Announcement

Collapse
No announcement yet.

MotoGP predsezona 2017

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Nasao sam, pise povredio je two vertebrae. To je valjda kicma.



    Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока

    Comment


    • #32
      Originally posted by Vanja #66 View Post
      Niko od vozača na novim bajkovima ne sme ništa da kaže. Mogu samo čelnici tih timova par uopštenih stvari i to je to...
      Aha nisam skapiro da tako funkcionusu stvari...ma interesovalo me cisto da vidim njegovo poredjenje npr Ducati sa krilcima i bez posto vidimo da se Dovi zali...

      Sta mislite koliko ce trebati da odnos Dr-Vinjales bude kao sa Lorenzom meni se nekako cini da ce Vinjales od Katara biti konkurent za titulu i da ce brzo poceti da se zida zid u garazi...
      sigpic http://caseystoner.com.au/

      Comment


      • #33
        Sledeće sedmice Yamaha testira u Sepan, dok većina ostalih timova ide u Herez.

        Dzoni miriše da će tako da bude.

        "I love to speak with Leonard
        He’s a sportsman and a shepherd
        He’s a lazy bastard
        Living in a suit ."
        Leonard Cohen

        Comment


        • #34
          Originally posted by BogdanB View Post
          Nasao sam, pise povredio je two vertebrae. To je valjda kicma.
          Dva pršljena... Užas.

          Originally posted by dzoni gp View Post
          Aha nisam skapiro da tako funkcionusu stvari...ma interesovalo me cisto da vidim njegovo poredjenje npr Ducati sa krilcima i bez posto vidimo da se Dovi zali...

          Sta mislite koliko ce trebati da odnos Dr-Vinjales bude kao sa Lorenzom meni se nekako cini da ce Vinjales od Katara biti konkurent za titulu i da ce brzo poceti da se zida zid u garazi...
          Nema još poređenja sa i bez krilaca, Dovi se žali jer je Ducati uložio mnogo vremena i resursa u krilca i korisna su im. Ispeglaće oni to elektronikom... A izjave su zabranjene od strane Yamahe, za obojicu. Vinalesu bi trebao Suzuki da to brani u suštini, ali Yamaha je za svaki slučaj zahvalila novinarima na pažnji...

          Neće nikad biti kao sa Lorenzom. Prvo, Rossi je sad već sigurno u poslednje 2 sezone u sportu i iako želi da osvoji titulu još jednom, mislim da je sad svestan da su prilike za to prošle. Drugo, Mav dolazi iz druge ekipe, ne iz slabije klase, tako da prilaz nije isti kao sa Lorenzom, a već je dokazani pobednik, tako da su bilo kakve pogodnosti koje će imati samim tim opravdane. Mav je verovatno dugoročan projekat Yamahe, a biće zanimljivo videti ko će zameniti Rossija... Možda Lorenzo?

          Spoiler
          PS To se neće desiti, sujeta je gadna stvar naravno

          Comment


          • #35
            Pa nekako mi je to realno ako pogledamo ovu sezonu Yamaha je izgubila titulu zato sto je imala dva vrhunska vozaca u timu ima tu prednosti ali pokazalo se da ima mnogo vise mana...Vinjales je do sada svakog klupskog kolegu unistio sa druge strane i Rosi je to isto radio jos plus ume da okrene kompletnu javnost protiv svog rivala samo mi deluje da ce biti cupavo u garazi Yamahe naredne dve sezone
            sigpic http://caseystoner.com.au/

            Comment


            • #36
              Originally posted by Vanja #66 View Post
              Neće nikad biti kao sa Lorenzom. Prvo, Rossi je sad već sigurno u poslednje 2 sezone u sportu i iako želi da osvoji titulu još jednom, mislim da je sad svestan da su prilike za to prošle.
              Znas da ja prvi ne volim Rosija ali iskreno dal mislis da ce Rosi u zadnje dve sezone svoje karijere uci sa belom zastavicom ...koliko god da je Maveric buducnost ja mislim da ce biti tu rata samo ako Yamaha ne kaze Rosiju da je drugi vozac i da cuva ledja Mavericu ali to mi je vec fantastika...
              sigpic http://caseystoner.com.au/

              Comment


              • #37
                Zid? Ne verujem. Lorenco i Vinjales su dosta drugaciji,meni Vinjales deluje kao ok lik iako me je ispalio za sliku ,sa obe noge je na zemlji.

                Rosi ce uci jos jaci u sezonu,inat je opasno dobra stvar za neke situacije. Ubedjen sam. Videlo se to za 20 godina ko sve odlazi/dolazi,a on ostaje i unapredjuje se,a sve je osvojio.

                I nece Rosija niko da zameni u Jamahi,ostaje on tu zauvek
                Last edited by BogdanB; 16-11-16, 22:42.

                Comment


                • #38
                  Originally posted by dzoni gp View Post
                  Pa nekako mi je to realno ako pogledamo ovu sezonu Yamaha je izgubila titulu zato sto je imala dva vrhunska vozaca u timu ima tu prednosti ali pokazalo se da ima mnogo vise mana...Vinjales je do sada svakog klupskog kolegu unistio sa druge strane i Rosi je to isto radio jos plus ume da okrene kompletnu javnost protiv svog rivala samo mi deluje da ce biti cupavo u garazi Yamahe naredne dve sezone
                  Yamaha je izgubila titulu jer su vozili bajk iz prošle godine. Maltene nikakve izmene nisu pravili jer su promašili sa razvojnim putem. Nije im prvi put da se uljuljkaju u uspeh i da fejluju (2006, 2007, 2011... to je samo u poslednje vreme). Michelinke su druga priča skroz i nisu dovoljno prilagodili bajk njima. Honda jeste, plus su radili na upravljanju pogona, smanjili su agresivnost i razvijali su šasiju kako bi ukrotili tu snagu divlje screamer V2 zveri. Kad su obojica imali po pad, Marquez je imao pad u Francuskoj (iako je uzeo 2-3 poena), ali kad su posle toga imali još po jedan DNF morali su da krenu da guraju preko granice... Lorenzo je izgubio samopouzdanje, a Rossi je preterivao. Imali su solidan bajk na startu i to su protraćili jer su stajali.

                  Sa te strane se recimo ni malo ne slažem sa Ercegom, ove godine Honda je najbolji bajk, daleko najbolji. Marquez, Miller, Cal i Pedro su pobeđivali, ukupno 10 pobeda. 6 je bilo za Yamahu, 2 za Dukce i 1 za Suzuki...

                  Što se tiče odnosa javnosti prema npr Lorenzu ili Stoneru, oni sebi ni malo ne pomažu u tom aspektu. Lorenzo ima neki takav stav, a Stoner je introvertan i ne krije da ne podnosi medijski aspekt trkanja... Marquez ima svoju bazu navijača i ta baza naravno raste, a i Maverikova (i ta će sve brže i više da raste). Rossijeva se ne osipa, tako da me živo zanima ko su ti ljudi koji prelaze u tabor ove dvojice... Ex-Spartanci#99?

                  Originally posted by dzoni gp View Post
                  Znas da ja prvi ne volim Rosija ali iskreno dal mislis da ce Rosi u zadnje dve sezone svoje karijere uci sa belom zastavicom ...koliko god da je Maveric buducnost ja mislim da ce biti tu rata samo ako Yamaha ne kaze Rosiju da je drugi vozac i da cuva ledja Mavericu ali to mi je vec fantastika...
                  Vidi, jedno je bela zastavica, a drugo je svest da nešto nije više tako lako osvojiti titulu. Realno, Mav će biti kandidat, Lorenzo će ostati, a Iannone će verovatno često smetati u borbama. Rossi ima iskustva u tim situacijama, ali imaju i Marc i Lorenzo, Maverik ne toliko. Za sada, najveće su šanse da titula bude odlučena između Doktora i Markeza, ali jako malo stvari koje mogu otići u oba smera za drugu dvojicu će definisati njihove pohode (pre svega čudni/neočekivani padovi i gubitak samopouzdanja sa njima).

                  Comment


                  • #39
                    Po meni je isto Honda postala daleko bolji motor tokom sezone nego Jamaha. Cini mi se, Honda je iz trke u trku napredovala a Jamaha ne, cak mi izgleda da pred kraj sezone na kraju trka,Jamaha je lose funkcionisala sa potrosenim gumama nego Honda, koja je bila bolja.
                    Na pocetku sezone je Jamaha bila bolja, posle toga, ne.

                    @Vanja

                    Kazes da su vozili motor iz 2015.godine?

                    Malo izmenjen Lorencov broj. Djavolski rogovi na obe devetke.



                    Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока

                    Comment


                    • #40
                      U suštini, cele godine su vozili bajk iz Valensije 2015, na predsezonskom testu. Pre sezone im je ilo dobro, nisu bili sasvim zadovoljni razvojem (hteli su veći napredak) tako da za prve trke nisu ni menjali bajk. Posle toga maltene svaka novina je bila odbijena (nedovoljno dobra da bi se uvela) od oba vozača...

                      Comment


                      • #41
                        Padovi

                        Last edited by BogdanB; 17-11-16, 20:27.

                        Comment


                        • #42
                          Kakva je ovo tabela?

                          "I love to speak with Leonard
                          He’s a sportsman and a shepherd
                          He’s a lazy bastard
                          Living in a suit ."
                          Leonard Cohen

                          Comment


                          • #43
                            Zaboravio sam da ne pise na slici. tabela sa brojem padova.

                            Comment


                            • #44
                              Dovi i Lorenzo bas odskacu sa malo padova
                              sigpic http://caseystoner.com.au/

                              Comment


                              • #45
                                Rosi prosle godine samo dva pada. Ako se ne varam, nijedan nije bio na trci. Znam da je pao na jednom treningu u Brnu, a drugog pada ne mogu da se setim. Ali zato ove godine dva pada u trci I oba puta nije mogao da zavrsi.

                                Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока

                                Comment

                                Working...
                                X