Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Победа View Post
    Nezagadjen svet, iskrena ljubav... Sve se to moze naci na Kubi, Severnoj Koreji, Venecueli. Smrt kapitalizmu, viva la revolution!
    Spoiler
    Moram da odgovorim jer nikada ne ostajem duzan.
    Vec neko vreme pokusavate da me etiketirate kao komunistu ili nekog kvazi revolucionara a ja sam jedno dvadeset puta napisao da ne postoji ideologija kojoj bih se priklonio a da mi nesto ne smeta i da se ne krsi sa nekim prnicipima od kojih ne odstupam.
    Nekoliko puta sam napisao da nam je potrebno nesto novo, neka vizija, ideja koja ce nas izvuci iz govana u kojem se generalno kao drustvo nalazimo, sigurno spas ne treba traziti u proslosti i istrosenim, prezvakanim sistemima.

    U svim tim drzavama zive normalni ljudi, deca, koji zbog nadrkanih amerikanaca i njihovog imperijalizma nemaju mogucnost za iole normalan zivot. Ako odbijes da budes rob momentalno to platis, da li kroz sankcije, ili vojnu intervenciju. Kubancima je bas bilo lose dok nisu dobili internet, eno ljudi nisu ziveli nikako, nisu znali sta je Coca Cola, velike stete u pm

    Srbija je divno mesto za kapitalne investicije. Raj za sve inostrane investitore kojima je ovde sve dozvoljeno i koje privlacimo na vestacki nacin gotovo uvek na nasu stetu. Samo cekam dana kada ce to puci i kada ce se neko razneti u tom Learu, Delphiju, Yuri....

    Sto se tice izbora, potpuno ocekivano. Ko ce glasati za Zute ponovo?
    Neverovatno je da se vec 15 godina u nasoj politici nije pojavio nijedan normalan, dostojanstven covek sa pravom vizijom.
    Ovaj ce nas jahati sigurno jos 10, 15 godina a onda ocekujem neku starletu I prve rijaliti izbore u Srbiji...


    U to ime...
    There's something wrong with me chemically
    Something wrong with me inherently
    The wrong mix in the wrong genes
    I reached the wrong ends by the wrong means
    It was the wrong plan
    In the wrong hands
    With the wrong theory for the wrong man
    The wrong lies, on the wrong vibes
    The wrong questions with the wrong replies

    Comment


    • Prskaj po sirotinji.

      Comment


      • Originally posted by skeptik View Post
        Ne postoje Vuciceci rusofili, to je zabluda. Vucic ima samo AVofile, zombije, hipnotisanu gomilu koju on drzi na lancu i uz pomoc svojih medija ih vuce u pravcu u kom on zeli u zavisnosti od naredjenja svojih gazdi. Sutra da kaze da moramo u NATO, jer bi nam time plate i penzije bile vece, hipnotisana gomila bi glasala za to iako je do juce pljuvala opoziciju za istu stvar.
        Naravno da postoje, Vucic bez rusofila ne bi bio toliko mocan i imao ovoliki procenat glasova. Sateliti mu variraju od Zapada do Istoka i u tome lezi njegova moc. Da nema uticaja Rusije, bio bi itekako dohvatlji za opoziciju. Jednog dana ode do Merkelove, drugog do Putina itd. Prosle godine je isao pre predsednickih izbora do Putina, o cemu mi pricamo? Kada imas dve strane, u jednom trenutku ce se jedna osecati prevarenom. Njegovi glasaci zive u zabludi i zbog sukoba interesa jedna ili druga frakcija ce se osecati prevarenom. Razlog zasto su Dveri i Radikali slabi je sto se dobar deo njihovih glasaca(a i generalno desnice) nalazi kod Vucica samo oni nisu hard-core nego umereni desnicari.

        A sada malo pozitivne strane izbora. SNS i SPS ce da imaju 6-8 mandata manje nego prosli put sto je kao mali napredak, Sapic nadjacao DSS dok Djilas ima malo vise mandata nego prosli put. Mislim da su svaki izbori u poslednje dve godine dali odredjene pozitivne signale. 2016 ulazak vise stranaka i manje poslanika SNSa u odnosu na 2014, prosla godina budjenje demokratskih glasaca da bi se to ove godine potvrdilo. Sve sto treba Demokratama(mislim na sve njihove frakcije) da bi bili ozbiljna opozicija je da se ujedine, ne moze bas bez DS-a ali neke politicare treba skroz marginalizavotai. Nemaju uopste lak zadatak, dugorocno vec mogu da budu ozbiljna pretnja Vucicu na predsednickim. Prvi sledeci korak su Vuk Jeremic je za primer i verujem da ce tako da nastavi, udario je glavom o zid na predsednickim i sada stoji iza Djilasa. Hocu da kazem da je nasao svoje mesto i ulogu, jos kad bi se uspostavila ozbiljna hijerarhija moze da zavlada optimizam da ce da napreve dobar rezultat na parlamentarnim. Neki politicari tipa Tadic treba da se pomire da je njihovo vreme proslo i da treba da se povuku sa medijske scene, ali naravno i dalje da budu u stranci. Da imaju neku pocasnu funkciju, ali da budu marginalci.
        Last edited by Ricma; 05-03-18, 17:42.

        Comment


        • Za nedelju prognoza 20-23C pod uslovom da znaju šta pričaju/objavljuju
          sigpic

          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

          Comment


          • Milo sprovodi nacionalnu politiku koja je itekako stetna za region, a nije ni jedini.

            Ekonomija je kod nas jaka u BG-u i Vojvodini zbog multikulturnosti i multietnicosti cemu generalno treba da tezimo ako mislimo da opstanemo kao drustvo. Uz to u Srbiju dolaze ljudi iz CG i RS ali zato se nista ne desava u suprotnom smeru(tj oni ne znaju da popune tu rupu koja nastane odlaskom njihovih mladih kod nas) sto generalno steti njihovim ekonomijama i demografiji. Bitna stvar je da smo okupljeni strucnjacima raznih nacionalnosti(ili drzava) i kultura kako bismo ekonomski prosperirali. Tamo gde vlada siromastvo, nema perspektive dok tudje ne prihvatimo kao svoje i to se nece desiti u skorije vreme. A opet zbog toga sto je narod siromasan, sve mu smeta i svi su nervozni.

            Comment


            • Nikada mi nisam verovao u prognozi,jer mogu da pogode 2-3 dana,ali ako bude tako bice haos

              Comment


              • Originally posted by Tarantula View Post
                Još jednom se isto ponavlja, svi oće da "skinu" Vučića a svi glasaju za njega.

                Kod nad u RS godinama tako, svi skidaju Mileta, a isti ti glasaju za njega.

                Znam onu priču nešto starijih oko izbora 1990, pitaš nekoga za koga je glasao on odmah 'Za Reformiste Ante Markovića' a zapravo glasao za SDS/SDA/HDZ. Dakle oduvijek

                Comment


                • Originally posted by skeptik View Post
                  Kljucna rec je premnogo. Ne vidim lidera iz opozicije ni u naznakama koji bi mogao da ozbiljno ugrozi AV bar za narednih 10 godina min. Daj Boze da gresim.
                  Ima - Djilas...ali pod uslovom da se i ostali iz opozicije malo potrude.

                  Originally posted by Sandugp View Post
                  Mene dok vas citam prosto oprhvi neopisiv osecaj srece, a u isto vreme i olaksanja. Jer jbt, mogao sam biti pingvin.
                  I mene , s' tim da poslednjih godina gledajući ljude oko mene imam osećaj da smo nojevi...

                  Originally posted by Powerslave View Post
                  Na koju foru jedna vreca g*vana sa trupcem umjesto glave ima pravo da glasa? Je li doticna vreca g*vana i dalje predsjednik/vojvoda/kralj svoje "republike"?
                  Ima državljanstvo, a najgore od svega je kako on može ovde da živi a tamo da predsednikuje...

                  Originally posted by bojanaBG View Post
                  Prvo Milosevic, pa Vucic, jasno je da su to isti biraci koji su samo vodju promenili.
                  Misliš prvo njih dvojica zajedno sa vojvodom a onda ovaj...
                  Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                  Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                  "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                  Comment


                  • Originally posted by bojanaBG View Post
                    Ali mislim da AV hoce da pukne od muke sto nikad nije osvojio Vracar i nadam se da nikad ni nece
                    Bojana, on jeste na Vračaru vlast. Zajedno s odborncima DSS, Dveri, LDP i levice Srbije. Dveri i levica su izbacili iz stranke svoje odbornike kada su promenili stranu, ovi nisu.

                    Comment


                    • Originally posted by Marija81 View Post
                      Ima - Djilas...ali pod uslovom da se i ostali iz opozicije malo potrude.
                      ...
                      Ne moze Maro Djilas, nema harizmu za to niti ima bilo kakvu podrsku van Beograda.

                      Comment


                      • U mojoj MZ SNS dobio najmanje u odnosu na ostatak grada...Promena u odnosu na prethodne izbore.

                        Skeptik i Pobeda - verovatno ste u pravu ali ja vidim da jedino oko njega mogu da se okupe ili da traže neko novo lice, nekog nekompromitovanog...ili će ovi vladati još ko zna koliko.
                        Last edited by Marija81; 05-03-18, 20:09.
                        Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                        Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                        "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                        Comment


                        • Originally posted by Ricma View Post
                          Naravno da postoje, Vucic bez rusofila ne bi bio toliko mocan i imao ovoliki procenat glasova. Sateliti mu variraju od Zapada do Istoka i u tome lezi njegova moc. Da nema uticaja Rusije, bio bi itekako dohvatlji za opoziciju. Jednog dana ode do Merkelove, drugog do Putina itd. Prosle godine je isao pre predsednickih izbora do Putina, o cemu mi pricamo? Kada imas dve strane, u jednom trenutku ce se jedna osecati prevarenom. Njegovi glasaci zive u zabludi i zbog sukoba interesa jedna ili druga frakcija ce se osecati prevarenom. Razlog zasto su Dveri i Radikali slabi je sto se dobar deo njihovih glasaca(a i generalno desnice) nalazi kod Vucica samo oni nisu hard-core nego umereni desnicari.
                          Rekoh, to je zabluda. Glasacko telo Vucica je amforna masa koju AV uz pomoc medija oblikuje kako on zeli i glasa kako on hoce. Ono nema ni nacionalnu komponentu, ni ideolosku ili neku drugu sem interesnu. Najbolji primer za to je Briselski sporazum. U svakoj normalnoj zemlji kada politicar koji je po difoltu desnicar potpise ono sto je on uradio Briselskim sporazumom biva kaznjen na izborima. AV nije, sta ti to govori? Obrati paznju kako on iz dana u dan priprema narod za kapitulaciju u vezi Kosova i sve uz formu nekog kompromica sa Albancima. I kad potpise taj pravno-obavezujuci sporazum kojim se de facto priznaje Kosovo proglasice to pobedom i narod ce to naravno progutati. Eto borio se, nije mogao vise. Sto je naravno laz. Nikakvog tu kompromisa nema nego je od pocetka bilo onako kako Nemacka zahteva ali neuk narod to ne kapira. Isprani mozgovi. Slicna je prica i sa Rusijom. Citam neke ruske analiticare i vidim kako oni nemaju poverenja u Vucica. Putin ima susrete sa njim jer nema drugog izbora, najjaca politicka figura u Srbiji iako bi radije video nekog drugog na njegovom mestu, dok sa druge strane AV koristi Putina kao neku vrstu uloga da sebi podigne cenu u ocima Zapada. U sustini blefira. Uostalom videces kad bude uveo sankcije Rusiji pod plastom EU interacija i boljeg ziovota da to nece uticati na pad glasova.

                          Originally posted by Marija81 View Post
                          Ima - Djilas...ali pod uslovom da se i ostali iz opozicije malo potrude.
                          Djilas i Sapic su lokalne price. Jaki u BG, van BG neprepoznatljivi. Veoma sam skeptican da Djilas kao lider opozicije moze da ugrozi AV na parlamentarnim izborima.

                          Comment


                          • Comment


                            • Originally posted by MareLFC View Post
                              Beli je skroz pogresio sto se rastao sa svojim pokretom.Cak mislim da ce Prilepak i ta grupa Samo Jako mnogo bolje proci nego on u buducnosti.
                              Prilepak je odustao od politike. Steta jer je kleki fenomenalan lik, al ima tu jos dobrih ljudi.

                              Comment



                              • sigpic

                                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                                Comment

                                Working...
                                X