Announcement

Collapse
No announcement yet.

Moto2 - Gran Premio Motul de la Comunitat Valenciana

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Moto2 - Gran Premio Motul de la Comunitat Valenciana



    9 levih, 5 desnih krivina
    Najduži pravac: 876 m
    Najbrži krug : P.Espargaro 1:34.957

    Prvi utisak ovogodišnjeg Moto2 takmičenja-niko nije uspeo da odveze celu sezonu u visokom ritmu.
    Zarco je zasluženo odbranio titulu jer je stisnuo zube kad je bilo najpotrebnije. Uz krize, stagnaciju i padove forme, opet je pokazao da je mentalno jači od protivnika.




    Na zahtevnom Sepangu, po vrlo teškim uslovima, Francuz je ućutkao sve kritičare. Nadmoćno je osvojio pol poziciju sa preko 2 sekunde prednosti i potom ubedljivo trijumfovao.
    Šampioni se upravo po tome poznaju-najbolji su kad je najteže.

    Gde je Rins nestao? OK, žmurimo na jedno oko jer se borio sa povredom, ali....Viđali smo mnogo bolje vožnje nekih drugih asova, čak i kada su bili teže povređeni. Bled i neubedljiv, Rins ima šansu da u Valensiji popravi utisak.
    Boriće se sa Luthijem i Morbidellijem za vicešampionski naslov. Nije isto što i titula, ali bio bi to lep oproštaj.



    Međutim, kad pogledam širu sliku ne mogu da kažem da nisam razočarana. “Prošetao se” do najjače klase i fabričkog tima bez ijedne titule u nižim kategorijama. Mislim da bi mu još malo iskustva u Moto 2 kategoriji dobro došlo.
    No, naredne godine će biti u prilici da dokaže da je zaslužio mesto u Suzukiju. Ono što, međutim, nećemo saznati je da li su neki od čelnika japanske ekipe u međuvremenu stavili prst na čelo.

    Kada utihne zvuk motora u nedelju, počećemo da sabiramo utiske. Ono što je već sada evidentno je da je Lowes jedno od najvećih razočarenja godine. Mislim da ni on ne zna koliko je puta pao.



    Sa druge strane, očekivala sam Pasinija mnogo češće pored staze. Sam je kriv, ima takvu reputaciju, ali popravlja se, popravlja se...

    Ubuduće očekujem borbu mlađih italijanskih snaga za trijumfe i titulu.



    Ali, dotle ima još mnogo vremena. Za sada, uživaćemo u svakom trenutku poslednjeg trkačkog vikenda sezone.

    Last edited by nb_korac; 08-11-16, 11:48.
    sigpic

  • #2
    Nadam se saltu I u kraljevskoj kategoriji

    Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока

    Comment


    • #3
      Originally posted by BogdanB View Post
      Nadam se saltu I u kraljevskoj kategoriji
      Realno, male su šanse.
      Da je prešao u Suzuki, mogli bismo da se nadamo. Ipak, nikad se ne zna. Možda ovo nije bio poslednji Zarcov salto koji smo videli.
      sigpic

      Comment


      • #4
        Padaće kiša i sledeće godine
        Твоја победа ће бити уколико свако од нас задржи део добродушности коју си безусловно делио са свима нама кроз свако твоје писање.
        До поновног сусрета, твој Швабо

        mala H2H 2018/19
        suicide
        2019
        velika H2H 2019/20

        Comment


        • #5
          @nb_korac

          znam znam,ali nada je nada

          Comment

          Working...
          X