Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by belgrade_owl View Post
    To sto neko nije pravoslavac ne znaci da je satanista.

    To narandzasto nam je pruzilo uvek pomoc, i cuvene 1999. Da, ne secam se samo kako
    Ne zanosi se, verovao ili ne u nasu vojsku najvise ulaze SAD



    Nisi ti mene izveo na put, na ovim prostorima je restart odavno neophodan, jedino sto moj restart podrazumeva oduzimanje prava na drzavu posto ocigledno nismo sposobni da vodimo jednu. Moze i vojna hunta.
    U našu vojsku ulaže isključivo država i budžet, te Ohajo rendžere zaboravi, to je kao i vežbe SRB.RUS....simbolika i ništa više. Oni što odu i studiraju po njihovom programu, pa takvi su prvi napuštali JNA.
    Spoiler
    Ako mi časi smrti postanu bliski,
    I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
    Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
    Nije umio da odstupi,
    Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
    Pao unapred, a ne unazad,
    I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
    Uračunato i u moj pad.

    Comment


    • Originally posted by belgrade_owl View Post
      To sto neko nije pravoslavac ne znaci da je satanista.
      A ko je to rekao?

      Nato je satanistička tvorevina zbog svojih dela, bolje reći nedela.

      Comment


      • Ne znam ljudi su ovde u najmanju ruku cudni,tri puta u dvadesetom veku pokusava da nas porobi taj Zapad i mi bismo jos da ih pozovemo i cetvrti put da nam dodju u goste i otmu ovo malo teritorija sto imamo,nas porobe. Ocekujemo od njih med i mleko a dobicemo bukagije. A ta ideologija na sta se Losmi lozi,ma to su price za malu decu,Americi kad odgovara vojna diktatura ona je podrzi,slucajevi u latinskoj Americi koliko hoces,bolelo je njih uvo za Milosevica,ocigledno da im smetamo jer nas vide kao male Ruse na Balkanu i to se nece promeniti pa taman ljubili dupe Englezima,Nemcima,Amerikancima svaki dan.

        Comment


        • Ljudi, ako je za vas svako ko vidi Srbiju na Zapadu dupelizac onda ne znam šta da vam kažem, to nadasve nije racionalno.

          Svima nam je jasno da Zapad ima svoje interese i da su spremni da silom idu na nekog ko je nasuprot njih. Hvala Bogu, pa i u životu svako gleda prvo svoje dupe pa dalje. Ali koliko vrijednih ljudi, najvećih Srba se samo školovalo tamo u zapadnim zemljama, pa nisu sigurno zbog loših škola i univerziteta, već zbog kvalitetnih, najboljih.

          Hvalim Boga što mi je brat otišao u Njemačku, mrsku zapadnu državu, gdje živi već posle par godina kako ovdje ne bi nikad. ( A ne živi naročito dobro). I tamo ga zakoni uče ponašanju koje je prije svega moralno, ovdje bi samo učio kako da petlja i mulja jer se ništa ne poštuje i sve može da prođe.

          Comment


          • Sta jedu ovi sto vole truli, zli Zapad

            Comment


            • Pitaj Jevreje koliko su Nemcima moralni zakoni,dok Amerika finansira,daje povoljne kredite oni ce ziveti lepo,sprovoditi americki vid demokratije a cim Amerikanci zavrnu slavinu znamo na sta su Nemci spremni,ima jedna dobra knjiga Frica Fisera,Savez elita koji je lepo objasnio da su nemacke elite najodgovornije za oba svetska rata,da je Hitler samo proizvod takvog drustva

              Comment


              • Si bio u Rusiji nekada, Iranu ili S. Koreji..Mihajlo. Idi malo da vidis uzivanciju i blagostanje, ili pak u Kinu. Daj malo realnosti i bez filozofiranja...
                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                2× German League champion (2018, 2019)
                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                Comment


                • Putujete slobodno na Zapad,niko vam ne brani,mozete i da zivite tamo,vas izbor,ja samo znam da ne zelim taj Zapad ovde jer smo imali prilike dovoljno puta da ih vidimo u 20.veku na delu,za razliku od njih Koreja,Kina i Rusija nas nikada nisu napale.

                  Comment


                  • Originally posted by LosmiSK View Post
                    Si bio u Rusiji nekada, Iranu ili S. Koreji..Mihajlo. Idi malo da vidis uzivanciju i blagostanje, ili pak u Kinu. Daj malo realnosti i bez filozofiranja...
                    Bio sam ja Rusija (ziveo jedno vreme) & pogranicni deo Kine sa Rusijom i mogu ti reci da imas pogresnu percepciji o zivotu u tom delu sveta... Za Iran/Irak,SKoreju se slazem..

                    Sent from my moto g(6) play using Tapatalk

                    Comment


                    • Originally posted by Mihajlo10 View Post
                      Pitaj Jevreje koliko su Nemcima moralni zakoni,dok Amerika finansira,daje povoljne kredite oni ce ziveti lepo,sprovoditi americki vid demokratije a cim Amerikanci zavrnu slavinu znamo na sta su Nemci spremni,ima jedna dobra knjiga Frica Fisera,Savez elita koji je lepo objasnio da su nemacke elite najodgovornije za oba svetska rata,da je Hitler samo proizvod takvog drustva
                      Kakve Jevreje, ja ovdje govorim o 2019. a ne 1939. godini.

                      Comment


                      • Originally posted by Ja Civi View Post
                        Bio sam ja Rusija (ziveo jedno vreme) & pogranicni deo Kine sa Rusijom i mogu ti reci da imas pogresnu percepciji o zivotu u tom delu sveta... Za Iran/Irak,SKoreju se slazem..

                        Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
                        Da, ali to nije ono sto nam treba. Nivo korupcije i mahinacija je takodje velik i ogroman. Mi kao narod izgleda volimo takve drzave i mozes ga hebati, ako nista bar na papiru.
                        3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                        6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                        3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                        2× German League champion (2018, 2019)
                        6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                        4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                        2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                        Comment


                        • Лошми.
                          Ти болујеш од аутошовинизма.
                          И београдска сова.

                          Ваша дефиниција вољења државе, наше мајке Србије, се заснива у следећем - зашто бих волео земљу која не може да ми обезбедеди 1000 евра месечно?
                          То је ваш минимум свих минимума, и што је најтрагичније синоним за нормалност.
                          За вас Србија у другом облику и бићу не постоји.

                          Ви себе, у складу са тим, хранте најпримитивнијим самопорицањем и одрицањем од сопственог идентитета.
                          У вама и осталим аутошовинистима влада екстремно изражени дух самопорицања, баш онако како га је проф. др. Мило Ломпар у својој књизи и описао.
                          Неолиберализам као болест савременог изопаченог друштва, као што видимо на вама, не бира.

                          Аутошовинистичка фекализација Србије покушава да сломи древни српски дух непобедивих ратника, гордих и поносних људи који никада нису дали на себе, и који су увек били на страни правде, Бога и душе, а против неправде, материјалне користи и слатких а лажних речи и хвалоспева запада. И у свом бићу, увек против запада и болесних западних вредности.

                          Оно због чега аутошовинисти не воле своју земљу а безразложно глорификују запад, јесте мржња према политичарима, послушницима колониста којима аутошовинисти хрле, који нису у стању да им обезбеде услове као на месијанском западу.

                          Елитистички презир према сендвичарима лако проклизава у аутошовинизам.
                          Као што видимо на њиховом примеру.
                          Навучени су на хероин европеизације.

                          Аутошовинизам се најкраће може дефинисати као мржња према сопственом народу.
                          Наши аутошовинисти, људи који презиру српски идентитет, по правилу су заљубељени у поремећене западне вредности.

                          Вама аутошовинистима, аутошовинизам је почео да вам делује рационално и оправдано.
                          Постављате себи, и јавно, питања и тезе у која верујте да су разобличавајућа
                          - шта је Србија урадила у прошлости?
                          - Србија је све ратове изгубила
                          - Зашто нас нико не воли?
                          - Зашто нико неће да живи са нама
                          - због нашег задртог менталитета живимо горе него запад
                          - заостали смо у свему
                          - ...

                          И остале аутошовинистичке флоскуле, које имају за једини циљ, да замаскирају праву истину, да су управо они који нам намећу хедонистичке идеале и култ аутошовинизма једини одговорни за стање у којем се Србија и српски народ налазе.

                          Даље долазимо до коначне дефиниције којом се ви водите - српски аутошовинизам = идентификација са агресором.

                          Аутошовинисти у складу са нормама које су усвојили не презају ,већ их свакодневно користе, од најтежих оптужби на рачун српског народа, српске прошлости, свега српског, при чему им је на удару и све што чини његов идентитет и државност.

                          Следствено томе, не ваља ни Црква, Косовски бој је мит, узалудно је опирати се западу, његовој сили и његовим "вредностима".
                          Никад није узалудно што је борба и начин бивствовања који је уткана у срж српског бића.

                          Само мртве рибе пливају низводно.

                          Comment


                          • - шта је Србија урадила у прошлости?Sta ce Srbija da uradi u buducnosti
                            - Србија је све ратове изгубила Da vise nikada ne ratujemo!!!
                            - Зашто нас нико не воли? Ajde da budemo prijatelji sa svima
                            - Зашто нико неће да живи са нама- Ajde da zivimo sa svima
                            - због нашег задртог менталитета живимо горе него запад-Ajde da promenimo mentalitet i dazivimo kao sav normalan svet
                            - заостали смо у свему-ajde da napredujemo u svemu!!!

                            To je razlika izmedju mene i tebe.Ti si zaostao u proslosti, a ja gledam u buducnost. Napisao sam ti da licno ne ocekujem nista od drzave, sam zivim solidno od svog rada zadnjih 10 godina i niko mi nista u zivotu nije pomogao. Trazim da kao narod zivimo bolje, da ulazemo u drzavu a ne u odredjnu grupaciju ljudi...

                            Umesto da upregnes svoj mozak, slusas odredjene dinosauruse koji ne mogu da idu u korak sa vremenom. Svakakveljude si nabrojao i ne cudi me previse..

                            Autosovinista nisam,ne volim ovaj sistem vrednosti,politicare i sve sto podrzava ovu muku svesno...

                            Ono sto nosim na sebi i pored sebe je uvek ovo:''Iz naroda sam ponikao,on me je nacionio ovim sto sam.Moram se pokoravati njegovoj voljii, sluziti mu do poslednjeg dana''.

                            To bi trebao znati kao duhovnik itd...

                            Autosovinista je teska rec,kao sto bih ja mogao reci da si sovinista... sto psujes druge narode i mrzis iz dna duse..nekako ti vise stoji nego nama autosivnizam. Naravno da tebi nista ne moze doci do funkcije mozga, zadojen si mrznjom. Ako stvarno zivis u Bazelu onda ti spasa nema..

                            Svakako, ne volis ovu zemlju vise od nas ostalih,to moras utuviti u svoju glavu. Pokusaj da zivis u 21veku ili bar pusti druge da zive u njemu.
                            3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                            6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                            3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                            2× German League champion (2018, 2019)
                            6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                            4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                            2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                            Comment


                            • Originally posted by LosmiSK View Post
                              - Зашто нас нико не воли? Ajde da budemo prijatelji sa svima
                              - Зашто нико неће да живи са нама- Ajde da zivimo sa svima
                              - због нашег задртог менталитета живимо горе него запад-Ajde da promenimo mentalitet i dazivimo kao sav normalan svet
                              - заостали смо у свему-ajde da napredujemo u svemu!!!
                              Novače, nisam te odmah prepoznao.
                              Odgovor na teže ćeš dobiti već sledeći put kada izađeš ne centralni teren Wimbledona ;)

                              Comment


                              • Нисам шовиниста.
                                Оно што ти не можеш да појимш јесте следеће:

                                - Никога ми нисмо нападали, нас су увек нападали, а ми смо се кроз историју бранили.
                                Увек.

                                - Дај Боже да никада више не ратујемо, али то није до нас, као што никада није ни било. Увек су нас нападали са циљем да нас сатру, али су га сваки пут посисали, као што ће, они којима ми треба да тежимо.

                                - Хајде да будемо пријатељи са свима.
                                Јесмо ли ми клали децу усташама, шиптарима, бугарима ... коме је српски народ клао децу?
                                Они неће да буду пријатељи са нама, а не ми са њима. Они су хтели да оду од нас, и да нам притом побију све, а не ми од њих.

                                - Не треба да променимо менталитет, нити да живимо као сав нормалан свет (шта је то нормалан свет?).
                                Само треба да нас пусте на миру они које глорификујеш да живимо најбоље што можемо.

                                Ти мислиш да се у Северној Кореји или Куби, или Сирији живи лоше?
                                Ти које ти глорификујеш држе санкције свим тим државама, Куби преко 50 година. Бомбардовали су Сирију и Либију, земље у којима је било благостање. Сада хоће да униште Венецуелу и Иран. Дуга је листа земаља које су заостале и либерално неосвешћене, као ми.

                                Нису они криви што су ту где јесу, него они које ти глорификујеш, јер су их они дотерали дотле санкцијама и ратом. Из себи знаних, болесних циљева.

                                - Хајде да напредујемо у свему.
                                Само јави својим из европе који имају супер уређена друштва да изађу из наше земље, да нас оставе на миру, да им не будемо колонија.
                                И видећеш како ћемо добро живети.

                                Ти си својим одговором несвесно потврдио ниво свог аутошовинизма.
                                И нема ти спаса докле год глорификујеш туђина уместо да браниш своје, какво год да је.

                                Сматрај ове моје постове као добре лекције твом аутошовинизму и покушај што више да научиш из њих.
                                Нећу бити благе воље сваки пут.

                                Comment

                                Working...
                                X