Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts



  • Iste ove snage je bio zemljotres u Banja Luci 1969. kad ju je potpuno devastirao, ali ovaj sad je na mnogo manjoj dubini. Onaj u Kraljevu je bio osjetno slabiji npr, onaj na primorju 1979. je bio 6.9, tako da je ovo jedan od najjacih zemljotresa koji su pogodili Balkan.

    I interesantne brojke, 1969, 1979, 2019.
    sigpic

    Comment


    • Vladane 7.1 rihtera je bilo 1979.

      Comment


      • Zvanicno 6.9 ipak, a svasta pise, od 7.0 do 7.2
        sigpic

        Comment


        • Auu ovaj sto je bio u 10.20 je bio opasan, 5.4 po Rihteru. Zadesih se u jednom trznom centru na spratu ispod zemlje i bukvalno mi se zeludac okreno koliko je cudan osjecaj bio. A mislio sam da ce natpisi radnji popadat koliko je zatreslo a fino je i trajao, nikad proci

          Comment


          • Sto znam,nas su ucili kroz gimnaziju i fakultet da je bilo 7.1 u epicentru,imao sam bas na fakultetu predmet koji je detaljno obradjivao tu temu,ali svakako nebitno,7.1 ili 6.9 oboje je pakleno.
            Inace ovaj zemljotres u Draču je po jacini ekvivalentan onom katastrofalnom zemljotresu u Skoplju cini mi se 1962 kad je grad smrvljen.Istina na vecoj dubini je ovaj danasnji pa je malo blazi ipak bio.Svakako tragedija sto se ucinje tamo.
            Inace nisam osjetio prva 2,tek oko 10 sam osjetio ovaj sto mu je epicentar bio kod Nevesinja.Spavao sam ko zaklan,iako sam zaspao tek oko 3 i nesto i nekakve macke su cuda cinjele oko zgrade,to jaukanje mjaukanje jedva sam zaspao,mora da su osjetile nesto.
            Last edited by E1_PG; 26-11-19, 12:22.

            Comment


            • Originally posted by p4p1 View Post
              To je to, moj subjektivni osećaj je i bio da se izađe 1/10 kola u proseku, nekad 2. Tako da tih 13.3% je realno skroz. Šteta što nije postavio lik kako je došao do toga, jer je ovo baš komplikovano. A tek za izračunavanje povraćaja na uložen novac mora da je haos, pa na sve to još dodaš one dve nasumične deteline koje dupliraju/tripliraju potencijalni dobitak.

              Što se kladionica tiče, kad tu dodaš još jednu promenljivu (uplatu), pretpostavljam da igra ima neki algoritam koji im nalazi najisplativaju kombinaciju. U koliko % slučajeva, ko zna?

              Počeću i ja sad da računam koliko tiketa izađe, čisto da vidim koliko zapravo imam/nemam sreće. Tih tvojih 9.37% su na tom uzorku skroz normalni, mogla je i veća razlika da bude. U principu i na 500 može da se vidi jasna razlika (u teoriji uvek može ), ali realno je da ćeš tad biti u +/- 2 zoni tad.
              I ja sam verovao da pre svakog kola program izracunava najisplativiju kombinaciju ali sada ipak mislim da nije tako. Ova formula vec obezbedjuje siguran dobitak na duze staze i na veci broj uplata, tako da nije potrebno prepravljati bilo sta. Valjda i po zakonu ne bi smeli da odstupaju od prijavljene igre.

              Originally posted by belgrade_owl View Post
              Nije tacno tih 13% jer prvo, koja je verovatnoca da nijedan od 6 napisanih brojeva nece biti u 13 "sklonjenih" kluglica, osim ako opet nisi preskocio da napises da ce biti sklonjeno 13 kuglica, ali tu nece biti brojevi koje je osoba X napisala.

              12,271,512 kombinacija (6 od 48)
              1,623,160 kombinacija (6 od 35)

              Sve te igre u kojima vam robot odlucuje su makaze za šišanje ovaca.


              Dzivdzane, vec sam napisao da se izvlaci 35 loptica (sto, gle cuda, znaci da je sklonjeno 13 od 48) i sve je to uracunato u tabeli. Opusti se, srki si kaficu.

              Comment


              • Originally posted by Ivan_PG View Post
                Sto znam,nas su ucili kroz gimnaziju i fakultet da je bilo 7.1 u epicentru,imao sam bas na fakultetu predmet koji je detaljno obradjivao tu temu,ali svakako nebitno,7.1 ili 6.9 oboje je pakleno.
                Inace ovaj zemljotres u Draču je po jacini ekvivalentan onom katastrofalnom zemljotresu u Skoplju cini mi se 1962 kad je grad smrvljen.Istina na vecoj dubini je ovaj danasnji pa je malo blazi ipak bio.Svakako tragedija sto se ucinje tamo.
                Inace nisam osjetio prva 2,tek oko 10 sam osjetio ovaj sto mu je epicentar bio kod Nevesinja.Spavao sam ko zaklan,iako sam zaspao tek oko 3 i nesto i nekakve macke su cuda cinjele oko zgrade,to jaukanje mjaukanje jedva sam zaspao,mora da su osjetile nesto.
                Rekao neko, nekad. Kad Hrvat vidi dete da spava on kaze: „Spava kao andjeo“. Bosanac kaze: „Spava k’o janje“. A Srbin, Srbin kaze: „Vidi ga, spava k’o zaklan“!

                Comment


                • Originally posted by skeptik View Post
                  Rekao neko, nekad. Kad Hrvat vidi dete da spava on kaze: „Spava kao andjeo“. Bosanac kaze: „Spava k’o janje“. A Srbin, Srbin kaze: „Vidi ga, spava k’o zaklan“!
                  A sta ces,to nam je zbog ratnicke proslosti.

                  Comment


                  • sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by limun View Post
                      Dzivdzane, vec sam napisao da se izvlaci 35 loptica (sto, gle cuda, znaci da je sklonjeno 13 od 48) i sve je to uracunato u tabeli. Opusti se, srki si kaficu.
                      Ti si napisao i da se izvlaci 6 brojeva a da pri tom nisi precezirao da su to brojevi od 1-48, matematika je isuvise egzaktna da bi se preskocio takav podatak. Napisao si da je sklonjeno 13 kuglica, da li je na nekoj od tih 13 kuglica broj koji je npisala osoba X takodje nisi naveo. U svakom slucaju ako nije sanse su ti 1:1,623,160 dovoljno sam ti pomogao, ti sam dalje racunaj koliki je to procenat.

                      I potrudi se da igras protiv masina sto vise, to na kraju krajeva i jeste namenjeno ljudima bez mozga.

                      Sto se tice zakona i prijavljene igre, Mocart je svojevremeno dobitniku dzek pota bas na tom Loto 6 ili Keno zakinuo dobitak pod izgovorom da su brojevi izvuceni sat vremena ranije, odnosno da je bila greska u softveru jer je bio podesen na grcko vreme.
                      Last edited by belgrade_owl; 26-11-19, 15:39.

                      Comment


                      • Pričaonica

                        Originally posted by belgrade_owl View Post
                        Ti si napisao i da se izvlaci 6 brojeva a da pri tom nisi precezirao da su to brojevi od 1-48, matematika je isuvise egzaktna da bi se preskocio takav podatak. Napisao si da je sklonjeno 13 kuglica, da li je na nekoj od tih 13 kuglica broj koji je npisala osoba X takodje nisi naveo. U svakom slucaju ako nije sanse su ti 1:1,623,160 dovoljno sam ti pomogao, ti sam dalje racunaj koliki je to procenat.

                        I potrudi se da igras protiv masina sto vise, to na kraju krajeva i jeste namenjeno ljudima bez mozga.

                        Sto se tice zakona i prijavljene igre, Mocart je svojevremeno dobitniku dzek pota bas na tom Loto 6 ili Keno zakinuo dobitak pod izgovorom da su brojevi izvuceni sat vremena ranije, odnosno da je bila greska u softveru jer je bio podesen na grcko vreme.
                        Ako ti neko kaze da zamislis kartu iz spila, ti bi verovatno zamislio 74?

                        Odakle ja znam da li se u tih 13 loptica nalazi broj koji je na papiru? Tu i lezi najveci problem u zadatku.

                        Izgleda da uopste nisi razumeo zadatak. Broj koji si dobio preko formule kombinacije bez ponavljanja bi vazio u slucaju da postoji samo 35 loptica, da se izvlaci 6 i da moras pogoditi svih 6 izvucenih.
                        Last edited by limun; 26-11-19, 15:41.

                        Comment


                        • Spil karata je ogranicen, recenica Petar je na papiru napisao 6 brojeva je neogranicena.

                          Odlicno, ako se nalazi sanse su ti jos manje, odnosno nikakve... ali nastavi da igras. Dosta ljudi u Srbiji i okruzenju zivi od vas
                          Last edited by belgrade_owl; 26-11-19, 15:50.

                          Comment


                          • Originally posted by belgrade_owl View Post
                            Spil karata je ogranicen, recenica Petar je na papiru napisao 6 brojeva je neogranicena.

                            Odlicno, ako se nalazi sanse su ti jos manje, odnosno nikakve... ali nastavis da igra. Dosta ljudi u Srbiji i okruzenju zivi od vas
                            Vec sam sinoc napravio ispravku oko toga, ne razumem zasto opet to pominjes.

                            Kad bi se svih 6 zapisanih brojeva uvek nalazili u onih 35 kojih ce izaci, kakva je to igra? Kladionica bi uvek bila u gubitku.

                            Za onih 64 tiketa ukupno sam dao 1920.00 din a dobio 2600, tako da nije da bas trenutno zive od mene. Na duze staze bih sigurno bio u minusu ali koga briga, to je zanimacija koja ne kosta mnogo.

                            Comment


                            • Originally posted by belgrade_owl View Post
                              Napisao si da je sklonjeno 13 kuglica, da li je na nekoj od tih 13 kuglica broj koji je npisala osoba X takodje nisi naveo.
                              Pa i to je nepoznata. Nije to loto pa da tako lako možeš izračunati verovatnoću. Ako je na nekoj od tih 13 broj koji je napisala osoba X, znači da nisu izvučeni svi njegovi brojevi.

                              Sviđa mi se i što sugerišete limunu da je to bacanje para, iako je čovek sam to i postavio.

                              Originally posted by limun View Post
                              I ja sam verovao da pre svakog kola program izracunava najisplativiju kombinaciju ali sada ipak mislim da nije tako. Ova formula vec obezbedjuje siguran dobitak na duze staze i na veci broj uplata, tako da nije potrebno prepravljati bilo sta. Valjda i po zakonu ne bi smeli da odstupaju od prijavljene igre.
                              Nisam mislio na broj uplata, nego na to što se one razlikuju. Neki bace 20din na jednu kombinaciju, neki 2000. Nesumnjivo se svejedno radi o sigurnom i poprilično pozamašnom profitu, ali me opet ne bi čudilo da se u određenom procentu traži najisplativaija kombinacija.

                              Originally posted by bojanaBG View Post
                              Je l ste osetili sad zemljotres?
                              Te dok sam spavao nisam, ali je fino zaljuljalo u 4 ujutru za onaj u Albaniji. Na trećem spratu. Ovi u kućama nisu ništa, bar ovi s kojima sam se čuo. Ali ono, ništa spec.

                              Comment


                              • Dje su danas oni licemjeri po drustvenim mrezama da kazu da su uz Albaniju i da pokazu svoju podrsku tako sto ce staviti zastavu Albanije na profil? Eee, pa nije Albanija dovoljno moderna za njih...

                                Comment

                                Working...
                                X