Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dayman (a-a-ah...)
    Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
    Champion of the sun (a-a-ah...)
    You're a master of karate and friendship
    For everyone

    Comment


    • Originally posted by bojanaBG View Post
      Ovo je doba interneta, a ne Nemacka 30tih godina, tako da i jedna glas da Vucic dobije na izborima, to je previse.
      Pa naravno da može da se poredi. Koliko glup moraš da budeš da poveruješ da si viša rasa?

      Pa valjda imaju oči, ne treba im internet.

      Comment


      • Originally posted by LosmiSK View Post
        Losmi postuje patriotizam, ali ne nacionalizam imbecila kao sto je tipa Pisha Vacic, Leviatan, Zavetnici itd...Ko god mora da kaze ja sam patriota,nacionalista, taj ima ozbiljan problem u glavi
        Molim da se ubuduće pre pisanja prostudira znčenje termina koji se planiraju koristiti u diskusiji...
        Pa tako se mora napraviti razlika između patriotizma, nacionalizma i šovinizma...
        Očito kada kažeš nacionalista misliš na šovinistu...a to veze sa vezom nema...
        Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
        Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
        "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

        Comment


        • Originally posted by Chiwwi View Post
          Pa naravno da može da se poredi. Koliko glup moraš da budeš da poveruješ da si viša rasa?

          Pa valjda imaju oči, ne treba im internet.
          I mi se tripujemo da smo nebeski narod
          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

          sigpic

          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
          with experience.

          Comment


          • Mi se ne tripujemo da smo nebeski narod, floskule pojedinih ratnih kriminalaca nisu ceo narod. A Nemcu su listom svi bili za Hitlera, mi smo protiv Miloševića ustali odmah, tenkove je slao na nas.

            Comment


            • Originally posted by Chiwwi View Post
              Mi se ne tripujemo da smo nebeski narod, floskule pojedinih ratnih kriminalaca nisu ceo narod. A Nemcu su listom svi bili za Hitlera, mi smo protiv Miloševića ustali odmah, tenkove je slao na nas.
              Da li je realno da vidis smajli na kraju recenice i ne shvatas da se zajebavam?
              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

              sigpic

              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
              with experience.

              Comment


              • Originally posted by Marija81 View Post
                Molim da se ubuduće pre pisanja prostudira znčenje termina koji se planiraju koristiti u diskusiji...
                Pa tako se mora napraviti razlika između patriotizma, nacionalizma i šovinizma...
                Očito kada kažeš nacionalista misliš na šovinistu...a to veze sa vezom nema...
                Pa i nisi u pravu. Nacionalizam ima svoje lose pojave, i moze biti jako stetan. Tako da nije nacionalizam ljubav prema domovinii..to je patriotizam..Nacionalizam je blizi sovinizmu nego patriotizmu...kad s vec pravis pametna, da uzmem i ja malo prostora..
                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                2× German League champion (2018, 2019)
                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                Comment


                • Originally posted by LosmiSK View Post
                  Pa i nisi u pravu. Nacionalizam ima svoje lose pojave, i moze biti jako stetan. Tako da nije nacionalizam ljubav prema domovinii..to je patriotizam..Nacionalizam je blizi sovinizmu nego patriotizmu...kad s vec pravis pametna, da uzmem i ja malo prostora..
                  Ne pravim se...a ti ipak prostudiraj definicije...ne šta je čemu bliže ;)
                  Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                  Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                  "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                  Comment


                  • Originally posted by LosmiSK View Post
                    Pa i nisi u pravu. Nacionalizam ima svoje lose pojave, i moze biti jako stetan. Tako da nije nacionalizam ljubav prema domovinii..to je patriotizam..Nacionalizam je blizi sovinizmu nego patriotizmu...kad s vec pravis pametna, da uzmem i ja malo prostora..
                    Patriotizam je ljubav prema zemlji
                    Nacionalizam je ljubav prema svom narodu
                    Šovinizam je mržnja ili marginalizovanje odredjene grupe samo zato što pripadaju toj grupi

                    A Lošmizam je kad se Lošmi pravi pametan..

                    Comment


                    • Originally posted by bojanaBG View Post
                      Da li je realno da vidis smajli na kraju recenice i ne shvatas da se zajebavam?
                      Dobro Bojana izvini..

                      Comment


                      • Ekstremni slucajevi nacionalizma vode ka sovinzimu.. to je opste poznato i prosto receno. Patriotizam nema negativnh stvari...
                        3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                        6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                        3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                        2× German League champion (2018, 2019)
                        6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                        4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                        2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                        Comment


                        • Ne.
                          Nacionalizam je nacionalizam. A Šovinizam je preterani i patriotizam i preterani nacionalizam ali ne u u smislu da previše voliš svoj narod ili državu već da iz nekog razloga smatraš da je tvoja država ili narod superiorna/superionaran u odnosu na druge..

                          Dakle kao što rekoh..

                          Patriotizam je ljubav prema domovini
                          Nacionalizam ljubav prema narodu
                          Šovinizam marginalizacija neke grupacije samo zato što pripadaju toj grupi..

                          Šovinizam može da bude i preterani patriotizam i preterani nacionalizam ako je posmatran kroz prizmu superiornosti u odnosu na druge..
                          Last edited by Chiwwi; 17-01-20, 21:43.

                          Comment


                          • Originally posted by Chiwwi View Post
                            Ne.
                            Nacionalizam je nacionalizam. A Šovinizam je preterani i patriotizam i preterani nacionalizam ali ne u u smislu da previše voliš svoj narod ili državu već da iz nekog razloga smatraš da je tvoja država ili narod superiorna u odnosu na druge..

                            Dakle kao što rekoh
                            Patriotizam.je ljubav prema domovini
                            Nacionalizam ljubav prema narodu
                            Šovinizam marginalizacija neke grupacije samo zato što pripadaju toj grupi..
                            https://sh.wikipedia.org/wiki/Nacionalizam

                            Ostavicu ovo ovde..
                            3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                            6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                            3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                            2× German League champion (2018, 2019)
                            6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                            4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                            2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                            Comment


                            • A ja ovo ovde..

                              Шовинизам је претерани патриотизам и веровање у националну супериорност и славу. Док патриотизам и национализам могу представљати умерени понос, шовинизам је неумерен.

                              https://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%A8...B7%D0%B0%D0%BC

                              Comment


                              • Originally posted by LosmiSK View Post
                                Pa super što si ostavio lepo ti piše..


                                Nacionalizam u suštini predstavlja privrženost sopstvenoj naciji i državi odnosno njihovim interesima.[1][2] Pojam se takođe odnosi na doktrinu[3] ili politički pokret[4] po kojoj nacija definisana u okvirima etničke pripadnosti ili nacionalne kulture, ima pravo da konstituiše nezavisnu, suverenu ili autonomnu političku zajednicu, baziranu na zajedničkoj istoriji i sudbini. Zagovornici nacionalizma smatraju da "nacionalna svest" podrazumeva ljubav prema svojoj naciji, dobro poznavanje nacionalne istorije i kulture, isticanje nacionalnih obeležja, nacionalni ponos i strasno zalaganje za nacionalni prosperitet.

                                Comment

                                Working...
                                X