Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Kukali su za jezuitski Notr Dam kao da je smak sveta... Zamisli kakav si čovek kad si programiran da misliš kao drugi. Slali se novci za obnovu da se utrkuju sa ulizivanjem rimskom papi.

    To je toliko bljutavo da se više ne računa da si nešto uradio ako nisi postavio na društvene mreže.

    Ja sam tad naravno pustio Radovana i vrištao od smeha što nam je otišao Notr Dam, baš sam bio tužan e.



    Albanije mi je već žao pogotovo što je neko stradao. Sirotinja je to ljuta, ali njima niko neće pomoći.

    Comment




    • Pokidali su večeras sa emisijom.

      Послато са SM-N975F уз помоћ Тапатока

      Comment




      • Comment


        • Za manje od 10 sati 23 zemljotresa Albanija i Jadransko more. Prije nesto manje od sat i po 5.3 Jadransko more 24 km od Draca, 42 km od Tirane.
          sigpic

          Comment


          • Dayman (a-a-ah...)
            Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
            Champion of the sun (a-a-ah...)
            You're a master of karate and friendship
            For everyone

            Comment


            • Nova Sport od 4. decembra.
              http://rs.n1info.com/Vesti/a547468/N...ova-sport.html

              Comment


              • Srpski istoričar: Neprihvatljivo da ulica u Beogradu nosi ime Emila Perške
                Dayman (a-a-ah...)
                Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                Champion of the sun (a-a-ah...)
                You're a master of karate and friendship
                For everyone

                Comment


                • Originally posted by Nerealan View Post
                  Munli, mislim da sam rešio. Vodio sam se prvim primerom https://www.careerbless.com/aptitude...obability1.php

                  Uvek sam bio slabiji u objašnjavanju, pa ću samo napisati rešenje zadatka

                  48C13 gde je 48 sveukupni br. loptica, a 13 br. loptica koje izvlačimo
                  42C13 gde je 42 br. loptica koje nije Petar napisao.

                  kad uprostimo formulu dobijamo (42*41)/(48*47), što je 1722/2256, ili kad ih skratimo 287/376. Što je u procentima 0.76%
                  Ono što tražite je formula za hipergeometrijsku raspodelu

                  Originally posted by limun View Post
                  I ja sam verovao da pre svakog kola program izracunava najisplativiju kombinaciju ali sada ipak mislim da nije tako. Ova formula vec obezbedjuje siguran dobitak na duze staze i na veci broj uplata, tako da nije potrebno prepravljati bilo sta. Valjda i po zakonu ne bi smeli da odstupaju od prijavljene igre.
                  Nema potrebe da se namešta jer vam ne daju kvote koje odgovaraju verovatnoći za pogođeni ishod. Evo ti za lucky 6, onako odokativno verovatnoća za pogodak svih 6 brojeva je malo preko 75%, za jedan pogođen broj daju kvotu 1, a treba da daju ~1.3. Što je kvota veća, sve više odstupa u negativnom smeru od realne prema verovatnoći. Grčki kino je sličan, za pogodjen broj daju kvotu oko ~3.6 umesto 4.0. Za 3 broja daju 60, umesto 64 što je baš ogromna razlika. Tako da nema potrebe da nameštaju jer na hiljade i milione igranja broj pogodjenih kombinacija bude jako, jako sličan onom koji je izračunat kroz verovatnoću, a oni uzimaju razliku između prave kvote i one koju oni daju.
                  Originally posted by Dekinjo
                  Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                  Originally posted by La Jugoslavia
                  Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                  Comment


                  • Dayman (a-a-ah...)
                    Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                    Champion of the sun (a-a-ah...)
                    You're a master of karate and friendship
                    For everyone

                    Comment


                    • U poslednjih 40 minuta tri zemljotresa Jadransko more 3.3, 4.0, 5.1 - tendencija rasta
                      sigpic

                      Comment


                      • Lepota sa tom tendencijom! -.-


                        A ovi Japanci nisu normalni

                        sigpic

                        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                        Comment


                        • Originally posted by bici View Post
                          Ono što tražite je formula za hipergeometrijsku raspodelu



                          Nema potrebe da se namešta jer vam ne daju kvote koje odgovaraju verovatnoći za pogođeni ishod. Evo ti za lucky 6, onako odokativno verovatnoća za pogodak svih 6 brojeva je malo preko 75%, za jedan pogođen broj daju kvotu 1, a treba da daju ~1.3. Što je kvota veća, sve više odstupa u negativnom smeru od realne prema verovatnoći. Grčki kino je sličan, za pogodjen broj daju kvotu oko ~3.6 umesto 4.0. Za 3 broja daju 60, umesto 64 što je baš ogromna razlika. Tako da nema potrebe da nameštaju jer na hiljade i milione igranja broj pogodjenih kombinacija bude jako, jako sličan onom koji je izračunat kroz verovatnoću, a oni uzimaju razliku između prave kvote i one koju oni daju.
                          Pa okacih vec link sa onom tabelom, nije verovatnoca preko 75% vec 13.3%. Tako da je jos gore.

                          Slazem se sa tobom za ostalo napisano. Kao i u kladjenju na fudbal, kada se saberu sve kvote 1, X i 2 i izracuna njihov procenat, on prelazi 100% i bude otprilike od 103 do 105. Upravo ta 3-5% su na duze staze njihova sigurna zarada.

                          Comment


                          • Sad vidim limune ovaj zadatak sto ste radili ti Papi i Nerealni, imao sam jedan slican (isti prakticno) dok sam vezbao za jedan ispit. Uglavnom resenje (oko 13,3%) ti je tacno, a da ne bi lupali glavu, formula je vrlo jednostavno i na bazi je glava/pismo novcica. Znaci ako tu svaki put imas 50% sanse uvek mnozis te sanse tj. skracujes ih za pola. Prvi put imas 50% pa onda mnozis 0.5x0.5 pa je 25% da ti dodje 2/2, pa onda 0.25x0.5 za 3/3 itd. Svaki put dobijeni (ukupni) rezultat mnozis sa sansom za izvlacenje u narednoj rundi(u slucaju glava/pismo ona je 50% jer ima 2 mogucnosti samo). Npr sansa da dobijes 6/6 pisama ti je oko 1,5%.

                            E tako i za ovo, prvo izracunas kolika je sansa da se prvi broj nadje u zeljenih 35. To naravno dobijas sa 35/48 i to je nesto ispod 73% (0,729166...). Onda taj broj "skidas iz racunic, racunajuci da je uspesno izvucen," i racunas za sledeci 34/47 pa 33/46, 32/45, 31/44 i na kraju 30/43. Lepo dobijes sve te procente i onda ih medjusobno mnozis. Tako dobijes kolika ti je sansa da ti se izvuku brojevi (u ovom slucaju ti treba 6) Ja sam sada na brzaka zaokruzivao na 5. decimalu i ispalo mi je nesto ispod 13,3%
                            Last edited by colchonero; 28-11-19, 12:10.

                            Comment


                            • Ti si bog malac. Daj kompletnu računicu
                              Твоја победа ће бити уколико свако од нас задржи део добродушности коју си безусловно делио са свима нама кроз свако твоје писање.
                              До поновног сусрета, твој Швабо

                              mala H2H 2018/19
                              suicide
                              2019
                              velika H2H 2019/20

                              Comment


                              • Originally posted by madrid View Post
                                Sad vidim limune ovaj zadatak sto ste radili ti Papi i Nerealni, imao sam jedan slican (isti prakticno) dok sam vezbao za jedan ispit. Uglavnom resenje (oko 13,3%) ti je tacno, a da ne bi lupali glavu, formula je vrlo jednostavno i na bazi je glava/pismo novcica. Znaci ako tu svaki put imas 50% sanse uvek mnozis te sanse tj. skracujes ih za pola. Prvi put imas 50% pa onda mnozis 0.5x0.5 pa je 25% da ti dodje 2/2, pa onda 0.25x0.5 za 3/3 itd. Svaki put dobijeni (ukupni) rezultat mnozis sa sansom za izvlacenje u narednoj rundi(u slucaju glava/pismo ona je 50% jer ima 2 mogucnosti samo). Npr sansa da dobijes 6/6 pisama ti je oko 1,5%.

                                E tako i za ovo, prvo izracunas kolika je sansa da se prvi broj nadje u zeljenih 35. To naravno dobijas sa 35/48 i to je nesto ispod 73% (0,729166...). Onda taj broj "skidas iz racunic, racunajuci da je uspesno izvucen," i racunas za sledeci 34/47 pa 33/46, 32/45, 31/44 i na kraju 30/43. Lepo dobijes sve te procente i onda ih medjusobno mnozis. Tako dobijes kolika ti je sansa da ti se izvuku brojevi (u ovom slucaju ti treba 6) Ja sam sada na brzaka zaokruzivao na 5. decimalu i ispalo mi je nesto ispod 13,3%
                                Pogubio sam se na polovini posta.
                                Originally posted by Casiraghi
                                Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
                                Originally posted by Casiraghi
                                Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

                                https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
                                Originally posted by Casiraghi
                                Srecan Mane svima koji slave.

                                Comment

                                Working...
                                X