Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by NemanjaMikser View Post
    Gde na mojoj strani. Ljudi uvek idu na stranu onih koji zajebavaju drugog.
    Ne no ljudi uvek zajebavaju onoga ko se peca za neke trivijalne stvari. Baš bi te neko zezao da se ne ložiš, kao da nekoga briga za Čolu. Nisam znao ni da li je živ.

    A za nekoga se stvarno pričalo da je gej i da mu je žena neka kreatorka tako nešto, ja sam uvek kontao Haris Džinović, mada ovako Čolu kad pogledaš, oridjinale.

    Comment


    • Imao sam zadovoljstvo da sjedim sa Harisom prije 7-8 godina. Osim sto mnogo voli da igra tenis, nije bilo nikakvih drugih znakova koji bi ga odali da je potencijalno peder

      Strasna je faca Haris... pije pivo kao vodu

      Comment


      • Jesi pokušao šešir da mu skineš?
        Ko je naj sasvim potpuno sasvim najbolji? https://ibb.co/SmC01mT

        Kad sam bio mali moji su idoli bili Brena, Boba, Doors i Čorba, sada samo Zdravko Čolić.

        Comment


        • Originally posted by limun View Post
          Ima li neki matematicar ovde da mi resi sledeci zadatak:


          Petar je zapisao 6 broja na papiru.
          Marko ima 48 loptica u kutiji numerisanih od 1 do 48.
          Ivica je Marku oduzeo 13 loptica negledajuci brojeve.

          Koja je verovatnoca da se kod Marka od preostalih 35 loptica nalazi 6 loptica sa brojevima koje Petar ima na papiru? Thx
          Igra se Lucky Six?

          Ako je nerealni rešio, onih 0.76% je poražavajuće, mada mi je to ipak nemoguće, mora da je veći procenat

          Comment


          • Originally posted by Powerslave View Post
            Imao sam zadovoljstvo da sjedim sa Harisom prije 7-8 godina. Osim sto mnogo voli da igra tenis, nije bilo nikakvih drugih znakova koji bi ga odali da je potencijalno peder

            Strasna je faca Haris... pije pivo kao vodu
            Čuj moje zapažanje brate... Skoro saznam da je neki asistent homoseksualac. Lik je legenda. I onda skontam da mi zapravo i ne smeta što je neko homo dok nije feminiziran i dok mu to nije udarna pesnica svog identiteta.

            Bolji je normalan gej nego feminiziran strejt, poruka price.

            To je onaj antički peder. Mnogo se lakše uklapa u društvo nego poremećena osoba koja ima identitetaki problem pa izmišlja da je gej.
            Last edited by Cassius Clay; 25-11-19, 20:53.

            Comment


            • Pričaonica

              Originally posted by p4p1 View Post
              Igra se Lucky Six?

              Ako je nerealni rešio, onih 0.76% je poražavajuće, mada mi je to ipak nemoguće, mora da je veći procenat
              Mislim da je taj rezultat trebalo da pomnozi sa 100 da bi dobio procenat, ali je 76% svakako mnogo.

              Bacim koji dinar, a cudim se kako ne izlazim cesce jer deluje suvise lako. Pa me bas zanima da li se moj procenat dobitnih listica otprilike poklapa sa matematickim sansama. Ako je razlika velika, onda verovatno podesavaju program da manje daje.

              Umesto sto sam proucavao formule permutacije i kombinacije bez ponavljanja i racunao nesto sto ni sam ne razumem dovoljno, bolje da sam googlao konkretno ono sto me zanima.

              Nasao sam ovo:

              https://wizardofodds.com/games/lucky-6-35-48/

              Na linku iznad su redom izracunate sanse za sve kvote (za racunanje procenata koeficijent pomnoziti sa 100).

              Verovatnoca da se pogodi 6 brojeva od 6 izvucenih, a od ukupnih 48, je 0.0000081%.

              Resenje zadatka: sanse da ce Petar pogoditi svih 6 brojeva koje ima na papiru od 35 preostalih u kutiji (nevezano za redosled izvlacenja), a od ukupnih 48, su 13.3%. Ko ovo ume da obrazlozi taj je car.

              Sto se Lucky Six-a tice, ja sam od poslednjih 64 tiketa imao 6 pogodjenih sto je 9.37% uspesnosti. Nije ogromna razlika s obzirom da je mali uzorak, bas cu podvuci crtu kada dodjem do 500, tada bi statisticki trebalo da se ispegla procenat.

              Comment


              • To je to, moj subjektivni osećaj je i bio da se izađe 1/10 kola u proseku, nekad 2. Tako da tih 13.3% je realno skroz. Šteta što nije postavio lik kako je došao do toga, jer je ovo baš komplikovano. A tek za izračunavanje povraćaja na uložen novac mora da je haos, pa na sve to još dodaš one dve nasumične deteline koje dupliraju/tripliraju potencijalni dobitak.

                Što se kladionica tiče, kad tu dodaš još jednu promenljivu (uplatu), pretpostavljam da igra ima neki algoritam koji im nalazi najisplativaju kombinaciju. U koliko % slučajeva, ko zna?

                Počeću i ja sad da računam koliko tiketa izađe, čisto da vidim koliko zapravo imam/nemam sreće. Tih tvojih 9.37% su na tom uzorku skroz normalni, mogla je i veća razlika da bude. U principu i na 500 može da se vidi jasna razlika (u teoriji uvek može ), ali realno je da ćeš tad biti u +/- 2 zoni tad.

                Comment


                • Nije tacno tih 13% jer prvo, koja je verovatnoca da nijedan od 6 napisanih brojeva nece biti u 13 "sklonjenih" kluglica, osim ako opet nisi preskocio da napises da ce biti sklonjeno 13 kuglica, ali tu nece biti brojevi koje je osoba X napisala.

                  12,271,512 kombinacija (6 od 48)
                  1,623,160 kombinacija (6 od 35)

                  Sve te igre u kojima vam robot odlucuje su makaze za šišanje ovaca.
                  Last edited by belgrade_owl; 26-11-19, 09:01.

                  Comment


                  • Originally posted by belgrade_owl View Post
                    Nije tacno tih 13% jer prvo, koja je verovatnoca da nijedan od 6 napisanih brojeva nece biti u 13 "sklonjenih" kluglica, osim ako opet nisi preskocio da napises da ce biti sklonjeno 13 kuglica, ali tu nece biti brojevi koje je osoba X napisala.

                    12,271,512 kombinacija (6 od 48)
                    1,623,160 kombinacija (6 od 35)

                    Sve te igre u kojima vam robot odlucuje su makaze za šišanje ovaca.
                    Bravo Sovo Igrati portiv masine je nesto najgluplje sto moze covek da uradi. Moze to da bude neki vidi zabave, ali u granicama mogucnosti. Obicno 95% ljudi to ne moze i nastaju duboki problemi.

                    Posebno aparati u Srbiji. Mogu zamisliti koji je to povracaj novca, daj boze da je 10%.Kuglice su tek neverovatna prica, tipa igras loto iz minuta u minut,samo sto ti je isplata 1000x manja ))

                    Bio skoro u nekoj kladi, bilo je bar 3-4 devojke, dve cak same i pice to sranje...luduju,uzivaju ))


                    Limunutse to od tebe nisam ocekiva, vise si mi tip za slot aparate, tu ti je lova )
                    3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                    6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                    3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                    2× German League champion (2018, 2019)
                    6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                    4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                    2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                    Comment


                    • Je l ste osetili sad zemljotres?
                      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                      sigpic

                      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                      with experience.

                      Comment


                      • Da, treci potres upravo.

                        Comment


                        • A ja na 11.spratu, nije mi bilo uopste prijatno
                          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                          sigpic

                          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                          with experience.

                          Comment


                          • Ja nisam osetio nista, ni jutros kad je potres bio u Albaniji a ni sad kad je treslo po Bosni.

                            Jel moze repriza?

                            Comment


                            • Ja nocas nisam, ali ovaj je bas zaljuljao
                              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                              sigpic

                              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                              with experience.

                              Comment


                              • Ovo je bila katastrofa, ne pamtim jaci zemljotres, ovaj u cetiri me digao u sekundi, totalni haos koliko je trajao, svi upalili svijetla i izasli napolje. Albaniju je razorio, slike su kao posle bombardovanja, nakod njega su bila dva jaka isto, jedan ponovo Albanija, drugi BiH.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X