Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Citam strani izvestaj o nasoj zemlji koji potvrdjuje stopu ekonomskog rasta u iznosu od 4,2 posto, u ovoj godini predvidja se 3,5% i u sledece dve 3 mada to se brzo moze korektovati.

    Gledam i ne verujem, hocu da se roknem kako ih seru globalni ekonomski trendovi.

    Comment


    • Ima ona narodna:
      "Statistika moja dika. Što poželim to naslika."

      Svi ti brojevi su bazirani na moru fingiranih podataka. Koliko zaista nešto vrijedi vidiš tek kada stignu ponude. Recimooooo... kao za SMS u reprezentaciji Srbije... 100 miliona na papiru, a u stvarnosti??

      Znam kako se u jednoj domaćoj firmi, velikoj, pred pripremu privatizacije slagala dokumentacija. Ma ljudima godišta pomjerali da ispadne mlađi prosjek godina zaposlenih. Na kraju, kupac dao 40% manju ponudu. Što bi otprilike bilo baš i realno kada bi se izbacili fingiranih parametri.

      Jedini realan pokazatelj kvaliteta života je čovjek, a njega vidiš u ambasadama i graničnim prelazima. Tako, kada budeš vidio kolone Čeha, Slovaka, Poljaka, Slovenaca,... kako hrle u Srbiju sa velikim koferima, onda znaj da se živi bolje nego u tim sredinama.
      Za sada ipak moramo da se zadovoljimo Sirijcima i Libijcima, bar dok kod njih ne stane ovo sr@nj3

      Comment


      • [emoji3][emoji3]

        sigpic

        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

        Comment


        • Pa ovako je i kod nas, zar ne ?



          Ovo je bivši predsednik Irana, Mahmud Ahmadinedžad.

          Kada je postao predsednik, podneo je izveštaj o svojoj imovini: automobil Pežo 504 '77. godište i mala stara kuća u jednom od najsiromašnijih delova Teherana, nasleđena od oca pre 40 godina.

          Tokom njegovog mandata, svaki novi ministar je morao da potpiše dokument sa više tačaka, između ostalog da će ostati siromašan i da će njegovi računi i računi njegovih rođaka biti proveravani.

          Svoju predsedničku platu nije uzimao jer je smatrao da ona pripada naciji, a novac je štiti.

          Danas Mahmud Ahmadinedžad dane provodi čuvajući ovce.
          sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

          Comment


          • Slično. Ovaj naš dane provodi šišajući ovce.

            Comment


            • Zahvaljujem osobi koja je prihvatila moj savet koji sam joj uputio daleke 2017, a to je da postoji posebna tema za filmove i serije.

              Originally posted by forum1nick View Post
              Ima ona narodna:
              "Statistika moja dika. Što poželim to naslika."

              Svi ti brojevi su bazirani na moru fingiranih podataka. Koliko zaista nešto vrijedi vidiš tek kada stignu ponude. Recimooooo... kao za SMS u reprezentaciji Srbije... 100 miliona na papiru, a u stvarnosti??

              Znam kako se u jednoj domaćoj firmi, velikoj, pred pripremu privatizacije slagala dokumentacija. Ma ljudima godišta pomjerali da ispadne mlađi prosjek godina zaposlenih. Na kraju, kupac dao 40% manju ponudu. Što bi otprilike bilo baš i realno kada bi se izbacili fingiranih parametri.

              Jedini realan pokazatelj kvaliteta života je čovjek, a njega vidiš u ambasadama i graničnim prelazima. Tako, kada budeš vidio kolone Čeha, Slovaka, Poljaka, Slovenaca,... kako hrle u Srbiju sa velikim koferima, onda znaj da se živi bolje nego u tim sredinama.
              Za sada ipak moramo da se zadovoljimo Sirijcima i Libijcima, bar dok kod njih ne stane ovo sr@nj3
              Stopa ekonomskog rasta moze da bude u nekoj meri bitna, ali razlika izmedju nas i drugih ekonomija je mnogo veca od tih 4,5 % koji su napapiru pa cak i da 10 godina budemo ispred njih opet ih necemo stici po BDPu niti cemo imati vece plate. Dok ne dodje do rasta proizvodnje, nece da bude do rasta plata, a samim tim i potrosnje i potrosacka korpa se siri. Investicije mogu do neke mere da budu stimulativne. Ja sam vise u soku sto ce ovan da kazem iznenadni pozitivni rezultat da ucvrsti njihovu poziciju, za pocetak Demokrate ne bi pale da se njihova vladavina nije zadesila za vreme SEKe. Zato sto se od ove vezi njihovom glasackom telu moze plasirati jos jedna iluzija koja njima pije vodu. Nije to da traje kratko, vec od momenta kada su Demokrate bile na vlasti. To meni konkretno smeta u ovome.

              U vecim gradovima se svakako moze osetiti uticaj stope ekonomskog rasta u privatnom sektoru.

              Comment


              • Originally posted by Ricma View Post
                Demokrate ne bi pale da se njihova vladavina nije zadesila za vreme SEKe.
                Saglasan. Daleko od toga da su oni bili cvijeće, ali...
                A čak i tada su imali šansu da se izvuku, ali odbijena je prodaja Telekoma Austriji za 800 miliona. Sa tim novcem bi bez problema ostali još jedan ciklus.

                Comment


                • Princ sveta bio u Bugarskoj i SM. Ovde nećeš doći mili moj. Mi da smo śćeli s tobom sad bi bili od Soluna do Beča, 'vako neka hvala, nismo mi iz te priče. Bolje i na 20 ari nego s tobom da se ližemo.

                  Ne priliči nam

                  Comment


                  • Opasan je papa,a ima i ovih domacih ekumenista sto hoce da nas odvedu zlim putem.
                    Pogotovo smo mi u opasnosti.Ali mozda ipak izdrzimo pritisak.
                    Armagedon je blizu,bicemo na sve vecim iskusenjima.
                    Eno u Svedskoj vec ugradjuju cipove u kozu,tkzv zig zvijeri.
                    Desavanja u Izraelu takodje ne slute na dobro.
                    Last edited by E1_PG; 07-05-19, 19:20.

                    Comment


                    • http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                      sigpic

                      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                      with experience.

                      Comment


                      • Not again

                        Roze/belo

                        Comment


                        • Videla pre neki dan i vidim isto zeleno-sivo
                          sigpic

                          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                          Comment


                          • Pink and white

                            Comment


                            • za sad, zenski deo foruma sivo/zeleno, muski pink/belo
                              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                              sigpic

                              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                              with experience.

                              Comment


                              • Ja vidim zeleno-sivo.

                                Comment

                                Working...
                                X