ipak...

                  One of the first moves Carey is likely to make after Tuesday’s vote is to appoint an executive to take responsibility for marketing, sponsorship and media-rights deals, with former ESPN exec Sean Bratches among the front-runners for the role. Where that’ll leave Ecclestone is another matter.
                  http://variety.com/2017/biz/global/l...th-1201961123/

                  Comment


                  • #39
                    UEFA Champions League (13) - RECORD, La Liga (34) – RECORD, Copa del Rey (19), Supercopa de España (11).

                    Comment


                    • #40
                      Ćao Berni!!

                      Sve najbolje u daljem zivotu.

                      Comment


                      • #41
                        Sa portala b92

                        Posle 40 godina na čelu Formule 1 Berni Eklston napušta čelo "najbržeg cirkusa".

                        Kako prenose francuski mediji, Eklstona su sa mesta predstadnika skinuli novi vlasnici "Liberti medija", a zamenio ga je Amerikanac Čejs Keri.
                        "Smenjen sam danas. Odlazim, zvanično je. Više nisam u kompaniji", potvrdio je Eklston koji će ostati u takmičenju kao "počasni" predsednik.
                        * Eklston ima 86 godina, a njegovo bogatstvo se procenjuje na 3,1 milijardo dolara. Sredinom prošlog veka je vozio u Formuli 3, a u F1 ulazi kao menadžer vozača Stjuarta Luisa-Evansa krajem 50-ih godina. Početkom 70-ih otkupljuje tim Brabam za 100.000 funti, a nekoliko godina kasnije formira Uniju konstruktora Formule 1 kada kreće njegov uspon u takmičenju.
                        Britanski milijarder Eklston je od Formule 1 napravio najspektakularniji automobilistički šou čiji je godišnji profit oko dve milijarde dolara.
                        Međutim, njegov odlazak ne predstavlja veliko iznenađenje jer se o tome spekuliše već mesecima.
                        Videćemo da li će novi vlasnici uspeti da vrate sjaj F1 jer je brojnim pravilima koje je uglavnom uvodio Eklston poslednjih godina izgubila atraktivnost, pa time i mnogobrojnu publiku.
                        Kompanija Liberti medija kupila je prošle godine F1 od kompanije "CVC partners" za šest milijardi funti. Dogovor se sastoji iz dva dela.
                        Prva tranša odnosi se na na nabavku 18,7 odsto udela F1, a ostatak od 81,3% Liberti medija će steći uz odobrenje nekih regulatora, kao i Međunarodne automobilske federacije (FIA).

                        "I love to speak with Leonard
                        He’s a sportsman and a shepherd
                        He’s a lazy bastard
                        Living in a suit ."
                        Leonard Cohen

                        Comment


                        • #42
                          Dakle ipak se desilo... Jutros su bile najave da će uslediti objava tokom ove nedelje, ali bojažljivo sam pročitao samo, nisam hteo ništa ovde da kačim...

                          Bernie je puno toga učinio za F1 kada je preuzeo prava za prenos, tada je bio voljan da svim timovima proda po jednak udeo po istoj ceni i niko nije bio zainteresovan. Ostalo je istorija... No kao i svaka vladavina koja predugo traje i ova je ušla u loš period i F1 pod CVC/Berni kombinacijom je drastično promenjena i ni u čemu na bolje... Vrlo brzo gledaćemo drugačiju F1, iako će promena doći polako i jedva primetno...

                          Comment


                          • #43
                            http://www.b92.net/sport/automoto/f1...nav_id=1223297

                            Mene nervira sto se konstantno u komentarima nadje nekoliko ljudi koji pisu da treba svi da imaju isti bolid i tako bi kao bilo interesantnije. Pa u kom sportu sa rekvizitima toga ima. U tenisu svi igraju razlicitim reketima, u skijanju skijaju razlicitim skijama, u Motogp imaju razlicite motore itd. Da svi imaju isto to bi bilo dosadno kao WTCC(nemaju svi iste aute, ali me smara) ili onaj Audi Porse ne znam tacno kako se zove kup gde svi voze isto(ono na ES). Onda u F1 tek ne bi bilo preticanja. To su svi majstori voznje, posle nekog vremena bi svi vozili skoro identicne krugove, nekima bi trebalo 30 krugova da se naviknuna stazu, nekima 15, nekima 50, ali se za vreme jednog vikenda odveze mnogo vise, tako da bi svi vozili isto i normalno ne bi bilo nijednog preticanja. Pravi primer je MotoGP svi imaju razlicita podesavnja i odgovaraju im razlicite staze, a nesto ne vidim da to smeta uzbudljivosti i da nema preticanja. U F1 ni pre nisu imali iste bolide pa je bila omiljena jer je F1 za automoto ono sto je fudbal za ostale sportove. Dovoljne su male izmene na bolje i odmah ce se vratiti popularnost. Gledanost i ludnica oko MotoGP na najvisem nivou (koji obozavam) je manja od F1 kad je ona na svojih 50%. Da vidimo hoce li se sad sa Amerima nesto promeniti.
                            Last edited by colchonero; 23-01-17, 22:57.

                            Comment


                            • #44
                              http://www.f1fanatic.co.uk/2017/01/2...nes-departure/

                              http://www.f1fanatic.co.uk/2017/01/2...ed-by-liberty/

                              Bernie out, Brawn in! I to je dakle potvrđeno, Ross Brawn će voditi tehnički aspekt sporta. Chase Carey će biti CEO, a Sean Bratches (dugo bio u ESPN-u na pozicijama u samom vrhu) će voditi komercijalni aspekt sporta.

                              Last edited by Vanja #66; 24-01-17, 08:19.

                              Comment


                              • #45
                                Opaaa, hajde da vidimo kako ce ova trojka delovati. Samo da ne gledam vise izlapelog Bernija.
                                Dreams are coming true.


                                Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

                                Comment

                                Working...
                                X