Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Победа View Post
    Паника можда јесте преувеличана, али требали да мењамо свест мало. То се наравно неће десити, али то је друга ствар.

    За париски споразум не знам шта да ти кажем, нисам уопште се бавио том тематиком.
    Trik je da ljudima je prodana prica o tome da je CO2 steta i da ga fabrike nemilice proizvode i povecavaju output istog. Sto nije istina, jer kako se tehnologija razvija, tako se povecava sama efikasnost proizvodnje i output stetnih materija se smanjuje. Imas milijardu dokaza za to i milijardu grafika, mrsko mi traziti sada.

    Drzavna intervencija nikada nije rijesila probleme, samo je stvorila nove. Trziste ce se samo pobrinuti, jer tezi savrsenstvu koje ne moze nikad postici, ali na putu do tog savrsenstva, doci cemo poprilicno blizu, jer se uvijek ljestvica pomjera visocije.

    Nevidljiva ruka je najrevolucionarniji princip ikad prezentovan u knjigama.
    sigpic
    "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
    AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

    Comment


    • Originally posted by Ivan_pg View Post
      Zna li neko nesto o ozonskim rupama,kako nastaju,sta ih tacno izaziva?
      бугари
      Arise, Serbia!
      You fell asleep long ago,
      And have lain in the dark.
      Now wake up
      And rouse the Serbs!


      sigpic

      Comment


      • Manite vi to.
        Pravi problem je slana Plazma. Danas na kiosku tražih plazmu , prodavačca ubaci u kesu, nisam ni gledala. Kada sam videla već bilo kasno da vraćam, reko' 'ajd da probam.
        Pa jbt gore je nego pivo sa limunom
        Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
        Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
        "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

        Comment


        • Originally posted by Урош94 View Post
          бугари
          Znao sam,govna mala.

          Comment


          • Meni nije losa, kreker ko kreker.
            Dayman (a-a-ah...)
            Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
            Champion of the sun (a-a-ah...)
            You're a master of karate and friendship
            For everyone

            Comment


            • Ne znam sad mnogo to o trzistu i vezu toga sa klimom, ali Aki nivo CO2 raste.

              Comment


              • Originally posted by Mr. Wolf View Post
                Meni nije losa, kreker ko kreker.
                Kreker je ukusniji i jeftiniji od onog svetogrdja,plazma je plazma nek je ne diraju smradovi.

                Comment


                • Originally posted by madrid View Post
                  Ne znam sad mnogo to o trzistu i vezu toga sa klimom, ali Aki nivo CO2 raste.
                  Naravno da raste kad Kina povecava kolicinu fabrika, kao i Indija i ostali veliki polutanti, a i cinjenica je da imas 7 milijardi ljudi na planeti koji izdisu taj CO2.

                  Evo ti grafik, americkog outputa CO2.




                  Sve vam sam moram guglat.
                  sigpic
                  "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                  AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                  Comment


                  • Originally posted by Marija81 View Post
                    Manite vi to.
                    Pravi problem je slana Plazma. Danas na kiosku tražih plazmu , prodavačca ubaci u kesu, nisam ni gledala. Kada sam videla već bilo kasno da vraćam, reko' 'ajd da probam.
                    Pa jbt gore je nego pivo sa limunom
                    Znaš šta je mene ovih dana uznemirilo pravo, ova reklama na SK "boemska salata"

                    Kakva je to boemska salata da mi je znati? I čini mi se bila je i gradska salata, znači totalna zbunjola.
                    DALE 1992-2020
                    NIKAD ZABORAVLJEN

                    Comment


                    • Ja se nisam ogresila i pogazila zavet dat slatkoj gmo Plazmi, al mi rekli da je ko svaki kreker ova slana.

                      Maro odlicam avatar, Merlinka

                      tt sa A5 u inat Mi6
                      Last edited by miloolja; 13-07-17, 01:04.
                      sigpic

                      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                      Comment


                      • Originally posted by Jax Teller View Post
                        Znaš šta je mene ovih dana uznemirilo pravo, ova reklama na SK "boemska salata"

                        Kakva je to boemska salata da mi je znati? I čini mi se bila je i gradska salata, znači totalna zbunjola.
                        Užas...
                        Valjda neka kisela
                        Znalo se nekada red - ide kisela čorbica za mamurluk, a ne neka boemska salata
                        Zamisli još da ti uz nju donesu slanu plazmu umesto krekera

                        Hvala Olja

                        Ma nisam ni ja htela da prekršim, nego nisam ni gledala kada sam kupovala na kiosku , onako u žurbi...i jbg...
                        Last edited by Marija81; 13-07-17, 01:09.
                        Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                        Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                        "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                        Comment


                        • Originally posted by maliajnstajn View Post
                          Trik je da ljudima je prodana prica o tome da je CO2 steta i da ga fabrike nemilice proizvode i povecavaju output istog. Sto nije istina, jer kako se tehnologija razvija, tako se povecava sama efikasnost proizvodnje i output stetnih materija se smanjuje. Imas milijardu dokaza za to i milijardu grafika, mrsko mi traziti sada.

                          Drzavna intervencija nikada nije rijesila probleme, samo je stvorila nove. Trziste ce se samo pobrinuti, jer tezi savrsenstvu koje ne moze nikad postici, ali na putu do tog savrsenstva, doci cemo poprilicno blizu, jer se uvijek ljestvica pomjera visocije.

                          Nevidljiva ruka je najrevolucionarniji princip ikad prezentovan u knjigama.
                          Кажем ти, за ЦО2 не знам, али се апсолутно слажем за ову причу око савршенства и капитализма. Има толико примера и толико је фасцинантно како друштво напредује када се држава не меша.

                          Comment


                          • Zamišljam sjede Bukowski, Hunter Thompson i Dario Džamonja u kafani i govore konobaru: "Daj ti nama onu našu - boemsku salatu i kilo bijelog vina".
                            DALE 1992-2020
                            NIKAD ZABORAVLJEN

                            Comment


                            • Originally posted by Победа View Post
                              Кажем ти, за ЦО2 не знам, али се апсолутно слажем за ову причу око савршенства и капитализма. Има толико примера и толико је фасцинантно како друштво напредује када се држава не меша.
                              Posto se Skandinavske drzave pominju, malo je kompleksnije od ovoga.

                              sigpic
                              "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                              AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                              Comment


                              • Originally posted by Jax Teller View Post
                                Zamišljam sjede Bukowski, Hunter Thompson i Dario Džamonja u kafani i govore konobaru: "Daj ti nama onu našu - boemsku salatu i kilo bijelog vina".
                                Konobar kadar nevera...I tako nastade ona čuvena Čarlsova - Devojka sa čardaš nogama..
                                Last edited by Marija81; 13-07-17, 01:17. Reason: jbg.zacrneh malopre nepotrebno
                                Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                                Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                                "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                                Comment

                                Working...
                                X